2363
I am the Doctor whether you like it, or not!
  • Fabio Capello
    #1882
    :DDDD

    Üdv Moffat világában. :D
  • wesker24
    #1881
    Evolution mondta hogy te vagy a Doctor Who mestere és szakértője !

    Akkor elmagyarázhatnál nekem néhány dolgot mert elég nagy káosz van a fejemben hogy mi is van most ? xD

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A napokban elkezdtem nézni a Doctor Who 6 évadát !

    Bár nem tettem volna mert akárhány részt megnézek nem tudom megállni hogy ne nézzek meg még egy részt ! xD

    Tegnap néztem meg a 6 évad 6 részt azt hittem mindent értek de aztán kiderült hogy szart sem értek az egészből vazee ! XD

    Még csak most jön a 7-dik rész vazee !

    Most mi van ? Amy az tulajdonképpen nem is Amy ? WTF ? :D

    Lemaradtam valamiről mikor lett belőle a hús által készített másolat ? :D

    Mert ugye az 5 rész a Rebel Flesh volt és a 6 rész az Almost Human !

    Már a dupla rész odabaszott rendesen hogy az első rész az tulajdonképpen arról szól hogy a doktor 200 évvel idősebb és tudta hogy megfog halni, habár kíváncsi lennék ki volt az űrhajós mert a doktor már tudta hogy ki ö, azt jött a másik WTF hogy tulajdonképpen az a jövőbeli doktor volt akit lelőttek és a fiatalabbik doktor még csak nem is tud róla hogy meg fog halni később !

    Na de az első 2 rész érdekes volt mert ugye felbukkant a Silence elég rusnyán néz ki :D és felbukkant az űrruhás fazon is aki egy kislány volt aki képes regenerálódni !

    Na meg ugye Amy talált egy fényképet amin ö volt és egy csecsemő gondolom ez az a kis csaj lehetett aki az űrruhában volt !

    Amikor Amy el mondta a Doktornak hogy valószínű hogy terhes akkor Doktor el kezdet analizálni hogy tényleg terhes-e ?

    Szóval egész végig a 6 rész alatt csak megtévesztettek minket és nem is az igazi Amy-t láttuk hanem a hús egyik másolatát ?

    Vagy csak később történt vele valami ami felett elsiklottam és nem vettem észre !

    Meg egyáltalán ki ez a fél szemű nö aki mindig a falon keresztül bámulta Amy-t (vajon már ekkor a hús másolata volt ?) gondolom késöbb kiderül !

    Mert ugye a 6 rész végén derült ki hogy Amy terhes és Amy nem is Amy hanem csak egy másolat az igazi Amy meg egy ismeretlen helyen van aki ép szülne !

    De ha terhes akkor kitöl terhes Rory-tól vagy a Doktortól ? :D

    Amugy a 3-dik rész se volt rossz az a Siren-es rész amikor kiderült róla hogy a Siren tulajdonképpen nem is gonosz hanem csak egy profi mesterséges virtuális ember képmásra alkotott Orvos ! :D

    4 rész is jó volt habár a cim eléggé megtévesztő volt a Doctor's Wife mondom mi van azt később kiderült hogy a Tardis lelke került bele egy csajba aki tulajdonképpen egy csaj volt ? xD

    Aztán jött a Rebel Flesh és az Almost Human ahol ugye a hús képes volt bárkit lemásolni még a Doktort is ! És még csak most jön a 7-dik rész :D
  • Dzsini
    #1880
    A hetedik évad zárórésznek - ahogy írtam is - az a címe, hogy The Name of The Doctor.

    A többit majd akkor, ha megnézted.

    És ne olvasgass nagyon vissza a topicban, mert eléggé kitárgyaltuk, néha spoiler nélkül is :)
  • Zero 7th
    #1879
    Spoilers...
  • tigeroo
    #1878
    na kíváncsi leszek. nekem az a két rész jött be a legjobban, sőt a prof csaj is gondoltam hogy a jövőbeli doki találkozik vele (ugye a szonikus csavarhúzó is fejlettebb volt amit adott neki) + a nevét megmondta neki.
    Tényleg amúgy a nevét meg fogjuk tudni vagy az csak ilyen örök rejtély mint columbo felesége?
  • Zero 7th
    #1877
    Hát az nem lesz baj, mert ez így inkább tűnt minisorozatok meg speciálok követhetetlenül összevissza halmazának, mint kettévágott évadnak. Volt rész, amit sikerült rossz sorrendben néznem, mert nem tudtam róla, hogy van...
  • Dzsini
    #1876
    A logika normál esetben az, hogy nyár végén - kora ősszel kezdődik, és tél elejéig tart, majd karácsonyi special.

