131
  • NKing
    #131
    Akárki akármit mond, nekem ez a film nagyon bejött. A maga műfajában szerintem igenis jónak számít, látványos, ami nálam alap, és még ott van jessica biel vagy a heroikus betétzenék. Szerintem mindenképpen jó film.
  • [NST]Cifu
    #130
    Hmm... úgytünik talán, hogy a kritika ez esetben teljesen helytálló volt? ;)

    Sok elismerő és felmagasztaló hsz.-t ugyanis nem láttunk eddig a filmel kapcsolatban. :)
  • JasonCorp
    #129
    A film hatott rám ! A kezem önmagától integetett a vászon felé minden egyes gagyi jelenet alatt...
    Ennél rosszabbat nem láttam még..
  • winnie
    #128
    nem lehetett eladni. hatalmasat bukott.
  • bgerison
    #127
    Hihetetlen, hogy még el lehet adni ezt a "Csak három ember állíthatja meg..." és megmentik a világot és társaik című történetet.
  • IoIa
    #126
  • [NST]Cifu
    #125
    Akkor gondolkozz még rajta, és majd jelezd, ha leeset.
  • IoIa
    #124
    Nem elég. Szeretnék én is röhögni. Írd a listát.
  • [NST]Cifu
    #123
    Nem mindenki születik Ridley Scott-nak, hogy csak jó filmeket csináljon vs. Izlések és pofonok...

    Ennyi segítség elég?
  • IoIa
    #122
    Miért kéne? Nem kerültem ellentmondásba magammal.
    Mit is írtam?
    "Nem mindenki születik Ridley Scott-nak, hogy csak jó filmeket csináljon"

    Tehát (gy.k.): csinált nagyon nagyon jó, és közepesen jó filmeket.

    Rossz filmjét még nem láttam.

    PS: igazán megtehetnéd a kedvemért, hogy leírod azokat a filmeket, amiket te jónak véltél, én is szívesen röhögnék.
  • [NST]Cifu
    #121
    Ez esetben talán át kéne értékelned a #116-os hozzászólásod is, nemde?
  • IoIa
    #120
    Igen. De ezen felesleges röhögnöd. Valószínűleg én is tudnék azon röhögni, hogy te mit tartasz jónak, vagy közepesnek. Izlések és pofonok...
  • [NST]Cifu
    #119
    A GI Jane-t vagy a Kingdom of Heaven-t közepesnek minősíted? :P
  • IoIa
    #118
    Hmmm... Na jó, voltak közepes filmjei is. De voltak nagyon nagyon jók is, mint pl:
    Alien, Hannibal, Black Hawk Down, Gladiator, Blade Runner. Én nem az alapján itélek meg egy filmet jónak, hogy mekkora kasszasiker volt. Egy csomó filmet fel tudnék sorolni, ami sokat kaszált, de egyébként egy kalap szar.
  • winnie
    #117
    Nem mindenki születik Ridley Scott-nak, hogy csak jó filmeket csináljon.

    ezen most szerintem mindenki jót röhögött:)))

    ugyanarról beszélünk, aki a szélvihart, a gi jane-t vagy az 1492-t rendezte? vagy, aki az idei év legnagyobb bukását, a mennyei királyságot szállította?
  • IoIa
    #116
    Az American Beauty rendezője csinálta, ha jól láttam. Bár az a filmje tetszett, ennek a trailerjéből sok jót nem nézek ki.
    Nem mindenki születik Ridley Scott-nak, hogy csak jó filmeket csináljon. És ha már "háborús" film, akkor a Black Hawk Down az egyik legjobb, amit láttam.
  • [NST]Cifu
    #115
    Akkor majd érdemes lesz odafigyelni a Jarhead c. alkotásra. ;)
  • juzosch
    #114
    A túlzott marketing a gond. Övék a világ legerősebb hadereje, bárkit levernek. De ez nem elég, valamiért még 3-4x ekkorának kell feltüntetni őket.
  • szombi
    #113
    Talán a mr&mrs Smith jobban tetszett?
    Én a mozi vetítőterméből kb. félidőben kijöttem, és visszakértem a jegy árát.
    Star Wars sokkal jobb volt!
    Scrow you guys, i'm going on! - (a kritikusoknak!)
  • Nyiri
    #112
    Aki ezt rendezte remelem elzavarjak.
  • Nyiri
    #111
    Tobbszor gondolkodtam mar hogy a 80s evek amcsi Rambo style filmeket lehet a hadsereg is szponzoralta hogy "beetesse" a nepet azzal hogy mindent megtettek :)
  • IoIa
    #110
    Előbb-utóbb az amerikai buta néző is rájön, hogy az amerikai hadsereg mítoszának nagyobb része hadi marketing, és csak jóval kisebb rész az, ami valóság. Ez az érzés Vietnám óta fokozatosan nő, ugyanis gyakorlatilag sehol sem tudtak igazán győzni. A pillanatnyi, rövid ideig tartó sikerek után jön a szégyenteljes kivonulás. Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy egy országot ne tudnának leradírozni a Föld színéről, mert ehhez a fegyvereik megvannak. De azt ők is nagyon jól tudják, hogy ezt nem tehetik meg. Sok lúd ugyanis disznót győz.

