2619
  • cash888
    #2415
    bocsi, egy pillanatra mentem ki és a tesóm rögtön kicseszett velem, utálja a sorozatot! :S lécci töröljétek a linket! köszi!
  • cash888
    #2414
    http://www.myupload.dk/showfile/r26623687dd6.jpg
  • tnm #2413
    sztem arra gondol, hogy ilyenek a tipikus horrorfilmes klisék
  • qtab986
    #2412
    Stargate: Atlantis" Whispers S5E7
    Lt. Colonel John Sheppard mondja: Már csak az kéne, hogy a bálkirálynő és a tolószékes kisrác (biztos kis srác) elkószáljon.
    Egy elhagyott faluban vannak ahol megtámadják őket Michael zombijai.
    Ott nincs bálkirálynő se tolószékes. Valami mesére vagy másik filmre utal? Mire?
  • Narxis
    #2411
    Igen.
  • qtab986
    #2410
    Amikor Teyla terhes volt akkor a színésznő is terhes volt?
  • haywire
    #2409
    http://axn.hu/news/joe-flanigan-valaszai-magyarul

    itt vannak a válaszok magyarul
  • Banderas1990
    #2408
    Én meg 99%-ra veszem, mert már elhangzott, hogy benne lesz a Universe-ben sőt egy kép is kikerült már róla a netre.
    Őt azért nem említettem, mert ő csak cross-over-ben tűnt fel az Atlantiszban(akárcsak Teal'c, Landry), de Amanda Tapping állandó szereplő volt az SGA 4.évadában.
    Közbe jutott eszembe, hogy elvileg Woolsey is fel fog tűnniaz SGU-ban. Hát, hogy őt inkább SG-1-os, vagy Atlantiszos karakternek soroljuk-e be már jó kérdés, mivel az SG-1-ban csak időnként feltűnő mellékszereplő volt(bár igaz, hogy a fontosabbak közé tartozott és elég sokszor szerepelt).
  • Fabio Capello
    #2407
    70%-ra veszem, hogy Daniel Jackson visszatér az SGU-ban, már csak a kilencedik ékzár végett is...

    Amúgy nekem Carson volt a kedvencem, főleg miután elfogytak a szinkronos részek, és eredeti nyelven néztem...
  • Banderas1990
    #2406
    Hát szerintem Sheppard elég fontos karakter volt a sorozatban és az írók a kibontakoztatásában is jól haladtak, csak sajnos túl keveset. Azért az túlzás, hogy alig tudtunk meg valamit a múltjából: Korábban nős volt(4x15 Outcast), öccsével és apjával nem túl jó viszonyban válltak el(apjával főleg amiatt, hogy az általa kijelölt karrier helyet inkább a Légierőt választotta), harcolt Afganisztánban, ahol két barátja is meghalt egy mentőküldetés közben, engedély nélkül ment megmenteni barátját a Táliboktól Afganisztánban, ami sajnos nem sikerült(a parancsmegtagadás miatt küldték az Anktartiszra), szereti Johnny Cash zenéjét(poszter a falon a szobája falán+5x19 Vegas) stb.

    Bár ezek ellenére valahogy úgy érzem lehetett volna még mit belevinni a karakterbe.

    McKay egyébként bár időnként idegesítő, mégis jó pofa és talán az egyik legtöbbet fejlődő karakter volt a franchise-ban(Daniel után persze).

    Hirtelen egyetlen egy Atlantiszos karakter nem ugrik be, aki szerepelne az SGU 1.évadában(max Amanda Tapping, de hát ő inkább SG-1-os), de ez nem zárja ki azt, hogy később nem tűnhetnek fel.

