2363
I am the Doctor whether you like it, or not!
  • Narxis
    #706
    :O az nekem kimaradt
  • Zero 7th
    #705
    Planet of the Dead
  • Narxis
    #704
    Ez marha jó!!!! :D De az elején az a sivatagos az melyik epizód? :S
  • Dzsini
    #703
  • Dzsini
    #702
    A Sky tényleg gyengécske rész volt (a szereplő talán belerázódhatott volna még a társaságba, sose tudjuk meg), de szerintem a totemes jól sikerült, bőven belefért az SJA-féle tanítós sztorikba. A harmadik pedig egy jó kis kikacsintás az "igazi" világra.
  • stargatelost
    #701
    Én fordítom most ezt a csonka ötödik évadot (bár még a "zárást" nem láttam), de szerintem a sorozathoz mérten is gyenge volt a kezdés, sőt néhol eléggé gagyi. Ez a Sky behozás az elsőben elég gyenge volt (de nem rossz karakterré vált), aztán az a totemes baromi jól kezdődött, de aztán a végére totál gagyiba fordult át...
    Hát sajnálom, pedig biztos jó részek lehettek volna még :( RIP
  • Dzsini
    #700
    Tegnap befejeződött a Sarah Jane Adventures - pedig jól indult, jól sikerült ez a csonka évad :(

  • Zero 7th
    #699
    Aha, köszi. A Planet of the Dead volt a legelső rész, amit láttam, mielőtt elkezdtem nézni a sorozatot. :) De ezek szerint a specials maradt ki, legalábbis a többi.
  • Dzsini
    #698
    Nem spinoffot, hanem valamelyik specialt hagyhattad ki - ahogy máskor is voltak karácsonyi hosszú részek a sorozatok között - itt is volt több, hosszú rész a 4. és az 5. között.

    Lehet, hogy többet is kihagytál ezek közül?

    1. sorozat (9. Doktor)
    The Christmas Invasion (karácsony)
    2. sorozat (10. Doktor + Rose)
    The Runaway Bride (karácsony)
    3. sorozat (10 + Martha)
    Voyage of the Damned (karácsony)
    4. sorozat (10 + Donna)
    ----és akkor itt jött egy normál évad helyett hosszú részek sorozata (The Specials néven jelent meg DVD-n):
    The Next Doctor
    Planet of the Dead
    The Waters of Mars
    The End of Time Part 1 és 2
    --- ennek a végén regenerálódott, és jött:
    5. sorozat (11 + Amy)
    A Christmas Carol
    6. sorozat (11 + Amy + Rory)
    -és majd most is lesz karácsonyi rész, nemrég fejeződött be a forgatása

    A spinoffok (Torchwood és Sarah Jane Adventures) követése nem kapcsolódik a normál történethez, bár néha egy-egy összekacsintás, vendégszereplés előfordul. Aki még nem látta, jövő év elején pl. végignézheti az összeset, leghamarabb őszre várható a 7. sorozat.

    (a listába nem írtam bele a 2 hosszú rajzfilmet: The Infinite Quest és Dreamland, valamint a pár perces rövid részeket: Attack of the Graske, Time Crash, Music of the Spheres, Space / Time, Death is the Only Answer)
  • Zero 7th
    #697
    Kicsit felvilágosítanátok a spinoff sorozatokról? A jelek szerint kihagytam valahogy a 10.-11. közti regenerációt. Évad végén még David Tennant, új évadban meg Matt Smith (azt hittem, nem lesz szimpatikus a csóka, de aztán meglepően hamar hozzászoktam).

    Szal mit kell még megnéznem, hogy teljes legyen a kép?
  • Slee
    #696
    http://doctorwhohungary.hu/?p=2620
    jöjjünk minél többen :)
  • Narxis
    #695
    LOL
  • Gordis2k
    #694
  • Narxis
    #693
    Hehe, írom is alá. :D
  • Dzsini
    #692
    petíciót indítottak a rajongók, hogy a 2012-es Olimpia megnyitóján David Tennant is vigye a lángot - bár ők a meggyújtást is rábíznák, de az bőven túlzás szerintem.

