19
  • JTBM
    #19
    Őszintén szólva nem tudom, hogy mi lesz majd a DDR2 és DDR3 helyett, a DDR-ből kellene kiindulni és a CL emelése nélkül kellene emelni a működési frekvenciát v. az adatszélességet.

    Ha a CL-t rontják a frekvencia növelése érdekében, akkor csak a marketing értéke lesz nagyobb a memóriának, a sebessége nem, ala P4.
  • Fenjoy
    #18
    régebben olvastam azt hiszem itt az SG-n, hogy kísérleteznek már Bio-memoriákal is ami molekula szinte tárolja az adatokat... annak a feljesztésével mi van?! mert nem nagyon lehet olvasni róla mostanság
  • onimusha
    #17
    hát igen rambus XDR a ps3-ban 6,4ghz-n ketyeg bár a latency-jét nemom
  • TommyGun
    #16
    Szerintem a Rambust sem szabad elfelejteni hisz az XDR memóriája ami a PS3-ban lesz benne, azt is a DDR3 ellenében akaárják indítani....
  • JTBM
    #15
    A DDR2 csak akkor jobb a DDR-nél, ha legalább 30-50%-al gyorsabb - a magasabb latency miatt.

    Ezért használja még mindig az AMD a DDR-t - jogosan.

    A DDR2 és DDR3 még a ma már halott Pentium 4-hez készült. Mivel ezt a processzort az Intel már nem fejleszti tovább, a DDR2 és DDR3 helyett is kell majd egy jobb, a DDR-en alapuló memóriát fejleszteni.

    A DDR3-at szerintem nem fogjuk használni...
  • Fenjoy
    #14
    hát, ahogy a procceszorok sebességi korlátjait elértük előbb utobb a memóriák is elérik fizikai korlátjukat talán DDR-12 nél állnak meg:)

    de még emlékszem első PC ben kb 10 éve egy 4 megás, 8 vagy 9 bites ram volt... gyors a fejlődés megkell hagyni:)
  • stinkydiver73
    #13
    Mert mire megvehetnéd a DDR3-at, addigra lesz DDR4 is :)
  • ViperNet
    #12
    sztem is. Minek vegyünk DDR2-tő, ha már van 3 is
  • onimusha
    #11
    sztem szkippelhetnénk a ddr2-t
  • janyikzs
    #10
    Azért nem rossz nekik most, kész egy vadiúj technológia, és amíg piacra nem dobják (sorozatgyártásban), addig már nekigyűrkőzhetnek újabb dolgoknak. Így közel 1 év fejlesztési idejük van legalább.
    Eközben a többiek pedig a lemaradásukat próbálják behozni, és csak ezzel párhuzamosan mehet az új genenerációs dolgok fejlesztése, ami megosztja az erejüket, pénzüket, energiájukat.

    Lehet, hogy én vagyok lemaradva, de memória terén még nam igazán hallottam az ő nevüket, ez jobb versenyhelyzetet adhat piacág kezébe!
  • Yv@n
    #9
    Nem akarom, legyen benne a cikkben :)
  • grebber
    #8
    Procik mikor támogatják majd ezt a DDR3-at?
  • Fenjoy
    #7
    ...értem, akkor veszek, nem soká, kösz az infokat
  • TheZsenyka
    #6
    Valószínű, hogy a mélypont mögöttünk van, olyan egy hónapja 6500+ÁFA körül volt az 512MB DDR PC3200 átlagban.
  • waterman
    #5
    akkor te csipkedd magad, mert a sima ddr ára nem hiszem, hogy jóval lejjebb menne már.. egyes gyártók már nem is gyártanak ddr memoriákat. ez pedig esetleges hiányt von maga után. a hiány pedig magasabb árakat. tehát én a helyedben esetleg még kivárnám a nyári uborkaszezon végét, de sokkal tovább nem.
  • Zealot
    #4
    Én nem nagyon számítanék erre a helyedben. Sőt!
    Inkább emelkedni fog a sima DDR ára. Talán már most is drágább, de még csak elenyésző a különbség. Így volt ez az SD Ram > DDR váltásnál is.
  • Fenjoy
    #3
    Remélem ők is csipkedik magukat, hogy előbb piacra adják, ugyanis még akarok venni sima DDR memoriát, és ha ezek már mind a piacon lesznek csak le esik már a sima DDR ára... :)
  • Gabest
    #2
    nézd meg a belinkelt pdf-et :P
  • Yv@n
    #1
    Szép doloog a sebesség, de milyen a latency?