321
Az emberiség hány százaléka képes ölni a háborúban?
  • forza milan
    #120
    de pl a háboruban s kevés volt az aki nem volt képes ölni,hiszen ha melletted pl.:azon veszed észre hogy eldöl a barátod,mert fejbelötték,teis rohadt ideges lennél,elkezdenél megőrülni,és onnantól már nyirnál mindenkit,mert ök kinyirták a hawerodat!
  • forza milan
    #119
    egyébként ha valaki kiváncsi rá,a szerettimet nem ölném meg!mert szeretem öket,vagy jóban vagyok velük,akkor nem lövöm fejbe:Dde nem tudom akárkit képes lennék e megölni a legsulyosabb okok miatt!
  • forza milan
    #118
    ebbe csak az a baromság,hogy nem az igaz szerelmedért,szeretteidért,barátodért ölnél meg bárkit,hanem a szeretteidet ölnéd meg bárki miatt:D
  • Ahhoj
    #117
    igaz szerelmedet, szüleidet, gyermekeidet is? :)
  • T1
    #116
    a saját eltemért bárkit
  • Zoli007
    #115
    111 + 112> Bizony, bizony!
  • Brootal
    #114
    Bármikor, bárkit, bárhogy, persze nem ingyen. 06 40 245629 éjjel-nappal hívható !!!
  • Ahhoj
    #113
    a legelejével nem értek egyet, hogy bárkit, de a többivel egyetértek :)
    mondjuk még kis kieg. a végéhez: nem feltétlen csak az én életemért ;)
  • sz4bolcs
    #112
    Bárkit a saját életedér. Én el tudom képzelni, hogy meghaljak valakiér, de azt is, hogy öljek az életemér.
  • Ahhoj
    #111
    attól függ kit kéne megölni, miért, stb :)
  • sz4bolcs
    #110
    Sokan. Nem tudom, hányan "vagyunk", akik inkább meghalnának ölés helyett, ha az életükről lenne szó.
  • pikk8
    #109
    "ember embernek farkasa"
  • Ahhoj
    #108
    tehát képes
  • odex
    #107
    Hát ezt nem mondanám hogy ölni bárki képes!
    Mert az emberiség nagyrésza ha öl is akkor a családja miatt vagy más egyébért!
  • Ahhoj
    #106
    ölni bárki képes, csak van pár ember kainek nem lesz semmi rossz érzése meg bűntudata utána :)
  • Prof William
    #105
    Kinél az örömszerzés... ugyebár. Bosotni fojtogató Ted Bundy és kis barátai...
  • kaldea
    #104
    bárki képes megölni a másikat, csak az indok változó egyénenként.
    kinél a pénz, kinél a család, kinél egy kiló kenyér...stb
  • ZsBalintka
    #103
    Más az a katona aki hivatásos és neki az a dolga hogy lelője az ellenséget meg más az a paraszt fiú akinek adtak egy puskát és azt mondták hogy ez a mi ügyünk és ezért neked ölni kell! Aki túl akarta élni annak persze rá kellett lőnie az ellenségre de ez sokaknál csak a harctéren alaklut ki.
  • pikk8
    #102
    ha háború van akkor propaganda is. és az nem azt fogja szajkózni, hogy szeresd felebarátodat. szerintem baromság amit írtál
  • Ahhoj
    #101
    és mire alapozod ezt az állításod?
  • qper
    #100
    Még hogy nem képes az ember parancsra ölni? Szerinted miért azzal kezdődik a katonák kiképzése hogy ott alázzák meg őket ahol tudják?
    Egyszerűen ilyenkor törik meg a lelkét, a személyiségét. Szépen módszeresen letörik az EGO nevű agancsokat, és megtanítják még a parancsra sz*rást is.


