2363
I am the Doctor whether you like it, or not!
  • Dzsini
    #506
    Az még hagyján, de 2013-ban lesz 50 éves a Doctor Who világ :)
  • Narxis
    #505
    Loool, ezt felírom, ritka alkalmak egyike. :P
  • stargatelost
    #504
    Na azért csak egyezik valamiben az ízlésünk
    DW nálam is nagy kedvenc :)
  • Narxis
    #503
    Van egy olyan érzésem, hogy a 7. évadra valami nagy durranás készül. :D
  • Dzsini
    #502
  • Dzsini
    #501
    Néha csak le-lefordítgatnak egy külföldi hírt :) (egy jó hete volt a nemzetközi DW-oldalakon ez az interjú)
  • Alex2
    #500
    Most olvastam a sorozatjunkie.hu-n.
    "A Torchwood, ha folytatódik, akkor biztos, hogy nem évenkénti rendszerességgel. Az 5. évad is csak akkor fog elkészülni, ha Russell T. Davies ihletet kap. Ettől még Captain Jack olykor ellátogathat a Doctor Who-ba, de a Doctor sosem lesz a Torchwood-ban."
    Remélem azért lesz majd 5. évad.Jó lenne.
  • Dzsini
    #499
    A harmadik részből a BBC kb. 30 másodpercnyi Jack- és Rex-féle "felnyársalós" jelenetet kivágott, egyelőre ennyi a különbség a két változat között.

    Plusz az, hogy a részek végén hosszabb előzetest adnak a következő részből, de az igazából lényegtelen.
  • Totti5
    #498
    Okés rész volt a story szempontjából, de semmi extra... remélem a köv mozgalmasabb lesz.
  • Renegade
    #497
    torchwoodhoz felirat hosszún :-)
  • Narxis
    #496
    Ja tényleg, emlékszem már.... ááá imádom ezt a sorit, még amikor nem vetítik akkor is lehet róla beszélni és megmozgatja az ember fantáziáját. :D
  • Dzsini
    #495
    "Hát még mindig nem fejtetted meg?" ;) (Doktor a trailer végén)

    Nehéz lenne, hogy River legyen Kovarian, hiszen River meg fog halni/meghalt a Könyvtárban a tizedik Dokival. Viszont a történelmet épp igencsak összekavarják (Steve Moffat szokása szerint), így bármi lehet - de nem csak rajta van szemfedő, lehet találni kockáról-kockára végigvizsgálást.


    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A feltételezés az, hogy mivel a Doktor tudja az elméleti jövőt (Amy elmondta neki - meg fog halni 200 éven belül a tó partján), így itt-ott próbál beleavatkozni a történelembe, hogy az idővonalat eltérítse annyira, hogy ne az, ne úgy történjen meg. Az előzetes képek meg információk alapján ez néha túlságosan is jól sikerül, az egyik rész előzetes szövege ez: "A tömegek felvonulnak, hogy üdvözöljék Winston Churchillt, a Szent Római Birodalom Császárát, ahogy a buckhingami szenátusba érkezik személyes mamutján", valamint van egy fotó egy parkban elhelyezett "ne etesd a pterodaktiluszokat!" tábláról, és az utcán rendőrként járőröző Cybermanekről :) - mintha részleteznék az 5. sorozat végén elsütött csillagok nélküli alternatív világos dolgot (ott is voltak dinoszauruszok, nílusi pingvinek...)
    Plusz a Gangerekkel már egy elég használható megoldás fel is merült.
  • Narxis
    #494
    omg ez rohadt jó lesz! river song-nak ott volt az egyik szemén a fekete cucc akkor ő volt aki elraboltatta saját magát? :D lol már
  • Dzsini
    #493
    Augusztus 27-től:
  • Renegade
    #492
    Na, a 3.4-nél tartok, megy a moralizálás, így feldobom én is:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Szóval, ki milyen alapon választana? Jelenleg az asztal körül ülők a gyenge képességüeket deportálnák, ami logikus döntés, viszont csodálkozom, hogy az egészségi álapotot senki nem dobta fel, mint lehetséges alternatíva, figyelembe véve, hogy ez is egy kellően nagy szám (gyógyíthatatlan mentális betegek, öröklött gén problémák, stb). Illetve fura, hogy országos lebontás van, nem pedig fix szám, bár az feltehetően politikai feszültséget okozna, ha túlnyomó részt afrikából, ázsiából hurcolnának el gyerekeket.
  • Renegade
    #491
    Na, lassan kivégzem a Torchwood második évadát. Ez azért már alakul. Borzasztóan vergődtem az 1.-n, az utolsó rész írtózatosan tré volt szvsz. Viszont ez már valban hozza azt a nyomasztó scifi hangulatot, ami szerintem a műfaj fontos eleme és az angolok konzekvensen hozzák.
    :-)

    Lassan még megérek rá, hogy elkezdjek noir-t is nézni, mint pl a Máltai sólyom. :-)
  • Alex2
    #490
    Értem.
    Az első résznél örültem is mert már másnap megnézhettem.
    Azért remélem lazy nem lustálkodja el a fordítást! :)
  • Dzsini
    #489
    Én nem tudok róla, az elsővel egy nap alatt végeztek, de hát ha az egyik fordító neve "lazy", akkor érthető a dolog :)
  • Alex2
    #488
    Hoppá!
    Lemaradt a kérdőjel.
    Azt kérdeztem volna,hogy a Torchwood 2. részéhez kijött-e már a magyar felirat?
  • Dzsini
    #487
    És mit kérdeztél? Ez egy kijelentő mondat volt.
  • Alex2
    #486
    Helló!
    A Torchwood 2. részéhez kijött már a magyar felirat,mert én még nem találtam.
    Köszönöm a választ!
  • Dzsini
    #485
    Igazán meghívhatták volna MacGyvert is ebbe a részbe... :)
  • Alex2
    #484
    Köszi a választ!

