2363
I am the Doctor whether you like it, or not!
  • bmwcrash
    #2123

  • Lamech
    #2122
    Vagy csak hagyta, hogy az emberek döntsenek a saját bolygójuk sorsáról mint ahogy egyszer a Doktor is megtette a sajátjával.
  • Dzsini
    #2121
    Ezért ordította le őt Clara is :) És erre figyelmeztette őt nem túl rég Danny, hogy olyan dolgokat fog megtenni, amire nélküle nem lenne képes.
  • Narxis
    #2120
    Attól, hogy esetleg tudta a végkimenetelt még nem lesz kevésbé rossz amit tett. Sőt!
  • Dzsini
    #2119
    Biztos vagy benne, hogy nem volt teljesen tisztában azzal, amit tesz? Hogy mi is lesz az események vége?
    Mi is volt Matt Smithnél az első szabály? "A Doktor hazudik"
    Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2014.10.06. 11:49:26
  • Narxis
    #2118
    Korábban is voltak olyan párbeszédek ahol a Doktor sértegetett, de itt nem csak beszédben volt bunkó hanem amit tett is abszolút nem vall rá. Nem csak az emberiséget sodorta veszélybe, nem csak a társa vállára tett óriási terhet hanem még az élőlényről is lemondott. Nem ilyennek ismertük meg az első 7 évben, ezért annyira nehéz ezt elfogadni.
  • Dzsini
    #2117
    A hetedik meg egy néha aljas, néha szimplán tuskó manipulátor volt, ha valakinél, nála lehet leginkább látni a "kihozza belőled azt is, amit nem is képzeltél, hogy megvan benned" stílust.

    Szegény Colin Baker (6. doktor) amúgy teljesen másképp képzelte el magát, mikor Doktornak választották, a saját ötlete ruházat és jellem-ügyileg kb. a Chris Eccleston-féle fekete bőrkabát és szúrósság volt, ehhez képest Technicolor bohóc lett belőle. A jellem nagyjából maradt, de a hangjátékok során kicsit helyrerázták őt is.

  • Shiwo
    #2116
    nem ő az első doktor, aki nem mindig kedves és tud bunkó lenni, szóval radikálisnak nem mondanám..

    Wiki:
    1. Doktor - "Egy néha mogorva, de jószívű nagyapa féleség, aki mindent megtett volna a Föld védelméért és unokájáért..."
    6. Doktor - "Egy eléggé agresszív és rossz természetű személyiség. Kedves és jóakaró, de nagyon könnyen begurul, ilyenkor sérteget és kiabál másokkal."
    9. Doktor - "Egy nagyszájú, arrogáns Doctor, aki lebecsüli az embereket, és szerinte tökkelütött faj, ezért védi őket, valójában érzelemdús és magányos, csak nem kívánja kimutatni érzéseit a társainak."
  • Dzsini
    #2115
    Nem is mindet (ahhoz elég bolondnak és/vagy elszántnak kell lenni), de van pár olyan rész, ami még ma is bőven megállja a helyét.
  • Narxis
    #2114
    Nem hiszem, hogy valaha is meg fogom nézni. Nem vagyok akkora fan. :)
  • wesker24
    #2113
    Én csak az első 6 évadot láttam ! A 7 évadból is csak az első 5 részt a másik felét még meg se néztem majd egyszer megnézem ha olyan kedvem lesz ráérünk nem sietünk sehova ! A 6 évadot és csak fél évvel az 5 évad befejezése után néztem meg :D
  • BoneDragon
    #2112
    Sajnos egyet kell értenem. Ez az évad nagyon gyenge. :/
  • Dzsini
    #2111
    Van mit pótolnod a régiből, ha nincs épp jobb dolgod :)
  • Narxis
    #2110
    :D

    Én azért is morgok mert félek, hogy kaszálnom kell a sorozatot. Ez az évad nekem valahogy nem az igazi. Persze kitartok ameddig tudok.
  • Dzsini
    #2109
    Ezen megy az egymásra morgás a fórumokon, ez a rész nagyon kihozta mindenkiből az őselemeket, jó kis megosztó rész lett :)