    Dehogynem céloztak azok az ellenségre. Egyszer azért mert megparancsolták neki, és ami parancs az parancs /próbált volna a baka mímelni a lövészárokban, úgy lőtte volna fejbe a saját feljebbvalója parancsmegtagadásért mint a sicc/. Másodszor: mert a túloldali árokban a megtestesült gonosz lapult aki arra várt hogy az ő lelkét kioltsa. Harmadszor: féltette az életét, mert pontosan tisztában volt azzal, hogy ha nem ő öli meg az ellenséget akkor az öli meg őt.
  • haxoror
    #99
    Ahhoz képest elég sokan meghaltak
  • ZsBalintka
    #98
    A II.világháborúban a katonák nagy része el sem sütötte a fegyverét és még akik megtették is legtöbben nem az ellenségre céloztak az ember nem tud parancsra ölni csak felindultságból vagy ha nem egészen százas...
  • I.C.ram
    #97
    Főleg törvények kérdése... nem mindenho lvan ám halálbüntetés.
  • Prof William
    #96
    Egy érdekes kérdés.

    Hogy lehet az hogy valaki megöl 46 nőt és életfoygtiglant kap, valaki más meg ,megöl 3-embert és kivégzik?

    Elég elcseszett a törvény sújjozása. Vagy csak jó ügyvéd kérdése az egész?
  • Ahhoj
    #95
    gratulálok
  • joebacsi
    #94
    az ember is emlős állat, csak kicsit esetlenebbül jön a világra :)
  • qper
    #93
    csatlakozom!
  • sweech
    #92
    énis
  • attilka28
    #91
    Sztem nagyon kevesen lennénk képesek ölni, főleg embert,mert borzasztó nagy lelkiismeret furdalásunk lenne emiatt. Teljesen más a valóság amiben te vagy a főszereplő és teljesen más a film ahol az emberek lövöldözik egymást megjátszva a halált.
    Csak akkor tudod hogy képes vagy e rá ha szembekerülsz vele, és ez így van bárki bármit mond. Egy civil nagy valószínűséggel nehezen húzná meg a ravaszt,de egy katona is elgondolkodna azon hogy megtegy vagy sem.
  • haxoror
    #90
    Biztos nem arról van szó hogy mások is szóltak a szerzőnek és ezért kijavította...
  • shaba23 #89
    a cikkben milliárdot írnak
  • haxoror
    #88
    "Szerinte addig a világbéke is lehetetlen, amíg vissza nem térünk ahhoz, hogy kis törzsekben éljük, mint például a busmanok. Mivel azonban 6 millióan élünk a Földön, ez lehetetlen."

    Bár csak annyian lennénk :D

    Amit én ebből leszűrtem az annyi hogy egy háborúhoz sok ember kell kis helyen, sőt a cikk szinte azt sugalja hogy ha ezek a feltételek megvannak akkor a háború majdnemhogy elkerülhetetlen és csak idő kérdése hogy bekövetkezzen.
    Ettől függetlenül kis közösségekben is voltak/vannak "háborúk" csak azokat még nem így hívják, ha egy-két ember nyír ki ugyanennyit a jobb lándzsáért/szebb nőért/akármiért az sztem már háború kicsiben.

  • I.C.ram
    #87
    Ezzel én is így vagyok.
  • Punkerwork
    #86
    Antropológusok vizsgálják az első háborúk kialakulását
  • Blasta
    #85
    Én előbb ölnék meg egy embert mint egy emlős állatot. Csak körülmény kérdése.
    (veszélyben egy családtagom, szerelmem, én magam, stb)
  • Vlala #84
    érdekes téma, bár szerintem mindenki képes lenne ölni... az emberek többsége váratlan veszélyhelyzetben nem tud higgadt maradni, és meghúzza a ravaszt, mielőtt gnodolkodna. Hogy ezt utólag hogy dolgozza fel, az már off.
  • odex
    #83
    kis lány vigyáz elne hibázd :D
  • joebacsi
    #82
    nyugi, itt nemkéne arcoskodni...
    htxvm
  • joebacsi
    #81
    te valami földönkívüli életforma vagy? :)