2080
  • zolcsi75
    #2000
    Sziasztok!Valaki segithetne. Aom-mal játszanánk, 2 gép egy router mögött
    van, ezekkel megy a játék.A 3.gép külsős a hamachin látom de a játékban nem.
    Valaki leirhatná szájbarágósan hogy mit állitok a routeron és mit a hamacin.( a routeron a 3. gép ip cimét adom meg vagy a 3.gép hamachi
    számát? vagy forditva?)
    Xp van minden gépen, TP link routerem van.
    Köszi.
  • SHARER
    #1999
    Sziasztok, ujból online az oldal Hamachi_pubnet.try.hu
  • Xyder
    #1998
    Igen, ki van törölve az a sor a servers.cfg -ből.
  • Balumann
    #1997
    Elvileg mind1, hogy wifin vagy lanon csatlakoztok. Azt a sort kitöröltétek a servers.cfg -ből? Próbáljátok meg, hogy a netről lecsatlakoztok (bár ez asszem csak a Most Wantednál kellett), kihúzzátok a routerből a netet.
    Ha ez nem jó akkor sajna keresgélni kell, hogy mit kell még bütykölgetni, hogy menjen.
  • Xyder
    #1996
    Oké sikerült betudtunk lépni egy lan szobába, de amikor a társalgóba mennék akkor olyat ír ki, hogy megszűnt a kapcsolat az ea gamesel. Ellenőrizzem a hálózatot és a hálózati kábel össze van e kötve.

    Ez a gép wifin csatlakozik a routerhez.

    Kötöttünk rá egy lan kábelt de akkor se jó.
  • Balumann
    #1995
    Ha egy router mögött vagytok, és nem akartok mással játszani, akkor elég nagy baromság Hamachit használni. Router mögött eleve helyi hálózatban vagytok, gyakorlatilag 0 pingel és az optimálisnál is sokkal jobb sávszélességgel.

    Keressétek meg a servers.cfg fájlt, ott találtok egy ilyen sort, hogy:
    ADDR=%%bind(“159.153.253.82″)
    ezt töröljétek ki, vagy tegyetek a sor elejére egy # jelet. Ezután egyikőtök csinál szervert a játékban, másik csatlakozik.
  • Xyder
    #1994
    Sziasztok!

    Két gépet akarok összekötni NFS Underground II -höz.
    Egy routeren van a két gép. Mit kell beállítani a hamachin, hogy tudjunk játszani?
  • dragon11
    #1993
    üdv,

    NBA 2K11 gameval akarok haverommal LAN-on ketten játszani, ez lehetséges a legújabb hamachi programmal?

    Ha igen, egyből látni fogjuk egymást v megint szarakodni kell a MASK IPkel?:\

    iletve melyik verziót ajánlanátok ehhez a gémhez?

    köszönöm..
  • Deathkind
    #1992
    Sziasztok !
    Az lenne a gondom hogy haverokkal hamachin szeretnék minecraftozni és amikor kész a munkacsoport belépnek megy minden simán és amikor az IP-T kéri akkor beírom elkezd csatlakozni és azt írja ki hogy user not premium és hát igen crackelt verzió vessetek meg nincs pénz most rá és hát akkor beállítottam hogy online mod legyen false de akkor nem látja pedig a strongholdozunk akkor megy most miért nem?
    Segítséget előre is köszönöm
  • uikka
    #1991
    háát a procim sokat paszakszik egymagos 2.6 GHz, de már ha a CPU 1,23-on megy akkor alig csinál vmit a gép mert nagyon lassú.
    bocs félra írtam a netet...
    dinamikus IP asszem
    és a netem Invitel-es
    megpróbálom úgy csinálni ahogy te mondod.
  • Balumann
    #1990
    Az első tisztázandó dolog, hogy a játék laggol, vagy pedig akadozik (utóbbi nem a hálózattól függ,hanem magától a géptől, tehát ha egyedül próbálod, vagy szervert csinálsz, akkor nem szabad, hogy akadjon).