    Egyébként Mallozzi szerint az SGA DVD film nem csak egy nagyobb költségvetésű dupla rész lesz, hanem a sztori nagy hatással lesz a karakterekre.
  • Narxxis
    #2405
    Maximálisan egyetértünk.
  • Borg
    #2404
    Tejla volt messze a legrosszabb alakítás a sorozatban... nála unalmasabb, és idegesítőbb karakter nem hiszem hogy volt benne... sheppard csak egyszerűen semmilyen volt.
  • Narxxis
    #2403
    Hááát nem tom. Számomra semleges karakter maradt, pozitív de semleges karakter, olyan mint Teyla. De mondjuk Teyla engem idegesített, én simán kiírtam volna a sorozatból. Sheppard-nél kíváncsi lettem volna a múltjára, mondta Rononak, hogy volt házas pl., bemutathatták volna, hogy mi lett ezzel a házassággal vagy miért választotta a hadsereget stb. Rengeteg kiaknázatlan lehetőséget látok a szereplőkben, annyira rossz döntés, hogy befejezték. Félek, hogy az Universe-ben még ennyit se fogunk tudni a karakterekről.

    Az eredeti CSK sorozatban pl. Teal'c kapott pár teljes epizódot, amikor próbált a bázison kívül élni vagy amikor betegen bolyongott a városban. De ott volt Daniel és a felesége, Sam és a kapcsolata a zsaruval és a konfliktus a munkája miatt. Jack az állandó humor herold, miközben egy óriási tragédiát hordozott magával(fia miatt).

    Sajnos már soha nem tudjuk meg, hogy mi lett volna... ha mondjuk ugyanígy 10 évadot megél a sorozat. Jön majd a film elvileg(vagy filmek?) töménytelen akció lesz szerintem, ami nem feltétlen rossz persze..
  • pyrohun #2402
    Egyetértünk. De szerintem Shepard pedig pontosan olyan "titokzatos" karekter volt. Tipikus katona, akinek kevés magénélete van, ugye azt se felejtsükel, hogy amikor csatlakozott az expedícióhoz az elején, akkor ez volt az utolsó lehetősége, ergo sokat nem lehetett volna kihozni belőle. Pont így volt ez jó szvsz.
  • Narxxis
    #2401
    Jah, de amikor nem volt idegesítő szerintem rohadt jót lehetett röhögni rajta, kedvenc jelenetem amikor a kaptárhajón megindul Teyla-nál a szülés... azóta se nevettem olyan jót. David Hewlett is sokat hozzátett, szerintem eszméletlen jól alakította.
  • pyrohun #2400
    attól mert McKay-ről többet tudtunk meg, még rohadt idegesítő karakter volt szvsz. Arrogáns barom, a valóságban (még egy Stargate valóságban sem) nem viselkedne így senki. Túl volt játszva picit.
  • Narxxis
    #2399
    Aha. Sheppard karaktere max. a forgatókönyvben volt főszereplő, alig tudtunk meg róla valamit, egy sima katona. Írta is Joe Flanigan, hogy sokkal jobban ki kellett volna bontakoztatni a magánéletét, a múltját. Nagyon kevés infot kaptunk róla 5(!!!) évad alatt. Nem csodálom, hogy nem lesz az Universe-ben.

    Attól, hogy valaki a stáblistán főszereplő még nem lesz kulcsfontosságú karakter, kapásból 5 sorozat jut eszembe ahol sajnos ez így történt. A készítők elszúrták. Nagyon szívesen látnám Sheppard-et még Stargate filmekben, sorozatokban, de egy felejthető karakter míg ezt McKay-ről vagy Carson-ról nem mondhatom el.
  • pyrohun #2398
    semmiés, egy főszereplő, mégha vannak nála jobb színészek is, kulcsfontosságú.
  • Narxxis
    #2397
    És?
  • pyrohun #2396
    nem volt kulcsfontosságú, csak a(z egyik) főszereplő végülis :D
  • Narxxis
    #2395
    Nem egy kulcsfontosságú karakter volt, írta is, hogy több Földközpontú epizód lehetett volna amiből jobban megismertük volna...
  • Borg
    #2394
    Micsoda veszteség.
  • Fabio Capello
    #2393
    kulcsfontosságú lehet:

    Philip Kasabov: Hey Joe! I'm a big fan of the Stargate series and i have 2 questions for you 1. Will you take part in Stargate Universe?
    J.F.: No

    Tehát Shepperd nem tér vissza az Universeben.
  • Banderas1990
    #2392
    Ugyan az élő chat-et nem sikerült megvalósítani(Flanigan elmondása szerint a szállodájában nem működött az internet), de később válaszolt számos kérdésre, amiknek a nagy részét ráadásul nem is magyarok tették fel.

