1609
  • phoenix1
    #1409
    pdfbe swf-ből? persze, lehet és színes természetessen. :)
  • Atika :o)
    #1408
    koszi koszi ezt akartam
  • RelakS
    #1407
    hát bármi vektorost, amit pl telepített pdf nyomtatóval ki tudok nyomtatni? Ha igen, akkor majd visszatérek, ha lesz mit nyomtatni :D
  • joebacsi
    #1406
    a pngket tedd egy movie clip-be, utánna a komplett mcnek tudsz adni filtereket, változtatni a tulajdonságait (ami neked kell, azt a color -> tint alatt találod meg pl)

    nem a képet kell duplikálnod, hanem csak az mc-t, úgy meg nem nő a méret számottevően (az egyik kap módosító filtert, a másik nem)
  • Atika :o)
    #1405
    Na meg lenne olyan kerdesem hogy pl van egy animaciom ami a png kepekbol all ossze ez az animacio feher viragokbol all es szeretnem mondjuk a feher viragokat pirossa valtoztatni lehetseges atszinezni flashben de ugy hogy nekem megmaradjon a feher is es persze ne kelljen duplikalnom a kepeket mert ugy noll a flash merete????
  • Atika :o)
    #1404
    Na ezt jo tudni akkor azzal lesz a gond :) koszi szepen mar betettem egy oregebb verziot ezzel mar tokeletessen mukodik. De latom akkor a Dreamweavert is be kell tennem oregebbet mert azzal is szenvedtem :D
  • autoszimulator
    #1403
    CS3-nak a warezolt verziója nekem csinált ilyeneket, különböző funkciókat egyszerűen nem lehetett elérni, például az átméretezés.. Dreamweaverrel ugyanez volt a gond.. Hogy azóta van-e valami újabb okosság hozzá, azt nemtudom.
  • Atika :o)
    #1402
    Na akkor felpakolom en is az oregebb verziot remelem meg megvan valahol :) Hat akkor nekem a cs3 ban valami mert en is importalom meg hat mar dolgoztam igy es nem volt gondom csak most jott elo hosszu ido utan igaz regen flasheztem es cs3 ban meg nem probaltam ezt :) Koszi szepen
  • joebacsi
    #1401
    flash8, import to stage...nálam teljesen korrekt, átlátszó, megfelelő méretű

    cs3-am most nincs fenn, így nem tudom, hogy annak valami bugja jött elő, bár másra hirtelen nem tudok gondolni...
  • Atika :o)
    #1400
    png itt a kep ha kinyitod feher lesz minden de ha teszel egy jobbgomb es save as le tudod menteni. En ha beimportalom flashbe iszonyat nagy meretben teszi be es nem tudok vele kezdeni semmit. Amugy meg a Flash Cs3 es az after is abbol a csaladbol valo szoval nemertem a dolgot :( Legyszi lesd meg hogy nalad mit mutat. Elore is koszi
  • joebacsi
    #1399
    hányas flash?
    ha psben jó, flashben is stimmelnie kéne...tedd fel valahova az egyik png-t, és bepróbálom én is, mert sztem csak nálad lesz valami hiba
  • Atika :o)
    #1398
    ez mind ok en igy is csinaltam csak az a baj hogy amit kiexportalok pngt megnyitom photoshopban ott latom hogy nincs hater es csak az van ami nekem kell de ha beimportalom flashben akkor nekem a 600x600 kepet valami 7000x7000 meretbe teszi be vagy megnagyobba es nemtudom atmeretezni semmit nem tudok vele csinalni es nem ertem hogy ez miert van ilyen meg nem volt :(
  • joebacsi
    #1397
    GD?
    flashből tudsz php segítségével jpg-t is generálni akár futásidőben
  • joebacsi
    #1396
    képkockánként exportáld az animációt átlátszó png-kbe ae-ben, és azt egy movie clipbe be tudod importálni automatikusan képkockánként flashbe (ha ilyesmi pngket kaptál, hogy kepkocka001.png, kepkocka002.png, kepkocka003.png stb...)

    ezt a movieclipet meg flashbe le tudod már kezelni...

    gif-el ne szerencsétlenkedj inkább, én azt mondom :)
  • Atika :o)
    #1395
    ok megprobalom hogy mit mutat :)
  • phoenix1
    #1394
    generált .swf-ből
  • autoszimulator
    #1393
    Bár nem használok AE-t, de ha animációt akarsz átteni, akkor csakis GIF-et használhatsz, mint kiterjesztés, és utána azt kell importálni a flash-be.
  • Atika :o)
    #1392
    Sziasztok hasznal valaki after effectet es szok onnan elkeszitett animaciokat flashbe atrakni ha igen akkor hogyan mert en veszodok vele :( valahogy png-be ha mentek nem akar mukodni es fontos lenne elore is koszi
  • RelakS
    #1391
    Flash MX 2004-ből, vagy az azzal generált SWF-ből nyomtattál?
  • phoenix1
    #1390
    Hol olvastad? :) Most az előbb nyomtattam ki és nem fekete-fehér. Flash MX 2004
  • RelakS
    #1389
    Mondjuk ma olvastam egy olyat, hogy a flash-ből csak fekete-fehérben lehet vektoros ábrát nyomtatni

