463
Az új optikai szabványok, mi lesz a befutó?
  • RozmarGyik
    #183
    A mostani DVD íróm is tud LightScribeot, de ez az egy tulajdonsága amit sohasem használtam ki... Nekem az alkoholos filctoll bőven megteszi, meg megvan a saját rendezési és tárolási stratégiám:).
    És van belső meghajtó is az LG-től. Van szép feketében, meg normál fehérben is bár az nem néz ki ennyire jól. De azt is elfogadnám szívesen a gépembe.
  • budaijenci
    #182
    házimozizáshoz azért el tudnám képzelni a szobámba a cuccot. én azért még várok karácsonyig vagy januárig.
  • fantomas11
    #181
    Ez igaz, viszont prezentációknál és "nagyobb emberek" számára leadott munkáknál igen megnyerő tud lenni egy normálisan kinéző anyag, és azért a lightscribe-os dolgok elég pofásak tudnak lenni.
  • metterko
    #180
    na mondjuk igen.. az biztos hogy kinéz valahogy :D sokan egyébként arra is figyelnek, hogy frankón nézzen ki a gépük ne csak a belseje legyen jó
  • penbutter
    #179
    A filmminőség vagy az írás milyensége nem függ tőle, az biztos.
  • fantomas11
    #178
    pedig jobb mint az alkoholos filctoll...
  • penbutter
    #177
    Ha más nem, beleapplikálod valahogy a külső írót:D

    A viccet félretéve, kis türelem kell és viszonylag olcsón meg lehet majd ezeket venni.

    A lightscribe-ot mondjuk világéletemben szemfényvesztésnek tartottam, nem látom túl sok értelmét.
  • fantomas11
    #176
    Huh, ez frankó! Ezek szerint a lightscribe-ot is tudja?
    Úgy tudom hogy ennek van gépbe szerelhető változata is, ugye?
  • kicsikacsa23
    #175
    Ha valaki csak filmet akar nézni vele, annak bőven elég egy lejátszó is, ami már 30 körül van a piacon. 100 ropit még nem ér meg nekem egy ps3
  • RozmarGyik
    #174
    A szín nem számít szerintem se, de azért nézd meg ezt:


    Fehér! De azért nem mind1, h milyen dizájnja van. Nekem személy szerint tetszik.
  • fantomas11
    #173
    Bár ott tartanák, hogy beszerezhessem! Remélem hogy karácsonyig le fog menni az ára még egy kicsit és addigra beszerzek egyett..
  • metterko
    #172
    Hát szerintem a szine édesmindegy.... egy ilyen kütyüt ha beszerzel ne a szinével foglalkozz. :)
  • fantomas11
    #171
    Nekem a feléért akár rózsaszín is lehetne....
    Amúgy fekete és fehér színben lehet kapni?
  • karosult
    #170
    Vegyél PS3-at, ha nem akarsz írni, csak olvasni, ráadásul gémelni is lehet vele ;)
    Egy picit az ára is fog esni, az tuti.
  • analfa
    #169
    Hát ha odaadnák a feléért akkor a kutyát nem érdekelné hogy milyen színű ne jó azért rózsaszín ne legyen:P
  • bomo11
    #168
    Ez is igaz:) Amúgy nézegettem én is képeket és az LG-honlapján és ott fekete színű volt. Az jobban bejött, de lehet, hogy csak azért mert a fekete a kedvenc színem...
  • faubul
    #167
    Az árat meg kell fizetni, ha jót akarsz..
    Ha nem dolgozol a nagy fejeseknél, akkor később is tudsz meg mindent, és később is jutsz hozzá.. De ez így van rendjén..
  • bomo11
    #166
    Köszi! Megnéztem érdekesnek tűnik, igazad volt abban, hogy ne nézzek árat...bár talán nem olyan sok érte ha már ennyi mindent tud...
