463
Az új optikai szabványok, mi lesz a befutó?
  • koppi85
    #223
    Elképzelem ezt a lg blu-ray írót a karácsonyfa alatt... előre megkönnyeztem :)
  • Salalalaj
    #222
    Lejátszó esetleg? De néztem, h gépbe lejátszó nem éri meg mert 10000 plusszal már írót adnak...
  • hallertos
    #221
    Lehet, hogy vár valamilyen juttatást, bár konkrétan nem említette. Majd megbeszélem vele, mert 25 gigányi kiírt anyaggal még nem tudok igazán mit kezdeni :D
  • tkati88
    #220
    lehet ha viszel neki egy rekesz sört , máris jobb kedvel kezd neked blut írni :D
  • hallertos
    #219
    Nem kőbe vésett elhatározás, hogy pont húsvétkor akarom megvenni, hanem addig bezárólag. Van egy ismerősöm, aki rendelkezik blu ray íróval, de eddig csak egyszer tudtam rávenni, hogy írjon ki nekem pár dolgot. Nagyon rossz természetű, megbízhatatlan amúgy a figura, ezért is szeretném, ha minél előbb sajáttal rendelkeznék.
  • Salalalaj
    #218
    Csak egy a baj, h nincs blu-ray íród... Met ugye húsvétkor veszed meg. De már rájöttem, hogy akkor az egyik ismerősödnek van írója, és nála íratod ki az adataidat. Nem tévedek ugye?
  • hallertos
    #217
    A betárazás alatt ne ipari mennyiséget érts :). 10 darabot vettem eddig, az már 250 giga, sok sok mjúzik és filmecske fér arra fel. Mondjuk elképzelhető, hogy még szükségem lesz egypár lemezre...
  • Salalalaj
    #216
    De ez egy új termék!!! Az ára nagyon sokat fog esni a következő hónapokban... Nagy butaság most betárazni, maximum venni egy két lemezt, amire egyből szükség van...
  • hallertos
    #215
    Jól van, nem kell kicikizni :). A vásárlási szokásaim néha kiismerhetetlenek :).
  • tkati88
    #214
    nekem is volt már amúgy ilyen, amikor rámjött ez a vágy, hogy muszáj megvennem valamit, viszont ha nincs meg rá a pénzed, akkor veszel egy kisebb hozzátartozót :D
  • Salalalaj
    #213
    De akkor is, majdnem fél évvel azelőtt megvenni valamit, mielőtt ki is tudnád használni az akkor is érdekes:)
  • tkati88
    #212
    sose lehetünk elég számítóak... :D
  • Salalalaj
    #211
    Már most megvetted a lemezeket?????? Ezt valahogy nem értem, ha csak húsvétkor akarsz írót venni. addigra fele ennyibe sem fognak kerülni a lemezek...
  • hallertos
    #210
    Lemezekből feltankoltam, kirandó anyag is van rendesen, úgyhogy már csak a író hiányzik... Remélem max húsvétra már a birtokomban lesz :)
  • Salalalaj
    #209
    Na az még messze van, h 500ft legyen egy db BD. De ha sokan vesznek ilyen termékeket a gyártó rájön, h olcsóbban is el tudja majd adni a lemezeket és nem termel veszteséget.
  • tkati88
    #208
    hát igen, még ez is csak egy álom kb :D matterko úgy számolta hogy 500ft/db , de most így 2000ft+ért , hááát, de ez van a hightech cuccokat mindíg is meg kellett fizetni rendesen :)
  • Salalalaj
    #207
    10.000 ért nem nagyon kapsz 500 gigányi blu rayt manapság. Vagy igen? Szólj ha igen.
  • tkati88
    #206
    hmmm, 10 000ért 500gb kiírt br, és abba belegondoltatok már hogy 13ezerért már 500gbos vinyót is kapsz? :)
  • Salalalaj
    #205
    Igen, igaz. 25GB-re sokkal több minden fér... 50es Blu-ray lemez még kevés van. Műtkor kiírtam egy 720p-s filmet egy blu-rayre és lejátszottam egy lejátszón. Hát amit képileg és hangilag nyújtott számomra az leírhatatlan. Mostanában már csak ilyeneket szedek le a netről. Megéri mert, a blu-ray lemez még strapabíróbb is mint egy szimpla dvd.
  • hallertos
    #204
    Akkor részemről egy kicsit váratni fog a megvétele :). Amúgy azt hallottam róla, hogy sokkal jobb minőségben tudja kiírni a dolgokat, mint egy dvd író, igaz ez?