    Viszont Moffat szerint nem jó, ha nagyon hozzászoknak a nézők ahhoz, hogy mindig ugyanúgy mennek a dolgok, ezért a 6. meg a 7. sorozatot szétdobálta - főleg a jubileumi felvezetés miatt. (ahogy volt a Tennant éra végén is a specialokkal töltött évad)
    Most a 8. visszatér a klasszikus felépítéshez.
  • Zero 7th
    #1875
    Eh, azt hittem, már vannak új részek.

    Nem teljesen értem, hogy milyen logika alapján jelennek meg az újak, ez a legutóbbi, ketté tört évad így elég zavaró volt.
    Vagy csak egyszerűen alkalmatlan vagyok sorozatot folyamatában nézni, ha nincs teljes évad egyben, nem kap el a fíling.
  • Dzsini
    #1874
    Az egyik legötletesebb "ellenség", bár igazából sok sztori nincs benne... mihez lehet kezdeni egy láthatatlan, villámgyors, azonnal gyilkoló ellenféllel, ami ráadásul azt se kiabálja, hogy Exterminate!?
    Viszont Prof. River Song majd még visszatér neked, az ő története ott még csak "kezdődött" :)

    (nem véletlenül Moffat rész volt a könyvtáras is)
  • tigeroo
    #1873
    értem köszi

  • Dzsini
    #1872
    50. évi jubileumi rész, múlt év végéről.

    A 7. sorozat után (ott úgy jön, hogy 7. sorozat első fele, aztán karácsonyi special (The Snowmen), aztán 7. sorozat második fele, az "of the Doctor" részekbe fordulva - Name~ (sorozatzáró), Night~ (rövid rész), Day~ (50. jubileumi special), Time~ (2013 karácsonyi rész, Matt Smith távozása).

    A Dayben szerepel a War Doctor, és oda tér vissza színészként Billie Piper is.

    De az 5-6. sorozat még bőven fog kavarodást okozni, az új rendező-főíró Steven Moffat eléggé másképp kezeli a világot, mint RTD tette.
  • tigeroo
    #1871
    igen, énis azt a részt ajánlottam most tesóméknak. itt már látszik a költségvetésen is hogy nem annyira gagyi, meg teljesen "elvarrtak" úgylátszik minden szálat (kezdve Rose-tól), szóval tényleg tabula rasa. meg aztán úgysem bírnák ki hogy ne nézzék meg visszamenőleg szerintem:D

    amúgy látok netes anyagokon olyan képeket hogy ott van a tizedik, tizenegyedik doki meg még az a háborús doki. az melyik rész lesz? sorozatban benne lesz még így, vagy az külön valami film/rövidfilm?
  • Dzsini
    #1870
    Ezért szoktam én a Blinkkel indítani régebben, ha valakinek ajánlani kell :)
    Vagy mostanában már az Eleventh Hourral, aztán ha rágyógyult megnézheti utólag a Chris-Tennant érát.
  • tigeroo
    #1869
    tudom, a sorozatot a chris érában kezdtem el (az antiműanyagos rész - te jó ég, hogy miért adtam ennek a sorozatnak egy esélyt azután a rész után:D de nem bántam meg)

  • Dzsini
    #1868
    Bár ez a jelenet még Chris Ecclestonnál volt :) (Tennant csak visszautalt rá a Poison Sky-ban :D )


    Én láttam az összes régi és új részt is, minden Doktorral úgy vagyok, hogy a maga nemében igencsak rendben volt - az eredeti nagypapa William Hartnelltől kezdve* a félőrülten vigyorgó Tom Bakertől a manipulátor Sylvester McCoyon át a rövid ideig látható Paul McGannig.
    (főleg ha hozzávesszük a hangjátékokat is, akkor mindegyik egy csoda)

    *: mindenképp érdemes megnézni az Adventure in Space and Time-ot, ami egy doku-dráma, és a sorozat kezdetével foglalkozik.

    ... további jó híreinkben: úgy néz ki készül a Five(ish) Doctors Reboot folytatása :D
  • tigeroo
    #1867
    nemrossz ez az új doki sem. bár david tennanthez nagyon illett a szerep.


