2363
I am the Doctor whether you like it, or not!
  • stargatelost
    #1922
    Azé' mert régen csak ilyet tudtak csinálni :D (R2D2 meg egy kuka :) ), és mivel a Doktor kb. főellenségének tették meg annó, ezért hozni kellett az új sorozatba is.
  • Renegade
    #1921
    sosem fogom megérteni a borsszóró koncepciót, az angyalok meg a csönd után meg pláne vicc kategória. :)
  • Narxis
    #1920
  • Dzsini
    #1919
    Nem, nagyon sokakat. Amit és ahogy mond, az mind eléggé Davrosos.
  • Fabio Capello
    #1918
    fránya VIP... csak engem emlékeztet a hang az elején Davrosra?
  • Fabio Capello
    #1917
    dalek confirmed. :D
  • Dzsini
    #1916
  • Dzsini
    #1915
    azért 29 lemez az huszonkilenc lemez, plusz egy csavarhúzó, plusz mesekönyvek, plusz...
  • wesker24
    #1914
    Nekem mondod még ha lenne is Blu ray lejátszom azért a Doctor Who Complete 1-7 Series Box Set ára kicsit durva és erre még ugye a postaköltség is rájön ! D
  • Dzsini
    #1913
    Hát, ha valahogy akkor én a Blu-Ray teljes kiadást venném meg, az, hogy most nincs lejátszód hozzá az kevésbé tragédia, minthogy később amikor esetleg lesz, akkor lemondj a lehető legjobb minőségről.

    Letölteni addig is le tudod bármilyen változatban.

    (mondjuk az 1-7 Blu-Ray gift box ára kicsit húzós :D )
  • wesker24
    #1912
    Lenne egy kérdésem lehet hülye kérdés ! :D

    De melyiken érdemes beszerezni a Doctor Who Szériát ? (A 2005-ös reboot-ra gondolok nem a Classicra) !

    DVD-n vagy Blu Ray Disc-en ? Előre mondom nincs Blu Ray lejátszóm se Blu Ray olvasóm csak egy LG 160 Gb-os DVD felvevőm.

    Gondolom Blu Ray Discen érdemes lenne őket beszerezni de Blu Ray olvasó hiányában szerintem marad a DVD !

    Mert ugye a Blu Ray változatból már kapható a teljes (2005-ös )Doctor Who Complete 1-7 Series Box Set ! De iszonyat drága !

    A DVD változatból meg ugye van a Doctor Who Complete 1-4 Series Box Set ez viszonylag egész jó árban van csak a posta költség ne lenne ! :D És külön vannak a további részek a Doctor Who Complete 5-6 Series és a Doctor Who 7 Series Part 1-2.

    Ha nem lenne olyan drága a postaköltség akkor tuti beszerezném a Doctor Who Complete Series 1-4 Box Set-et. De ez csak az első 4 évad ahhoz még külön meg kéne venni a további részeket is.

    De láttam olyat hogy van már Doctor Who Complete 1-6 Series DVD Box Set az első 6 évad egyben ez már sokkal jobban hangzik és az ára is jó de a postaköltség itt is nagy magas.

    De egy másik verzióhoz meg hozzá rakják a 7 évad Első évadát és ugye árban nem sokkal különbözik tőle csak a posta költség ne lenne olyan magas. DE akkor még ugye ehhez kellene még a 7 Series Part 2 és az összes Doctor Who Special évadok is ! :D

    Amugy ezen gondolkodom most erősen :D Mert most ugye fél áron van. :D

    Doctor Who Season 1-7 (Part 1) DVD Box Set

    Nem is rossz ár érte a gond az hogy fele annyi a postaköltség vazee ! :D
  • Dzsini
    #1911
    Mi "fontos"? Az, hogy a Doktor ott volt, amikor a Dalekok megjelentek, és lehetősége lett volna az egész teremtésüket megakadályozni?

    A 2005-ös újraindítást rajongók harcolták ki a BBC-nél, és máig olyan rajongók írják, akik évtizedeken át benne éltek-élnek a világban. Gyakorlatilag nincs olyan rész, ahol ne lehetne találni egy-két kikacsintást, visszautalást régi részekre, eseményekre, történésekre, vagy ne lenne egy olyan szóhasználat, ami vigyort csal a mindent ismerő rajongók arcára.
    De hogy mi a fontos? Kinek ez, kinek az.
  • tigeroo
    #1910
    tehát semmi fontos a mostaniak szempontjából?:D
  • Dzsini
    #1909
    Én végignéztem/hallgattam/olvastam az összes részt - a második doktornál van olyan epizód, ahonnan sokszor a hangsáv sincs meg, és csak valami tévéről készült fotó van, és az alján futószövegként leírva, hogy épp mi történt abban a részben.

