1609
  • joebacsi
    #1289
    veszélyes ez a flash :)
  • akyyy
    #1288
    segítség: van egy monjduk flashes bannerom, és szeretnék rá egy videólejátszót. csak az a probléma, hogy ez a lejátszó elég bonyolult, készen is van mér régebben, szóval vhogy bele kéne importálni a bannerre. de nemtudom hogyan, fla-t, swf-t probálkoztma ráhúzni de ez nem megoldás, moviclippel is szerencsétnenkedtem de nem jó. lehet ilyet egyáltalán, vagy csak ha a banneron újra létrehozom az egész videóflasht?:(
  • Rage47
    #1287
    hmm tök jó...
  • akyyy
    #1286
    érettségi utáni szakképzés:D valami noname suliba
  • Rage47
    #1285
    ez fősuli vagy mi, ahol tanítanak flash-t is? :o
  • akyyy
    #1284
    nah akkor zene nem lesz, ami eddig kész van talán kettes szarok az egészbe, inkább tanulom a másikat, hogy abból ne bukjak meg:D
  • Rage47
    #1283
    sajna tavaly nyáron flasheltem utoljára, szal semmit nem értek ebből. de akkor sem értettem volna... :)
  • akyyy
    #1282
    pin current script, <- most ezen gondolkodom ez elkerülte a figyelmemet :S sztem az egész úgy nem fog müködni hogy csak na:D
  • akyyy
    #1281
    "11.LÉPPÉS: Hozz létre két tömböt. Ezek fogják tárolni a zeneszámok címeit (tracklist), és a hozzájuk tartozó URL-eket (loadlist)."

    basszus mi tömböket nem vettünk akkro most mit csináljak?:S:S:S

    meg előtte az volt hogy "Jelöld ki az actions rétegen az első képkockát, nyisd meg az actions palettát, pin current script, majd gépeld be a következőt:"
    oké elsőbe beírtam, de utánna me ezt írja:
    "10.LÉPÉS: Beállítjuk a csúszkákat és a státusz-csíkokat, eltüntetjük az egyelőre felesleges dolgokat, majd felvesszük a szükséges kezdeti változókat. Az i fogja meghatározni, hogy éppen melyik az aktuális track, pos a lejátszófej pozícióját, bal a balansz értékét, vol pedig a hangerőt."
    ezt is oda írjam, a sound() elé, vagy vhova máshova kell?
  • Slipy
    #1280
    Hy ALL!
    Megin lenne 1 problémám...:S
    Csináltam 1 vendégkönyvet amit beleraktam 1 régebbi oldalba(az egész oldal 1 movie) de vmiért a beviteli merzőknél ezt írja ki:
    _level0.instance17.instance38.tartalom
    Azt hozzá kell tegyem h az elején törölném a tartalmát ezeknek de ezt a szerintem elérési utat dobja be és így nem is műxik az adatbázisba való beírás...
    Megcsináltam 1 másik verziót amin nincs moziban a szerkezet és úgy működött is tök fainul....
    Mi lehet a gond?

    Előre is THX a segítséget!!
  • akyyy
    #1279
    jaja, csak nem filmhez kell hanem zenéhez. videóval már nem akarok többet szenvedni. de elég csak az, amikor gombnyomásra 10 másodpercet előre ugrana
  • Rage47
    #1278
    mindegyik kocka egy gomb, amikre ha rányomsz, különböző frame-kre ugrik?
    pl. a film 2. percénél van egy kocka az idősávon, amitől a film a 15. frame-re ugrik?
    jól értem? :D
  • akyyy
    #1277
    leltem egy fogjuk rá jót, sajnos tekerés nincs benne:(

    de lehet tudok bele tenni. a kövi számra ugrás helyett, actionhoz valami olyasmit kéne beírni ami előrevinnél x frammel. vagy a kicsi sávot részekre bontanám láthatatlan téglalapokkal, esetleg kockákkal, és mindegyikre más más framre ugrást tennék. (mint egy mini idősík)