    Angol tudás szükségeltetik:
    http://axn.hu/news/joe-flanigan-valaszolt
  • haywire
    #2391
    valaki felveszi ezt és felrakja utána vmilyn tárhelyre?
  • Narxxis
    #2390
    Május 20-án, este 7-kor az AXN megnyitja a Csillagkaput, és online összeköt Joe Flanagannal, a Csillagkapu Atlantisz sztárjával; aki válaszol a kérdéseidre. A kérdéseket már most fel lehet tenni a cset oldalon.

    http://www.axn.hu/stargatechat
  • Amcir
    #2389
    Nem kötözködés céljából de 4X20-ben az alternatív Carter nem tudott volna beszállni egy F302-be mint Mitchell a 9X20-ben.
  • haywire
    #2388
    és ha felirat kell hozzá én a hosszupuskasub.com -ot ajánlom, ott minden fent van és könnyű is megtalálni amit keres az ember.
  • Narxis
    #2387
    dc++
  • haywire
    #2386
    jaja a piratebay-ról mindent le lehet szedni. Esetleg ha nem torrentel akarod tölteni akkor a seriesgringas.us -t tudom ajánlani.
  • Lompi73
    #2385
    the piratebay
  • csongorp
    #2384
    Helló!
    vki nem tudna nekem adni egy linket ahonnan le tudnám szedni az atlantis-i részek 5. évadját?
  • Banderas1990
    #2383
    Gondoltam ide is fellököm:

    Tegnap a BSG befejező része közben a Sci-fi leadott egy 25 másodperces előzetest:

    Youtube: Stargate Universe Trailer

    A honlapot is fellőték a trailer itt is megtekinthető:
    Sci-fi: Universe honlap
  • Fabio Capello
    #2382
    hozni kellett volna pár O'Neill féle replikátorölőt, oszt no para :D
  • Banderas1990
    #2381
    <i>"Mért nem hoztak zpm-et a replikátoroktól? vagy nem tudták a városban megnézni hány és hol működő zpm van még?"</i>

    Mert nem tudtak biztonságosan eljutni a ZPM-ekig. Egy alkalmuk volt rá, amikor Weir tudta navigálni őket, de akkor is csak egyet tudtak elvinni, hisz az még nem volt annyira feltűnő. Megis említették, hogy többször valszeg már nem tudtnák megtenni, hisz miután a repik rájönnek, hogy eltűnt egy ZMP, megteszik a kellő óvitézkedéseket.

    <i>"De szerintem a pegazusi replikátorok korábban keletkeztek mint a tejutiak!"</i>

    Jó kérdés. Akárcsak az, hogy van-e közük az pegazusi-repikhez valamilyen szinten.
    Amennyira én emlékszem, az Asgardok találtak egy replikátort, amit felvittek tanulmányozni az egyik hajójukra, de az elszabadult.

    Szóval az a replikátor már akár régóta ott lehetett.
  • Lompi73
    #2380
    De szerintem a pegazusi replikátorok korábban keletkeztek mint a tejutiak!

    Atlantis is 10000 évig volt lakatlan!
    és az asgardok meg akkor kezdtek harcolni a repikkel mikor a földiek már harcoltak a goauld ellen.
  • Lompi73
    #2379
    Mert a Pegazusi replikátorok nem voltak annyira BOGARASAK
  • Lompi73
    #2378
    sztem a város titkai közt több minden van mit eddíg még nem említettek
    pl:ZPM
    de hogy kérdést tegyek feel én is:
    Mért nem hoztak zpm-et a replikátoroktól? vagy nem tudták a városban megnézni hány és hol működő zpm van még?
  • tnm #2377
    de ott is. csak kicsit lassabban (sokkal lassabban, de az asgrad időmanipuláció miatt végülis kb ugyanakkor)
  • Fabio Capello
    #2376
    gondolom nem kétperc összehozni egy zpm-et

    az én szótáramban létrehozni=saját maguk teremtették meg :D

    újabb érdekes kérdés: Tudjuk hogy a replikátorok már megalkotásuk után emberi alakot vettek fel... A pegazusban... A tejútbéli replikátorok mért nem?