  • faubul
    #165
    Nem szúrok be linket, nem szabad! Menj fel az LG oldalára, ott LG Microsite-ok menüpont, és első banner.. Külön oldalon kék háttérrel nyílik meg.. Leírnak mindent róla... Árát ne nézd :DD..
  • bomo11
    #164
    Hát ebből sokat látok... Azt esetleg nem tudod, hogy mennyibe kerül, vagy valami más (esetleg műszaki) adatot róla?
  • nitemare
    #163
    Találtam egy szuper képet róla :
  • bomo11
    #162
    nekem LG dvd-írom van és volt is és én teljesen meg voltam elégedve vele, szóval sztem is megbízható...Azt viszont nem is tudtam, hogy már ők is gyártanak blu-ray írót...
  • bertino
    #161
    azért a DVD íróik eleinte nem voltak tul minőségiek :)
  • nitemare
    #160
    Ha a drága meghajtók között kellene választanom, akkor az LG legújabb kombója szóba jöhetne.. Otthon majdnem minden elektromos cuccom, háztartási készülékem LG, és egyszer sem volt bajom velük. Nagyon megbízható készülékeket gyárt. Tehát ha már kidobok érte nem kevés pénzt, akkor legalább biztosra megyek velük! Mobilom egyedül Asus :)..
  • bomo11
    #159
    Szerintem érdemes lenne most megvenned, mert egyrészt ki tudja, hogy most a nagy "gazdasági válság" miatt mennyibe fognak kerülni én pl nem rég kinéztem egy gépet magamnak. Szintén arra vártam, hogy lemegy az ára, de tegnap néztem és egy hónap alatt 20ezerrel többe kerül már...A másik meg, hogy most sztem vannak megbízható blu-ray írók bár én nem igazán ismerem őket...mostanában kezdtem utána érdeklődni...
  • nitemare
    #158
    Ezek a technológiák régóta léteznek, már repülő autó is van, csak nem tudunk róla .. Ezek a hőemelkedések, amik egyes emberekben megjelennek egy-egy új fejlesztés során, egyszerűen sajnálatos..
    Nagyon jó a Blu-Ray, de én a tudatosabb vásárló révén megvárom inkább, míg lejjebb mennek az árak..
  • bertino
    #157
    semmivel se jobb :D

    le vagy maradva pár évvel.
  • morfologus59
    #156
    Van, de egyelőre csak kevés csatornával (a upc-nél speciel 5 HD csatorna van). Ráadásul ezek gondolom nem műholdas adások, ezért csak a legnagyobb 10 városban érhetőek el kb. Nem túl jó arány ahhoz képest, hogy mennyi lcd és plasma tévét adtak el az elmúlt pár évben (akik csak kicsit is megengedhették maguknak, azok meg is vették, csak azt nem tudom, hogy minek...), amikkel egyelőre lehet szörnyűlködni a sima tv adáson...
  • Szikla Szilárd
    #155
    Magyarországon is van már HD adás.
  • mirakon
    #154
    Hát szerintem azért ahhoz el kell telnie még vagy 5-6-7 évnek... Sajnos mire Magyarországra begyűrűznek ezek a dolgok az egy örökkévalóság... Szerintem ilyen jó 2 éves lemaradásban vagyunk nyugatabbi országokhoz képest. Németországban most indult egy csomó HD csatorna a tv-ben... Kíváncsi vagyok hogy ez itt mikor fog elkezdődni és megfizethetővé válni!Amint ez elterjed lesz létjogosultsága a blu-ray technológiának!
  • Szikla Szilárd
    #153
    Ez így van, hazánkban inkább a letöltés a jellemző, nagyon kevesen veszik meg eredetiben a dolgokat... Bár már láttam az egyik bevásárlóközpontban 99ft-os dvdt...
