2080
  • Balumann
    #1920
    Milyen módra gondolsz, elvileg látnod kellene. Ha nem látod, akkor valami még nicns megfelelően beállítva (router, tűzfal, hálózati kapcsolat, kapcsolatsorrend, kliens, stb.). Próbáld meg újra kvenni az ipv6 -ot, állítsd be vagy vissza a metrikát, pipáld be illetve ki ha nincs speciális tűzfalad vagy routered az UPNP -t a hamachi kliens beállításaiban, stb.
  • Barrett 50 Cal
    #1919
    Am arra tényleg nincs mód,hogy lássam azt az istenverte szervert,amit más nyit
  • Balumann
    #1918
    Az itt belinkelt FAQ -ban szerintem mindent leírtam rendesen, az alapján beállítva 90% hogy működni fog. (a vista/win7 vaygy 1.0.5.0 fölötti verziós beállításokat, és a tűzfal beállításokat nézd meg). Ha más probléma is van akkor a hibaelhárítást. Kb. 3-4 hét és megpróbálok összedobni egy youtubes videót, amiben az alapvető hibákat is bemutatom, meg mindent.
  • Gulash
    #1917
    Üdv Mindenki!

    Hozzá nem értő társaságként már egy hónapja próbálkozunk körülbelül azzal, hogy sikerüljön beizzítani és Hamachin játszhatóvá tenni a régi Half Life-ot. Tudom, hogy tele van a net leírásokkal, de annyiféle van, hogy belezavarodunk, sok még ellent is mond a többinek.
    Éppen ezért valakit megkérnék, aki ért hozzá és segítőkész, hogy írja már le lépésről lépésre egy laikusnak, hogy kellene megoldani a dolgot az alapoktól (hamachi, half-life melyik verzió stb.) odáig, hogy működik az egész.
    Előre is köszönöm.
  • Barrett 50 Cal
    #1916
    Hát most nagyon jó lett.Bepipáltam a TcP/IPv6-t,meg 1.0.1.5ös hamachi van fennt.Bár ez is félsiker,mert ha én nyitok,akk látják,de ha más nyit én nem látom sajna.Max nem lehetek Richtofer-el.De legalább mükszik:)
  • Balumann
    #1915
    És most úgy működik a Hamachi, hogy be van pipálva a TCP/IPV6 ?! Hányas hamachi? Volt 2-3 ember akinél ennek a kivétele oldotta meg a hibát (egyértelműen!), habár az is igaz, hogy ez kizárólag Windows Vista-n fordult elő (azóta meg nem is tapasztaltam, hogy be lenne pipálva valahol is, pedig kiemelten írtam bele a faq -ba :D).
    Ezekszerint akkor már ez se probléma. Vagy ez is egy ilyen rejtélyes dolog, mint a metrika, hogy 10% -nál működik úgyis, hogy nincs beállítva. A kapcsolatok sorrendjét nem említem, mert az mondjuk játék függő, meg azon is múlik, hogy van-e belső hálózata (routere). Mert akkor a helyi kapcsolatnak még az ip címe is C osztályú ugye (192.168...), így ha ip címet nézi, és sorrendben az van elől akkor nem jut el a hamachiig :-)
  • wolf magic
    #1914
    tipp TcP/Ipv6 pipa be :D
    nekem is kivoltm ma nem müködött bepipáltam jo lett :D
  • Barrett 50 Cal
    #1913
    Zöld jel van előtte,tűzfal kikapcsolva(bár régen Vistával úgy is ment,h be volt kapcsolva).Most látja a szerómat,csak "this game session is no longer available" ezt írja.
    Csatoló metrika automatikus a TCP/IPv4-nél,mert ha 10re állítottam,akk nagy volt a ping és nem engedte be.
    TCP/IPv4 bepipálva
    TCP/IPv6 nincs bepipálva
  • Balumann
    #1912
    Akkor valószínűleg még mindig nincs közvetlen kapcsolatotok, csak közvetetten. Ez valószínűleg router vagy tűzfal hiba lesz. Zöld vagy kék pont van a neve előtt?
  • Barrett 50 Cal
    #1911
    Most sikerült javítani picit a szitun,ha én nyitok akk a haverom láttja,csak nagyon magas a ping és nem engedi be.De én még mindig nem látom az övét:S
  • Barrett 50 Cal
    #1910
    Megpróbáltam de már megint nem jó.Már nagyon kezd idegesíteni
  • Balumann
    #1909
    Nem írtál hülyeségeket, én is írtam hogy az 1.0.3.0 -t tegye föl mindenki (kivéve, ha már felrakott mást és működött). Ez a legstabilabb verzió, és a legalkalmasabb arra is, hogy az esetleges hibát elhárítsuk.

