16
  • jefferson83
    #1
    Csak nehogy átessenek a ló túloldalára. Majd adott lesz egy férfi és egy női tudós a férfi sokkal jobban ért a munkájához, de a nőt kell felvenni mert az esélyegyenlőségen nehogy csorba essen. Azt az embert vegyék fel nemtől függetlenül aki jobban ért a munkéjához és kész. Ha nők értenek jobban egy adott témához akkor ők legyenek többségben, ha a férfiak akkor pedig ők, és ezt próbálják meg elfogadni. Amelyik nő ezt nem képes elfogadni akkor is verje az asztalt, ha bányában kell dolgozni!
  • DWz
    #2
    Nem a nem, vagy a borszin, vagy akarmi mas szamit, hanem a tudas, meg az eredmenyek. Aki ezt nem fogja fel, menjen csak a Jefferson altal emlitett banyaba dolgozni.
  • Lacc
    #3
    Aztán ha kiderülne, hogy a nők a legtöbb dologhoz jobban értenek mint mi, akkor meg te vernéd az asztalt hogy csinálják vissza :D
  • Lacc
    #4
    Közvetlenül nincs egyébként ilyen tapasztalatom, de szvsz egy szavuk nem lehet. Ha összehasonlítjuk azt, ami néhány évtizeddel ezelőtt volt ilyen téren azzal, ami most van, akkor elég nagy az ugrás... A tökéletes egyensúly ilyen téren nem lehet fenntartani, és nincs is rá szükség. Elég közel van már ez az esélyegyenlőség dolog az optimálishoz, ne nyígjanak :D
  • Dj Faustus #5
    De ha az összes nő kutató pályára menne, ki szűlne gyermeket, ki csinálna vacsit, ki vezetné a háztartást? Ha az Isten (biológiailag és lelkileg) így alakította ki a NŐT, hogy gyermeket szüljön/neveljen, háztartást vezessen, akkor minek belehajszolni ebbe a karrierhajhász világba?
  • jefferson83
    #6
    Ez nem fordulhat elő, mi férfiak bízunk magunkban :) Egyébként ha mondjuk orvosról lenne szó és a nő jobban érti a dolgát akkor jobban szeretném ha ő műtene meg nem? Ha 50-50%- ra hajtanak akkor innen nézem őket hülyének :) A fanatikus női egyenjogúságért harcoló asszonyoknak egy hónapos közel-keleti "vakációt" írnék elő.
  • jefferson83
    #7
    Én is amondó vagyok, hogy egy nő legyen NŐ.
  • UnnameD
    #8
    Szerintem alapból kevesebb nőt érdekelnek pl tudományos szakterületek, mint férfit. Így nemcsoda, hogy kevesebben vannak.
  • Dj Faustus #9
    De vannak tudományos területek (pl. ahol gyerekekkel/emberekkel kell foglalkozni, vagy szükség van kellő fokú empátiára - ilyen pl. az orvostudomány, a pedagógia, a biológia egyes ágai) ahol a nők jobban tudnak érvényesűlni (lásd: több óvónéni/tanítónéni van, mint óvóbácsi/tanítóbácsi).
  • Zoliz
    #10
    Szét kéne választani a nőneműeket és a nőket! Nekünk asszem nem nőneműekre van szükségünk...
    Dehát ők is csak kezdeni akarnak valamit az életükben. A baba nem elég nekik mindegyiknek több és több kell.
    Asszony hozd ide a vasalót!
  • Caro
    #11
    Valóban így van?
    Vagy ez csak divat?
  • p2bds
    #12
    Szerintem a nőkkel egyébként egy munkahelyen több szokott lenni a konfliktus. Most nem a nő-férfi kapcsolatokról beszélek hanem a nő-nő közöttiről. Hamarabb kikezdik egymást, mint a férfiak és a barátságok is viszonylagosak.
    A férfiak kezelhetőbb alkalmazottak és kevesebb nyűg van velük és mindemellett terhelhetőbbek is.
    Amit leírtam az csak az általánosság és mindkét irányban vannak persze kivételek.
  • Zsoldos
    #13
    Maximalisan egyetertek. Ez az egyik, legfobb oka a hatranyos megkulonboztetesnek.
  • LowEnd
    #14
    Gondoljatok bele... felvesztek magyarországon a szűkös keretbe egy nőt, elmegy szülni 3-10 évre, a helyét biztosítani kell, nem vehetsz fel helyette mást.
    (Életből vett példa)

    Más.

    Szerintem nincs esélyegyenlőség. Esélyegyenlőség ugyanis az lenne, ha a képességek és a tudás döntene, nem kényszerítenének cigánykvótát, nőkvótát, stb. ki állami úton.

    Minden tiszteletem a nőké, de teljesítsék mindazt, amit a férfiak azonos feltételekkel, és meg fogják látni: a piac nem buta, őket fogja alkalmazni.

    A cégnél ahol dolgozom összeszerelő munkára pl csak nőket alkalmaznak a nagy monotóniatűrésük, precizitásuk miatt.
  • irkab1rka
    #15
    LowEnd: nagyjából egyetértek.

    Részben, mert nem az az emancipáció, hogy egy nő is el tudja látni ugyanazt a munkát, tehát miért ne csinálja (ez igy teljesen ok), hanem az, hogy ha ugyanazok az alkalmazás feltételei:
    nincs olyan férfi alkalmazott, aki 3 évre elmehetne szabadságra, amit fizetnek.

    Van egy idevágó régi mondás:
    "Egy seggel nem lehet 2 lovat megülni".

    Ha _jogod_ van bármikor kivenni a 3+ év szabadságodat, akkor miért is akarod hogy a munkahelyen ugyanúgy kezeljenek, mint akinek erre nincs joga?

    Egyenlő elbírálás...
  • irkab1rka
    #16
    LOL van már itt pár ostoba hozzászólás (most hogy így beleolvasok)