1609
  • szepppy
    #1569
    Köszönöm a választ! Ki is próbálom.
  • Toto652
    #1568
    Persze, de ajánlatos a gyökérkönyvtárban dolgozni! Az asztalig általában hosszú az elérési út, és van, hogy a Flash nem találja, a másik fele meg az, hogy ha elteszed onnan, szintén nem fog működni.

    Hozz létre egy gombot és az Actions-ben:
    on (press) {
    getURL("C:\\elérési hely\");
    }

    De lehet, hogy a loadVariables-t kell idescriptelni... már annyira nem vagyok benne biztos, rég csináltam ilyet, próbálgatni kell. :D
    Valahol ott lesz az!
  • szepppy
    #1567
    Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy van egy flash fájlom. Csináltam egy html galériát, ami az asztalon van egy mappába. A flashből lehet rá hivatkozni, ha meg nyomok egy gombot akkor azt nyissa meg? A választ előre is köszönöm.
  • Toto652
    #1566
    Mennyire komoly lejátszót szeretnél?
    Egyenlőre annyit tudok , hogy lejátszó, pillanatállj, stop-ergo vissza az elejére. o_O
  • McReay
    #1565
    Hogyan tudok saját videó megosztó weboldalt fejleszteni flash környezetben?
    (videó lejátszó saját - készítés kellene)
  • sparrow35
    #1564
    Annál már van pár újabb verzió, de lényegében a "pen tool"-ra keress rá, azzal tudod megrajzolni tablet nélkül a hasonló ábrákat.
  • Magnumrolcsi
    #1563
    Meg lett a Macromedia Flash 8. Most szeretnék vele rajzolgatni, de nem igazán jöttem még rá a trükkökre. Ilyen hasonlót akarnék, tablet nélkül mert az nincs.
  • phoenix1
    #1562
    Azért nem jelennek meg benne a karakterek mert nincsenek beépítve a karakterek (javítson ki vki, hogy hogy mondják ezt). Kattintsál rá a szövegmezőre amit elforgattál, majd kattints a Properties fülön az Embed gombra. Az ablakon előre definiált glyphs-ek vannak, de ha csak néhány betűt, jelet vagy számot akarsz megjeleníteni akkor elég ha beírod ezeket a lenti beviteli mezőbe.
    Lényeg, és fontos, hogy minél több glyphs-et tartalmaz az adott betűtípustól a flash fájlunk annál nagyobb a fájlmérete.
  • Atika :o)
    #1561
    Sziasztok azt hogy tudnam megoldani, hogy van egy bannerom amiben minden szombaton szeretnem ha automatikussan cserelodne a haterkep. A datum lekerese meg megy de a tobbit nem tudom hogy oldhatnam meg :( tudna valaki segiteni?? Elore is koszonom.
  • pxxl
    #1560
    azt tudja valaki, hogy miért van, hogy van egy visszaszámláló pl, ami működik is rendesen, de ha flash-ben elfordítom a szövegdobozt, hogy függőlegesen álljon, akkor már nem működik, vagy legalább is nem ír ki semmit :( miért?
  • cenobite
    #1559
    Hali!

    Van egy comboboxom amiből betütípusokat lehet kiválasztani! Eddig működik is, de én azt szeretném megcsinálni, hogy ha ráviszem az egeret az egyik fontra a cb-ben akkor egy szövegmezőben mutassa hogy néz ki az a betütípus!

    Gondolom előbb kikellene íratni a cb tartalmát egy tömbbe?! Vagy rosszul gondolom?

    Tudna valaki segíteni?

    Előre is köszönöm!

    Utána nézegettem és rájöttem, hogy itemRollOver-el kéne megoldani, viszont valamiért nem működik :S

    cbListener.itemRollOver = function(evt_obj:Object) {
    printformat.font = evt_obj.target.selectedItem.data;
    output.setTextFormat(printformat);
    };
  • pxxl
    #1558
    a text nekem is problémás volt cs4-ben főleg a görgetés miatt, azóta cs3-at használok, és semmi bajom :) sztem jobb is mint a cs4. cs5-öt még nem néztem meg...
  • Zocsi
    #1557
    Szevasztok!

