1032
  • Legend Killer
    #832
    mosmeg csomó midnent felgyújtottak :((. nem megy nekem ez a géjm :'(. pedig teccik.
  • Legend Killer
    #831
    és a másik, h azt a nyamvadt cserépedényt, h kell a 4dik pályán 20ra tunningolni? csak kettő van és az nem elég, h teljesítsem a kérést. Genoa pályáról van szó.
  • jozing
    #830
    a caesar IC online már nem üzemel ??
  • Legend Killer
    #829
    de miért van az, h elején nem dolgoznak a szivattyúháznál nekem és nincs víz?
  • Legend Killer
    #828
    :DD
  • jozing
    #827
    jó dolguk van. nálam minden utcába van egy adóbehajtó :D amúgy sztem megéri már az elején magtárat csinálni. sőt, nekem 3-4ezer embernél már 3-4 is van. szóval ja, ezer emberre 1 magtár pont jó. amúgy fölösleges ennyi fát rakni sztem. ha kell nekik a csicsa kikövezed az utat. a márványszobor meg olyan kívánatosságot ad, hogy az ipari körzetbe is beköltöznek.
  • GHOST7
    #826
    ja ja attól szeretnek itt lakni ez olyan mint monaco
  • Legend Killer
    #825
    de látom sok villa nem fizet adót :D.
  • Legend Killer
    #824
    ász, nem semmi Mester :D. kösz a helpet!
  • GHOST7
    #823
  • GHOST7
    #822
    http://noob.hu/07/0321/Carthago_09_03_21_16_58_09.jpg
  • GHOST7
    #821
    kb igy gondolom
  • GHOST7
    #820
    magyarán szólva csinálj proli negyedet minimális szórakozás (odeum) egészség ápolás (doktor fürdő borbély) jobb fent a szűrő segít mi meddig ér .

    1 búzatermelő 2 búzatáblát tud meg művelni 400-1000 embernél megéri magtárat csinálni de közvetlen a piac mellé én általában előre megcsinálom csak bezárom az ikonon a kisajtót.
  • Legend Killer
    #819
    remek, küldj, így lesz felfogásom arról amit mondtál, mer jó5let, de nemtom elképzelni, h gondoltad.
  • jozing
    #818
    ajánlom hogy a kívánatosság és az olajozottabb városműködés érdekében határozd meg hol lesz az ipari/agrár körzet és hol a lakótelepek. nem szerencsés pl a polgári házak mellé fazekasokat rakni meg betakarítókat - csökken a kívánatosság, a nyersanyagnak sokat kell megtennie amíg odaér, és elveszi a helyet pl a szórakozási lehetőségek elől, templomok és piacok elől. én mindig úgy kezdem hogy mielőtt bármit leraknék, megnézem a páylát és eldöntöm mi hova fog kerülni.

    most én is megyek gammálni egyet, és küldök képeket nálam hogy néz ez ki.
  • Legend Killer
    #817
    mieza lefedettség? ezt soha nem értem a géjmben.
  • Legend Killer
    #816
    Napok óta, hetek óta szenvedek ezen a rühes pályán, vmiért nem ment :D, újra kezdem a hadjáratot, v kampányt, v mit és seperc alatt végig pörgetem! 3dik pályán minden oké, így értettem, na.



  • Legend Killer
    #815
    hel pls! akármit csinálok 3dik pályán, nem dolgoznak a szivattyúháznál, vannak a piacon, magtárakban, szántóföldeken, de onnan meg nem érkezik kaja a piacra, se a házakba, doki van, kitör a járvány... és a színházakban és színtanodában sincs senki.

    nálam soha nem sikerül minden1csettintésre, pedig tök érthetően leírja és mégse.

    3ban is ez volt a baj :P.

    ötlet?

    és a pipák a piacon, magtár, raktár és szántóföldön azok mik?
  • jozing
    #814
    videokártyád milyen? csak mert a régi MX440-esemen is így volt. ment a hang, volt egér de nem ment maga a játék. geforce 3 Ti/geforce 4 Ti a minimum. és a geforce 4 MX sorozat sajna nincs támogatva (csak egy átnevezett GF2 gyakorlatilag).
    ha megvan a minimum spec akkor VGA driver.