    Majd ha már a Blu-ray is itt tart:))
  • morfologus59
    #152
    Nem tudom... Ez a kezembem tartok vmit és annak örülök dolog sztem csak olyan termékre igaz egy átlag mai embernél, amit sokra tart. Gondolok itt kedvenc film-re, kedvenc zenekarra. Azoknak esetleg (!) megveszi az eredeti lemezét.
    Általános felhasználás szintjén oly mindegy, hogy most a netről tölti le közvetlenül, vagy pedig egy ismerősétől kapja meg lemezen. Egyszer megnézi, használja, aztán nagyjából kuka.
    Az egyszeri film, egyéb vásárlás nagyon kevés eladott termék, hazánkban sajnos látszódik is, hogy az átlagfizetések mellett nem sokan szánnak pénzt erre.
  • mirakon
    #151
    persze, de szerintem logikusabb döntés lenne az amit kettővel ezelőtti kommentemben írtam, viszont ha elterjed mégis a blu-ray akkor áldásom rá:) egyértelmű hogy én is fogom használni, mert szükségem lesz rá.
    egyébként sokan úgy gondolják, hogy megnyugtató ha valamit a kezükben tudnak tartani, gondolok itt egy dvd filmre, szóval már csak ezért is lenne piaca...
  • Szikla Szilárd
    #150
    Jó lenne csökkenteni a helyigényt. De ha belegondolsz akkor rájössz, hogy minél szebb egy játék vagy egy film, annál több helyet foglal, és ez csak tovább fog nőni. Emiatt jönnek ki nagyobbnál nagyobb HDD-k és ezért fog szerintem a Blu-ray is nagyon gyorsan elterjedni világszerte.
  • mirakon
    #149
    Igen,ez kb olyan dolog mint az autóknál az alternatív üzemanyag... már régen kitalálták, hogy mi lenne a jó, olcsó, környezetvédő megoldás, de abba senkinek semmi érdeke és sajnos ezért halhatott meg ennyi ember véletlenül.
    Valószínű itt is így járnának az emberek! :)
  • morfologus59
    #148
    Igen, ez egy nagyon jövőbelátó elképzelés.
    Iszonyat pénz lenne kiépíteni, azonban utána sokkal olajozottabban menne minden adatátvitel. Az más kérdés, hogy ebben semmilyen háttértároló gyártó cég nem érdekelt (hogy csak a legszorosabban kapcsolódókat említsem), sőt, ha ez megvalósulna, akkor a kizárólag ezzel foglalkozó cégek be is jelenthetnék a csődöt.
    Ennek ellenére én támogatom :)
  • mirakon
    #147
    hát igen,de véleményem szerint inkább arra kéne törekedni, hogy minél kisebb helyen elférjenek dolgok.
    véleményem szerint sokkal nagyobb haszna lenne ha mindenhol még a legeldugodtabb erdőben is lehetne 50mbit-es netet szedni és akkor lehetne streamelni a cuccokat és nem kéne semmit sem cipelni magunkkal,laptopja már mindenkinek van kb, szóval én ebben látom a jövőt!
  • morfologus59
    #146
    Meg persze a játékok is szívesen terpeszkednek már a sok nagyfelbontású textúrának hála.
  • mirakon
    #145
    hát mivel hogy sokkal nagyobb adatmennyiség elfér rajta... semmi különleges nincsen benne csak az eddig megszokott 4,7Gb-os dvd helyett most már 25-50gb-ot tudsz egy lemezen tárolni,ezt leginkább HD filmek tárolására tudod kihasználni.
  • morfologus59
    #144
    A blu-ray láz már nem most kezdődött, hanem már pár éve, amikor volt még egy másik szereplő is, a hd-dvd.
    Ugye ez az egész azért kezdődött, mert a dvd-k bizony elavultak már, itt volt már az ideje a váltásnak (a dvd szabvány már 1995 óta jelen van!!).
    Mostanában viszont már arról szól a fáma, hogy mikor éri el azt az árszintet a blu-ray, hogy széles körben elterjedjen (ugyanez volt anno a dvd-vel is).