    Csatlakozáshoz általában mindenkinek elegendő a nete (2Mbit le, 1Mbit fel is már bőven elég legtöbb játéknál a lagmentes játékhoz) - bár hozzá kell tenni, 1-2 internetszolgáltatás, pl. DIGI időnként magas késéseket tud produkálni (főleg ha t-onlineossal játszik), de csatlakozásnál nem szokott vészes lenni. A szűk keresztmetszet többnyire a szervert készítő feltöltési sebessége, hiszen neki kell összegyűjteni, és mindenkinek elküldeni mindenkinek a "változásait", a pályákon történő egyéb eseményeket és ígytovább. Szervert tehát mindig annak kell készíteni, akinek nagyobb a feltöltése, habár ha csak 2 -en játszotok, talán annyira nem jelentős.

    Magas ping (lag) ezenkívül sokmindentől lehet, pl. tűzfal (ha van router, legyen kikapcsolva benne minden tűzfal és szabály), valami szoftver ami nagy forgalmat generál, wifi aminél túl sok adat elveszik zavar miatt, stb..

    Ha nem látja, ellenőrizzétek, hogy be van-e állítva a metrika, a kapcsolatok sorrendje (hamachi első helyen), részletek a FAQ-ban. Tűzfalat lőjjétek ki.

    Mit értesz azon, hogy a neted "dinamikus"?
  • uikka
    #1989
    sziasztok
    van egy gond.
    a haverommal szeretnénk játszani: Garry's mod hamachin, de nekem nagyonlaggol...(pedig nem kéne, mert jó a netem és bizt megvan a min rendszerigény.
    azt szeretném, ha ő csatlakozna az enyémre, de nem találja a szerveremet azaz nem tud csatlakozni...
    mi a baJ?
    az közrejátszhat, ha a netem dinamikus?
  • MaRee
    #1988
    hamachi.cc-ről letöltöttem a legújabb verziót, de nem tudok csatlakozni. Vagy azt írja hogy kérés elutasítva, vagy hogy túl sok csatlakozást kapnak a szerverek. Ez majd idővel megjavul vagy valamit rosszul csinálok?
  • anubiss94
    #1987
    Üdv! Az a problémám, hogy szeretnénk öten CoD 4-ezni, egymást látjuk hamachin, de ha valaki csinál egy szervert játékon belül, azt senki sem látja. Mi lehet a probléma? Kell vmit engedélyezni tűzfalon, vagy be kell állítani valamit játékon belül? Ötletek?

    Előre is köszönet!
  • Craker
    #1986
    Windows 7 van a gépen és a Hamachit az IPX helyett használnám, volt egy patch a Red Alerthez, ami UDP-re frissítette a játékot, másik két gépen csak patch frissítés, Hamachiban egy szoba és minden ment pöccre. Ezért gondolom hogy valami router beállítás lehet a gond mert a tűzfalon is átengedtem, kikapcsoltam, nem segített.
  • nonicks
    #1985
    milyen op. rendszer van a gépen?
    mert ha jól tudom a ReD Alert 2 hálozaton IPX protokollt használ és az Win Vista (és talán néhány Win 7 verzióba nincs)
  • Craker
    #1984
    Üdv!

    Adott egy wireless router, amiből kábelen megy a net a géphez. Hamachin keresztül játszanék és a Hamachiban minden zöld és szuper de játékban a LAN-nál nem látom a barátokat (most épp Red Alert 2). Elolvastam minden faqot meg gyíkot nem segített semmi. Valami ötlet egyéb beállításokra?

    Előre is köszönöm a segítséget!
  • Myers
    #1983
    Igen, most már látom, hogy a játékból indított szerver (create menü) az LAN szervert csinál, úgyhogy hiába próbálnak rácsatlakozni net felől.