    csak azt nemtom sajna, ha monjduk van egy 1-100 as frames flashem, és van egy gomb, amibe ezt az ugrást kéne írni. egyik az az hogy pont a 15öshöz ugorjon, a másik meg hogy csak előre 10-et. ezt hogy lehet?
  • Rage47
    #1276
    nemtom:S keresgess neten tutorialt, leírást :)
  • akyyy
    #1275
    egyenlőre ott vok hogy a liblaryban a zene, és az egész "vászon" üres, nah itt merre hogyan?:D
  • Rage47
    #1274
    mp3-at is lehet úgy emléxem
    neked nem engedi?
  • akyyy
    #1273
    Feltettem videót, müxik, bár átálítottam hogy flash7 minőségűre tegye, és nem volt panele, de én tettem rá egy szép pofásat


    viszont most zenét kéne betenni, és nemtom a libraryba mp3-at beletenni. csak wavot lehet? vagy mit?:\

    szerk.:
    De engedi, úgy látszik az abizonyos mp3-at nem akarta valamiért. Még jó hogy megvotl más milyenbe amit enged:D

    De kitaláltam, hogy ehez már kéne tekerő gomb is ( rányomásra előre ugrik 10 másodpercet), meg ami van ott egy csíksáv, ami mutatja éppen hol jár a számnak, és egérrel bárhova lehetne vinni (persze a csíkon belül)

    nem fontos de szúrná a tanárnak a szemét, ha se videóba se zenébe nincs ilyen. de elég csak a zenébe:D ilyet hogy lehet csinálni?:|
  • Rage47
    #1272
    próbáld ki, mentsd el 2004-es formátumba... :)
  • akyyy
    #1271
    nah itthon a legujabbban persze van import video, suliban csak may libraryba tehetek, de ott nem lesznek gombok, hát grrr:@@v megcsinálom itthon, sztetek 2004-esben meg fogja nyitni?
  • akyyy
    #1270
    nem sikerült:( tudnál segíteni?:( csak a videót tette be, semmi gomb.
  • Shadow_THH
    #1269
    rákerestem a flash 9 standalone-ra mert emlékesztem hogy annó amikor a flexet leszedtem az ahhoz való lejátszó sokkal jobb volt mint a 8é. Kiderült, hogy folyamatos lab javítások vannak a flash gyorsaságára, illetve a firefox alá még opensource házilag és készül gyorsabb flash lejátszó. Leszedtem a javításokat és a 9.0.2 (?) standalonet és hihetlen minőségjavulást tapasztaltam. A mozgófilmek teljesen folyamatosan mennek, kb úgy highon mint régen low-on általában, szal töccsétek le
  • akyyy
    #1268
    jah


    swf-t szoktma nézegetni ott csak olyan volt, hogy egy progi ami konvertál avit vagy miket flv-be, és plsuz ad hozzá lejátszó tekerő cuccokat is. csak suliba nem lehet telepíteni, igy kissé halott ötlet.
  • Bercy #1267
    Csak simán imprtáld be flashbe(file-import-import video) a videót és ott ki tudod választani, hogy adjon hozzá vezérlő gombokat.
  • Slipy
    #1266
    swf.hu -n nézd meg...ott hátha találsz valami jó segédletet:)
  • akyyy
    #1265
    kéne nekem egy tutorial vagy valami, ami alapján tudnék csinálni egy videólejátszót. flv fájt olvasna be, lenne benne egy lejátszógomb, megállító, meg esetelg egy időkijelző.

    a gond csak ott kezdődik, hogy az egész már egy flashbe lenne benne(honlap), a másik ilyet még nem nagyon tudunk csinálni. valaki tud valami jót ajánlani?
  • Slipy
    #1264
    Probléma megoldva:)
    köszi a segítséget azén.
  • Slipy
    #1263
    :S nem műxik :S
    még megpróbáltam azt is h _root.movieClip.gotoAndPlay(30); de így se megy
    lehet az a gond h a menu az 1 komplett videó és másik framen van...
    próbáltam azt is h _root.gotoAndPlay(2).movieClip.gotoAndPlay(30) de erre meg hibát írt ki

    Azén THX a segítséget
  • nenad
    #1262
    movieClip.gotoAndPlay(30);

    Ha a movie meg szerepel, a timelineon.
    egyebkent meg erdemes stoppokat tenni az elejere es csak akkor fog igy lefutni amikor tenyleg el is inditod.