    Fussátok át az újabb verziós beállításokat, illetve a router beállításokat, ha nem megy sehogyse, akkor vegyél föl msn-re, és megpróbálok segíteni, bár most nem nagyon érek rá sajna.
    [email protected]

    (nem szívesen adom meg a címem, mert a következő 2 aki megtalálja innen a címem, az valószínűleg bele se néz majd a GYIK-be. :-( )
  • wolf magic
    #1908
    figy averzio mindegy legalábbis azt hiszem nekem 1.30 van haveromnak 1.15 másiknak 1.17 és tudunk játszani.tedd az 1.30 asat fel sztem nekem is azzal müködött remélem nem irtam hülyeséget :D
  • Barrett 50 Cal
    #1907
    Nekem is ez a problémám,h nem látom a szervert és amit én csinálok,azt sem látják.Nekik XP van,nekem meg Win7.Ugyanazzal a hamachival is megnéztük,de nem lett jó.A GYIK-ben leírtak szerint is megnéztem,de úgysem lett jó.Vki help
  • Balumann
    #1906
    GYIK -ben megtalálod a megoldást rá.
  • maxgraham
    #1905
    Heló,az a gondon lenne,hogy csinálok Hamachi szervert,haver feljön rá,ok minden rendben.Bemegyek játékba,csinálok LAN szervert,de a haver nem látja az enyémet,és én se az övét. Ez miért van? :S
  • Balumann
    #1904
    1.0.3.0 -t használjatok, a FAQ alapján állítsátok be a metrikát és a kapcsolatok sorrendjét. Ha nem javul meg, nézzétek végig a Hamachi GYIK-ben a router és tűzfal beállításokat. Hamarosan vége az évnek, szerintem összedobok egy videót a teljes beállításokról meg hibaelhárításról.
  • wolf magic
    #1903
    Az lenne a kérdésem win7 alatt meik hamachi müködik mert az 1.015 nemhiszem ho igen és sajnos nekem win7 em van haverjaimnak xp és nemtudjuk megoldani a kapcsolatot csak lanba.Pls válaszoljatok
  • Balumann
    #1902
    Hát ez hogy mi a "jó" ez elég relatív kérdés így :D
    Működnek az újabbak is, csak be kell állítani a metrikát meg a kapcsolatok sorrendjét (1.0.1.5 -nél, XP esetében nem volt szükség erre), én az 1.0.3.0 -t javaslom.

    Ideális esetben a 2-esek is működnek, de ha hiba van velük nagyon nehéz megtalálni a probléma forrását illetve megoldani... meg nem is jól átlátható.

    Ha működik egyébként gyakorlatilag teljesen mindegy melyiket használod (1.0.0.0 -tól kezdve akár).
  • Bence94
    #1901
    Üdv! még mindig az 1.0.1.5-ös verzió a jó ? mert láttam már van 2-es is.
  • Balumann
    #1900
    Lehetséges, nem véletlenül írtam oda hogy ha jól tudom. LAN -ja viszont nincs, így Hamachival nem fogsz tudni játszani (arról tudnék, ha lenne). De szívesen várok további lebutázást, ha tévednék.
  • KCSDUCK
    #1899
    Üdv!
    Van a carbonnak multija,inkább ne írtál volna butaságot
  • Balumann
    #1898
    Carbonban nincs is multiplayer ha jóltudom, LAN semmiképpen (így hamachi kilőve).
  • KCSDUCK
    #1897
    Üdv!
    lehet hogy már kérdezték ezt de már nincs kedvem több fórumot végignyálazni ezért megkérdezem. Nsf carbont hogyan lehet hamachin keresztül jatekolni multiba.
  • Shizuka
    #1896
    Hello! Akit érdekel Left 4 dead 2 multi plz írjon nekem priviben! Szívesen csatlakozom már meglévő hamachi szobához is.
  • Glockman
    #1895
    HI! Valaki le tudná írni hogyan kell megcsinálni a left 4 dead-et hogy menjen hamachin? pls help
  • nonicks
    #1894
    probléma megoldódott eset blokkolta..
  • Balumann
    #1893
    Ilyenkor mindig kiírja üzenetbe, hogy jelenleg túl sokan loginolnak egyidőben, úgyhogy berak a sorba. Hagyd reconnectingen és be fog lépni valamikor (vagy fizess elő a premiumra).
  • nonicks
    #1892
    nekem az a problémám lenne hogy a hamachit nem tudom OFFLINE-ból ONLINE-ra váltani( routerem van meg ESET/NOD32/)valami ötlet? mindig kiírja hogy nem tudott csatlakozni utána meg ha újraprobálom folyamatosan reconnectingot ír..és ennyi
  • karakkga
    #1891
    nem volt újratelepítés, de mivel apám az 1edül rendszergazda,hadúr,nagybirtokos, és tulajdonosa ennek a gépnek bármi megeshet mert már nem követem az eseményeket:D csak azt h naponta 120 féle új és ugyanarra való program kerül fel a gépre
  • Balumann
    #1890
    Hát egyedi, valamilyen beállítás, program vagy ilyesmi kavarhat be valószínűleg. Ha azóta újratelepítetted a rendszert, akkor nagy az esélye, hogy mostmár nem lesz semmi probléma.
  • karakkga
    #1889
    esetleg ez csak ien 1xi probléma vagy személyreszabottan nekem soha se lehet hamachim?:D
  • Balumann
    #1888
    Nah tehát, feltelepítése után, a kliens indításakor, vagy a kliens kilépése után ...
  • Balumann
    #1887
    Nagyon ritkán fordul elő - talán összesen 3-4 alkalommal kerestek meg olyan problémával, hogy a Hamachi feltelepítése után, vagy telepítésekor, vagy a kilépéskor behülyül a net, vagy elmegy. A Hamachi virtuális adaptert hoz létre, amit a kliens - ami egyszerűen mint egy netes alkalmazás működik, így nem igazán tud belekutyulni az internetbe.