    Ami igazából nem baj, mert szerintem inkább legyenek komoly érzelmek, mint langyos, unalmas posvány.
  • Narxis
    #2108
    Nem értetted? Sztem Clarának teljesen igaza volt. Azért ott hagyni a társát egy világméretű döntéssel sztem kimeríti a rohadt gyökér fogalmát. Nem is tudom mit gondolt aki írta ezt az epizódot. Ha az a cél, hogy a Doktor egyre ellenszenvesebb legyen akkor jó úton haladnak. Az biztos, hogy személyiségileg egy nagyon új irányt céloztak meg az új Doktorral. Hogy ez szándékos-e... majd meglátjuk.
  • Narxis
    #2107
    Most lehet meg leszek kövezve de ez egy fos rész volt. Eleve a Doktor viselkedése már sztem nagyon nem ezt a fura idegen jelleget viseli hanem a tahó bunkó a legjobb szó rá. El kell ismerni, hogy Capaldi jól hozza ezt a modort, ezzel nem őt minősítem hanem tényleg jó színész de az egész sorozat egyre kevésbé tetszik. 1 vagy 2 rész volt ebben az évadban aminél azt éreztem mint korábban, hogy tényleg izgalmas volt változatos csavarokkal.

    A végén lévő beszéd meg egy az egyben The Waters of Mars felidézése volt csak az ehhez képest kb. 100-szor jobb rész volt.

    Vagy kezd kifulladni a sorozat vagy egyszerűen csak radikálisan más iránnyal próbálkoznak. Nem tudom, azt tudom, hogy nagyon nem tetszik és aki ismer itt a fórumon az tudja, hogy én nagyon könnyen adok jó pontokat sorozatoknak de itt már nem tudok.
  • LasDen #2106
    akkor elég erőltetett lett.
  • Dzsini
    #2105
    Clara a rész végén szerintem elsősorban feszültséget engedett ki (kicsit másképp, mint Amy :) ), mikor, plusz gyorsan kellett egy "esemény" az előző részben Danny Pink által említett dolgokra (olyasmire vesz rá, amit magadtól nem tennél, stb.).
  • LasDen #2104
    a legtöbb dologban még van is igazság, bár nekem nem esett le ez az abortusz ellenesség. A Doktor hirtelen változása nekem is furcsa volt, de elfogadtam. Clara rész végi kifakadását sem igazán értettem...
    De én legtöbbször próbálok úgy tekinteni a sorozatra, mint egy képregényre. Hosszú és annyi epic dolog történt, hogy lehetetlen mindig minden korábbi történést figyelembe venni. Helyette ha van egy jó sztorijuk, akkor akár x évnyi folyamatossággal is szembe mennek, csakhogy elmeséljék. Az évadok meg mint a 'történet ívek'. Külön-külön is élvezhetőek minden komolyabb kapcsolat nélkül az előzővel.
  • Dzsini
    #2103
    Természetesen spoilerek jönnek, csak az olvassa, aki már túl van az epizódon.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    - Nem saját vélemény, csak szemezgetek a vitákból:
    A Doktor viselkedése - otthagyja őket azzal, hogy "ez a ti döntésetek" - az elmúlt 51 évben akkor mit is csinált? Vagy csak hülyére vette az egész társaságot, mert tudta előre mi fog történni? Az, hogy képtelen az embereket kezelni, az kiderült az eddigi részek alatt is, az még a "belefér" kategória.

    Clara viselkedése - potenciálisan megöl ~10 milliárd embert, ellentmondva nekik miután kikéri a véleményüket, és az emberiség 45 perc alatt egységes döntést hoz (most azt ne vegyük bele, hogy nem látja a Föld teljes lakosságát, és abból is csak azok "szavaznak", akik tudnak világítani, és ki kapcsolta le kinek a nevében az utcai világításokat, stb.). És mindezt csak azért, mert egy ki tudja milyen lény épp kikelni készül, ami utána akár reggelizőasztalnak is használhatná a Földet, és a Hold hiánya szépen tönkrevágná a Föld ökoszisztémáját (hozzácsapva az elképzelhetetlen pusztításhoz, amit a legalább hatszoros tömegű Hold okozott eddig is), annál egy keringő hulla is valószínűleg jobb lenne.
    Clara teljesen irracionális döntést hozott és ezért sokan keményen felháborodtak, hogy ez egy túlságosan nyilvánvaló abortuszellenes ÉS demokráciaellenes propaganda volt, nem egy "normális" DW történet.