  • Narxis
    #691
    Nyilván új színészekkel kellene, a forgatókönyv főbb vonalait kellene követni, pl. ha meghal egy fontos szereplő akkor az meghal a remake-ben is, dialógusokat, apróbb jeleneteket át lehetne írni, hogy passzoljon a 21. századi ízléshez, vagy esetleg kihagyni, hogy "pörgősebbnek" tűnjön.


    Nem kell persze megsérteni a régi szereplőket, ezért lenne a teljes neve Doctor Who Remake és én csak azokra az évadokra gondoltam amiket nem archiváltak/elvesztek stb. gondolom azok a legrégebbiek.


    Abban persze egyetértek, hogy még ráérnek ezzel. :)
  • Dzsini
    #690
    Az előbb még szóról szóra volt, most már alkotói szabadság van :)

    Nem kell a régi részekhez hozzányúlni és átírni (ezzel megsértve a régi szereplők és írók emlékét, esetleg pofánköpni a még élőket), ha van lehetőség új (hangjátékok esetén a régi) szereplőkkel új sztorikat mesélni a nézőknek, hallgatóknak. Ha valaha kifogynak a megfilmesíthető ötletekből, ráérnek akkor az újraforgatással foglalkozni.
    Nem mindenki mutatna már jól képernyőn a régi szerepében :)
  • Narxis
    #689
    Nem kell ugyanúgy csinálni, kapnának egy kis alkotói szabadságot. Olyasmire gondolok mint a Sherlock ahol 1 rész új, 1 pedig könyvből kerül leforgatásra, de ott se szó szerint mennek a könyvben leírtak szerint.


    Da ha szerinted unalmas lenne akkor elhiszem. :P Én még csak nem is olvastam, hogy miről szólnak, de manapság annyira divatos a feldolgozás a sorozatoknál és a filmeknél is.
  • Dzsini
    #688
    Belepusztulnának a nézők az unalomba - 4x25 perc (de volt 12x25 perces epizód is) alatt történik annyi, mint amit most átlagban 45 perc alatt hoznak össze. A történet sokszor banális, azért az ingerküszöbök az elmúlt közel 50 évben igencsak feljebb csúsztak (nézd meg a Psycho-t, kérdezd meg szüleidet, hogy ijesztő film volt-e - próbáld kibírni a választ röhögés nélkül). Tévébe nem keveredhet ezért, a rajongók pedig nem vennék meg annyian, hogy ne legyen végtelenül veszteséges. Néhány rajongónak már az is szentségtörés-számba ment, hogy hangjátékban "leforgattak" néhány tévébe nem került, de forgatókönyvként létező részt (részemről imádtam, nagyon jók lettek). Pedig még ugyanaz a Doktor és Companion is játszik benne, mint akivel le lett volna forgatva eredetileg.

    A Restoration Team (akik az újrakiadásokat szervezik) csinál olyasmit, hogy teljesen elveszett jeleneteket rajzfilmmel vagy CGI-vel pótol, de embereket arra szerződtetni, hogy próbáljanak meg úgy csinálni, mint mások 50 évvel ezelőtt... ugyan már.
  • Narxis
    #687
    uhh eszembe jutott egy nagyon jó ötlet! Le kellene forgatni az első 2 doki epizódjait, mondjuk lehetne valami remake vagy ilyesmi jelzéssel megkülönböztetni, de amúgy szóról szóra az eredeti forgatókönyvet követnék!
  • Dzsini
    #686
    Szinte biztos, hogy a hetedik sorozat jövő ősszel kerül adásba - tehát karácsony után valószínűleg hosszú pihi jön (húsvéti különszámról egyelőre nem beszéltek).

    Emellett még semmi sem biztos az ötvenedik évforduló körül sem, a BBC-nél nagyon komoly leépítések vannak (nyáron 5000, most további 2000 embert küldtek el), a Confidentialt kivégezték, úgyhogy semmit sem tudni előre.
  • Dzsini
    #685
    Senki nem gondolt arra, hogy egy tévésorozatot, ami pár éve megy el, még ha sikeres is, el kellene archiválni a jövő számára. Kevés volt a pénz, ahogy máshol is. Szerinted pl. a Szabó család részei a Magyar Rádió archívumában hiánytalanul megvannak? Koránt sem... a BBC meg néhány nagyságrenddel több műsort állított elő már akkor is.