    De tényleg a Pertwee (3) Doktortól már rendben vannak a dolgok, és egész modern technológiát is elkezdenek használni a részekben (zöld háttér plusz utólag rávetített dolgok - bár a műanyag dínók London utcáin megérdemelnek egy mosolyt).
  • Dzsini
    #1908
    1963-86ig ugye nem várod tőlem, hogy több száz részt összefoglaljak 3 mondatban? :)

    Nem, vagy ritkán voltak ilyen évadokon átívelő összefogott történetek (így hirtelen három jut eszembe), inkább volt a Doktor, voltak társak (1-sok), és egyes kalandok (akkoriban főleg 4x25 perces részekben elmesélve).
  • Zero 7th
    #1907
    A sztori folytonos maradt, de igazából annak veszed aminek akarod. :)

    Ha meg majd kifogysz a 2005-ös évadokból, meggondolod majd magad a képi világot illetően sztem. :) Én sem nagyon tudtam elképzelni, hogy meg akarom majd nézni őket, mégis egész jól viseltem a fekete-fehér, minimál díszletes első sorozatot is.
  • tigeroo
    #1906
    akkor kb. egy soft resetnek is tekinthető a 2005-ös újraindulás? Előtte miről szólt a doki története? Röviden elmeséled nekem? Wikipédián már olvasgattam a nagyon régi kalandokról, de engem ijeszt a képi világ és a primitív látvány - amúgyis, a történet jobban érdekel, elég ha elolvasom
  • Dzsini
    #1905
    Nem, akkor még szó sem volt az Időháborúról. Az a 2005-ös újraindítás találmánya, azért találta ki RTD, hogy "tiszta lappal" indítsa az új szériát, és hogy a Doktort magányossá tegye.

    Ez eredetileg azért készült, hogy majd Paul McGann-al beindul újra az addigra több éve leállított Doctor Who. Nem sikerült, mert a film nem volt igazán sikeres (kicsit amerikai, kicsit ellentmondásba is keveredik a régi kánonnal, de azért a rajongók szeretik :) )
    (viszont 1996-2005ig rengeteg regény jelent meg Paul McGann dokijával, és máig készülnek a hangjátékok vele)

    A háborús doki és a többi sztori, és hogy mi történt az Időháborúban majd a 7. sorozat végén és a jubileumi részekben: Name of the Doctor - Night of the Doctor - Day of the Doctor - Time of the Doctor tisztázódik.
  • tigeroo
    #1904
    ezt megtaláltuk, de ebben lesz benne a háborús doki is? vagy mi? én már nagyon keverem a dolgokat
  • Dzsini
    #1903
    Doctor Who The Movie (1996)
  • tigeroo
    #1902
    és a 8. doki filmjét milyenn éven keressük?
    tegnap meg akartuk nézni de nem találtam sehol. vagy valami epizód lenne hosszabb játékidővel? milyen címmel keressem?
  • Dzsini
    #1901
    A harmadik doktortól teljesen rendben van, színes részek, és nincs elveszett sem, ráadásul kapott egy "rebootot" is akkoriban :)

    A második doktor kalandjaiból van a legtöbb problémás, ott sokszor tényleg csak hangjáték.
  • Dzsini
    #1900
    Megnézed normál sorrendben a részeket (hiszen a tévében úgy adják), és utólag a kis epizódokat, amikor a DVD/Bluray megjelenik. A lent említettek legtöbbje úgyis csak ott jelent meg hivatalosan, nem dől össze a világ, ha nem a "helyükön" nézed.

    Viszont egy csomó jó mókából kimaradsz, ha utólag se nézed meg az extrákat.
  • Zero 7th
    #1899
    Azt meg tudjátok mondani, honnantól lehet nézni a régi részeket?

    Kb egy éve elkezdtem a legelejét, és... hát ott tört bele a bicskám, ahol hangjátékká változott, valami Marco Polo-s rész, de nem film, hanem csak állóképek meg hang. Cserébe színes, de ez így nekem már túlságosan minimál.

    Honnantól nézhető fizikailag?
  • Zero 7th
    #1898
    A sztorit felőlem bonyolítsák csak ahová tetszik, de könyörgöm, ahhoz ne kelljen már timelordnak lennem, hogy megfelelő sorrendben tudjam nézni a részeket! :P
  • Dzsini
    #1897
    Ő így szereti, RTD meg a társadalmi (családi) konfliktusokat kedvelte, ő arra tolta a hangsúlyt.
    Régebben is érezni lehetett, ha valamikor váltott a fő író :)

