1609
  • jacky87
    #1369
    swf.hu regisztrálj be ha még nem tetted. Rengeteg flash segédlet van, köztük az is amit keresel!
    UI: én is nagy slipknot fan vagyok, úgyhogy sok sikert az oldalhoz. :D
  • Slipy
    #1368
    Sziasztok!

    Lehetséges-e, hogy 1 külső fájlból betöltött kép méretét megtudjam vhogy?
    loadMovie() fv-t használom amivel 1 üres mc-hez csatolom a képet...deee lassan töltenek be a képek és ezért akarok csinálni hozzá 1 preloadert...

    Vki plíz HELP!

    U.i: http://gyaloggalopp.extra.hu Banda almenü és azon belül vmelyik embörke. Ezekhez a képekhez kőne

    Előre is thx a segítséget!
  • nfs world
    #1367
    kösz a gyors segítséget :)
  • jacky87
    #1366
    Az .fla a szerkeszthető fájl, ha .swf, .flv vagy .exe formátumba akarod menteni, akkor a File/Publish menüpont alatt teheted ezt meg. A File/Publish Settings menüpont alatt beállíthatsz 1-2 dolgot hozzá!
  • nfs world
    #1365
    flash 8-ban ha elmentem a cuccost akkor lehet valahogy .swf vagy .flv formátumba menteni?mert a "save","save as" alatt csak .fla -ba lehet.van ilyenre lehetőség?
  • joebacsi
    #1364
    hát a legalpáribb megoldáshoz tegyél bele egy változót, és annak függvényében hagyd, hogy felemeljék, vagy sem :)
    :

    onClipEvent(load)
    {
    ledobva=0;
    }
    on(press) {
    if(!ledobva)
    {
    startDrag(this);
    }
    }
    on(release) {
    stopDrag();
    if (this._droptarget == "/target_left"){
    setProperty(this,_x,143.6);
    setProperty(this,_y,111.6);
    ledobva=1;
    }
    else if (this._droptarget == "/target_right"){
    setProperty(this,_x,369.6);
    setProperty(this,_y,108.6);
    ledobva=1;
    } else {
    setProperty(this,_x,581.0);
    setProperty(this,_y,107.0);
    }
    }

    amúgy melyik flasht használod, mert ez a setProperty() már egy ezer éves szintaktika :)
  • Hunnenkoenig
    #1363
    Sziasztok. Meg tudna valaki mondani, hogy a fenebe tudom megoldani azt, hogy a drag&drop utan mar ne lehessen csinalni semmit a targgyal, amit elengedtem?

    Van egy iconom, amit be lehet dobni target1-be, vagy target2-be (a felhasznalo dönti el, melyikbe akarja), de ha valamelyik target felett elengedte, akkor utana mar ne tudja mozgatni.

    Van egy ilyen scriptem:

    on(press) {
    startDrag(this);
    }
    on(release) {
    stopDrag();
    if (this._droptarget == "/target_left"){
    setProperty(this,_x,143.6);
    setProperty(this,_y,111.6);
    }
    else if (this._droptarget == "/target_right"){
    setProperty(this,_x,369.6);
    setProperty(this,_y,108.6);
    } else {
    setProperty(this,_x,581.0);
    setProperty(this,_y,107.0);
    }
    }

    Mit kene meg ide beirni, hogy ne lehessen többet felvenni azt amit eldobtunk?

    Elöre is köszi
  • Mityu91
    #1362
    Sziasztok abba problémám adódott, h szeretném meg csinálni ezt a gombot egyet megcsinálok és működik de a köv már nem szerintetek mi lehet a baj vagy ha tudok hasonló tutoriált adni hasonló gombról megköszönném!

    THX
  • Bercy #1361
    A fla-t kell megnyitnod.
  • zero_cool51
    #1360
    Van egy flash-alapú képnézegető progim, ill képgaléria szerűség. Az lenne a kérdésem, hogy férhetnék hozzá a forrásához? Flashben megnyitva csak a grafikáját tudom szerkeszteni, a program részét sajnos nem.
    Menűsort és mappa elérési utakat akarok változtatni benne.
    Macromedia Flash-el próbálkozok, ott hol lehet hozzáférni ezekhez?
    Mit lehet csinálni? Megvan swf-ként valamit egy forrás nevű könyvtárban mint fla is.
    Remélem tud segíteni valaki.
  • Atika :o)
    #1359
    www.swf.hu
  • Veno
    #1358
    Tudnátok abban segíteni, hogy hol találok magyar nyelvű egyszerű flash tutorialt?
  • Slipy
    #1357

    minden problemám megoldva
  • Slipy
    #1356
    Nah jó akkor vki csak azt mondja meg plíz h az fl a sor elején mit takar?
    fl.getDocumentDOM()
    mert a help-ben mindenhol ott van...még a trace parancs előtt is és ha bemásolom az én flashembe akkor az putput panel nem ír ki semmit...ha kitörlöm akkor meg az a nagy helyzet h undefined lesz a kimenet....

