73
  • takitibi
    #73
    Újratöltöltöttem a file-t:
    ed2k://|file|MME-Madarak_Magyarorsz%C3%A1gon_2004.pdf|11177049|9B347E01E7FBA4CE45F690CDE6746FEE|/
  • takitibi
    #72
    Hali!
    Ha valakit érdekel madárhatározó, az eMule-val töltse innen:
    ed2k://|file|MME-Madarak_Magyarorsz%C3%A1gon_2004.pdf|11177049|9B347E01E7FBA4CE45F690CDE6746FEE|h=ZBHGWSQK4UAPTGKW3N2YGPNTKU7HFMDR|/
  • takitibi
    #71
    Hali.
    Nekem úgy is jó!
    Szóval optikailag nagyítom a kép közepét. Van egy bizonyos távolságra egy veréb.
    Előtéttel a kész képen nagyobb lesz. És ez a lényeg! Köszönöm az információt!
    Üdv!
  • Lateralus
    #70
    Digitális zoom itt most nem játszik.
    A géped alapból kb. egy kisfilmes objektív 36-432mm-es-nek megefelelő látószögét adja, így jön ki a 12x zoom (432/36=12).
    Ha eléteszel bármekkora tele előtétet, akkor jobb lesz a nagyításod, de a zoomod marad, mert nem csak a tetejét, de az alját is szorozza (tekintsünk el attól, hogy a vignettálás miatt használható-e). Egy 1,7x-ővel a látószöged 61-734mm-nek megfelelő lesz. Alul már oda a nagylátószöged. Ez akárhogy is számolom: 734/61=12. A zoom semmit nem változott.

    A látószög/nagyítás más.
  • takitibi
    #69
    Azért nem mind1, hogy optikai vagy digitáis az a csekély zoom... :)
  • Lateralus
    #68
    Ezekből a képekből számomra nem derül ki, hogy szorozná a 12x zoomot. Egy tele előtétet látok a Canon elejére fabrikálva. Ez nagyít az tuti, de ettől még a zoom 12x marad. Nem lesz 20x-os.
    Kicsit gondolj bele!
  • takitibi
    #67
    Cat: Szerintem az a korrekt, ha egy madárfotónál szépen el van mosva a háttér, és a mélységélesség minimális.
    Amon: Még alig készítettem fotót, mert dlgozom minden nap, de ami van, fellinkelem, íme:
    http://www.freeweb.hu/takrisz/Wp/2006juli-aug/026.jpg
    http://www.freeweb.hu/takrisz/Wp/2006juli-aug/028.jpg
    Wiki, mosott háttérel. :)
    Lateralus: Úgy atombrutál, hogy az olympus előtét szorozza a 12x-est. Lásd : "2006. aug. 03. 21:15" linkek...
    Üdv!
  • Lateralus
    #66
    Ööö...ezzel hogy lesz atombrutál a zoom?
    Vagy a 12x-esre gondoltál, mint atombrutál?
  • Amon Serrano
    #65
    Ezzel készült képet kérünk!
  • Cat #64
    mélységélesség nélkül.
  • takitibi
    #63
    Atombrutál ZOOM elérhető áron:
    TELE 1
    TELE 2
  • takitibi
    #62
    Szerintem van egy codec pack, az ACE codek pack uccsó 6.03 -as (asszem) csomagja, olyan 60 mega körül van, az sztem feloldja a hibaüzeneted.
    Vagy ha nem megy, akkor veszteségmentesen virtual dub-al konvertéld át (jó tudom nagy fileméretek) xvidbe, és úgy próbálj újra. :)
    Üdv!
  • Amon Serrano
    #61
    Nem tudjátok, hogyan tudnék premierben dolgozni a videókkal? Unsupported compression in the file-t ír!
  • takitibi
    #60
    Hali!