    Most olvastam a Doctor who oldalán hogy készül az Adventure game 5. része.
    Nem tudom szoktatok-e játszani a játékkal de mindenkinek ajánlom, eddig négy rész jelent meg.
    Sajnos csak az angoloknak ingyenes de megtalálható egyéb oldalakon a játék.
  • Dzsini
    #483
    Tegnap este lement a BBC-s Torchwood - az első rész másodpercre ugyanakkora és ugyanolyan lett (kivéve persze a 24-25 fps konverziót), a végén van egy 3 perces "ez lesz a sorozatban" hosszú kedvcsináló.

    Továbbra is azok a hírek, hogy lesz különbség a két változat között.
  • kovi04
    #482
    Torchwood 4x01 kritika
  • Dzsini
    #481
    Gratulálok hozzá!

    Magyarul egyelőre 2 TW könyv jelent meg, ahogy az új Doctor Who könyvekből is, nekem még nem kerültek sorra (7. Doktoros regényeket olvasok mostanában), de ismerős már olvasta, azt mondta egész jók lettek. Torchwoodból a rádiójátékokat hallgattam csak meg a sorozaton kívül, bár angolul megvannak a könyvek is.

  • Alex2
    #480
    El se hiszem.
    Nem tudom ismeritek-e az sfmag.hu oldalt.
    A múlthéten Doctor Who és Torchwood hét volt.
    Rendeztek egy nyereményjátékot melyen egy Torchwood könyvet lehet nyerni, Dan Abnett által írt James Mayer-t.
    Jelentkeztem, és nagy szerencsémre kisorsoltak engem és még 3 személyt.
    Nagyon örülök neki,pont jókor jön,épp mikor nézem a sorozatot. :)
    Esetleg valaki olvasta már?
  • Dzsini
    #479
    Azért a "miért nem futott gyorsabban" beszólás és a kivégzett hapi szerintem bőven nem sablonkarakter :)

    Most mindenki a BBC-s változatot várja, mert pár perccel hosszabbra írták a hosszát - kérdés, hogy abból mennyi a plusz jelenet, mennyi a szokásos "ez várható az évadban" film, és mennyi az olyan kivágás, amit azért kellett elsütni, mert a Starz egy előfizetéses csatorna, a BBC-t pedig "mindenki" nézheti.
  • kovi04
    #478
    Jó kis évadkezdés volt ez, bár...

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    arra a helikopteres jelenetre egyáltalán nem volt szükség, tipikus akciófilmes marhaság, ami eddig egyáltalán nem volt jellemző a sorozatra. Az új szereplők idáig tipikus sablonkaraktereknek tűnnek, sokat kell még fejlődniük, hogy olyan érdekesek legyenek, mint amilyenek Iantoék voltak. A történetben vannak lehetőségek, de nem lesz egyszerű a készítőknek, hogy a Children of Earth közelébe érjenek.
  • Narxis
    #477
    Én is elkezdtem, egy részt se láttam még belőle, úgyhogy nekem teljesen új lesz.
  • Alex2
    #476
    köszi a választ!
  • Andr0
    #475
    TORCHWOOD IS BACK
  • Dzsini
    #474
    10 rész lesz.
  • Alex2
    #473
    Hát én is elkezdtem nézni a Torchwood-ot, tegnap előtt kezdtem hogy nézhessem majd a 4. évadot, az első évadot megnéztem most tartok a 2. évad 4. részénél.
    Eddig nagyon tetszik, a Doctor Who után a legjobb sorozat.
    Ha így haladok hétfőn nézhetem a 4. évadot.
    Amúgy hány részes lesz az évad?
    Köszi!
  • Dzsini
    #472
    Jó lett amúgy, angol felirat már van hozzá. Direkt távol tartottam magam a trailerektől meg egyebektől, így volt benne meglepetés bőven :)
  • Totti5
    #471
    Szuper! Thx.
  • Dzsini
    #470
    Már elérhető :)
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Torchwood.S04E01.HDTV.XviD-LOL
  • Dzsini
    #469
    Ősszel: "In the desperate search for Melody Pond, the TARDIS crash lands in 1930s Berlin, bringing the Doctor face to face with the greatest war criminal in the Universe. And Hitler. "

    Egyéb híreinkben: pénteken (mi időnk szerint szombat reggel 5kor) startol a Torchwood a Starz-on.

    RTD azt mondta, hogy a Torchwood már nem tervezi a Cardiffba visszatérést, mert az ottani repedés bezárult a Doctor Who 5. sorozat repedéseivel együtt az univerzumreboot során.
  • Dzsini
    #468
    Nem tudni pontosan, nem árulták el - a tippek szerint maximum pár jelenet hosszabb/rövidebb lesz egy kicsit (véres/durva jelenetek), esetleg kicsit változtatnak a szövegen (káromkodások)...
  • Narxis
    #467
    2 féle készül vagy mi? Vagy csak meg lesz vágva? Ezt most nem értem. :S