146
Irjátok meg a véleményeteket hogy mit ér a szeretett magyar forintunk! :)
  • Hereverő Heverő
    #146
    Valutaváltó – a felelősség kizárása

    A Google nem tudja garantálni, hogy a számológép által alkalmazott árfolyamok pontosak. Ajánlott meggyőződni az aktuális árfolyamról az olyan tranzakciók előtt, amelyekre hatással lehetnek az árfolyamváltozások. A valutaárfolyamokat a Citibank N.A. szolgáltatja, és licenc alatt jelennek meg. Az árfolyamok kizárólag tájékoztatási célt szolgálnak, és bármikor, előzetes értesítés nélkül módosulhatnak. Az aktuális tranzakciók árfolyama eltérő lehet, és a Citibank nem kínálja bármely tranzakció bármely megjelenített árfolyamon történő lebonyolítását.

    -.-
  • Max7
    #145
    otp.hu deviza árfolyam vagy méginkább az mnb.hu árfolyamai a mérvadóak nem pedig egy világuralomra szert tenni akaró keresőé!
  • Hereverő Heverő
    #144
    google.com -> 1 EUR in HUF
  • Solten
    #143
    Na, itt a Vista nekem 244Ft ír ki 1 €-ra...
  • Hereverő Heverő
    #142
    1 U.S. dollar = 147.383935 Hungarian forints
    1 Swiss franc = 145.982461 Hungarian forints
    1 Euro = 231.392778 Hungarian forints

    Ennyit ér. Erősödik éppen.
  • HUmanHunter
    #141
    mit ér? lóf@szt se
  • Max7
    #140
    méh rulz :D

    /me adományozna inkább! És adományozott is egy marék aprót a tárcájából az éhező embereknek :)

    de az nagyobb baj amit mondtam, hogy elindult egy folyamat!
  • akyyy
    #139
    nekem még van egy csomó apróm:D be kéne olvasztani \o/

    csak nemtudom hol érdemes
  • Max7
    #138
    bevonták végleg őket igaz már régen :( elindult egy folyamat mint régen a pengőnél! A kis címleteket bevonták és egyre nagyobbakat adnak ki..... és a magyar pénz nem fog semmit érni! nem akarok vészmadár lenni de az első lépést megtettük! most jöhet az 50.000ft-os címlet!
  • Max7
    #137
    akkor csak 100ft-ot tévedtem mert írtam hogy 1000forintért 1400-at adnak a kereskedők :)
  • Mirtil
    #136
    1 Forintot 1 Forint 30 fillérért vásárolnak meg általában a színesfém-kereskedők.
  • Max7
    #135
    ha van olyan rokonod vagy családtagod akit szeretnél felbosszantani akkor szord szét az 1-forintost az autójában mire összeszedi felmegy benne a pumpa :) 202 forintot megér egy poén :)

    Azon gondolkoztam, hogy fel kéne vásárolni az összes 1 forintost március 1-ig és boltolgatni egy kicsit! hisz a nemesfém sokba kerül :)
  • akyyy
    #134
    202 db 1 forintos, hát az édes kevés, azt hittem jóval több van:D
    20asig meg össz 7153 ft jönne ki
  • akyyy
    #133
    ezt nem értem?

  • Max7
    #132
    vagy amit régen annak idején a fillérel csináltunk be kell szorni egy autóba a tulaja az autónak tuti szétrobban a dühtől :D
  • Max7
    #131
    2-10 forintost nem éri meg beadni a méhbe az hót zihher ugyanis az nem réz! És kevesebbet adnak érte mint a névleges értéke! 1-5-20 forintosból csak az 1 forintost tudom hogy azt éri emg méhbe adni de majd csak késöbb!