    Nekem is megvan a közgyűrű, meg kipróbáltam már pár előtétlencsét, de UV szűrőt nem még :O Tudsz belinkelni képet, hogy hogy "lötyög" ?
    Üdv!
  • MrPrise
    #59
    Sziasztok!
    Nekem is ilyen gépem van és nagyon tetszik.
    Vettem hozzá közgyűrűt is és UV szűrőt, hogy védjem a lencséket, de a gyűrű kicsit "lötyög". Kb 1 mm hely van a gyűrű és a gép között. Ez normális vagy csak nekem nincs megint szerencsém?
  • takitibi
    #58
    Ha akartok S2, S3 IS-hez brutál zoom-ot, nézzetek körül eBay-en 3x-os tele előtét ügyben(kb.13E ft=36$), és rendeljetek hozzá magyarországról LA-DC58E (csak közgyűrű, semmi további szar napellenző készlet) közgyűrűt (kb.4-6 ezer ft), és lehet duhajkodni. Majd töltök fel a honlapomra brutál zoomolós képeket. :)
    Üdv!
  • takitibi
    #57
    Sziasztok!
    Sokunk problémája, hogy nincs magyar kézikönyv.
    Nekem van az S2-eshez, és megosztom veletek:
    http://takrisz.fw.hu
    (letöltés menüpont)
    Üdv.: TakiTibi

    (A megaupload 200 slot-ot ad csak Magyarországnak [vicc] és gondoltam a honalpomra is felrakom)
  • csiszike
    #56
    Köszi a kézikönyvet...
  • Roli
    #55
    hmm nekem is ad érdekes hangot a zoom :)) mikor elindul akkor csattog is picit :) de aztán csak a motor hangját hallani nagy csandben :D
  • takitibi
    #54
    Hali!
    Aki várta a magyar kézikönyvét az S2 IS-nek, annak felraktam a megaupload-ra:
    http://www.megaupload.com/?d=0GIN8AU3
  • takitibi
    #53
    Hali emberek!
    Szerintem Jó vételt csináltam evvel a géppel. Vettem egy 1 gb-os kártyát bele.
    Lássátok a végeredményt, pár kép itt van:
    http://takrisz.fw.hu/Wp/2005szept/2005szept.htm
    Szeritnem az EOS 300D -től csak pici és csak pár dologban tér el, és nem dobom a gatyámat is rá. Persze tudom, az tükörreflexes, meg elég kicsi a záridő, meg ISO 1600 -at tud, meg stb.. de nekem 1,5 hónap alatt a szívemhez nőtt. :)
    Ja, akinek van ilyen közülletek, kerepel, ha lassan zoomoltok visszafele? Mert ha rázoomolok vmire, csak éles sípolás,ami nagyon halk, de ha visszafele lassan zoomolok, akkor daráló hangja van. Szóval ez típushiba, vagy csak az enyém szar? Na csácsá!
  • csiszike
    #52
    .... ja, az előbbi egy kérdőmondat akart lenni, sok sok kérdőjellel.. bocs..
    :D
  • csiszike
    #51
    "....Most vettem egy S2IS-t és szeretném megkérdezni egyrészt, hogy le lehet-e tölteni internetről hozzá magyar nyelvű leírást..."

    sziasztok....
    A fenntire reagálva szeretnék én is érdeklődni, hogy azóta se talált Valaki magyar nyelvű leírást az S2IS-ről. Jól jönne... :)
    előre is köszi....
  • raingun
    #50
    Nagy kár hogy nincs erősebb tömörítés a videónál. Így (640/480/30 Fps) 1 sec 2 MB Ami nagyon nagy.

    Lehetne benne még mondjuk 20 és 25-ős Fps mód is, így még látványos romlás nélkül lehetne több videót készíteni.

    Szóval erre a videó témára rá kellene gyúrniuk mert igy csak poén videókat lehet csinálni.
  • Roli
    #49
    Köszi az infót! akkor ilyenekre marad a régi jó öreg Zenit :D
  • Blasta
    #48
    B záridő nagyon jó dolog, de ilyen fícsört általában a DSLR (digi. tükörreflexes) gépeken találsz. A kompaktokon a B záridő csak parasztvakítás (pláne azért, mert távkioldó csatlakoztatására általában nincs lehetőség, és a gombot nyomva tartva úgyis bemozdul a gép).