    Az alábbi beállítások is akkor segítenek, ha látszólag minden normálisan megy, csak a játékban nem látják a szervert.
    Amikor az internetkapcsolatba kavar be, nem jöttünk rá egyszer sem mi lehetett a probléma, csak a reinstall oldotta meg. Egyébként ha a Hamachi megy és mellette a net is, akkor a hamachi metrikája, kapcsolatok sorrendje, meg ilyenek állítása nem valószínű hogy elronthatja (hacsak nem a netkapcsolatodét állítod véletlenül.. :D)
  • karakkga
    #1886
    lehet kicsit szegényesen fogalmaztam:)

    A Hamachi 1.0.2.0 és újabb verzióknál, (illetve Vista esetén akár régebbi verziókkal is) előfordulhat, hogy nem működik megfelelően (pl. minden más stimmel, de nem találjátok egymás szerverét). Erre remélhetőleg megoldást nyújtanak a következő beállítások:

    1. Vezérlőpult -> hálózati kapcsolatok -> Hamachi (jobbklikk) -> tulajdonságok ->Internet Protocol (TCP/IP) [Vista-n TCP/IP ptorokoll 4] (kijelölés) -> Tulajdonságok -> Speciális -> Csatoló metrikája: 10
    Ott ezen kívül minden más legyen automatikusra állítva.


    eszerint a leírás alapján dolgoztam akkoriban, most nem nagyon akarok állítgatni semmit nehogy baj legyen:)
  • karakkga
    #1885
    császtok
    csak 1 gyors válasz kellene:)
    nemrég felraktam a hamachit a borderlands nevü gamehez és sikerült megsemmisítenem a netemet:D
    ez mindig elő fog fordulni ha felrakom a hamachit? haverommal akarom most tolni a cs-t csak félek h megint kinyírom az egészet és akkor apám konkrétan megölxD
  • Jossua
    #1884
    pár haverral játszunk Company of heroes:Tales of Valor LAN-on. akit érdekel irjon msn: [email protected]
  • Fulmination
    #1883
    Sziasztok !
    Ha segítségre van szükségetek akkor a http://hamachibl.blog.hu fórumba írjatok gyorsan segítséget kaptak ,de lehet hogy meg is van a válasz először nézzetek szét a fórumon !!Szóval csak bátran ha valamihez segítség kell mi segítünk!!!
  • Venice
    #1882
    Akit érdekel hamachiban Men of War vagy World in Conflict vegyen fel msnre címem:[email protected]
  • njozef1984
    #1881
    Sziasztok! Lenne egy olyan gondom hogy Cod 2 servert szeretnék indítani. Mindent beállítottam már hozzá. A hamachi is jól működik de mikor valaki szeretne hozzám csatlakozni a következő hibaüzenettel kidobja őt :awaiting key code authorization! Ha valaki tudna segíteni annak örülnék.