    De Moffaton azért látszott a 6. széria után, hogy a hetesnél már visszafogta magát, a nyolcasra pedig azt mondta, hogy ilyen szempontból "normális" évad lesz.
    Persze a rajongók húzását már most elkezdte, néha olyanokat nyilatkozik... :D
  • Evoluti0N
    #1896
    Én is. Moffat részei voltak a legjobbak, ameddig csak íróként szerepelt és kapott egy-egy, vagy esetleg több részt évadonként. Azonban amióta ő lett a showrunner, azóta sokszor túlkomplikálják a dolgokat. Egy sztori nem attól lesz jó, hogy agyon van bonyolítva.
  • Dzsini
    #1895
    És a prequeleket nem is írtam be a részek elé :)
  • Zero 7th
    #1894
    Amit a spoileren kívül írtál ebben a hozzászólásban... Na ettől a "rendszertől" konkrétan hülyét kaptam, remélem ezt hanyagolni fogják a jövőben...
  • Dzsini
    #1893
    Azért Moffat írta azt is :) De az évad első fele "nyugis" lesz. (lesz ott más baj)

    Majd a második fele a karácsonyi résszel kezdve átmegy mókásba, de nem lesz ilyen káosz benne, csak két kisebb, évadot átölelő rejtély.
  • wesker24
    #1892
    Köszi most már minden világos :D

    Na akkor jöhet a 7 évad ahogy leírtad szép sorjában.

    Habár mint irtad a 7 évad nem ilyen kacifántos hanem sokkal nyugisabb évad !
  • Dzsini
    #1891
    Egy Doktor van :)

    6. évad sztori spoiler mögött
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    200 évvel idősebb Doktor odahívja őket abból a célból, hogy lássák, hogy ő "meghal", mert a Demon's Run rádöbbentette, hogy túlságosan látszik a világegyetemben, és egyes népeknél nem "gyógyító" a Doktor neve, hanem "nagy harcos". Ezért megrendezi a halálát, egy fix pontot kihasználva.
    Az űrhajós River, aki az egyetlen beavatottá válik az utolsó pillanatban, és ő azért vonul börtönbe, mert tudja, hogy ezzel biztosíthatják azt, hogy a világ azt higgye, valóban meghalt. Nem csak a Silence, hanem a teljes univerzum, még Amy és Rory is.

    Viszont az nem volt benne a pakliban, hogy River megmakacsolja/megmakacsolta magát, és azzal összetörik a világ, mert a fix pontokat ennyire megváltoztatni nem lehet (mert Moffat azt mondta ;) ). Ez lesz a plusz "minden egyszerre történik" világ, ahol a Doktor meggyőzi Rivert, hogy valóban úgy kell döntenie, hogy meg fogja ölni (nézzen a szemébe).

    A Teselecta pedig csak az utolsó pillanatokra került oda - az ott is volt a részben, mikor elmegy érte. És ezért kellett elégetni azt a testet, miután a Doktor a teljes legénységet elszállította belőlük. A 200 év azzal telt, hogy ezt a tervet kialakítsa, mindent előkészítsen önmaga előtt.
    Hiszen ha nem alakította volna így a dolgokat, akkor nem lehetne ott, hogy tudja, hogy alakulnak a dolgok :D

    A végén pedig kiderül, hogy azért a Silence azon volt, hogy a végső kérdést ne hangozzon el, és ha nem halt meg, akkor a kérdést márpedig fel fogják tenni...


    A 6. sorozat után jön a Doctor, Widow, Wardrobe karácsonyi rész, aztán az Asylum of the Daleks.
    Meg a miniepizódok: Space / Time, Death is the Only Answer, Good as Gold Night and the Doctor (5 rövidke rész), Pond Life

    A hetedik sorozatban pedig az Angels take Manhattan után KÖTELEZŐ a The Snowmen (karácsonyi rész) és a P.S. miniepizód, és csak utána a Bells of Saint John-tól kezdve a sorozat második fele, és irány az 50. jubileum környéki móka.
  • tigeroo
    #1890
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    énis tegnap éjfélre néztme meg az évadzárót. beteg, kurva beteg évad volt biza! a river songos csavarnál leesett az állam amikor kiderült hogy kicsoda ő. szerintem a teselecta doki volt 1100 éves, jól megcsinálták az egészet, le a kalappal.
  • wesker24
    #1889
    Nah csak végére értem a 6 évadnak is !

    Valaki leírná röviden hogy a 6 évad befejező részében mi is volt ?
    Mert nem igen áll össze a kép!

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Most akkor hány Doktor volt tulajdonképpen ? Volt a 200 évvel idősebb jövőbeli énje aki ugye meghalt az első részben volt a fiatalabb énje és volt egy harmadik Doktor is aki a befejező részben beszélgetett Churchillel.

    Mert ugye az első részben lelövik a Doktort egy űrhajós lövi le meg is halt el is égették. DE az utolsó befejező részben kiderült hogy az ürhajós River volt az ö az aki majd megöli a Doktort.