    Keresgettem a neten leírásokat és is mindenféle konfig fájlokat kell szerkeszteni, meg le is kell tölteni valami tools-t, hogy lehessen netes szervert csinálni, úgyhogy inkább kihagyom. :)

    Kössz a válaszokat!
  • Balumann
    #1982
    Uh hát ezek jó kérdések így. Megmondom őszintén, nem igazán tudom, HL1 -et én soha nem próbáltam így multiban, most legutóbbi üzenetemnél arra gondoltam már, hogy esetleg olyan a szerverkészítése mint a CS 1.6 -nál. Namost az eredetileg steames játék, ami biztosítja az online játékot neki, és mint nemrég megtudtam steam estén is lehet LAN -on is játszani (van offline mód).
    Viszont a NoSteames verzióknál nem lehet beállítani, hogy internet vagy LAN legyen, de az IP címet lan szerint ellenőrzi, tehát hogy az első 3 ip tartomány (pl. 192.168.1.* ) megegyezik-e (ugyanis ekkor vannak a gépek egy alhálózaton belül). Ha nincs, ekkor kiírja a class C hibát, erre van az alias ip cím állítás hamachiban, ami benne van a FAQ-ban.
    Viszont azóta számos verziója kijött mindegyiknek, és azthiszme valamelyik verzióval már lehet neten is játszani tört szervereken (bár ez lehet, csak CS Source -ban van így), HL -el meg nem foglalkoztam, úgyhogy nem tudom mi a helyzet ezzel kapcsolatban!

    A portot CS 1.6 -ban mi úgy találtuk meg (pont a héten játszottunk suliban, bár mi adhoc (wifi lan) hálózatban laptopokkal), hogy szerver indításkor a menübe lépvbe megjelenik a konzol, és ott kiírja többek között ezt is, meg hogy milyen IP címekre fogad kapcsolatot.
  • Myers
    #1981
    Kössz a válaszokat. Ja, látom a FAQ-ot. :) Azt már ismerem. :)

    "connect ipcím:port"
    Azt hogyan tudom meg, hogy a játék mely portot használja?

    "Külső netes IP címmel csatlakozni LAN-ra készített szerverre nem valószínű, hogy lehet, nem azon fogja várni a szerver a bejövő kapcsolatot."
    Ja, hogy ez LAN szervert csinál?! "Internetes" szervert nem is lehet csinálni a játékban, vagy az komoly konfigolást igényel?
  • Balumann
    #1980
    Nos, a FAQ az a bannerben van belinkelve, arra gondoltam, ezek szerint viszont a HL -nek is kell valami bütykölés. Esetleg arra tudok következtetni, ami a CS 1.6 -nál is van, hogy alias IP címet kell beállítani (ez is le van írva a FAQ -ban a nosteam-es játékok eseténél), illetve a csatlakozásnál próbáljátok előcsalni a konzolt, és úgy csatlakozni a szerverhez, hogy beírjátok:
    connect ipcím:port

    Ha Hamachival végképp nem jön össze, esetleg próbáljátok meg a Tunngle nevü programot, ugyan azon az elven működik.

    Külső netes IP címmel csatlakozni LAN-ra készített szerverre nem valószínű, hogy lehet, nem azon fogja várni a szerver a bejövő kapcsolatot.

    A Hamachiban van egy olyan opció, hogy "Block vulnerable microsoft windows services" (magyarban talán sebezhető szolgáltatások letiltása vagy ilyesmi), azzal Hamachiban ha jól tudom le tudod tiltani azt, hogy a megosztást elérjék azon keresztül. Egyébként Windows 7-nél már lehet jelszót hozzárendelni, és magasabb biztonságot nyújt szemben XP-vel.

    Ping az igen, lehet tűzfal, router, vagy ilyesmi beállítása, vagy egyszerűen csak a Windowsban van letiltva a ping válasz.
  • Myers
    #1979
    Helló!

