1032
  • jozing
    #792
    3-mas az jó játék... bár utoljára 12-13évesen tolhattam utoljára. skirmish mapon 9800 ember és 12ezer dénár ha jól emlékszek
  • Legend Killer
    #791
    köszi a válaszokat... majd igyekszm, ha gépem visszajön a szervizből, addig cézár3mal szenvedek latopon :D.
  • GHOST7
    #790
    Vized akkor lesz ha van szökőkút és minimum 2 -3 polgári viskó de a munkaugyi miniszternél nyomon tudod követni ki hogyan és mennyien dolgoznak.
  • jozing
    #789
    köztársaság 3ik pálya, szardínia: 50-es jólét kell. már vagyunk 4490-nen, minden kimaxolva, csak a jólét 23. mivel lehet növelni? színházaim vannak, egészségügy, vallás jó...
  • jozing
    #788
    ha kizárod a plebszet akkor ők nem vásárolnak ott. nem a polgárokra gondoltál? a patríciusok nem dolgoznak, csak a villájuk után adóznak.

    osztály (fölfele): plebsz - polgár - patrícius. a plebejusoknak házió kell, a polgároknak domus a patríciusoknak villa (villákat csak akkor építs ha minimum megy már az alapvető áruk piaca, mert különben nagyon elégedetlenek lesznek).

    a többire nemtom a választ. amúgy egy dénárival megemeltem a plebsz fizetését, és csak úgy jöttek befele. ugyh az elején meglehet csinálni, h megemeled a plebsz meg a polgárok fizetését, és mikor már betódultak lejjebb viszed.
  • Legend Killer
    #787
    na... nekem mindig is ez volt a bajom a cézár géjmekkel :D. = tehát az ilyen alapvető dolgok sehogy se jöttek össze :D. mint, h a házakba jusson kaja és hasonlók.
  • Legend Killer
    #786
    na... nekem mindig is ez volt a bajom a cézár géjmekkel :D.
    harmadik pályán vok, nemtom emlékszik-e rá vki, van1kis tó, oda kell rakni a szivattyút. mikor elkezdtem, leállítottam, felépítettem és pont a patríciusokra nem gondoltam :D, tehát csak1olyan ház épült és nem volt már hely. újból kezdtem. ugyanoda rakom a szivattyút, indítok belőle egy vezetéket és összekötöm a víztározóval. közben építem a polgároknak a kecót, jönnek, lerakom a búzatáblát, a termelőt, az élelmiszer piacot, magtárat, raktárat, fazekas műhely, meg ilyesmiket és mindenhova mennek dolgozni de a víztározó, a szivattyú meg minden üres!
    NINCS VÍZ!
    Miért, ha előbb volt? csak, mint említettem, újra kezdtem azt a pályát.
    Erre adjon vki megfelelő magyarázatot pls. Volt, h tök oda a közelébe építettem1házat, laktak benne, de a szivattyúval nem foglalkoztak, LOL.

    Másik problémám az élelmezés. Hiába rakom le az élelmiszer piacot, nem nagyon van a közeli házakban kaja és elégedetlenek. és az a pipa a négyzetben mit is jelent? nem egészen értem.

    pls help!

    előre is kösz!
  • Legend Killer
    #785
    igen, kezdek rájönni. de köszi a választ!
  • GHOST7
    #784
    Tuti a templom vagy ha kikövezed az utat se helyet se látványt nem zavar
  • jozing
    #783
    rakj eléjük plázát, melléjük kertet vagy sövényt. ha nem kívánatos egy ház akkor közel van katonai/ipari építményhez, esetleg távol van tőle víz, piac vagy szórakozási lehetőség.
  • Legend Killer
    #782


    micsináljak, h az új házakra ne írja ki: kívánatosság alacsony.

    és nincsenek is bennük :S.