    Akkor meg lehet, hogy GD lesz belőle 300dpi-s képpel... a felhasználót meg kiosztom, hogy vaze, így nyomtasd ^^ (ki van próbálva, egész jó a minősége :] )
  • joebacsi
    #1388
    yep :)
  • RelakS
    #1387
    Az nem gáz, mert eredetileg progit írtam volna rá, de inkább webre tenném ^^

    Igaz, meg kéne tanulni a flash-t komolyabban hekkelni :D

    Egy a lényeg: van rá esély ezek szerint, csak tanulni kell :]
  • joebacsi
    #1386
    jaa, hogy interaktívnak kell lennie...sry ezt nem vettem ki az írásodból :)
    ennek fényében tényleg flash a nyerő rá, lehet belőle nyomtatni is, igen...de komolyabb programozás nélkül nem fogod megúszni :)
  • RelakS
    #1385
    Aham...

    Arra van valami más 5leted, hogy a júzer összeválogatja, melyik kártyák érdeklik, aztán kinyomtatja? Mert ez lett volna az alapötlet ^^
  • joebacsi
    #1384
    inkább valami kiadványszerkesztőt használj ehhez (pl illustrator), flash nem igazán erre lett kitalálva :)
  • RelakS
    #1383
    Üdv!

    Olyat lehet-e csinálni flash-el, hogy egy A4-es oldalra való grafikus nyomtatnivalót összeválogatok? Meg lenne áldva lekerekített téglalappal, rengeteg karakterkészlettel, meg miegyébbel, csak hogy finom legyen :)

    Tanulókártya nyomtatás lenne a célja japán nyelvhez, viszont még nem ástam bele magam annyira a flash-be, hogy tudjam, egyáltalán érdemes-e hozzákezdenem :D
  • joebacsi
    #1382
    mivolt a gond? :)
  • Slipy
    #1381
    Megoldottam
  • Slipy
    #1380
    Sziasztok!

    Adatbázisból szedek kia adatokat Flashbe és 3 különböző Dynamic Text mezőbe rakom szét őket... Az első 2-be az í betűt lazán kiírja nincs vele gond (UTF-8al vittem be alapból és a tábla egyeztetése is UTF8_hungarian_ci -vel van). Viszont a 3. mezőbe (ugyanabból a táblából) csak a kis kockát tesz ki és az utána levő karaktert is beleveszi.... mi lehet a gond?

    U.i.: A meta résznél beállítottam a charsetet UTF-8ra...és azonosak a fontok és az embed részhez sem piszkáltam...
  • kuci06
    #1379
    Köszönöm a gyors választ ! :)
  • autoszimulator
    #1378
    Csinálsz egy új symbolt, neve lehet akármi, típusa legyen Button, ott lesz 4 mező a timeline-on. UP legyen a kép, ami alapesetben van, Over a loop-anim, down a lenyomott állapot legyen.Megcsinálod, visszamész a scene-re, a Libraryból oda húzod a gombot, ahol szükséged van rá, majd jobb katt a gombra, Actions, és oda ezt beszúrod:
    on(release) {
    getURL("http://www.valami.hu");
    }
  • kuci06
    #1377
    Sziasztok!
    Szeretnék készíteni egy flash ikont, ami így működik:
    1.alapállapotban nincs animálva
    2. egérrávitellel elkezd a rajta lévő szöveg pulzálni (gondolom egy loopolt kb 20 frame-s scene elég lesz)
    ha rákattintunk, akkor pedig továbbvisz egy megadott linkre.

    Tehát a probléma:
    A) hogyan tudom megoldani a 2. pontot? (tehát, hogy a pulzálás egérrávitellel iduljon)
    B) linket hogyan tudok beilleszteni? (tehát hogy kattintásra nyissa meg)

    Eddíg így állok:
    van egy 20 frame-s animációm, ami folyamatosan loopol, ez a pulzálás.

    Valaki tudna segíteni? Nem fontos részletes leríás, elég, ha megadjátok, hogy milyen úton induljak el

    Köszi előre is :)
  • nfs world
    #1376
    ok kösz
  • Vorpal
    #1375
    php javascript topic más metodika
  • nfs world
    #1374
    tud valaki segíteni abban hogy egy olyan feltöltőt ami pl. a data.hu -n van hogyan lehet megcsinálni?(ha nem tévedek ez flash de ha nem légyszi ne oltsatok le)
  • zero_cool51
    #1373
    az mitől lehet, hogy egy flash objektum firefox alatt megy tökéletesen, ie alatt meg ugyanaz az objektum alig tizede az eredeti méretnek?
  • Slipy
    #1372
    időközben megtaláltam:)
    most tanulmányozom ezt az getprogress-t
  • jacky87
    #1371
    Még annyit, hogy az swf.hu-n az Action Script alapok menüpont alatt a "JPEG betöltése százalék és Kbyte kijelzéssel" című segédletben találod!
  • Slipy
    #1370
    swf.hu-n is reggelve vok ott is feldobtam a kérdést de így ilyet konrkétan nem találtam
    jó hallani h vannak még jó emberek XD