    CS4-es flash-ben gyártok egy protfoliot (magamnak). Az a nagy-nagy gondom, hogy ha a Text tool-t használom, akkor ráfagy a properties ablak-ra a Text beállítások. És hiába akarok mondjuk egy shape tulajdonságait állítgatni, nem jelenik meg. A shape-nél is csak a text tulajdonságai látszanak. Ezért kb használhatatlan a program. Próbáltam már újrarakni, de nem segít.

    Valami ötlet, segítség??

    Előre is köszi! :)

    U.I.: Jelenthet-e problémát, hogy fel van rakva korábbról vagy új 200 betűtípus?? (régi PS-es melók miatt)

  • pxxl
    #1556
    hi!

    van egy mp3 lejátszó, ami xml-ből veszi az infót, fájl neve, elérési út, ha tesztelem ctrl+enter-el akkor elkezdi játszani azt a zenét amit feltöltöttem egy tárhelyre, de ha kirakom netre az swf-et, akkor nem csinál semmit :( fennt van az swf, mp3, és az xml is.
  • Jim Morrison
    #1555
    nemtom, nekem az a bajom, hogy eloneztben szupi meg minden, de mikor gifbe kimentem fele olyan gyors... framet megnovelem vagy mi, elonezetben ketszer olyan gyors mint volt, kimentem es megint ugyanolyan lassu mint volt :/
  • pxxl
    #1554
    hogy lehet értelmes gif-et kimenteni cs3-ban? mert nekem nem is mozog, és még ronda is nagyon :/
  • Dobronski
    #1553
  • pxxl
    #1552
    xD
  • Dobronski
    #1551
    Sziasztok!

    Az első flash-em. link Fun flash-t csinálni :)
  • Kardél
    #1550
    Sziasztok!
    Szeretnék egy kis segítséget kérni.
    Készítettem egy eger_mc grafikus szimbólumot amit az egér mozgatására használok. Pontosabban ez maga az egér. A kódja ez:
    Mouse.hide();
    attachMovie("eger", "eger", this.getNextHighestDepth());
    eger.onMouseMove = function() {
    this._x = _xmouse;
    this._y = _ymouse;
    };
    Azt szeretném, hogy ha az egeret (azaz ezt a kis mc-t) ráviszem a flashen belül bármilyen gombra (azaz button szimbólumra) magán az egéren lejátszom egy mc-t. Pl. megjelenjen egy kis kör a mostani gömb körül. Azért, hogy ezzel egyértelműen láthatóvá váljon hogy hol van button szimbólum.
    Tud valaki segíteni? Milyen script kellene?
  • phoenix1
    #1549
    Létrehozol egy új Layert, beimportálod a rétegre a képet, ezután az egérrel egészen a végére húzod a réteget.
  • Geeb20
    #1548
    sziasztok.
    Azt szeretném kérdezni,hogy lehetne megoldani macromedia flash 8-al ,hogy leszedtem egy sablont.És a háttér az nem jött le. Az összes sablont le tudom szedni hiánytalanul csak ezt az egyet nem.
    Na mindegy azt szeretném kérdezni valaki leírná hogy tudok betenni egy hátteret a sablonba? köszönöm előre.
  • pxxl
    #1547
    hali!

    lenne (egyelőre) egy kérdésem :)

    flash cs4-ben hogy lehet maszkot importálni? mármint van egy png-m, és nem működik rendesen a maszkolás. nem a szöveg rész látszik, hanem az egész png kép mérete. vagy milyen fájl formátumból lehet maszkot gyártani? elég macerás lenne átrajzolni flash-ben a maszkolást :S

    thx
  • Bercy #1546
    wmode paramétert ne tedd transparent-re (a beágyazásnál valahol ott kell lenni ilyen kódnak)
  • phoenix1
    #1545
    Hi. Tudnátok segíteni. Flash nem beágyazva lehet japán szöveggel beleírni, beágyazva html oldalba már nem. Bekapcsoltam az imemode-t de semmi. Van valakinek tippje?
  • Dynamic
    #1544
    Mellesleg ha a weblapon megadod az swf méretét(adott esetben 468x60) akkor pont annyi fog látszani. Vagyis ami a színpadon kívülre esik az nem fog látszani.
    Ettől függetlenül nem árt maszkolni.
  • Blasta
    #1543
    Miden világos, hálásan köszönöm a segítséged!!!!!!