  • jozing
    #781
    meg amúgy is néha kifagyogat.
  • jozing
    #780
    királyság 5ik pálya, a kikötő megépítése után pár perccel mindig crash. vagy hibaüzenettel vagy anélkül
  • GHOST7
    #779
    nem
    de nem is szükséges az árakat a piac határozza meg .

    szőlőt ne vegyél azért hogy eladj inkább állíts elő belőle bort és azt ad el ha van rá kereslet.
  • jozing
    #778
    oh, köszi. export árakat tudok változtatni? persze valamilyen intervallumon belül. bár nem láttam ilyen parancsot. köszi a helpet!
  • GHOST7
    #777
    a térképen is nyomon tudod követni hogy mennyit vettek ,de a kereskedelmi ponton(kikötő) OTT IS KI ÍRJA 25/30 AZ AZ 25 VÁSÁROLT MÁR CSAK 5 DB FOG VENNI.(150 db tétteleknél csutkára kell húzni a csuszkát)
    jó tanács a csuszkát ilyenkor húzd le kicsire a kereskedelemnél hogy egyenletes legyen a pénz áramlás és nem fog bekövetkezni túltermelés.
    ha nem akarod hogy hisztizen a góré akkor legyen mindig minimum 15 egység raktáron

    Árak.

    Kereskedelmi panelon bal lent átudod váltani be tudod állítani mennyit veszel évente ez nagyon fontos az egzotikus áruknál mert különben könnyen nyomorba dönt.
  • jozing
    #776
    császtok! jó látni hogy megy még egy ilyen játék fóruma. nekem ősöm játszott a ketessel, a 3-massal szint az egész család. nem is tudtam hogy van 4-es, csak amikor pesten voltunk és láttuk a piros hülyéknél egy ömlesztett kosárba. 990 forint. bűn lett volna otthagyni (szinkron + kézikönvy + játék). igaz, az akkori gépemen nem ment el, de most nagyon szeretjük.

    a kereskedelemnél milyen alapvető tanácsokat adnátok? mert pl az egyik kikötőmhöz nem jön hajó, a többi pedig már nem vesz semmit (beteltt volna az éves limit). és az eladási árakat valahogy lehetne növelni (csak mert nincs értelme 14-ért szőlöt venni aztán 10ért eladni)
  • GHOST7
    #775
    Küld el megnézem
  • Zuzu Wong
    #774
    Hi! Nem rég szereztem meg a C4-et, sajna az elődeivel nem játszottam...:((
    De el is akadtam benne: amikor már minden rendben menne, a polgárok városfalat kérnek a tovább fejlődéshez. De könyörgöm körbe húztam az egész pályát, hiánytalanul, plusz csak a várost is...már nincs ötletem!
    Valaki segítene nekem megoldást találni?? Előre is köszi!
  • GHOST7
    #773
    vedd le a grafikát minimumra +1.2 pöcs
  • GHOST7
    #772
    sajna gép igényes.
    amit írtak gyári adat nagyon nem helyes.3.7AMD szerintem a minimum vagy intel 3 giga
    Milota 6600négymagosom van én is azóta bírtam végig vinni a játékot de ez is kezdett letérdelni 17000 polgárnál.
  • Hugh Hefner
    #771
    jó lenne, de nem tudom milyen gép kell neki, mert nagyon szaggat : ( a gépigényt teljesítem...
  • dragon68
    #770
    Hali
    Jól emlékeztél , köszi a segítséget .
  • GHOST7
    #769
    ha jól emlékszem a c-re kell telepíteni
  • dragon68
    #768
    Hali
    Egy kicsi segítséget kérnék . Indítás után a következő üzenet jelenik meg : error X1507: failed to open source file: 'D:JÁTÉKOKCeasarDataGraphicsEffectse_DrawMovie.fx'
    Ha valaki tud rá orvosságot , írja meg .
  • Gregorius
    #767
    A CD-tokba szokták még írni a lemez alá, vagy a kézikönyv végébe, elejébe.
  • GHOST7
    #766
    http://www.serials.ws/

    itt keress kulcsot akkor elhagytad tuti mert pici vacak cetlivel van beragasztva
    ha meg nem akarsz öröké cd-ét berakni akkor meg itt

    http://search.gamecopyworld.com:9999/data/gcw.shtml
  • Grrrrrrr
    #765
    feltennéma játékot. De CD kulcsot kér. Ez még nem lenne baj önmagában, de eredeti a játék, és nem találom a kulcsot. Nem tudjátok, hova a francba van felírva? Mert a CD-ken és a dobozon nem találom.
  • Gregorius
    #764
    Nekem ugye nem indult be a játék, de ha esetleg van benne olan opció, hogy hardware mouse pointer vagy valami ilyesmi, akkor azt bökd át szerintem.
  • Menyét
    #763
    Sziasztok!

