2080
  • AlieN911
    #1880
    valaki segítene belőni a hamachit AvP2-höz egy D-Link DI-524 routerrel? :(
  • bigrob
    #1879
    na ötlet?
  • bigrob
    #1878
    pályátt váltunk elsőre nemjó kilép a vistás host, másodjára csinál még1-et az már jó, de nemlátja azt amit mi csinálunk...
  • bigrob
    #1877
    ha ez se jó még írok
  • Balumann
    #1876
    Igen, a GYIK -et fussátok át.
  • bigrob
    #1875
    help me!

    szeretnénk cod5 zombizni, de haveromnak win7-e van, a másik haveromnak xp és nekem is. xp-xp-vel működik de a win7es haver nem talál meg, ugyan az a patch(1.6), ugyanaz a hamachi(2.0.66).

    vki ötlet???
  • Balumann
    #1874
    Ahogy bármi mással szerintem.
  • Namees
    #1873
    Men of warral hogy lehet hamachizni?
  • manutd
    #1872
    Helló!
    Valaki elmagyarázná érthetően,hogy kell Left For Dead 2zni hamachin?
    Leszedtem a Hungarian Launchert,próbáltam hamachival,ráadásul nekem orosz a LF2 menüje,alig találtam meg a lant....szal valaki leírná pontosan hogy kell ??
  • DONGUBA
    #1871
    Sracok valaki tud nekem segiteni HAMACHI-ban.Szeretnek fottball manager-ezni unokatesommal de ha hozzam akar csatizni akkor nem megy de en tudok hozza belepni a jatekba.Ha o akar hiaba irja be a hamachis ip cimet vagy a jatekban levot egyikkel se tud jonni de en tudok siman hozza.OTLET??
  • Banane15
    #1870
    Hali!Valaki nem tud megoldást arra a problémára hogy haverokkal szeretnénk tolni kicsit az aoe2-t,de felmerült az a probléma hogy ők ketten látják egymást,de én nem látom őket és ha én csinálok szervert akkor meg látnak,de nem tudnak rám csatlakozni...Először még saját lemezzel(eredeti) próbáltam,és láttuk is egymást de eltérő verzió miatt mindig kidobott minket a szerver kb. 1-2 mp alatt,aztán haver odaadta az ő verzióját(eredeti) és arra mind a 3-an dobtunk egy cracket de most már nem is látom őket.(ők tudnak egymással játszani)A Rúterrel azért gondolom hogy nincs gond mert más játékoknál(pl.:Age of Mithology,Böfme2,Swat4) működik,persze ez nembiztos hogy kizárja.Szóval valakinek valami tipp?

    u.i:Jah és Hamachi verzió cserélgetésével is próbálgattam,olyanra raktam mint amilyen nekik van.
  • Balumann
    #1869
    Jah, túl sokan csatlakoznak fel egy időben, várni kell vele egy kicsit és belép, vagy próbálkozni.
  • DrGreen
    #1868
    Másnál is halódik a hamachi hálózat?
    Egyszerűen nem tud csatlakozni. :-/
  • Balumann
    #1867
    Létrehoztam egy szobát, oda lépj be: név/pass: probaszoba
  • ToM1113
    #1866
    Megcsináltam. hozzáadtam a portokat a routerhez, és a hamachihoz.
    De a hamachihoz csak találomra írjak be egy portot? ami 1024 felett van?
    Ieneket irtam be kb. : 3566,4355.

    Most a probléma továbbra is fenn áll,

    Régebbi hamachinál ( 1.0.3.0) már nem kék kör van a szobában lévő személy mellett hanem egy kék lefele nyíl.

    Ami még furább hogy szóltam egyik ismerősömnek hogy jöjjön fel ő is a szobába feljött, és ő viszont zöld és nála én is zöld vagyok.

    Szóval nem értem.

    Ötlet?

    Esetleg egy szoba ahol te/ti is vagytok hogy nálatok mit jelez?

  • Balumann
    #1865
    Örülök, hogy a GYIK-et elolvastad, bár szerintem az alapján be lehet állítani rendesen a routert is :-)
    A magas ping és a kék cián is azért van, mert a router blokkolja azokat a portokat, amiket a többiekkel való kapcsolatra használna. Ezért egy 1024 alatti portot használ (mivel az 1024 alatti portokat alapméretezetten minden átengedi, azok meghatározott, fontos portok), és a saját szerverén keresztül tudsz másokkal kommunikálni, ami pedig korlátozott, így magas lesz a ping.

    Én azt javaslom egyébként, hogy maradj az 1.0.3.0 -ás verziónál, jobban látszik mi a probléma.
    Ez alapján próbáld meg beállítani (az 1-es hamachikban ezek a beállítások jobban átláthatók).
  • ToM1113
    #1864
    Üdv!