    az 5 forintos nem hiszem hogy 5x olyan nehéz lenne mint az 1 forintos a 20 forintos meg pláne nem hiszem hogy 20x nehezebb lenne :)

    szal azzal feltöltő kártyát vegyél a póstán :D
  • akyyy
    #130
    olyan régebben vot, lehet ismét csinálnak ilyet, de én nem szeressem hetihetest:D amugy nincs is olyan sok 1 forintos:( inkább az 5 10 és 20bó, van nagyon sok:( de valahol van még egy pár.
  • Max7
    #129
    Amúgy most kapcsolok tegnap volt egy nagyon szép gesztus a Heti Hetesben! Be lehet vinni illetve be lehet küldeni és a gyermekétkeztetési alapítványak adják a pénzt!
  • Max7
    #128
    Az MNB (Magyar Nemzeti Bank) modosítani akarja a btk-t hogy a pénzt a bevonásáig ne lehessen beolvasztani! Ez azt jelenti hogy a végleges bevonás Március 1. -től számítva még 6 hónap!

    A méh-esek álítólag (nem reklám) A házon kívül szerint 1000ft-nyi 1ft-osért 1400ft-ot adnak!
  • akyyy
    #127
    melyik? a méh? h a jol tudom nálunk pont muter barátnőjének a szomszédságába van, gyalog sincs messze, vagy ha kocsival lemegy megyek vele. esetleg bicaj. de gyalog kb 10 percre van.
  • Mike at home
    #126
    akkor neked adom majd, hogy váltsd be
    én biztos nem fogok 100 forintért órákat mászkálgatni, meg cipekedni, persze gyalog, mert szóba sem jön az autó, elvinné az egész nyereséget
  • akyyy
    #125
    nincs számlám, max családnak, de pl postán vehetek telefonhoz feltöltőkártyát;)

    1 forintosokat megérdemes méhbe vinni? monjduk azt halottam nem mind1, milyenbe visszük, meg hogy elfogadják e, mennyit fizet érte.
  • Prank
    #124
    fizesd be velük a számláidat, ilyenkor a postán és egyéb közintézményeknél kötelesek elfogadni bármennyi aprót, még be sem kell rolnizni...
    a beváltással csak a baj van, és még fizetni is kell érte...
  • akyyy
    #123
    nah szóval up


    érdemes beváltani az 1 és 2 forintosokat?

    elég sok van belőle, monjduk 10esből is, meg 20asből is.

    elég sokat félretettem nemtom minek.

    2tól felfelé még oké elviszem postára, vagy bankba, és beváltatom, bár nemtudommennyire nézik ilyenkor hülyének az ember, ha jósok 10es 20ast ad hogy váltsa be :D

    1 forintossal az volt, hogy nem érdemes beváltani, hanem el kell vinni améhbe, mert pár fillérer többet kapsz érte, ami egy 1 forintosnál nem sok, de már 400 ft értékben kaphatsz érte 500at, és egy ezre sztem kijöne a sok apróból.


    valaki?
  • Max7
    #122
    4 nap hiányzik abból, hogy 2 hónapja megnyitottam ezt a topikot!

    Úgy látszik politikus lesz belöllem :D Ugyanis felháborodásomra remélem már mindenki tudja és nem lövök le semmien poént, bevonják az 1-2 forintosokat :D tehát ha veszek egy alátétet akkor azért minimum 5ft-ot kell fizetnem :D

    A Magyar Nemzeti Bank elnökének ( most már: Simor András), hogy a jövőben keressen fel személyesen és az 5leteimet ne sajátjaként dolgozza fel, hanem mint tanácsadójaként használja fel és fizesse meg :D

    Akit érdekel a hír itt pontosabban megtalálja!