    Nekem ugyanaz a bajom mint a srácnak. Halflife (1)-el szeretnénk játszani.
    Quake2,3 működik, tehát a hamachizni "tudunk".
    Nem találom az általad hivatkozott FAQ-ot. Megnézetem az első hsz-eket, ott vannak linkek, de már nem elérhetők. Szóval elérhető még valahol a FAQ?

    Tudom, hogy működik, mert egyetlen egyszer, legelőször!!! ment hamachiban a halflife, de azóta se tudtuk működésre bírni. És fogalmunk sincs, hogy miért.

    ---
    És lenne egy kérdésem a biztonsággal kapcsolatban. Ha teszem azt felmegyek #1978 által linkelt szerverek egyikére, ott van egy csomó vadidegen. Viszont nekem van megosztott meghajtóm. Akkor ők böngészni tudják majd a meghajtómat?

    Ha én nem tudom megpingelni hamachin keresztül az ismerősömet, ő viszont meg tud engem, az mitől lehet? Blokkolja a tűzfala?

    És még egy. Nem teljesen ide tartozik. Ha teszem azt megadom a külső (valós) ip címemet azoknak, akikkel játszani szeretnék (nem hamachin keresztül), és mondjuk halflife, q2, q3-ban csinálok szervert, akkor elvileg tudniuk kéne csatlakozni hozzám?

  • mohojojo
    #1978
    hali itt van egy hamachi server lista akit érdekel: hamachiserver.com
  • wolf magic
    #1977
    Különben az operációs rendszer nem nagyon számít hamachiba szerintem mert nekem win7-em van haverjaimnak meg Xp-je és simán tudunk gamelni.
  • Balumann
    #1976
    Hát ha tényleg nem akar megoldódni, akkor ha engeditek teamvieweren nálatok is megnézek mindent amit tudok, hogy hibaforrás lehet. Esetleg próbáljátok meg a Tunngle -t, bár azzal is előfordulnak ugyanúgy problémák sajna.
  • Kyle002
    #1975
    A metrika és a sorrend is be van állítva mind kettőnknél, a GYIK ba leírt összes port engedélyezve lett a tűzfalba/routerben(igen maga a hamachi is). Hibaüzenet nincs, csak pingelni nem tudjuk egymást továbbra se. A net sebességével se lehet gond, és biztos ami biztos kikapcsoltuk a torrentet, az msn-t és minden hasonló progit, csak a sykpe futott a háttérbe, szvsz ilyesmi nem zavarhatott be Haverom most win7 fog felrakni a gépére, azon is meg csináljuk a szükséges beállításokat, és reménykedünk benne, hogy működni fog, ha meg nem reménykedünk benne, hogy valaki itt majd tud segíteni.
  • Balumann
    #1974
    Múltkor már fölvett valaki úgy, hogy alaposan átolvasta a FAQ-t, mégse állította be a metrikát meg a kapcsolatok sorrendjét xD Ha ezek be vannak állítva, akkor valószínűleg tűzfal vagy router blokkolja valamelyikőtöknél a kapcsolatot (a Windows tűzfal is lehet akár, találkoztam ilyennel is akinél állítólag nem jött föl első indításkor nem kérdezte meg, hogy "blokkolta, és feloldja-e".
  • Kyle002
    #1973
    Már keresztül kasul elolvastam és mivel nem találtam megoldás azért írtam ide... Egyébként, legutoljára a Diablo II-nél használtuk a hamachit, és akkor működött azóta nem változott semmi, az ilyen esetekről pl. a GYIK ban nem írnak. Esetleg más tipp?
  • wolf magic
    #1972
    Tipp olvasd el a GYIK ot hátha megtalálod ott a megoldástrá...
  • Kyle002
    #1971
    Hellósztok
    Lenne egy kis problémám, remélem tud majd valaki segíteni.
    Én és egy barátom a Victoria 2 nevű játékkal szerettünk volna játszani lanba hamachi segítségével, neki win xp-je nekem win 7 van. Először a legújabb verzióval próbálkoztunk, nem láttuk egymás szerverét és pingelni se tudtuk egymást, régebbi verzióknál se jött össze. Elméletileg a hálózati helyeken mindent jót állítottunk be. Remélem van tippetek h mi lehet a gond, a segítségetek előre köszönöm!
  • Csabesz6
    #1970
    Üdv!
    Nem enged belépni a Hamachi, elolvastam a gyik idevágó részét, megcsináltam ahogy le vagyon írva feketén fehéren, de még mindig kaka.Ötlet?