    Üdv,
    Blas
  • Juhiii
    #1542
    Egyébként, ha leteszteled (CTRL + ENTER), akkor fogod látni az .swf-ben, hogy nem lóg ki az a réteg, ami maszkolva van.
  • Juhiii
    #1541
    Az a réteg, ami maga a maszk nem fog látszódni, tehát mindegy milyen színű lesz a téglalap.

    Ide felraktam egy mintát.
  • Blasta
    #1540
    Értem. Azaz mégsem 100%-ig :D
    Ne haragudj. :)

    Ha csinálok egy téglalapot, akkor az vagy szines lesz, vagy megcsinálom átlátszóra.
    De ilyenkor hiába pakolom bele a layereket, nem látok változást.
    Mit rontok el? :)
  • Juhiii
    #1539
    Igen. Van az a layer, amin van a maszk, ami akkora, mint a bannered. És arra a rétegre kattints amin vannak a képek, és húzd rá a maszkos rétegre, azaz alá egy picit, és akkor látni fogod, hogy maszkolta. :)
  • Blasta
    #1538
    Még csak annyit segíts kérlek, hogy mit értesz az alatt, hogy huzigáljam rá azokat amiket maszkolni szeretnék?
    Azokat a layereket húzzam rá, amiket el szeretnék tűntetni, hogy ne lógjanak ki?
  • Juhiii
    #1537
    Nincs mit! Ha nem sikerül, küldd át priviben, segítek szívesen. :)
  • Blasta
    #1536
    Köszönöm szépen a segítséget!!!!
  • Juhiii
    #1535
    Próbáld így!
  • Blasta
    #1534
    Sziasztok!

    Egy kis SOS segítségre lenne szükségem. Munkában vagyok éppen, rámbíztak egy flash banner készítését.

    Adott tehát egy Flash 8-ban készített, 468x60-as banner. Vannak benne olyan elemek (png file-ból importálva) amik fentrő lefelé átesnek a banneren. A problémám az, hogy hiába állítotam be a projekt méretét (468x60) mégis látszanak a kiexportált anyagban a banneren kivül levő elemek. Nemtudom érthető-e?

    Mi a túrót rontok el, hogy tudom ezt beállítani? Ha az többet segít, feltudom tölteni a file-t.

    És előre is köszönöm minden segítséget!!!!
  • Atika :o)
    #1533
    sziasztok egy preloadert akarok kesziteni amiben az eltoltest jelzo csik egy mask lenne es a maszk alatt egy jpg-t szeretnek elhbelyezni csak az a baj hogy nekem a maszk nem ugy mukodik ahogy kell megoldhato ez valahogy??? koszi elore is
  • Prd
    #1532
    Üdw!

    Szeretnék készíteni egy videót, aminek az elején sorozatosan felvillanó betűkből álló felirat lenne. Ezt hogy tudom legegyszerűbben megoldani?
  • Slipy
    #1531
    Sziasztok!

    Tudnátok segíteni abban, hogy adatbázisból kéne beolvasni videóknak a pontos helyét majd azokat flash-ben lejátszani....Most csak simán próbálkoztam, hogy az swf fájl mellé beraktam egy másikat mi a lejátszandó lenne és PHP-ból küldöm a videó címét de az istennek se akarja a loadMovie betölteni....:S

    AS:

    _root.loadVariables("x.php", "POST");
    _root.fogado_mc.loadMovie(fogado, "POST")

    x.php:

    print "&fogado=index.swf&";

    Kipróbáltam és Dynamic Text mezőbe ha a varnál megadom h fogado tökéletesen kiírja, hogy index.swf (amit ugye be kéne tölteni), de a loadMovie meg se mozdul...:S

    Előre is thx a segítséget
  • ProGabe #1530
    tudnátok nekem ajánlani valami olyan tutorialt, ami amolyan gyorstalpaló? konkrétan egy bannert szeretnék megcsinálni, semmi gomb vagy ilyesmi, ellenben mozgások, áthúzások. szóval semmi interaktivitás, ellenben sok kép animációkkal (mozgó körvonal, egy kis fény-effekt).

    kb. semmit nem értek a flash-hez (na jó, egy keveset, visszaszámlálót pl. már csináltam :), nem is tudom hirtelen milyen tutort keressek :S ezért is kéne valami olyan, ami konkrétan csak ezt a témát fedi le. nem kell nekem egy mindent átfogó, Ádámtól és Évától kezdő oktatás, csak erre az egy feladatra, egy darab tutorial