    Vki plíz HELP
  • Slipy
    #1355
    Őőőmmm részben megoldódott a problemám...már csak az a kérdés h az 1. framen levő gombról, h tok hivatkozni 1 másik framen levő videóra?
    (majdnem ugyanaz a problem de mégse)
  • Slipy
    #1354
    Nem nincs beépítve én csináltam ott a videot flashben. MovieClip-re gondoltam a video alatt
  • Bercy #1353
    Helló, lenne egy kérdésem. Külső exe filet szeretnék megynyitni flashből.
    Az fscommand parancsot használom ahogy azt kell de nem akar működni(flash cs3).

    Neten körbenéztem és több helyen is olvastam, hogy cs3 alatt nem működik. Esetleg tudtok erről valamit, van megoldás?
  • ILLNeo
    #1352
    Be van építve a video a flashbe?
  • Slipy
    #1351
    Senki nem tud segíteni??...
  • Slipy
    #1350
    Sziasztok!

    Azt hogy tudom megoldani h 1 Fő Framen levő gombra kattintva a 2. framen belül levő video 1 adott Framejére ugorjon?
    Kicsit le1szerűsítve:
    1.Frame a timeline-on-->gomb(ide katt)-->2.Frame a timeline-on de azt ne 1 az 1be indítsa hanem a rajta levő videó "X"-edik Framejére ugorjon

    Előre is thx a segítséget!
    hja és ha tud vki vmi jó leírást a Flash DOM szerkezetéről(vagy vmi ilyesmiről) akkor arra a linkre vevő lennék(HELP-en kívül persze!)
  • koyot
    #1349
    Óóóóóó
    Köszönöm és köszönöm!
    Biztos elhiszitek,hogy amit csak erre a témára adott a GOOGLE azt már mind végig nyaltam.
    Igen tudom hatalmas baj a nyelvi tudatlanság (angol).:)) 43 évesen meg már nem fogok hozzá angolt tanulni.
    #1291 es hozzászólásban nekem megvan ez a fless lap (full).
    szerrettem vólna ide linkelni a letőltését cserébe a segítségetekért de ezt állítólag egy hónapig nem tehetem :(.
    Ha valiki MOD megadja a linkelés (download) jogát akkor nagyon sok gyönyörű lapot tudok (rapidshare).
    Sziasztok!
  • Bercy #1348
    Pontosítva kicsit a dolgokat.
    3 fajta szimbólumot lehet használni flashben: movie clip, button, graphic

    Ezek közül gombként a button és a movie clip használható méghozzá úgy, hogy adsz nekik egy "instance name"-t és utána action scriptel hivatkozol rájuk a következő képpen:
    választott instance name.onRelease = function() {
    getURL("http://www.valami.hu","_blank");
    };

    Vagy button tipusu szimbólum esetén közvetlenül a szimbólumra is írhatod az akciót (mint az elöttem szóló írta jobbkatt képre és actions) a következő formában(ez movie clipnél nem működik):
    on (release) {
    getURL("http://www.valami.hu","_blank");
    }
  • autoszimulator
    #1347
    És természetesen ne a time line actionshöz irjad, hanem a képhez kell hozzárendelni az actionst (jobbkatt képre és actions)
  • phoenix1
    #1346
    vagy on(release) { ... } vagy onClipEvent(mouseUp) { ... }
    ezekkel próbálkozz
  • Bercy #1345
    Szerintem az volt a baj, hogy nem rendelted semmi "akcióhoz" a geturl parancsot csak simán ráírtad. Pl az onRelease parancsal(vagy amelyikre szükséged van) együtt haszáld.
  • koyot
    #1344
    Köszönöm!
    Szövegben megtudom oldani a linkelést, majd azzal csinálom!
    Valószínűleg az a probléma, hogy a kép mikor fölé megyek indít egy kis animációt is.
    Jó éjt!
  • koyot
    #1343
    Na már vagyok is!
    szóval a következő hibaüzenetet kapom:

    **Error** Symbol=im_over_for_pict, layer=Layer 5, frame=1:Line 1: Statement must appear within on handler
    getURL("http://www.valami.hu","_blank");

    Total ActionScript Errors: 1 Reported Errors: 1
  • koyot
    #1342
    Köszönömszépen a gyors választ
    Ha itt maradsz pár percet akkor próbálom ; de úgy emlékszem ezt az alapból beállított scriptekből már csináltam ; és erre hibaüzenetet kaptam.
    Lehet valami el van állítva, vagy esetleg engedélyezni kell még valamit?
    Azonnal itt vagyok és jelzek :)).
    Megértésedet köszönöm!
  • jacky87
    #1341
    getURL("http://www.valami.hu","_blank");

