1032
  • gamer33
    #992
    1.2-es patch-et próbáltad már? Egyébként nekem is ezt csinálta csak már nem emlékszem hogy mit csináltam de tovább tudtam menni.
  • crazylucky
    #991
    sziasztok!
    nekem egy olyan problémám van, hogy a Corinth nevű városnál vagyok, és ha a császárnak küldenék ajándékot, vagy lerakok egy templomot, akkor kifagy...restart
    ez ellen valami megoldás létezik?

    előre is köszi!!!
  • gamer33
    #990
    Megvan, elindult a birodalom küldetéssorozat.
  • gamer33
    #989
    Most egy olyan gondom lenne hogy megcsináltam a Karthago küldetést asszem ez a királyság hadjáratsor 7. része de innen nem tudok továbbmenni. Kiírta hogy sikerült de nem ajánl fel továbblépést csak azt hogy ezt kezdjem újra vagy folytassam vagy lépjek ki a főmenübe, ilyenkor mi van?? Eddig mindig adta a következő fejezetet ahol 2 helyszín közül lehetett választani.
  • narghil
    #988
    Sziasztok!
    XPSP2-n, Radeon 9200-as videokártyával játszanék a játékkal, de az a terület, ahová a várost építeni lehetne, nagyon sötét, majdnem fekete. Egyébként minden rendben van, de ez nagyon zavaró.
    Frissítettem a drivert, feltettem a patch-et, DX9.0c, .Net eleve fenn volt, de a játék lemezéről is felraktam, biztos, ami biztos alapon - nem használt.
    Van valakinek valami ötlete, megoldása...?
  • gamer33
    #987
    Köszi megint mindenkinek, meglett a küldi.
  • westmoreland #986
    Az, hogy MAJDNEM teljesen körbevetted fallal, éppen olyan mintha semmit sem csináltál volna.
    Egyébként tényleg Jupiter temploma/szentélye a legjobb megoldás.
    Nézd meg a vallás szűrővel, hogy az összes lakóépületet lefedje!
  • GHOST7
    #985
    az elején elmondja hogy mire kell figyelned azok elég fontosak.
  • GHOST7
    #984
    jupiter templomot nekik
  • blbogus
    #983
    bűnesetek történnek például mikor kevés az élelem, alacsony a fizetés, vagy nagy a munkanélküliség.. ezekre még figyelj oda..
  • gamer33
    #982
    Köszi mindenkinek a segítséget. Most viszont olyan gondom van hogy 50-es biztonságot kellene csinálni de én a közelébe nem járok, sőt volt amikor nulla volt, pedig már van 4 laktanya, a várost már majdnem teljesen körbevettem fallal, a betolakodókat mindig agyonverjük, minden sarkon prefektusi hivatal, mégis azt írja hogy bűnesetek történnek. Az összes többi mutatóm már ok csak ez nem akar nőni.
    Ötlet?
  • GHOST7
    #981
    Ja és zöldelljen a fejük
  • GHOST7
    #980
    Figyeld meg hogy hogy minden házba legyen minden cuc és már meg is van
    (elég ha bútor fazék olaj meg ilyesmik meg vannak.)
    kaja nem annyira fontos
  • westmoreland #979
    Használj szűrőt a szórakozáshoz!De a jólét mutató függ a plebejus-polgár-patrícius házak arányától is.
  • blbogus
    #978
    amennyire én tudom mindegyik szórakoztató épületből elég egy, ha eljut minden házba, csak többféle kell ellátva a hozzá tartozó "melléképülettel", mint pl a színháznál a tanoda.. érdemes nagy területen építkezni hogy legyen hely mindennek.. mikor betölt a pálya már akkor észre kell venni ezeket a dolgokat, hova mit érdemes építeni, a nehezebb pályákon már nagyon jól kell tudni tervezni.. persze ezt mind úgy mondom hogy nem vittem végig, megunom mindig a játékot egy idő után :)
  • gamer33
    #977
    Köszi a tippet de közben megcsináltam azt a küldit. A következő pálya viszont elég durva, 50-es jólétet kéne csinálni de csak max 42-ig jutok. Egyszerűen már nincs helyem a pályán új épületeknek, a patríciusok viszont még szórakozást akarnak pedig már van 4 odeum, 2 színház meg egy aréna is. pffff....
  • blbogus
    #976
    pénz igazán kereskedelemmel jön.. én azt tanácsolom hogy elsőnek azokat a piacokat nyisd meg amik alapvető árukat igényelnek.. ruha, edények stb.. militarista pályákon ha van ruha eladási lehetőség akkor azzal kezdem mindig mert ugye lesz fejlődés és több lakos, bevétel és a gyapjúból páncél is.. ha az alapvető áruk kimerültek mehetnek a komolyabb cikkek, de mindig először az amire még szükséged lehet, vagyis a lakosoknak.. persze nem árt túltermelni :P én ezt tanácsolom :)
  • gamer33
    #975
    Nekem olyan gondom van hogy elfogy hamar a lóvém és nem tudom hogy lehetne csinálni.Persze tudom adóval meg kereskedelemmel de valahogy mégse jön olyan ütemben hogy elég legyen, állandóan mínuszban vagyok. Általában a militarista küldetéseket választom tehát ott nincs szükség patríciusokra (gondolom).
    Ötlet?
    Mondjuk eléggé kihalt ez a topic.........
  • blbogus
    #974
    vki ötlet arra mitől bugol be a game és a katonai segítség sosem tér haza? mostanában újratettem, mert játszani akartam és folyton ez van.. róma kéri a csapatokat, én elküldöm őket, de nincs eredmény hogy nyertek e v vesztettek, többet nem jönnek haza.. a pálya persze így elmegy kalácsba.. régebben nem emlékszem ien gondra mikor fent volt..
  • GHOST7
    #973
    969 hozzászólás és ott van
  • gamer33
    #972
    Üdv!
    A következő gondom van, egy bizonyos menüpontra ha kattintok mindig kifagy a játék.Most vettem 1.2-es verzió, patchet nem találtam.
    Valakinek ötlete?
  • GHOST7
    #971
    lehet hogy igazad van.
  • westmoreland #970
    A legnépesebb város amit én találtam ,az Thamugadi: 103500 lakos. De ha valaki felépít egy tízszer ekkorát, rakjon már fel egy képet róla, megnézném!
  • GHOST7
    #969
    le lehet tölteni