    A segitségeteket szeretném kérni.
    Elolvastam a GYIK-ot de sajnos ne mtudtam megoldani a problámámat, valószinűleg rosszul csináltam valamit de lehet hogy nem is ez a hiba oka.


    Szóval a problémám:

    Ismerőseimmel elhatároztuk hogy Borderlands- ot kipróbáljuk hamachin keresztül.
    3 an játszottunk, jómagam az 1Mb/s es netemmel eléggé laggoltam....
    Nem tudtam miért, mert bár nem egy nagy net de talán bírnia kéne, főleg hogy nem én voltam a szerver készítő.

    Ezekután figyelmes lettem hogy társaim neve előtt a hamachi szobán belül kéken(cián) kör található.

    Ha a routeremet kiiktatom és csak modemet használok akkor zöld lesz a kör és pinre is csak 30 körülit ír ha rákattintok egyik barátomra.
    De ha router is van akkor 200-300 a ping. És cián a kör szine.

    Mi lehet a gond?

    Próbáltam kiengedni valami portot de nem értek hozzá nem tudom hol kell és hogy mit.

    A legújabb hamachim van. De a régebbinél is ezt csinálja.

  • laszlo2009
    #1863
    Kérnék egy kis segítséget Hamachit használok stronghold hálózatra a router miatt néhány haveromat vagy nem látom csatlakozásnál vagy amikor rá akarok csatlakozni hiba üzenetet dob ki valaki tud megoldást a gondra
  • ToCsEk
    #1862
    csak nekem nem akar a hamachim felmenni sehova? :S
  • koston
    #1861
    gyertek jáccani

    szoba:
    left4-dead-2-humachi.hu
    szoba jelszava:
    humachi
  • koston
    #1860

    Hamachi szoba neve:
    left4-dead-2-humachi.hu
    Hamachi szoba jelszava:
    humachi
  • ToCsEk
    #1859
    hi, miért van az hogy az új hamachit (2.0 és fölötte) nem tudom a gépemre telepíteni? Letöltöm, elindítom, feljön egy fekete ablak, aztán semmi..
    Leszedtem egy 1.8as verziót az meg gond nélkül felment.
  • Samanoske
    #1858
    Hamachi nélkül cd kulcsot kér a game úgyhogy nem tudom de a játékban 500as
    pingek vannak ami irreális!pingtestbe meg 2-3 ms!
  • zulufaka
    #1857
    Sziasztok. Tudnátok abban segíteni hogy újra raktam a windows-t és ezért elveszett a felhasználóm de előtte egyszer már regisztráltam a hamachi honlapján de nem emléxem hol tudnák bejelentkezni vagy hogy mi volt a neve. Ha valaki tudja írja már le nekem. Köszi
  • karakkga
    #1856
    sikerült, 1 ashampoo meg 1 Registry winner féle registry törléssel rendbejött
    asszem ezt a programot felírom a feketelistámra
  • karakkga
    #1855
    akkor 1 ashampo féle uninstallal megoldódhat jobb esetben meg 1 restart neki, mindjárt megnézem
  • Balumann
    #1854
    Hasonló problémával már másnak is próbáltam segíteni, náluk a hamachi kilépés után egyből nem jött be semmi, csak restart után, de sajnos a végső megoldás a windows újratelepítése maradt. Valakinek ha jól emlékszem megoldott egy hasonló problémát, hogy letörölte a hamachit, hálózati drivereket, és utána feltelepítette (win 7-nél ugye elég, ha törlés és hardverváltozások keresése, és fel is teszi újra), esetleg érdemes megpróbálni - ha van - frissíteni (újabb drivert leszedni) a hálózati kártyát.
    Hamachi uninstall után esetleg érdemes egy regisztry tisztítást is végezni valamivel (pl. Ashampoo -val, vagy Tuneup-al).

    A Hamachi, a hamachi virtuális adapter állítgatása (metrika), kapcsolatok sorrendje állítása normális esetben nem okozhat semilyen problémát.
  • karakkga
    #1853
    Siasztok, lenne 1 kérdésem
    tegnap feltettem a hamachi-t és azóta minden honlap csak harmadjára vagy negyedjére akar bejönni:S
    1 leírás alapján csináltam 1 iet:

    A Hamachi 1.0.2.0 és újabb verzióknál, (illetve Vista esetén akár régebbi verziókkal is) előfordulhat, hogy nem működik megfelelően (pl. minden más stimmel, de nem találjátok egymás szerverét). Erre remélhetőleg megoldást nyújtanak a következő beállítások:

    1. Vezérlőpult -> hálózati kapcsolatok -> Hamachi (jobbklikk) -> tulajdonságok ->Internet Protocol (TCP/IP) [Vista-n TCP/IP ptorokoll 4] (kijelölés) -> Tulajdonságok -> Speciális -> Csatoló metrikája: 10
    Ott ezen kívül minden más legyen automatikusra állítva.