    Nekem is szaggat a kurzor és így nem lehet játszani emiatt a játékkal.
    A szoftver gyári, a gépem nem gyenge. Mi lehet a gond? Tudnátok segíteni?

    Előre is köszi!
    P.
  • gytaka
    #762
    köszönöm a segítséged, átnézek mindent, hátha én felejtettem el vmit
  • GHOST7
    #761
    valamid hiányzik (épület)vagy nem küldtél ajándékot a Caesarnak.
    de lehet 1 templom vagy nem kereskedsz valakivel.
    Ilyesmiket keres.
    Amúgy igazad van de ez van.
  • gytaka
    #760
    Hahó mindenkinek!

    Egyrövid kérdésem van:

    Királyság, 5-ös pálya: mindent teljesítettem, mégsem enged tovább.
    a mentett fájlt szívesen átküldöm megtekintésre.

    Egyébként a személyes véleményem: Caesar 3 után ez csalódás, a zene és a hangulat jó, de sajnálom, hogy a játéknak köze sincs a történelemhez, no meg a földrajzhoz. A királyság alatt csak szerettek volna ilyen épületeket a rómaiak.

    Várom szíves válaszaitokat.
    Köszönettel
  • gjon
    #759
    Köszi. Először egy driver frissítést kipróbálok. Ha az nem segít, akkor egy "hey maderfaker"-rel kezdődő üzenettel próbálkozok a Sierránál.
  • Gregorius
    #758
    Olvastam ilyet anyázás közben a játék hivatalos fórumán a Sierra oldalain és a fejlesztők oldalán is, amit már elfelejtettem, hogy kik voltak. Asszem, ott van megoldás is.
  • nagykispeter
    #757
    Próbáld a drivert frissíteni
  • gjon
    #756
    Nekem olyan gondom akad a Caesar IV-gyel (HUN), hogy install után elindítom a játékot és a játék hangja megy, viszont kép semmi. Tök fekete a képernyő, a menüben pedig a kurzor kéz megjelenik, de semmi más nem látszik. Van valami tippetek, hogy mi a retek van? (videókártyám 64mb, ezzel elvileg kellene működnie)
  • Tetsuo
    #755
    Na igen, a topik jateka egy nagy szegyen!
    A Caesar 3 utan nem vartam volna ilyet a Sierratol.. dehat a mai vilagban minden csak a penz..
  • Tetsuo
    #754
    Toltsd le a crackelt verziot.
  • Gregorius
    #753
    Nahát! Ekkora szutyok szart. Elkértem öcsémtől a Caesar 4 játékot. Mondom kipróbálom, mert a Caesar 3-ban problémáim akadtak így 5 év szünet után. Valahogy mindig porrá égett a város az első fél órában, hiába a rengeteg prefektúra.

    Na, belököm a lemezte, és feltelepítem a Játékok könyvtárba. Kb negyed órás macera feltenni, de mondom legalább meglátom, milyen jó kis játék lett ez.

    Hát nem! Nem hiszem el, hogy 2006-ban még ki tudnak adni egy játékot, - és nem is akárki, a Sierra - amelyik nem támogatja az ékezetes betűket a telepítési útvonalban. Persze lehet(ne) leszedni a játékot úgy ahogy van, és feltelepíteni újra.

    De ekkor jött a flashback. Hát én egyszer már megpróbáltam ezt feltelepíteni egy 3 hónappal ezelőtt. Ugyanígy nem indult, és úgy felhúztam magam, hogy hagytam is a francba az egészet. És most ugyanígy teszek. Egy kalap xar az egész.