  • Salalalaj
    #203
    Azt nem mondom, h most kell egyből venni, mert még drága de nekem szükségem volt rá. Pár hónapon belül nagyon sokat fog esni az ára.
    Amúgy én egy webshopból vettem 50ezerért de nem akarom reklámozni az oldalt. Szerintem mire 30e lesz az ára már nagyon sokan fogják megvásárolni.
  • hallertos
    #202
    Hmm, nem rossz.. Engem is érdekelne egy ilyen író :). Mennyibe került, hol vetted?
  • Salalalaj
    #201
    Én nemrégiben vettem egy Blu-ray írót. Eléggé meg vagyok vele elégedve, LG márkájú, vásároltam nemrégiben hozzá lemezeket, mondjuk azok nem voltak annyira olcsók, de vennem kellett, h ne csak DVD-t írjak a blu-rayjel, ha már megvan. 40-50 perc alatt végez egy Blu-rayes lemezzel. Eddig hibát nem nagyon tapasztaltam. Megbízható szerkentyűnek tűnik.
  • ppmarci
    #200
    45-50 perc. De nem kell teleírni és akkor hamarabb végez :D
  • fantomas11
    #199
    500 Ft-os árral én is, az már elég elfogadható ár\érték arány.
    Amúgy mennyi idő alatt ír meg egy ilyen író egy lemezt?
  • metterko
    #198
    Kb olyan 500 ftos lemezárral kiegyeznék. Rövid fejszámolás után kb 10000 ft-ért 500gigát ki lehet írni és mivel ezeket úgyis apránként veszed majd nem igazán tűnik fel
  • fantomas11
    #197
    2300 Ft az elég húzós!
    Láttam már újraírható LG-t 2190 Ftért!
  • ppmarci
    #196
    Szerintem pont ez a 2 cég nincs még jelen a BR piacon. Én legalábbis csak az LGről, Pioneerről és a Panasonicról hallottam, hogy BR írót dobtak a piacra. Sőt. A sony állítólag nem is erőlteti a BR-t, mondván úgysem lesz popularitása
  • jaggell
    #195
    Google-be beírva megnéztem az első 1-2 találatot.

    A legolcsóbbak olyan 2300 Ft körül kezdődnek... nem olyan olcsó még.
  • fantomas11
    #194
    Milyen árban mennek most a blu-ray lemezek?
    Mert ahogy hallottam azoknak is eléggé lement az ára.
  • RozmarGyik
    #193
    Annyira előre gondolkoztak, hogy a blu-ray lemezek gyártósorának 70% előre lefoglalták, így a többi cégnek már csak 30 maradt. Így az LG lemezei lesznek a legolcsóbbak a piacon...
  • jaggell
    #192
    Jaja Rozmár, elég nagy versenyelőnyt jelenthet, hogy egyedüliként vannak a piacon jelen.

    Blu-ray piacon eleve nagy a verseny világszinten is (Samsunggal, Sonyval), gondolom jóelőre gondolkoztak és megpróbálnak előretörni.
  • metterko
    #191
    én inkább a tudást részesítem előnyben mint a a designt de de azért ez tényleg nagyon szép lett és bár a robotos téma nem újítás de azért igényes lett ez a kis videoBlu-ray
  • RozmarGyik
    #190
    Az LG-nek az lehet a hatalmas előnye a Pio-val szemben, h korábban dobták piacra a Blu-ray írójukat, így most minőségben csak az LG van a piacon.
  • fantomas11
    #189
    És a design meg még plussz pont.
  • buger87
    #188
    Az olvashatóság már jócskán függ a lemeztől magától is. Amúgy egyetértek mindenben, én is kicsit kivárásra fogok játszani. Legalább karácsonyig.
  • ribot
    #187
    Ezeket mind tudja a Pioneer is. Lehet, hogy jobban is, mint az LG, csak kevesen ismerik. Tudja valaki, hogy a Pio mikor fog kiadni bluray írót itthon?
  • metterko
    #186
    ami igazán fontos egy optikai meghajtónál, hogy jól írja a lemezeket, azok sokáig olvashastóak legyenek, gyorsan olvasson bármilyen adathordozót márkafüggetlenül és halk legyen amennyire lehet ha ezeket tudja az LG akkor engem megvettek
  • fantomas11
    #185
    Tesóm gépében is LG van, neki sincs semmi baj vele.
  • budaijenci
    #184
    ami meg az LG-t illeti, dvd-íróm van tőlük, és hat év agyonhasználat után fáradt el szegény :] szóval strapabíró jószág volt.