    A régi dolgok megőrzése, az archiválás - levéltári, könyvtári munka - rettenetesen drága, és nagyon át kell gondolni, hogy mi az, ami "megérdemli", hogy foglalkozzunk egyáltalán vele. Gondolom te sem archiváltad az összes eddigi alkotásodat (mondjuk verseidet), pedig ha Nobel-díjas író leszel, akkor korai zsengéid hatalmas értéket képviselnének az irodalomtudomány számára. Itt pedig "csak" egy ifjúsági sorozatról van szó.
  • Narxis
    #684
    OMG hogy lehettek ilyen hülyék??? pffffff
  • Dzsini
    #683
    A BBC-nél (ugyanúgy, ahogy más tévéadóknál) sem gondoltak sokáig arra, hogy a régi dolgokat archiválni kellene, így többek között elégették, vagy egyszerűen kidobták, törölték, újrafelhasználták a filmeket. Így pl. a Második Doktor történeteiből alig-alig van meg néhány, az Elsőből is sok elveszett, azoknak a rekonstrukciója úgy megy, hogy a forgatásról készült fotók, már akkor is rajongók által készített felvételek (fotó, 8mm-es filmfelvevővel készült képfelvételek - komoly pénzeket adnak egy-egy használható anyagért) és a legtöbb részből megszerzett hangfelvételek alapján rakják össze a történetet. De volt olyan egy-két éve, hogy egy tizenhatodrangú ausztrál kábeltévé adónál sikerült fellelni egy régi, elveszettnek hitt epizód teljes, jó minőségű képanyagát.

    A töredékekből a "film" ma úgy néz ki, hogy egy-egy fotó van, hozzá a hangsáv, és futó feliratban a nem hallható történések (ki mozog, mit csinál, stb.), néhányszor pedig rajzfilmekkel vagy CGI-vel pótoltak jeleneteket a DVD kiadáshoz.
    wikipedia
  • Narxis
    #682
    Mi veszett el? Dr Who epizódok? Az meg hogy? Ja felújított, rendberakott részekre gondoltam ami a legelső TV epizódtól tart mondjuk az előző évadig, mármint a modern koriban előző.
  • Dzsini
    #681
    Nagyon sok elveszett - amúgy évente 10-20 DVD jelenik meg felújított és rendberakott részekkel - hogy gondolnád a collectiont?

    A díszletek ott már teljesen rendben voltak, a Hatodik környékén már CGI is volt, bár a Harmadiktól (onnantól színesek a részek) már élvezhető, pár gyengécske maszk van, de az volt mostanában is. :)

    Ami nehéz feladat, még elszántaknak is, az pl. a The Web Planet az első Doktornál - bár ott látszik az, hogy az elszántság és az ambíció megvolt bennük, hogy látványos scifit csináljanak, csak az anyagiak (és a technológia) nem bírta.
    4-5 méterrel a színészek mögött már festett háttér, profi maszkok és ruhák, ilyesmik... 10 évvel később nálunk Pirx kapitánynál még kávéfőző volt az űrhajó.
  • Narxis
    #680
    Na ez tényleg nem rossz! :D


    Bár fura így visszafele nézni, nem vagyok egy CGI mániás de szembetűnő a díszletek kezdetlegessége, de ettől még szerintem belenézek. Úgy kellett volna am, hogy a legelső résztől nézem, az lett volna am. az igazi. Kár, hogy nem adják ki egybe, valami DR Who Ultimate Collection vagy ilyesmiben.
  • Renegade
    #679
    hát, ez az évadzáró nekem nem tetszett, Dzsinivel értek egyet, túlliheget, erősen amerikaizált belemagyarázós. :-(
    Ez a Maffot gyerek igazán vehetné a fáradtságot, hogy leteszi a sorozat mérföldköveit, elvégre okos és a kaszától sem kell nagyon félnie, ha egy két esélyes babylon5-öt megtudtak előre írni, akkor neki is mehetne. :-(