  • tigeroo
    #1866
    horgolt ood :)

    (van más how-to az oldalon, rengeteg doctor who-s kosztüm ötlet stb)
  • Dzsini
    #1865
    2048-on 1-2 nap alatt átestem, és mire kijött az ezerféle változat már nem foglalkoztatott :)
  • Narxis
    #1864
    pfff te tényleg Ki vagy Doki? függő vagy :D fogadjunk abban a 2048 vagy milyen nevű játékban is a Dr. Who-s változatot tolod :D
  • Dzsini
    #1863
    Nem mellesleg most megint rágyógyultam a Doctor Who Legacy-ra (androidos/ios-es nemsokára facebookos játék), a hétvégén párszor lemerítettem vele a táblám aksiját :)
  • Narxis
    #1862
    Nagyon beteg ez a sori. Szerintem Dzs is ezért szereti. XD
  • tigeroo
    #1861
    most néztem meg a könyvtáras duplarészt..

    elmennek a picsába az írók:D ez beteg volt ismét
  • Dzsini
    #1860
    Marad, és lehet rendelni sokfélét :)

    Arra figyelj, hogy a plusz részeket (specialok, netes rövidfilmek) ne hagyd ki, nem csak a normál sorozat részei vannak - nézz egy wikipediát vagy hasonlót, hogy mi a nézési sorrend - néha rendesen összekavarodnak a dolgok, és sok mindenről lemaradsz.

    (a spinoffokról nem is beszélve, a Torchwood mindenképpen ajánlott)
  • tigeroo
    #1859
    a kilencedik doki + rose nagyon szimpatikus volt, kicsit sajnálom hogy ilyen hamar távoztak.

    a mostani doki is jó, csak más dolgok miatt szerethető. volt benne egy két rohadt beteg rész (pl. a síró angyalok, a zsebórás részek), de amúgy tetszik. olyan mindfuck csavarok vannak benne, nem az a tipikus lineárisan futó cselekmény:D

    meg látom hogy évadról évadra nőtt a költségvetés is (4. évad elején járok), remélem ez a tendencia marad.

    ja és kell egy szonikus csavarhúzó:D:D
  • Evoluti0N
    #1858
    És emígy hogy teccik?
  • Dzsini
    #1857
    Azért az utolsó mondat így ebben a formában nem teljesen igaz...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    a színész szerepel, de nem Rose-ként
  • kopa1
    #1856
    Az utolsó három részben elég fontos szerepet fog kapni ;) A companion csere meg néha szükséges, a legtöbb pár későbbi részben is megjelenik, bár talán a 11. doktornál Amy fog ilyen fontos szerepet betölteni a Doktor életében, mint amilyen Rose volt.
    Ja és az 50. éves évfordulóban az aktuális útitárs mellett Rose fog csak szerepelni, az angol rajongók nagyon kedvelhetik, ha csak őt hozták vissza :D
  • tigeroo
    #1855
    most járok a 4. évad első részénél

    Rose jelenete WTF volt? Őt miért is írták ki a sorozatból, azóta folyton emlegetik, most meg is jelent... vissza fog még térni?
  • BoneDragon
    #1854
    Ezen most jót nevettem.
  • Narxis
    #1853
  • Dzsini
    #1852
    Kiszivárgott a 8. sorozat introja:
  • Narxis
    #1851
  • Fabio Capello
    #1850
    kezdődik... :D
  • Dzsini
    #1849
  • Dzsini
    #1848







  • Zero 7th
    #1847
    Ja, trivia is írja, hogy szándékos a dolog.
  • Dzsini
    #1846
    Amióta Capaldit bejelentették Doktornak az interneten átlagban hetente valaki felfedezi, és (elsőként) beszámol róla :)

    ... amikor egy olyan nemzetközi területen történik ez, mint a Reddit, akkor már kicsit komikus a dolog.
  • Zero 7th
    #1845
    Most néztem a World War Z-t. Jártatok az IMDB oldalán? Stáblista:

    Peter Capaldi ... W.H.O. Doctor

    Kontrollálhatatlanul elkezdtem vigyorogni mikor megláttam... :D
  • Dzsini
    #1844
    Ma 9 éve mutatták be sok év után az első részt:


    Nem hiszem, hogy reménykedtek benne, hogy ennyire bejön.
  • Fabio Capello
    #1843
    Redditen Karen Gillan AMA