37
  • GutBesserWasser
    #37
    #12 (TeddyBear): "Már azt se nagyon értem, hogyan voltak képesek megszervezni a Szeptembet 11. -ét, nem jellemző az ilyen szintű szervezettség rájuk."

    Izé... azt hittem, közismert, hogy minden valószínűség szerint nem ők voltak.
  • Falatka2003
    #36
    Apropó mikrosütő:

    Amikor felötlött a számítógép gondolata, az volt a reakció:
    -Ki a fene fog majd egy doboz előtt ülni és gombokat nyomogatni??!!

    Erről ennyit...
  • BiroAndras
    #35
    "azoknál sem éri meg a szállító vállalkozásoknak, mert itt néhány fillér méterenként a végén több kilométer cső árát jelentheti."

    Van ahol bőven megtérül az a néhány fillér. Pl. amikor egész városrészek porig égését lehet megakadályozni. Nem feltétlen az a szempont, hogy a cégeknek megéri-e, lehet őket kötelezni is törvényileg.

    "ha van közműalagút, akkor már gazdaságtalan. Elég pár méterenként egy gáz, és vízérzékelő, a szerelő már megtudja keresni a pontos helyet, hisz hozzáfér ásás nélkül is."

    Talán elég lenne. Ennek a rendszernek az előnye a nagyfokú redundancia. Az érzékelő egységek 90%-ának sérülése esetén is üzemképes maradhat.
    Ha csak 1-1 érzékelő van, akkor sérülékenyebb a rendszer, thát folyamatos karbantartást igényel, ami meg drága. Pl. valszeg 1 adatkábelen lennének, tehát ha az sérül, nincs vészjelzés. Ha viszont az egész cső be van hálózva, szinte elpusztíthatatlan a rendszer.
  • Hegyikecske
    #34
    hmm és a végén az ember helyét átveszi a robot?
  • teddybear
    #33
    a., azoknál sem éri meg a szállító vállalkozásoknak, mert itt néhány fillér méterenként a végén több kilométer cső árát jelentheti. Caro írta: "Az űrhajóknál akarják használni" Itt szerintem is megérné, ha jól emlékszem egyszer összevissza kerestek egy lyukat az űrhajósok, ezzel pillanatok alatt tudták volna a pontos helyet.

    b., ha van közműalagút, akkor már gazdaságtalan. Elég pár méterenként egy gáz, és vízérzékelő, a szerelő már megtudja keresni a pontos helyet, hisz hozzáfér ásás nélkül is.

    c., ez így volna ésszerű, de egyáltalán nem életszerű. Addig élj, amíg ezek az ésszerű dolgokat kényszerítés nélkül hajlandók megtenni. (Valószínűleg még kései utódaink is ismernének.)
  • teddybear
    #32
    Ném akarlak megbántani, de nekem ez csak annyira szellemesség, mint a herevillanyozás.
    Talán az első kétszáz esetben még elment ez a beköpés, de az már rég volt. Mindegy, én többé nem reagálok rá sem így, sem úgy.
  • Caro
    #31
    SWNT nanocsövekből mivel könnyen lehet elemi szálakat csinálni, ezért pontosan be lehet vele mérni egy sérülés helyét.
    Az űrhajóknál akarják használni.
  • torjoz
    #30
    Ja, aztán majd jól öntudatra ébrednek, ozt majd nézhetünk, mint a Battlastar Galacticában
  • BiroAndras
    #29
    "Túl drága."

    Nem feltétlen. Elvileg fillérekért lehetne előállítani. Pláne nagy mennyiségben. És nem kell mindenhol használni, csak ahol megéri. Pl. nagy olaj és földgáz vezetékeknél, ahol egy sérülés komoly katasztrófát okozhat. Meg repülőgépeken is lehtne fontosabb így rendszereket védeni. Sok baleset történe már azért, mert egy apró hibát nem vettek észre időben.

    "Ha megnézed, sok-sok kilométer cső, és egyéb vezeték van a föld alatt. Sokkal jobb lenne pl. a pesti főutak alatt közműalagutakat építeni"

    A legjobb lenne a kettő kombinációja.

    "Ráadásul nem hiszem, hogy rá tudnánk venni mindenkit, azokat a cégeket, akiknek van valamilyük a föld alatt."

    A már meglevő cuccost nem kell azonnal kicserélni, max. felújításkor. Viszont az újaknál gond nélkül lehetne használni.
  • BiroAndras
    #28
    Bocs, ha nem volt egyértelmű, de a terroristás mondás poén akart lenni.
    Minden ilyen hírnél menetrend szerint jön a "hülyeségre költik a pénzt" és a "nehogy terroristák kezébe kerüljön" beszólás. Az első megvolt itt is, erre reagáltam.
  • KDOG
    #27
    csabiduke :) jaja :)
    Van már igzai ksi müpina, belecuccolják, egy orosz proszivot a szájába, és wow :)))
    Hány ilyen fogyna egy lanpartyn :))))
  • Fityfirity
    #26
    Azt hiszem rajtad kívül mindenki megértette a hozzászólásomat.
    Nem az a lényeg, hogy mikrósütő, hanem hogy egyszer valamikor még hasznát vehetjük.
  • CsabiDuke
    #25
    "Azért elfoganék egy olyan csaj terminátort :) valaki odajön kötegedni: Na kapd el a grabancát :)"
    Nem hülyeség ez, de tuti nem csak ott használnám hanem a hálószobámban is ha épp nem lenne b.nőm :D
    Jó kis robotkurva lenne belőle, mindent megcsinálna amit kérnék :D:D
  • Esrohnoil
    #24
    Nem tom te hol élsz, de nekem nincs mikrosütőm, és mégis jól megvagyok nélküle. :D
  • Roli
    #23
    Hang helyett érthetünk rezgést és a hőnél pedig az esetleges befagyát érzékelheti. Úgy már lenne értelme. Esetleg a fénynél még ha kiássák, akkor szól, hogy nincs rajtam föld, látom a napot!
  • Roli
    #22
    Na ez az! már egyből erőszakra használnád!
    még meg sem csinálták, de rögtön!
  • haxoror
    #21
    Lehet hogy most nem érdemes viszont 50-100 év múlva vmi űrálomáson már az lehet :)
  • Sliders
    #20
    Azért elfoganék egy olyan csaj terminátort :) valaki odajön kötegedni: Na kapd el a grabancát :)
    tiszta Hardcore
  • Sliders
    #19
    Eljön majd a terminátor.... ropp rop rroopp ropp
  • asysoft
    #18
    Kíváncsi vagyok, mikor jelennek meg az első sci-fi-be illő androidok:)
  • asysoft
    #17
    Gondolom azért írta, mert ez a két hozzászólás a leggyakoribb egy tudományos hírnél:)
  • teddybear
    #16
    Hát van benne igazság, de ennyire bonyolult érzékelőhálózatot nem érdemes ráhúzni egy vízcsőre. Jobb lenne egy egyszerűbb mód, de ami még jelezné hogy kilyukadt, és azt is hogy merre.