    Sajna nekem nagy csalódás volt az évadzáró, az első pár rész lehet túl magasra rakta a lécet.
  • Dzsini
    #678
    Baker zseniális, és a részek túlnyomó többségéhez van már magyar felirat is :) (plusz sikerült több évtized után rávenniük Big Finishéknek, hogy bemenjen hozzájuk hangjátékot csinálni, pedig nagyon komolyan ellene volt minden Doctor Who-s dolognak a távozása után)


    Amúgy érdemes minden Doktorba belekóstolni egy kicsit, van több ajánlólista a neten, hogy melyik részeket - pl. a klasszikus Dalekos részek, a Trial of a Time Lord sorozat, a Cyberman-es részek, a Harmadik Doktor és Negyedik Doktor nagyjából az elejétől a végéig...
    egy lista
    két lista
    három lista
    és így tovább (a Redditest végigolvastam, azzal többé-kevésbé egyetértek, főleg a hozzászólások kiegészítéseivel együtt)
  • Narxis
    #677
    Hehe, ez marha jó. David Tennant powa!!!


    Bár érdemes lenne megnézni a Tom Baker-es epizódokat is ha már ennyire népszerűek.
  • Dzsini
    #676
  • Narxis
    #675
    Jöhetne Tizeske, mondjuk találkoznának vagy valami ilyesmi. :) És a dalekok!!!!
  • Andr0
    #674
    hát igen, 1-2 agymenés az belefér de azért ne legyen minden évad ilyen:D
  • Dzsini
    #673
    Nem rossz, igen jó gondolatok vannak benne.

    ...mondjuk ettől nem fog jobban tetszeni az ilyen stílusú ámokfutás Moffattól, remélem a következő sorozatokra kicsit lenyugszik, és klasszikus(abb) vonalvezetést kapunk ezután, főleg, mert jön az ötvenéves jubileum.
  • Andr0
    #672
    rájöttem a részre! az évadzáróra, egész nap ezen gondolkoztam és azt hiszem nekem összeállt a kép xD
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Szóval a Doctor csak annyit tudott, amennyi az adatbázisban volt vagyis hogy akkor van az ő halálának időpontja. Ezért 200 éven keresztül kereste a kiutat, hogy hogyan bújjon ki ez elől, ekkor találkozott Teselecta-val akik ugye segítettek neki, felvenni az álcát.

    Lényegében soha nem hazudott a Doctor. Csak annyit mondott Rivernek, hogy ma meg kell halnia. +Amy-t meg a többieket azért rendelte oda közönségnek, hogy kőbe legyen vésve, így el tud rejtőzködni a fake halála mögé.

    De volt egy kis para, River nem akarta kinyírni őt, és így az idő megállt. Itt jön a trükkösebb rész ekkor avatta be a feleségét a buliba. Szerintem a Doki igazából magát az időt csapta be.

    BTW az hogy a Doki halála Fix pont az időben egy dolog, de senki sem mondta, hogy ez az a nap, csak az adatbázisok szerint, amit a Doctor rendezett úgy, hogy azt higgyék.

    Szóval végül is Magát az időt csapta be a Doctor? És akkor most a Doki ha átverte az időt akkor halhatatlan???

    Baszki ez a story nem egyszerű dolog. az első pár évad valamivel lazább volt, nem volt ennyire bonyolult:D
  • Slee
    #671
    Jha csak ott se olcsó meg a szállítási díj se 0 FT , az a baj:S
    + még szenvedős paypal is
  • Narxis
    #670
    Uhh, ez tök jó és nem is drágák!
  • Dzsini
    #669
    Nem tudok róla (elképzehető, hogy van), de erre találták ki az ebay-t.
  • Narxis
    #668
    Uhh, ez tényleg jól néz ki, basszus...1000 fontot simán elköltenék. Szonikus csavarhúzó kellene már csak. :D


    Pesten vagy valahol kis hazánkban nincs ilyen bolt, más filmes cuccokkal együtt?
  • Narxis
    #667
    hehe, lol :D