321
Az emberiség hány százaléka képes ölni a háborúban?
  • odex
    #1
    Sziasztok!

    Múltkor láttam egy tudományos műsört!
    És abba a műsorba arról volt szó hogy az emberiség hány százaléka képes ölni!
    Elvileg 2% de ezt a 2% szihopata embernek tekintjük!
    Ebből a 28% százalék nem örömmel öl embert de ők a kötelezettségüknek tartják!
    És a többi 70% meg vagy azt csinálja a háború közbe hogy a levegőbe lő cél nélkül és folyton újra tölt és a többi emberrel el akarják hitetni hogy igazából ölni akarnak!
  • Tuvok #2
    National Geographic ?
  • gabber_saviola
    #3
    szevasz

    széptopik
  • odex
    #4
    helló!
    igen igen!
  • joebacsi
    #5
    a többi 70% meg vagy azt csinálja a háború közbe hogy a levegőbe lő cél nélkül és folyton újra tölt
    hát nemtudom, ha 2 embert kilőnek mellőle, tovább folytatná e a dolgot...
    bár nemvoltam katona, de sztem ez csak hum-bug, gyakorlatban nem létezik, hogy ezt tenné...
  • odex
    #6
    Ezzen én is nagyon meglepődtem!
  • Rage47
    #7
    igen kicsit fura:))
  • Ch_Slater
    #8
    jah. gondolom az első napra igaz. aztan, mivel az életéért küzd lő mindenkire aki megölheti.
    gondolom a háborúban nem volt elterjedt ez az elmélet, hogy: "Te Borisz. Úgyis mindenki a levegőbe lövöldöz, csinaljuk mi is azt, nem lesz semmi bajunk."
  • Tuvok #9
    Akkor azt a 2 %-ot úgy értsd, hogy nem a fronton harcoló katonákat vették számításba, hanem minden a hadsereg alkalmazásában dolgozó embert, amibe beletartoznak az orvosok, irodai dolgozók, logisztikusok, technikusok, ellátó személyzet, stb, stb, stb ... így a háborúban részt vett több milliós amerikai hadsereghez képest az a pár ezer vagy tízezer ember, aki a fronton harcolt már elenyésző, így valóban kijöhet a 2 % .
    Az tény, hogy a háború - ezen belül az 'ölés' (direkt nem gyilkosságot írok) - felfokozott idegi állapottal jár, de semmiképp nem nevezném őket pszichoőatának, a hazájukért, és a saját életükért harcoltak és öltek .
  • Tuvok #10
    Ebből is látszik, hogy a statisztikákon remekül lehet lovagolni, csak értelmezés kérdése ...
  • odex
    #11
    olyat is hallottam hogy az egyik ember a második világháborúban 5 embert megölt akik egy bunkerbe voltak, először lőtte mindet utána meg bedobott egy gránátot a biztonságért hogy mindenki meghaljon! szal én ezt pszihopatának tartom!
  • joebacsi
    #12
    Minden ember képes az ölésre. Háborúban teljesen felfordul az értékrendszer, ha szorul a hurok mindenkiben előbb, vagy utóbb előjönnek az élet (állati) ösztönök
  • joebacsi
    #13
    ha egy hatodik ember túlélte, teljesen védtelenül meglepheti őt...inkább mégegy gránát, minthogy otthagyja a fogát...
  • Tuvok #14
    Én nem tartom, a háború kényszer, amiből minél hamarabb ki akarsz jutni, és jobbhíján csak úgy tudod siettetni, hogy lelövöd az ellenséged, ha nem teszed ő megteszi veled ... nincs lehetőség mélázni ezen, tenni kell a dolgod .
  • Tuvok #15
    Na ez az, inkább bedobnék még kettőt, minthogy 1 is túlélje és engem lőjön le .
  • odex
    #16
    hát ja ebbe igazad!
    Pl. ha valaki fegyvert tartana rám megpróbálnák én lőni először nehogy ő lőjön!
    főleg ha megis lő és nem halok meg úgy fejbe lövöm hogy annak annyi :D
  • Tuvok #17
    Hát ha képes vagy rá, meg is kell húzni a ravaszt, ami nem könnyű .

    Egyébként van egy filmrészlet, ami rohadt jól ábrázolja az egészet, mégpedig a Ryan közlegény megmentésében mikor a város védelménél az amcsi katona birkózik a némettel, aki kést ránt és a szívéhez tartja az amcsinak . Az már mikor érzi, hogy a német erősebb, ki akar szállni, 'hagyjuk abba' vagy valami ilyesmit mond, de a német mégis szíven szúrja ...
    Film, de mégis rohadt jól megmutatja a dolog lényegét, vagy megölöd, vagy ő öl meg téged, nincs 3. lehetőség, kiszállás meg ilyesmi ...
  • Tuvok #18
    Akit érdekel amúgy, ma este is lesz a National-en 9-től, két részes .