    "A közvetítő szerver elutasította a kapcsolódási igényét.
    [angol: Mediation server has rejected your login request.]

    Az egyik profile adatokat tartalmazó fájlod "megsérült". Ezt okozhatja valamilyen program, vagy módosítás a regisztry-ben.
    Megoldás:
    1. Lépj ki teljesen a Hamachiból
    2. Nyitsd meg a futtatást (start menü), és írd be: %APPDATA%
    3. Töröld ki (vagy nevezd át) a Hamachi mappát.
    3. Indítsd el újra a Hamachit.
    Ekkor új címet fogsz kapni, és remélhetőleg működni fog minden rendesen."


    Köszi.
  • Balumann
    #1969
    Hajh nem tudom, hadd nézzem meg Teamvieweren, vegyél föl msn-en.
  • Rotcsa
    #1968
    Igen elírtam a számot, de már nem volt időm javítani. 1.3 vagyok én, akihez becsatlakozott a hamachi adapteren a haver és az 1.4 es vak gép.
    Ja, az 1.3 ra nem tud játékban csatizni a haver, mert nem látja a szervert amit csináltam.
    Valami ötlet rá, hogy miért csak a vakságon van dupla szerver?

    Még a végén miattam kell bővíteni a faq-t....

    De még mindig nem tudom, hogy mi a kapcsolódási sorrend. Benne van a faq-ban? vagy csak késő van és nem találtam... nah, még majd átnézem.
  • Balumann
    #1967
    Igen a dupla szerverlátás az valószínűleg azért van, mert egyrészt a router mögött is belső (helyi) hálózatban vagy, meg a Hamachi virtuális adapteren keresztül is.
    1.1 helyett 1.3 -ast akartál írni ugye? Az 1.4 -essel ezekszerint nem látod a szervert a Hamachin keresztül, de ezekszerint az 1.3 -assal igen, pedig erre mondtad, hogy haverod nem tud csatlakozni, ugye?

    Upnp -nek nincs más neve, universal plug and play protokollnak a rövidítése, nemigazán lehet máshogy (olyan mintha azt kérdeznéd, hogy az TCP/UDP -nek nincs-e más neve :D). Nálam is virtual servernek van írva, de nálam Forwarding, nálad meg ugye a NAT menüpontonbelül van, ebből egyébként ha elolvasod a router kézikönyvét vagy ott ami oda van írva, vagy bármilyen natolási leírást, már lehet tudni hogy ez az :)
  • Rotcsa
    #1966
    Igen így van.

    A hálózatot én hoztam létre itthonról, majd becsatlakozott hozzám a haverom kívülről és becsatlakoztattam azt a gépet is, ami még itthon van a routerre kötve. (az én ip-m 1.3, az pedig az 1.4 es kiosztásban van)

    Ja és egy másik érdekesség, ami portos mizéria előtt is így volt:
    Ha a vak gépről (1.4) csatlakozom be a másikba (1.1, szal amék kifelé nem teljesen vak) mint kliens a játékban,akkor csak 1 servert látok. Ha viszont az 1.4 est állítom be a game-ben servernek, akkor 2x látom ugyan azt a servert az 1.1 es gép lanjában. Ez hogy lehet?? Visszafele is így kéne lenni-e nem? Arra godoltam, hogy egyik server az a rendes ip miatt van, a másik meg a hamachi miatt. Mind a kettőbe be lehet lépni és mind a kettő ugyan az a játék. :) Csak nem értem, hogy visszafelé miért nem ugyan az, amikor elvileg a hálózat az oda-vi
    ssza hálózat...