    Osszesegeben nem vagyok biztos benne hogy jol ertettem,
    de hatha, :-)

  • Slipy
    #1261
    SZiasztok!

    Lenne még 1 kérdésem:
    Akarok csinálni 1 vissza gombot (ezzel nincs problem) de a menü amibe visszamegy az animált és nem szeretném ha megint lejátszaná az egész moviet. hogyan tudok 1 frameből egy másik moveijának az xedik kockájára ugrani?
    PL: a _root ban van 3 frame. a 3. framen vagyok és onnan szeretném a 2. framen levo menu_mov 30. framejét elérni.

    Előre is kösz a segítséget!
  • Kardél
    #1260
    Szép napot.
    Abban kérnék egy kis segítséget, hogy én Flash MX 2004-el dolgozok és azt szeretném hogy ha beimortálok egy jpg-t - nevezzük pic 1-nek - majd azt button symbolummá alakítom (egyáltalán kell symbolummá alakítani?) akkor arra rákattintva egy 600 x 400-as külön megnyíló ablakban jelenjen meg a nagyobb kép amit nevezzünk pic 2-nek. Az Action panelbe milyen kódot kell beírni pontosan?
    Előre is THX a segítséget.
  • sb88
    #1259
    Időközben rájöttem hogy csak ie7 alatt nem ott nyilik ahol kéne 6 oson megy rendesen.
  • sb88
    #1258
    Hali
    Nemtudom volt-e már ez a kérdés de nem találtam rá itt a fórumban.Szóval flash 8 ban csináltam egy gombot és snem akarja mainFrame be megnyitni az oldalt amire hivatkozok hanem csak új ablakban.MX nél működött rendesen de ezzel nem akar.Ha valaki tudja a megoldást az segítsen. Előre is köszi.
  • Slipy
    #1257
    oks
    Köszi
  • Bercy #1256
    a flash alapjárton utf-8(unicode) karakterkódolást alkalmaz, tehát az üzenetbe is azt kell.
    használd pl így a mail függvényt: mail( $cimzett, $targy, $uzenet, 'Content-type: text/html; charset=utf-8' )
  • Slipy
    #1255
    Előre is köszi a segítséget!
  • Slipy
    #1254
    Hy ALL!

    Csináltam egy flash e-mail küldő progit. Nagyon szépen működik csak az a nagy problémám h az ékezetes betűket nem adja át rendesen a PHP-nak...
    itt az oldal: http://aljasyeti.extra.hu
    Belépés->Elérhetőség
  • autoszimulator
    #1253
    Akadt egy kis problémám egy pre-loaderrel kapcsolatban.
    Müködik minden, tehát a csík animáció szépen lefut, megfelelő százalék érték kiírásával. Viszont mikor el kellene indulnia a movie clipeknek, azok nem teszik, csak megállnak egy helyben.
    A frameszerkezet ugy van kialakítva, hogy első-második framekben csak a preloader cuccai vannak, harmadikban pedig a banner elemei(háttér, grafikák, animációkért pedig a movie clipek felelnek)...
    Kipróbáltam, természetesen a sima képbetöltés az müködik ezzel a módszerel, amit próbáltam... Lehetséges, hogy egy ilyen animáció preloaderhez teljesen más script kell? Ebben az esetben egy tutorialnak vagy leírásnak is örülnék! Köszönet!
  • Atika :o)
    #1252
    Hat szivessen remelem segitettem
  • sufnituning
    #1251
    Köszi
  • Atika :o)
    #1250
    Szerintem azt ugy kell csinalnod hogy a fomuviban levo preloadert kell hasznalnod a betoltendo swf filera is. De azt hiszem hogy ilyen dolog van az swf.hu-n meghozza valami kepbetoltes neven vagy ilyesmi ott megtalalaod a kerdesedre a valaszt