    Mivel ez fix pont az időben ezért a Doktornak mindenképp meg kell halnia de River ezt megváltoztatta azzal hogy nem ölte meg a Doktort ezért meghasadt az idő ami elkezdett lassan szétesni a Doktor miatt mivel nem halt meg ezzel létre hozva egy alternatív idősíkot ahol mindig ugyanaz az idő volt szóval mivel meghasadt az idő az az alternatív világ sose létezett vagy mi ?

    Ugye az idősebb jövőbeli énje hagyott hátra egy levelet a fiatalabb énjének hogy figyelmeztesse őt ? Ugye a befejező részben ott volt a Teselecta is szóval az egész évad arra ment ki hogy a Doktor hogyan verje át a Silence-t ?

    Mivel ugye mindenképp meg kel halnia ezért igénybe vette a Teselecta segítségét és ezáltal létrehozott egy Teselecta Doktort aki átvette a helyét amikor eljön az idö hogy meg kell halnia ! Szóval az igazi Doktor az elmúlt 200 évben mindvégig bujkált a Teselecta Doktorban várva a megfelelő pillanatra ?

    Vagy mindvégig az egész évad alatt a fiatalabb énjét láttuk és csak a halála napján cseréltek helyet a Teselecta Doktorral ezzel átverve a Silence-t ? Akkor az első részben ezek szerint nem az idősebb énje volt hanem akkor a Teselecta Doktor volt az akit elégettek.
  • Narxis
    #1888
    fúúúúúúúúúú de várom már[#visít]
  • Dzsini
    #1887

    Augusztus 23 - "Deep Breath" a rész címe.

    wesker:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Szerintem mire a szöveg végére értél meg is értetted :) - összefutottak ugyanazzal az Amyvel 2 pontban az élete során - ha a fiatalabbat választják, akkor az idősebb - természetesen - soha nem marad ott, nem megölik, hanem soha nem is létezett, csak emlékük lesz egy meg nem történt eseményről. Ha az idősebbet, akkor a fiatal hátra marad, neki végig kell élnie azt az életet, hogy idős korára megkeseredve odakerülhessen, hogy eljönnek érte. Az idősebb jelen esetben soha nem is létezett, csak nekik van egy emlékük róla, hogy milyen veszélyekkel járhat az utazgatás. (szegény Rory is meghalt párszor és autonként várt párezer évet Amyre egy igazából megtörtént-és-nem-történt-meg eseménysor során, amiről csak emlékük van)
  • wesker24
    #1886
    Most néztem meg a 6 évad 10 részét a Girl Who has waiting című epizódot !

    Valaki leírná pontosan hogy most mi van ? (Persze Spoilerben)

    Mert nekem ez már nagyon zavaros ! :D

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Most akkor mind a két Amy igazi volt vagy mi ? Az idősebbik jövőbeli Amy és a másik idősíkon lévő múltbeli fiatalabb Amy is ?

    Mert ugye a fiatalabb Amy rossz ajtón ment be és 36 évet évet kellett várnia hogy a Doktor és Rory megtalálja, rá is hangolódtak Amy idővonalára csak közben 36 év telt el de ugye ott volt a másik idősíkon szintén a múltbeli fiatalabb Amy akárcsak a jövőbeli idősebbik Amy és ugye idő paradoxon hoztak létre vagyis egy idősíkban volt mindkét Amy a fiatalabb is meg az idősebb is de ugye a Tardisban nem lehetett egyszerre két Amy mert az túl nagy paradoxon lett volna, mert ha a jövőbeli idősebb Amy-t engedi be akkor a múltbeli fiatalabb Amy szűnik meg létezni, ha a múltbeli Amy marad akkor meg a jövőbeli Amy szűnik meg létezni, szóval Rory-nak kellett dönteni. És ugye a múltbeli fiatalabb Amy-t választotta vagyis megmentette Amy-t a múltbeli fiatalabb énjét de egyaránt meg is ölte Amy-t az idősebb énjét.
  • Dzsini
    #1885
    A 6. évad ilyen, sokaknak nem tetszett, hogy ennyire összekavarják - és a végére se tökéletesen simul ki minden.

    A hetedik ilyen szempontból nyugodtabb lesz :)
  • tigeroo
    #1884
    nekem nem tetszett ez a dupla rész, a csönd lények jók voltak de az ámérikás beütés és a sok rejtély ami bejött... frusztráló, igen ez a jó szó:D
  • wesker24
    #1883
    Vazee mondtam már hogy mennyire utálom ezt a sorozatot !

    Most néztem meg a 6 évad 7 részt és kb elég sok dologra fény derült !

    Na jöhet a 6 évad 8 rész Can't Wait ! XD