    Furcsa, hogy ezek a mai történészek meg pszichológusok ítélkeznek, tartják a háborúban harcolt embereket pszichopatának, amikor meg a háborút túlélők mind azt mondják, hogy nem volt lehetőség, ölni kellett ...
    Jó példa az Elitalakulat 'öregjei', mind öltek x embert, a háború után meg rendes, normális életet éltek, nem vall pszichopátiára ...
  • Ahhoj
    #19
    van egy 50 részes anime sorozat (gundam seed), ajánlom megtekinteni, foglalkozik ilyen kérdésekkel is nem keveset, de nagyon sokat. tanulságos
    akkor kezd igazán érdekes lenni, amikor főhősünk már sokadik barátját megölik, legnagyobb ellensége egykor volt legjobb barátja, bla bla
    utál ölni, a háború végét akarja. körülötte az emberek, mindkét oldalról a másik totális megsemmisítését akarják, kivéve azon a hajón szolgáló emberek, amelyiken van főhősünk is, ők tényleg a "békéért harcolnak" (békéért harcolni olyan mint dugni a szüzességért?)... szal érdekes, let's see it ;)
    ja, a vége is érdekes, akit érdekel, az úgy is megtudja ;)
  • agyhalál
    #20
    Ajánlom figyelmedbe a Fűrész és a Battle Royale című filmeket. Mindkét film hasonló témát feszeget. Mit tennél abban az esetben, ha a saját, vagy szeretteid élete múlna egy másik ember halálán.
  • haxoror
    #21
    lol mégis mit kellett volna csinálnia?
    Először bekiabál hogy mindenki bújjon fedezékbe mert most be fog dobni egy gránátot és az is lehet hogy valaki megsérül? :D
    Mindenki képes az "ölésre" mert ez is a túlélési reflex része, ha az erdőben mászkálsz és rádtámad egy kutya akkor agyonvered és nem csak egyhelyben állsz mint egy birka hogy szarrá harapdáljon, ugyan ez van ha vmi késes őrült megkergetne és sarokbaszorítana azt is kinyírnád mert ha nem csinálsz semmit akkor téged temetnek.
    Van amiért "normális" (elég hülyén néz ki így leírva de gondolom nyilvánvaló hogy mire célzok) ölni pl. önvédelem vagy háború (végülis az is önvédelem ha az ember akaratán kívül olyan helyzetbe kerül hogy vagy ő vagy én) de ha vki élvezkedésből vagy nyerészkedésből öl az már rohattul más tészta
  • agyhalál
    #22
    Végig se olvastam az összes hozzászólást. Ebbe a témába felesleges belekeverni a hadsereget. 14 alatt vagy, nem voltá még katona és ha nem választod hivatásodnak, akkor nem is leszel, így nem tudod, mi is a katonaság alapja. A hadseregben mindenki parancsot teljesít. Ha azt a parancsot kapnád, hogy öld meg egy közeli ismerősödet, megkellene tenned. Természetesen ilyen parancsokat nem osztogatnának, de megkellene tenned. Ha nem, te végzed halottként. Háborúban ennél keményebb a helyzet, ott a hazádat, népedet, családodat és más értékeidet véded. Akkor is ölnöd kell, ha számodra értelmetlen az egész háború, amit fentről, bőrfotelből irányít pár ember.
  • agyhalál
    #23
    *voltál
  • agyhalál
    #24
    A műsor valószínűleg arról szólt, hogy ki képes úgy ölni, hogy nem kényszerítik rá és nem kell megvédenie magát.
  • Tower Guard
    #25
    Fűrész az brutkó(készítik a 2. részt és amerikában betiltották a reklámját mert levágott ujjak voltak benne)
  • Balo
    #26
    ma 21:00kor ismétlik a műsort
  • haxoror
    #27
    Ezt te most biztos nekem akartad írni?
  • maozedong
    #28
    Az amerikaiak mindig más hazájának szabadságáért harcoltak, nempedig a saját elkeseredett védelmükért. Aki ilyen zsoldosnak megy az pszichopata.
  • Tuvok #29
    Az USA hadserege mindig a legjobb eszköze volt a politikai és gazdasági érdekek megszerzésének, az amerikai monopóliumok és gazdaság hatalmasat kaszált Nagy -Britannia és a többi szövetséges ország hátrányos helyzetéből az árueladások miatt, arról meg már nem szól a fáma, hogy Franciaország és a Benelux államok hogyan hálálták meg hazájuk felszabadítását, a Gemkapocs - akcióban szerzett hadi és technikai anyagról nem is beszélve, ez nem pszichopátia, ez szimplán érdekháború .
  • joebacsi
    #30
    hmm most nézem az ismétlést, és azvan benne, hogy ezt a felmérést frontvonalban harcoló katonák között végezték...ezt viszont nem hiszem el :)
    riporter csóka softairt játszott? ahhoz nem kell valami fejvédő legalább? mert paintball sisak nélkül elég merész lenne :)
  • Tuvok #31
    100 embert kiraknak a frontra, abból 2 lő, abból is csak az egyik tüzel az ellenfél felé ... vicces :))
  • Tower Guard
    #32
    Ezért voltak ilyen hosszúak a háborúk mi?
  • Tuvok #33
    Ha ketten lőnének, nem tartana túl sokáig :D
  • Tower Guard
    #34
    óránként 2 új bátor jelentkezőt toboroznak
  • joebacsi
    #35
    hmm, viszont amit most mondtak, abban volt valami...félelem -> tudat leblokkol -> állati ösztön -> fajtárs védése
  • Tower Guard
    #36
    Mit mondtak?
  • joebacsi
    #37
    azt, hogy extra stresszhelyzetben az ösztön átveszi az irányítást a tudatos cselekvés kárára, ésugye alapból kutya se öl kutyát...
  • Tower Guard
    #38
    hmmm...van benne valami
  • Tuvok #39
    Persze, a legelemibb ösztön a faj fenntartása, nem pusztítása . :)
  • Tower Guard
    #40
    Miért lenne pszihopata?Azért mert védi az életét és biztosra megy?Tudod van általában van családjuk is és nem akar meghalni