    A _blank helyére természetesen mehet más is, a kívánt targettől függően, dehát ezt gondolom tudod.
  • koyot
    #1340
    Jó estét Sziasztok!
    Reméllem jó helyre intézem a kérdésemet ; ha nem akkor elnézést kérek mindenkitől! (pedig használtam a keresőt)
    Szóval egy nagyon láma kérdésem lenne:
    Melyik scripttel tudok flash oldalon képnek külső (pl. http://www.google.hu/ ) linket adni.
    Napokat kerestem a neten de nem megy.
    Köszönöm előre is a választ!
  • autoszimulator
    #1339
    Pontosan nem értem, minek akarod a nevét lekérdezni, de a kód, amit ide beszúrtál, az az én értelmezésemben kiirja a standard outputra a szerzői/készítői információkat. fl az a flash, röviden írva.
  • autoszimulator
    #1338
    Köszi szépen, ugy néz ki sikerült, az első megoldással, a swapDepths-el.
    Második megoldást próbáltam én is, de ott sajnos az volt a gond, hogy az én módszeremben, van egy MC, azon egy darab hópehely, és aztán scripttel, randomban rajzolgatom a pelyheket. De sajnos ha ezt a random rajzolgatást is egy MC-be tettem, akkor nem akarta elinditani, csak egy nagy darab pehely hullt alá :)
  • Slipy
    #1337
    Sziasztok!

    AS-ben hogy tom lekérdezni a dokumentum nevét vagy a verziószámát?
    Megnéztem a helepet de ott csak ezt találtam:
    trace( fl.version );
    Beírtam de az Output Panel csak undefined-et írt ki...a másik nagy kérdésem h mit takar az fl?? mert ha annak helyére beírtam a dokumentum nevét akkor is undefined-et írt ki. Vki Plízz help!

    Előre is köszi a segítséget!
  • joebacsi
    #1336
    mikor új hópelyhet generálsz:
    bannerMC.swapDepths( legujabbhopehelyMC )

    (vagyis kicseréled a banner mélységi sorszámát a legújabban generált pehellyel, így mindig a banner lesz a legfolso)

    vagy egy MC-n belül generálod a hópelyheket, és ez az MC a banner alatt lesz, így a gyűjtő MCn belül lévő összes újonnan generált pehely is a banner alatt lesz
  • autoszimulator
    #1335
    üdv. Lenne kis gondom... Nos alapjaiban tudok hóesést szimulálni flashben, egy egyszerű módszerrel, miszerint definiálok egy pelyhet, és azt actionscripttel kirajzolom sokszor, random időpontokban. DE. Ezzel a gond az, hogy nem tudom a scriptelt réteg egy részét elrejteni. gondolok itt arra, hogy van egy banner, melynek van egy kerete, szintén a flashben. És ha a saját megoldássomal csinálok havat, akkor a keret előtt is esik, hiába hozom foregroundba, hiába változtatom a rétegsorrendet.
    Valaki tud erre megoldást, vagy esetleg olyan hóesés technikát, amivel ez megoldható?
  • ScarY MAN
    #1334
    Köszönöm!
  • phoenix1
    #1333
    Szia. Attól is függ, hogy a forrás videó mennyi helyet foglal el. Esetleg megpróbálhatod a Riva FLV Encoder, Total Video Converterel átkonvertálni a videót flv-be. Ha a flash-hez kapott encodert használod QuickTimeal akkor ne nagyon csodálkozzál ha sokat foglal a video.
    Ajánlanék még egy kiegészítőt (FLVMDI töltsed le a konzol mellé a guis programot is, könyebb lesz használnod), ugyanis néhány konvertáló program, azok is amiket én javasoltam nem mentik a kimenetbe a kulcsképkocka információt, ezt úgy veheted észre, hogy az állapot jelző lejátszónál az időskála végén van folyamatossan És nem tudsz belehajtani a filmbe.
  • ScarY MAN
    #1332
    :D jujj koszonom de, azota mar sikerult minden... a kerdesem annyi hogy avit nem fogadta el igy flv be kellett atalakitanom...hogy miert nemtom... de az normalis hogy 16 mb lett? ha rontottam a video minoseget akkor meg akadt meg ilyenek....de nagysagba jolett..:D
  • jacky87
    #1331
    Az .flv videoformátum a flashben. Az .fla kiterjesztés általában akkor használatos, ha nemcsak videót teszünk a flashbe, hanem mondjuk gombokat is, scriptet írunk, weboldalt készítünk, vagy programot készítünk flashben. Amint írtad is, az .flv egy külső lejátszóból játsza le ezeket, ez külső lejátszó is .swf kiterjesztésű.
  • phoenix1
    #1330
    Röviden írom. Mindegy, hogy átlátszó png vagy nem átlátszó pl. jpg vagy png-ként exportálod ki photoshopból. Ha átlátszó png-t csináltál annyival egyszerűbb, hogy csak beimportálod m. flashbe és új rétegre teszed a videot a háttérbe a loadmovie-vel. Ha nem átlátszó akkor rajzolsz egy olyan nagyságú alakzatot mint a kép a kitöltésnél kiválasztod a képet amit az előbb importáltál be, azt a részt ahová pedig a video kerül azt egyszerűen kigumizod a képből.