    itt
  • westmoreland #968
    Egymilliós város építéséhez és üzemeltetéséhez nincs is elég hely sehol!
  • GHOST7
    #967
    hát van olyan is de ott és építkezel csak építkezel
  • Hosszúlépés
    #966
    Kösz!
    És sikerült már valakinek egymilliós várost építeni, mert nekem mindig megakad 10000-nél:)
  • GHOST7
    #965
    frissíteni 1.2 -re
  • Hosszúlépés
    #964
    Sziasztok, az a bajom lenne, hogy mikor rákattolok, hogy elküldje Caesarnak a kért árukat, nagy általánosságban kifagyok. A gép megvan hozzá, szerintem nem azzal lehet a baj.
    Ha tudtok légyszi segítsetek!
    Köszi
  • westmoreland #963
    Persze, az kell nekik, csak forrás vagy kút nem.Elég ha vízterület fölött vannak.Ebben az egy dologban igénytelenebbek a köznépnél, ill. a polgároknál, mivel az ő házaikat bárhová építed, kút nélkül elköltöznek, forrás nélkül nem fejlődnek, kettes(polgár),ill. hármas(plebejus) szintre.
  • GHOST7
    #962
    villáknak szükségük van a víztarolókra hogy működjenek.
  • westmoreland #961
    De persze lehet, hogy félreértjük az egészet.Lehet, hogy ez a mondat(Ennek az otthonnak nincs hozzáférése a vízvezetékhez) valójában azt jelenti:Ennek az otthonnak NINCS SZÜKSÉGE arra, hogy hozzáférjen a vízvezetékhez(forráshoz), mivel rendelkezik saját karos, pumpálós kúttal!Ez elmélet mellett szól:
    1.-Ha lebontom az összes forrást(szökőkutat), a plebejus és lovag otthonok visszafejlődnek, de a patrícius villák nem!
    2.-A negatívumokat piros ikon szokta jelölni, míg az illusztris kúté zöld!
  • westmoreland #960
    Ennek nincs jelentősége.(Egyébként próbáltam.)Ha a ház vízgyűjtő terület fölött fekszik, akkor nem kell forrást (szökőkutat) építeni, mert az épületen belül lesz a víznyerő hely.Ha a forrás vagy kút messzebb van az otthonoktól, na akkor mennek a kis vödrükkel vízért.Tehát a villáknál is ez kéne, hogy legyen a helyzet, hiszen ha messzebb építed a víztározótól, már eleve be sem költöznek, mivel nekik a kútvíz alapból nem jó.Gondolom bug lehet, de mivel a fejlődésre nincs hatással, nem nagyon kell foglalkozni vele.
  • GHOST7
    #959
    épits forrást vagy szökőkutat de víz tároló mellé
  • westmoreland #958
    A villáknál nekem is mindig csak kutat jelez a forrás helyett.Ha a házat, ami forrással rendelkezik, lebontom, és a helyére építek villát, ott akkor is csak kút fog megjelenni, valamint a tájékoztatás:ennek a háznak nincs hozzáférése... Viszont a fejlődést ez egyáltalán nem befolyásolja.A fal építésénél figyelni kell, hogy összefüggő legyen, mert ha pl. egy fa kerül közé már nem jó.
  • GHOST7
    #957
    ghost7(kukac )freemail.hu
  • Zod
    #956
    Sikerült átvinnem a pályát. A nagybirtokok ugyanúgy ugattak vízprobléma miatt, de ezer%, hogy ilyan gond nem volt (ha elküldhetném a mentésemet, megköszönném. 1.2 magyar). Viszont a polgárok házait sikerült maximumra fejleszteni, ez kellett az 50-es jóléthez. Az előző próbámban lehet, az volt a gond, hogy a házaknál volt a kapu.