    A kiscsaj "fejlődése" - ami az egyik fő történeti szál lenne - sírós hülyéből hirtelen rovarirtót spriccelő hős lesz (hogy mi a pitypangért vittek az előző kutatók rovarirtót egy holdbázisra, azt még kutatják a történészek - és miért hat a rovarirtó egy olyan lényre, amiről egyértelműen megmondják, hogy nem rovar (a pók amúgy sem az), hanem egysejtű(!)), ráadásul azt sugallják, hogy az Egyesült Államok elnökévé válik britként (mondjuk azok után, hogy a 2030-as években az USA szétesett egy polgárháború miatt, ez már nem biztos, hogy olyan nagy dolog).
    A Földön meg vannak győződve arról, hogy idegenek élnek a Holdon (már megint), és kézifegyverek (puskák, energiafegyverek, bármi) nélkül felzavarnak oda pár veterán űrhajóst, és egy 70 éves múzeumi űrsiklót, ami valószínűleg soha nem tudta volna elérni a Holdat.

    Tudományosan: honnan is szerezte a tojás a tömegnövekedéshez szükséges anyagot? Mennyivel változott a Hold és a Föld pályája emiatt? Mi lett a szétrepülő tojáshéj-darabkákkal? Hogy lesz fényes nappal San Francisco tengerpartján (az van kb. 2500 mérföldre), amikor éjjel kapcsolták le a villanyokat pár perccel korábban?
    Amúgy meg a "felhagytunk az űrutazással" korszak előtt 8 évvel a Marson jártak űrhajósok, majd az események után 1 évvel időjárás befolyásoló holdbázist(!) alapítanak, és alig 7 évvel később már annyira jól újraindították az űrprogramokat, hogy visszatérnek a Marsra a Waters of Mars eseményeinek bázisát megalapítása alkalmából. De a legmodernebb űrjármű a Földön egy múzeumi űrsikló.
    Tehát nagyjából a sztori kedvéért tojtak (szó szerint) az egész általuk kitalált történelemre. És ez nagyon sokaknak eléggé fáj.
  • LasDen #2102
    nah, mert?
  • Dzsini
    #2101
    Hát, ekkora ellentéteket és összemorgást még nem láttam az elmúlt években, mint amit a tegnapi rész indított...

    (eltekintve a tudománytalanságtól, ott nagyjából egyetértés van :) )
  • LasDen #2100
    Nem volt rossz ez a rész. Érdekes csavar volt...
    De a jövő heti... Egyből a Night on the Galactic Railroad jutott eszembe róla
  • Dzsini
    #2099
  • BoneDragon
    #2098
    Basszus, fel se tűnt.
  • RED BULL F
    #2097
    Amúgy ezen csak én kacagtam?

  • Dzsini
    #2096
  • Fabio Capello
    #2095
    Én még mindig remélem, hogy csinálnak legalább egy közös részt Capaldival és Kingstonnal, nagyon nagy vétek lenne kihagyni szerintem...
  • BoneDragon
    #2094
  • Narxis
    #2093
    loool
  • Dzsini
    #2092
    A legfontosabb momentum: a Doktor egy hónapig vidrák között élt egy összezörrenés után :)
  • Narxis
    #2091
    Sztem jó rész volt meg amúgyis most az idegenest inkább mellékszálnak éreztem.
  • LasDen #2090
    Ez elég szar rész volt. Az idegen igazán bullshit volt, 1-2 pillanat alatt elintézték minden para nélkül. Míg a köztes drámázás totál unalom volt...
    Talán jövő héten.
  • Dzsini
    #2089
    Hát, úgy néz ki abszolút nem jött be a tippem Danny Pinkkel kapcsolatban :)

  • Dzsini
    #2088
  • RED BULL F
    #2087
    Azt én is figyeltem, hogy feltűnően nagyok voltak azok a szellőzők
  • LasDen #2086
    Nekem annyira nem tetszett, mint vártam. De majd a következő :D
  • Narxis
    #2085
    :P

    Am. azért is tetszett mert volt benne dráma még ha csak tiszavirág életű is volt. Meg tök bizarr volt ez az agy puding dolog.
  • Dzsini
    #2084
    A világ legnagyobb és legkényelmesebb, mindenhonnan mindenhova vezető szellőzőjárataival :)