    Igazság szerint a kompakt gépeket nem éjszakai ég fényképezésére találták ki. Magas ISO-t kellene használni a dologhoz. A max. 30mp kevés ahhoz, hogy 1 órás expozíciót "leutánozz", illetve a magasabb érzékenységeknél termelt erős képzaj tönkrevágja a képeket. Alacsony ISO-val viszont semmit nem fogsz látni a képen 30sec expo után.

    Szóval ha éjszakai eget szeretnél hosszú záridővel fotózni, SLR/DSLR géppel kell próbálkoznod (márcsak azért is, mert a föld forgásából adódó "csillag-bemozdulást" 30sec alatt nem tudod megmutatni).
  • Blasta
    #47
    Sajna nemtom, én még nem vásároltam netről.
  • Blasta
    #46
    Biztos lehetsz benne, hogy 1-2 hónap múlva 100 alatt lesz. Így megy ez a piac.
  • Roli
    #45
    Most néztem a linkedet, már csak 111500Ft! nem semmi! még a végén tényleg 100000alatt lesz!
  • Roli
    #44
    Szerintetek a B záridőt ki lehet használni a digit gépeken?pl mint a Zenit géppet 1órára kiteszem, hogy "lesse" a csillagokat? vagy ilyen képeket lehet velük csinálni azzal a 15sec-es záridővel is? A mostani gépemmel nem lehet, mert amit csillagnak véltem az sötét éjjeli képeken mindig fényesebb pont a többinél :D pedig már megörültem :D
  • Roli
    #43
    Az már jobb ár! én az indexen néztem meg. nagyobb áruházakban szted érdemes megvásárolni vagy inkább a netről jobb fényképezőt venni?
  • Blasta
    #42
    Ha SCN-be kapcsolsz, akkor a menüvezérlő gombokkal (jobbra-balra) további motívumprogramokat választhatsz ki, mint pl. tüzijáték, és ehhez hasonlók, már nem emléxem pontosan az üzemmódoka.

  • Pudlipotty
    #41
    Köszi a válaszokat!
    Még egy kérdés, az SCN funkciót mire tudom használni.Bocs a hülye kérdésekért, csak ez az első normális fényképezőm:)
  • Blasta
    #40
    Szia!

    Sajnos magyar nyelvű leírás sztem még nem található a neten, lévén elég új a gép! Kicsit még várj vele, biztos hamarosan lefordítják és felteszi vki!
    Sportot, gyors mozgást rövid záridővel lehet fényképezni.
    Ez függ a téma sebességétől is.
    Állíts be kicsivel magasabb érzékenységet (mondjuk ISO100, de e-főlé ne nagyon menny), legtágabb reksznyílást (széleslátóban F2.7) és lehetőség szerint a fényviszonyokhoz mérten a legrövidebb záridőt. De ez függ a témától is, nem mindegy, hogy embert, vagy versenyautót szeretnél mozgás közben fényképezni!
  • Blasta
    #39
    Br. 118e

    Bár nem biztos, hogy per pill. van nekik.
  • Cat 02 #38
    egyik gyerek felcipelte a hegyre az álványt meg a háromszorozót és mire összeraktta ( 120 * zoom ) addigra 10 méterre se lehetet látni a ködtől
  • Pudlipotty
    #37
    Sziasztok.Nekem 2 kérdésem lenne ha tudnátok segíteni. Most vettem egy S2IS-t és szeretném megkérdezni egyrészt, hogy le lehet-e tölteni internetről hozzá magyar nyelvű leírást. A másik kérdésem lenne hogy milyen beállítással tudok legjobban mozgást fényképezni?Mert nicsen külön olyan funkciója ha jól tudom.
  • Roli
    #36
    135000Ft, már megnéztem. Hátha lentébb menne! 100000 körül. . .
  • Blasta
    #35
    Ezt én már nem is mertem felhozni... :-)
  • Damon
    #34
    Vegyél inkább digitális kamerát. Némelyikben 24x-es zoom is van, amire veszel egy 2x-ezőt és már 48x-os, na az már valami! Ezek a szánalmas kompakt fényképezők csak 12x-est tudnak, ááá, kell a francnak...