    Viszont a figyelmeztetés nem gond, hogy elfogy az élelmiszertartalék, mert kiírta, de mégis sikerült átvinni.

    A víz szűrő nem segít, mert ugyanolyan volt, mint a polgári házaknál, de náluk nincs ilyen probléma...
  • GHOST7
    #955
    igen mert az élelmiszer boltban fogy el a kaja
    .
    nézd meg a házakat hogy milyen alapvető cuccuk van és ha valami hiányzik azt pótold.3 különféle magtárat hozz létre mindegyikben külön terményt tárolj.
    a boltos 1 szerre csak 1 terménnyel tölti fel az üzletét.

    VÍZ használd a szűrőt !!!!!!! sokat segit



  • Zod
    #954
    Sziasztok!

    (1.2 patch)
    Elakadtam az egyik gazdasági pályán, ahol többek közt 50 jólét a cél (eddig 49 volt a maximum, amit elértem). A polgári házak nem akarnak fejlődni, azt mondják, hogy városfal kell, de körbe van kerítve az egész város, kivéve, ahol víz van. A patrícius házak pedig már nagybirtokok. Viszont problémát jelez, mondván: nincs hozzáférése víztározó vezetékekhez. Ezt nem értem. Ilyen kis zöld kút ikon jelöli. Mi a teendő? Kaja/pia/nő van, pénz is dögivel, mindenki szeret, csak az a fránya 1 pont hiányzik a jólétből, hogy átvigyem a pályát.
    Ja és néha kiírja, hogy elfogy a tárolt élelem, de nem fogy el sosem, nem fejlődnek vissza a házak, és ennivalójuk is mindig van, többféle is.

    Aki tud, segítsen! Köszi!
    Caesar Forever!!!
  • GHOST7
    #953
    ez melyik pálya ?