    De röviden nem éri meg 1-2 forintosok szálításával számolásával bajlódni amit a lakosság nagytöbbsége nem használ (én is hagyom az aprót inkább a boltban) ezért bevonják! Március 1. még forgalomban vannak utánna már csak a bankok és a pósták fogadják el 6 hónapon keresztül továbbá 5 évig a Magyar Nemzeti Bank is beváltja!

    várom a véleményeket!
  • Max7
    #121
    hát azt kell hogy mondjam (igaz nem erről szolt kezdteben a topik) hogy nagyon is sokat erősödött a pénz :( a fizetésem $-ban kapom csekken és sajnos a forint erősödött!

    aki nem minden nap vált pénzt az még ott van leragadva hogy 250ft=1$ aki az elmúlt 1 évben váltott pénzt az ott van hogy 200ft=1$

    ez most 175-185ft=1$ -os áron mozog :S

    mi a fene okozta ezt a forinterősödést az elmúlt 1-1,5 évben? :S Fletóbácsi intézkedései? (csak politika mentesen...)
  • Crazygirl
    #120
    "Mit ér a magyar forint!" - s***t se
  • Max7
    #119
    hát inkább nem próbálkozok :)
  • Mhosah Myth
    #118
    Egy nagy kalap lócitromot... :)
  • Esrohnoil
    #117
    Pont emiatt nem így van... Próbáld csak ki.
  • Max7
    #116
    szerintem így van ahogy mondod :) bár ezt is ki lehetjátszani :) ketétépem úgy hogy 51% meglegyen és a 49%-ot kipotolom egy harmadik 10e-resből! és a harmadik tízezrest meg alapból be lehet váltani tehát 20e-ből lehet csnálni 30-at kis okoságal :)
  • Max7
    #115
    van benne valami de nem tudom szerkeszteni sajnos!
  • Gladiator
    #114
    szentem cseréld ki a mondatvégi írásjelet a téma fő és mellék címében és akkor jó lesz.
  • chungey
    #113
    Én úgy tudom ha beviszed a postára a bankjegy legalább 51%-át (így a másik felét már nem tudod beváltani, mert csak 49%) akkor megkapod a teljes összeget, hisz az ellenérték a te tulajdonod volt.
  • Esrohnoil
    #112
    Ergo kettétépett 10-ezres egyik feléért nem kapsz semmit amíg a másik felét is oda nem adod.
  • Esrohnoil
    #111
    Azt mondom h. csak a meglévő %-át fizetik, de ha csak a fele van meg, akkor nem ér semmit.
  • Max7
    #110
    azert a bank se hülye :) tépkedném ketté a 10.000-seket és viném be egyesével :D
  • Esrohnoil
    #109
    Megnézik hány %-a hiányzik és olyan értékben számítják be amennyi megvan belőle. De ha csak a fele vagy annál kevesebb van meg, eldobhatod mert nem veszik be a bankban sem.
  • Max7
    #108
    nem is fognak csak ha szánt szándékal rongálod :) ha véletlenül akkor ez van előfordul! ha egy bankba fizetsz egy ilyen celukszozott bankóval ott nem a pénztárba teszik és azt a forgalomból kivonják!

    és ha hiánytalanul megvan a pénz akkor a bankban adbnak helyete egy másikat ha hiányzik belolle valami akkor csak a felét! ha jól tudom!
  • Derelye
    #107
    Helo! Hát visszatérve a topic legelejére hogy pénzrongálás:kb 3hete volt hogy haverokkal bringáztunkm és vártuk az egyik spanth ogy dobja le magát, és mikoöben vártunk jött két gyerek a faterjuk meg ott várta őket a ház előtt, gyerek:találtunk egy ezrest de szanaszét van tépve!
    -mutasdcsak
    -gyerek odaadja -fater hosszas nézegetés után kibassza a konténerbe, mondván hiányzik egy darab. Nos nemtom mennyire igaz az hogy ha beviszed a bankba adnak helyette egy másikat, de nekem ezt akkor mondták, mind1 én nem turtam ki a konténer aljáról. Másik sztori: suliban büfé előtt szórakoztam egy 200-assal, és véletlenül kettétéptem, a büfés spanom volt és cellukszal összeragasztottuk, nagyon frankón :D. ja és még vmi számtalansor akadt már kezembe cellukszal megragasztott bankó, fizettem is vele, és elfogatták..szal nemtom hol itt az igaszág, de az biztos hogy ezért engem sose jelentettek fel :D