    hadjárat, köztársaság, 7ik küldetés. londonium. 4 nehéz légia mindegyik 8 héten át képezve + 2 mars által megáldva. jött 3 gall nehéz gyalogság, egy tüzérség meg egy könnyű gyalogság. 6 embert vesztettem (a 80-ból). enyhén bármit leverek ezekkel. halálos...
  • tibivagyok
    #813
    Sziasztok!
    Felraktam a játékot végre. El is indul, van hang meg egér de nincs kép!
    Ha valaki tud valami megoldást légyszi irjon!!!
    Köszönöm!
  • Legend Killer
    #812
    visszakaptam gépem szervizből és rajta van minden, megcsinálták, hogy ne vesszen el, tehát Cézár4t folytatom majd ma és remélem jól fog alakulni. de asszem előről kezdem, nemtom.
  • jozing
    #811
    köszi a helpet! de azóta megcsináltam, sőt az utánna lévőt is
  • GHOST7
    #810
    Küldtem vissza 1et 5év
    alatt lesz kész ha vársz vele 5 percet
  • GHOST7
    #809
    na hogy állsz??????????
  • jozing
    #808
    oksa, köszi! miért is vagyok jószívű? anniy pénzem van, hogy megtehetem :D
  • GHOST7
    #807
    Ja és túl jó szívű vagy :D
  • GHOST7
    #806
    na figy


    jobb oldalt a falat húzd le a vízig a kikötőt rakjad máshova ja és a kutat ami sarokba van rakjad a kikötőt helyére és akkor a fal lemegy a tengerig. szerinem akkor meg is lesz.
    én megcsináltam :D
  • jozing
    #805
    oksa! megy is.
  • GHOST7
    #804
    DZSOZI küld át a mentést meg kukkolom/ ghost7 kukac feemailra/
  • jozing
    #803
    93ezer dénárom van, folyamatosan megy ki az export és folyamatosan jönnek be a méregdrága áruk (tömjén, kozmetikum, parfüm).

    tulajdon adó 4%, áfa 5%. plebsz fizetése 25, polgároké 28 (bár városfal miatt nem fejlődnek, holott van vagy 80km)
  • Legend Killer
    #802
    ez a baj a4ben. 3ban kurva nagy terület állt rendelkezésedre,4ben meg kis lópiszok méretű :D. én is teleépítettem 3dik pályán és miko kellett volna a kurva nagy házat berakni, látom1nek van hely... és nem is mentek bele :P.
  • GHOST7
    #801
    importálj olyan árut amit még nem hoztál be az országodba
  • jozing
    #800
    kicsit idegel hogy 40-es jólét kell és 39 volt a lgmagasabb. de néha leugrik 38-ra. beépthető területem már nulla...
  • Legend Killer
    #799
    ezer kösz mindenkinek a választ!

    a Caesar4t még mindig nemtom folytatni, mert gépem továbbra is szervizben.
  • GHOST7
    #798
    Valahol megtudod nézni mennyit vesznek évente ha túltermelés van az se jó
  • jozing
    #797
    warehouse. raktár. állítsd be hogy adják el. de itt vki nagyon jól tanácsolta hogy ne az összeset vigyél (ne 32-őt egyszerre) hanem 6-12-18(max 18, ha pl nagymennyiségű anyag pl kaja) és akkor egyenletesen fizetnek.
  • Legend Killer
    #796
    warhouse asszem.
  • Legend Killer
    #795
    kösz. nos warhaouseban gyűjtöttem a holmit a karavánoknak, ill tengerre jövőknek a 3dik részben és nemtom ott mit kell beállítani, mert csak néha, nagy ritkán vitték.
    a4t múlt7n kezdtem el magyarul, de gépem szervizbe ment közben és még mindig nem jött meg, így latopról meg nem tudok ide írni, mert ott nincs net.... szal, ha tudsz vmi okosat, h vigyék a3ban is, mint a cukrót, azt megköszönném.
    meg leégnek a nyomi házak :D, pedig sok őr bódét kiraktam, v mi a rákot.

    nehéz az élet :D.
  • jozing
    #794
    a caesar 3-ban piacot kell építeni, a caesar 4-ben élelmiszer piacot (bocs, nekem magyarul vannak meg). a magtár csak tárolja a kaját, de nem ad el egyet belőle senkinek sem, onnan csak átszálítják a piacokra (mivel a magtárban iszonyú sok cuccot tárolhatsz, így ott hónapokra elég készletek lehetnek).

    az adóztatás sem a 3-ban sem a 4-ben nem elég. inkább csak kiegészítő forrás. kereskedj, abból is lehetőleg a drágábbak jobban megérik (kevés drága vs sok olcsó). így pl a márvány, ékszerek, fegyverek stb eladása nagyon nagy haszonnal jár.
  • Legend Killer
    #793
    háéneztse értem. mármint ugye a cézár3ban van a forum, ahol adóztatni lehet a népet, de nem adóztatrnak, mindig csődbe megyek, plusz a kurva magtárnál v hol ott van köpésre tőle öt ház és elviszi messzire azokba, amik már tovább fejlődtek, ezek meg éheznek.

    h kell mindenhova élelmet vinni? :S