    Hangot, fényt, és hőt nincs értelme nézni a föld alatt.
  • teddybear
    #15
    Bocs, azt hiszem ez szellemesség akart lenni.

    Biztos bennem van a hiba, hogy nem vettem észre.
  • Gade
    #14
    Biztos nem felesleges csak még nem kiforot a dolog.
    Soha nem lehet tudni mire lesz még jó. Mondjuk az a csöves dolog amit BiroAndras irt nem is lehet akora hülyeség.
  • teddybear
    #13
    Túl drága. Ha megnézed, sok-sok kilométer cső, és egyéb vezeték van a föld alatt. Sokkal jobb lenne pl. a pesti főutak alatt közműalagutakat építeni, de ezt is drága megépíteni, mégha utánna nem kéne álladóan útfelbontásokat kerülgetni. Ráadásul nem hiszem, hogy rá tudnánk venni mindenkit, azokat a cégeket, akiknek van valamilyük a föld alatt.
  • teddybear
    #12
    És mégis mi a fenét csinálnának vele?

    Amivel nem lehet közvetlenül ölni, vagy kárt okozni, az nem érdekli őket. Nem épp egy zseni az átlag terrorista, csak nézd végig miket műveltek eddig.
    Robbantás, lövöldözés, késelés, emberrablás pénzért vagy politikából, gyújtogatás, verekedés(ritkán), kődobálás, ökölrázás, átkozódás, hencegés, zsarolás meg ilyesmi.

    Már azt se nagyon értem, hogyan voltak képesek megszervezni a Szeptembet 11. -ét, nem jellemző az ilyen szintű szervezettség rájuk.
  • Fityfirity
    #11
    Hidd el: nincs sok pénzük.
    Egy "mezei" bankár többet keres.

    Az "értelmetlen dologot" pedig erős túlzásnak vélem.
    Ez valahogy úgy van, mint anno a mikró lehetett. Minek, majd megmelegítjük a rezsón. De a mai világban mikrósütő nélkül nem tudnál "létezni".
  • Myron
    #10
    Ezáltal nem lesz több FPS -em egy játékban sem, és nem is fogok többet fraggelni, tehát nem érdekel.
  • HELPer
    #9
  • BiroAndras
    #8
    Ez egy nagyon jó dolog, csak nem pont úgy kell használni, mint ahogy a cikkben van. Én már régóta gondolkodom valami hasonlón. Arra lenne nagyon jó, hogy csöveket és vezetékeket burkoljanak vele. Ezzel lehetséges lenne azonnal érzékelni, vagy akár előrejelezni a sérüléseket.
    Számtalan súlyos katasztrófa lenne megelőzhető ezzel a technikával.
  • BiroAndras
    #7
    "Azt hiszem ennél értelmesebb dolgokba is lehetne pénzt ölni."

    Meg nehogy terroristák kezébe kerüljön.
  • Lujzia
    #6
    Ha ennyi pénzem lenne mint azoknak az embereknek akik ezzel foglalkoznak
    már én is feltaláltam volna vmi új értelmetlen
    dolgot!
  • Esrohnoil
    #5
    Nézzük csak mi kell még ahhoz h. terminátorokat tudjanak előállítani... élő szövet a fém vázon lassan elérhető (már nem csak arra gondolok h. anyósom a biciklire felül). Azt hiszem csak egy jó erős AI hiányzik hozzá, bár nem tudom hol tartanak ezen a téren...
  • haxoror
    #4
    Ja sztem is a fókavadászok fogják elpusztítani a világot.
  • Omega
    #3
    művégtagok embereknek, asztronatuták nélküli űrkutatás, etc...
  • Cactus
    #2
    Azt hiszem ennél értelmesebb dolgokba is lehetne pénzt ölni. Lehet, hogy a világ nem éri meg, mire ezek a robotok tényleg rendszeresítve lesznek, akkor meg mi értelme? Bár ha azért fejlesztik őket, hogy az őserdőkben csapdát állítsanak a favágóknak, vagy hónapokat töltenek fókavadászok elkapásához víz alatt, akkor azt mondom fejlesszék csak.
  • Caro
    #1
    Hmm. Lassabb a tranzisztor? Affene, másodpercenként nem tud 1 milliárd impulzust megkülönböztetni...
    Fúúúj! :)