    A beállítás után a Windows újraindítása szükséges!

    sztem ettől lehet a probléma, letöröltem a hamachit és ugyanúgy szar az egész:S ha vki tud vmi megoldást az ne habozzon írni, köszi.
  • kifli
    #1852
    hamachi nélkül nemakad?
  • RobiJoe
    #1851
    hello! Olyan gondom van hogy a hamachit mindenkinél felraktuk, be is tudunk csatlakozni a hamachi szerverébe, de a játékban nem találjuk meg egymást! Mi lehet ennek az oka? A játékban LAN szervert indítok és nem találják.
  • Samanoske
    #1850
    Doom3-nál akad lehet a hamachi hibája?
  • Josse
    #1849
    Sziasztok.Most ismerkedem a hamachival. Az lenne a kérdésem, hogy fájlokat meg lehet osztani ennek a segítségével? Ha igen hogyan? még nem bírtam rájönni. Köszi
  • Balumann
    #1848
    Hát ez jó kérdés, sajnos nem tudom, én visszaraktam a korábbi verziót.
  • Samanoske
    #1847
    hamachi 2nél hol látom hogy milyen portot használ,mert a régieknél volt egy menü ahol írta itt viszont nincs és állandóan upgradel magától a legújabb verzióra!
  • kifli
    #1846
    mit kell kimentini, ha azt akarom hogy win reinstallnál ugyanazzal a hamachi ip-vel tudjak bejelentkezni? és bejelentkezve maradjak a saját hálozataimba is?
    Mert legutóbb az volt, hogy reinstall, és tele volt a szoba offline userekkel és nem fértem be, mondjuk akkor a webes felülettel megoldottam, de az már nincs :S
  • kelemenlajos
    #1845
    Köszi a választ.
    A hálózattal minden zsír. Mióta a ts-t nem hamachin használjuk, hanem hálózaton, minimális a késés, és alig szakadozik.

    Wlan csak érintőlegesen van a hálózatban a gép-net kapcsoalat a következő:
    gép -> wlan router (mint lan eszköz, lan portokon keresztüli kapcsolat, mintha switch lenne) -> wlan router (mint lan eszköz, itt megy a dhcp, tűzfal, stb ) -> internet

    De most hogy így leírtam eszembe jutott, hogy lehet hogy tudnám csökkenteni az átviteli sebességemet, és az elérési időmet, ha ezeket annyira le redukálnám hogy 1 wlan routerem lenne, és ha nem használom fent az iptv-t akkor kikötöm a routert.

    Az a furcsa, hogy most egy másik vpn-es szoftvert használunk és azzal látszólag nincs semmi gond... (pontosabban 2 óra játék után elkezd irdatlan lag-olni, de a játék újraindítás után megjavul, szóval az még bármi lehet...)
  • Balumann
    #1844
    És a hálózattal nincsen probléma, tehát kizárólag akkor jön elő ilyen anomália, amikor a Hamachit használod? Használtok esetleg wifi-t (pl. wifis routert), az okozhat nagyon változó csomagvesztést ill. pinget.
    Vagy nem lehet, hogy az iptv zavar bele (ezt nem tudom pontsoan hogy működik, csak úgy feltettem).
  • kelemenlajos
    #1843
    Sziasztok!

    Van egy számomra érthetelen probléma a hamachival. Haverral össze kapcsolódunk, minden hálózatot fogyasztó prg lelövése után a ping leesik szépen 30-50 közé. Azonban néha felugrik 2-3 secre és vannak elveszett csomagok is 50-ből 2-5 db. Mi lehet? Ezen felül, néha inaktívnak látjuk egymást, holott mindketten online státuszban vagyunk a hamachi hálózaton.

    - A legfrisebb hamachit használjuk
    - win 7 mindkettő, hálózati sorrend belőve, ipv6 kikapcsolva, home networkben (asszem a nyomtató megosztás még nincs kiszedve)
    - tűzfal/router belőve
    - nálam iptv emiatt, csak 4mbps-nek számít a netem / havernál 8mbps
    - spybottal még nem teszteltem, ez lehet opció

    A problémát bonyolítja, hogy korábban stabilan ment a 30-50-es ping órákon át, 1% alatti vesztett csomaggal. Azóta új dolog nem került fel, hálózatot nem piszkáltuk.

    előre is köszi.
  • Balumann
    #1842
    Nagyon szívesen :-)
  • RYO123
    #1841
    Jó a GYIK kösz aki csinálta megoldotta a problémát :)!
    ezt :)