    ennek az upnp-nek nincs más neve, vagy valami? mert nekem az a szó sehol sincs, hogy port fowarding, hanem virtual server van helyette és elvileg ez lenne az...
    Ja, és mi az a kapcsolati sorrend?:D
  • Balumann
    #1965
    Viszont most nem teljesen értem, hogy mindkét gépedet szeretnéd használni amit routerre kötöttél, + még egy valaki szeretne csatlakozni "kívülről" (tehát máshonnan)? Mert akkor viszont jó kérdés, hogy a Hamachi alapméretezett portjait hogyan kell így manuálisan (upnp nélkül) forwardolni. Sőt, próbáld meg, hogy az alapméretezett portokat nem forwardolod egyáltalán, csak azt amit beállítasz a Hamachi kliensen belül, és ez legyen különböző akkor mindkét gépen (és a megfelleő ip címre irányítsd természetesen). Lehet ezért lett vak a másik gép, mert az arra irányuló csomagokat a forwarding szabály miatt arra a gépre küldte.
  • Balumann
    #1964
    Hát, pedig ezt tényleg csak ezek okozhatják, a port forwarding, metrika vagy a kapcsolatok sorrendje nem megfelelő beállítása (vagy Vistanál az ipv6 bennthagyása), ezeken kívül mást nem tudok.
  • Rotcsa
    #1963
    Ja, metrikák MINDENKINÉL 10-esre állítva és a játék: avp2 1.0.9.6 patch
  • Rotcsa
    #1962
    Na, hát sajnos nem szolgálhatok jó hírekkel :(

    A helyzet az, hogy mielőtt elkezdtem volna ezt az egész portolós-routerezős dolgot, akkor is úgy volt mint most:
    A két gép közül az egyik látja csak a haverom (nem routeres) szerverét, viszont amelyik látja, azon sem tudunk úgy játszani, h én legyek a server.
    Tehát én látom,és tudok játszani, de fordított helyzetben nem megy a dolog.
    A hamachiban jó a ping, akkor is, ha nekem a tűzfalam aktív. (tehát a portbeállítások ezek szerint jók).
    A teljesen vak gépnél is ez a helyzet.

    Nem tudom mi lehet a baj...
    Talán annyit teszek még hogy kinyomom a router tűzfalát, hátha megoldja a helyzetet. De hogy a süket-néma-vak géppel mit tehetnék, azt nem tudom, mert mindent ugyan úgy megcsináltam, mint a másikon.
  • Balumann
    #1961
    Hacker támadásoktól első sorban akkor kell félned, ha valamilyen szervert üzemeltetsz (apache, ftp, játékszerver, alkalmazás szerver, proxy, stb.), vagy ha valaki nagy ember vagy akit ilyen sokan támadhatnak :D Egyébként meg a szükséges portokat nem tilthatod le, egy ilyen router nem fog megvédeni a profi hacker támadásoktól. Ez a tűzfal inkább arra van, hogy le tudj blokkolni minden fölösleges adatforgalmat, illetve könnyen nyomon tudd követni, hogy miket használsz, vagy pedig a magadtól és másik felhasználódtól letiltani bizonyos szolgáltatásokat (pl. ha nem akarod, hogy msn-ezzen vagy ilyesmi).

    A switchben nincsen DHCP kiszolgáló, létre tudsz hozni egy belső hálózatot (manuálisan bekonfigolva ip címeket), internetet is úgy tudsz megosztani ha van egy gép, ami azon kívül csatlakozik a netre, és megosztod. Vagyis switchnek akkor van értelme, ha van egy szerver gép, a többi gépet "tartományba teszed", és akkor a szerver gépről kéri le a jogosultságokat, onnan éri el a hálózatot, esetleg megosztási meghajtót csinálsz, meg ilyenek.