    A Lopakodó c. szennyfilm természetesen a hadi marketing része, a nézővel megpróbálja elhitetni, hogy az amerikai katona végtelenül emberséges, a legnagyobb teherbírású, olyan technikával rendelkezik, amivel szemben nem is lehet fellépni, és természetesen életben tartja a két főgonosz (amerikai szemmel nézve) - az arab világ és Észak-Kórea - elleni gyűlöletet.

    Bármilyen nézőpontból is vizsgáljuk a filmet, a konklúzió mindig ugyanaz: silány fércmű.
  • WiZZaRD
    #109
    it's a sony:)))
  • juzosch
    #108
    Ezen a filmen már messziről látszott, hogy bukás. Ezek halivúdban ezt nem látták előre? Pedig elvileg ők értenek hozzá.
  • winnie
    #107
    ez a film.

    usa - 35M bevétel
    worldwide - 65M bevétel
    video/dvd kölcsönzés - 20M bevétel (csak usa)
    videó/dvd eladások - 30M bevétel (csak usa)
    tévéjogok - 50M (világszerte)

    pl.

    annyira nem durva, lehet birni, ráadásul a sony-nak idén volt egy guess who-ja (28M költség, bevétel: 68M (usa) + 25M (világ)), vagy egy are we there yet-je (költség 32M, bevétel: 82M+15M), vagy egy hitch-e (költség: 70M, bevétel: 179M (USA) + 188M (világ többi része))
  • [NST]Cifu
    #106
    Mi nem stim? Ezen buknak mondjuk 60-70 milliót (mondjuk bejön 50 millió a mozikból, és 20-30 millió a DVD-kből és a TV-licencekből). Más filmen meg nyernek 100-200 milliót (mint a Spider-Man 2 esetén).
    Azon kívűl ne feledjük, hogy a Sony Pictures-ről van szó... van mit a tejbe apritaniuk, és hogy ilyen tré filmeket kiadnak? Hát az az ő bajuk. :)
  • Nyiri
    #105
    Ezt soha nem ertettem. Hany filmet latni ami a koltseg toredeket nem hozza vissza. Hogy birjak a studiok? :) Valami nem stim
  • IoIa
    #104
    Szerintem tévedsz. Mi is ennek a Robnak a vezetékneve? Cohen. Mivel ő echte hollywoodi "törzslakos", ezért biztosan fog filmeket csinálni. Már csak azért is, mert ezen a filmen egyáltalán nem látszik a 138 millió USD. De akkor hova lett a pénz? Biztos ugyanúgy "elmanipulálták", mint a sorstalanságnál a 3 milliárd HUF-ot. És az ilyen "tehetséges" pénzeltüntető emberekre ott is nagy szükség van. Meg a nasa-nál, és még sorolhatnám...
  • jefferson83
    #103
    Hepi börszt déj
  • juzosch
    #102
    Lehet, hogy nem a fizika a lényeg, de miért kell szándékosan hülyeségeket csinálniuk, aminek semmi célja?
  • Falatka2003
    #101
    Nagyon remélem! :D
  • troc
    #100
    Released in US July 29, 2005
    Total US Gross $27,516,645
    Production Budget $138,000,000
    Worldwide Gross $38,016,645

    ez a film akkora gané, hogy még az amcsik sem nézik meg... Lehet Robnak ez volt az utolsó munkája Hollywoodban? :)
  • [NST]Cifu
    #99
    Szerintem akiknek tetszett a film, magasról tesznek arra, hogy milyen szintű a fizikai hűség az adott esetben... :)))
  • IoIa
    #98
    Hmmmm..... akinek tetszett a film, az árulja már el a következőt:
    a filmben 22:27-től mondja egy női hang a sebességet. Kb. mp-ként nő a sebesség 1 MACH-el. A 1 MACH ~= 330m/s. Vagyis 33g a gyorsulásuk.
    Annak idején az űrhajósok kiképzése többek között arra is irányult, hogy hozzászoktassák az űrhajósokat a nagy gyorsulás elviseléséhez. Ha jól tudom, az oroszokat 7-8g-re képzik, az amerikaiakat ennél valamennyivel kevesebbre. Voltak vállalkozó kedvű emberkék, akik saját felelősségre ennél nagyobbra is hajlandók voltak. 12g-nél már májrepedés és tűdővérzés, eszméletvesztés is előfordult, így 10g-nél nagyobb megterhelés nem is engedélyezett. Akkor a filmben ezek a szerencsétlenek hogyan viselték el a 33g-t?
    A 33g még egy repülőnek is komoly megpróbáltatás lenne, nem hogy egy embernek!
  • winnie
    #97
    a szereplők (a 3 fő plusz a pár mellék) összvissz kaptak egy 10-est. Ők kvázi noname színészek. pár milla a rendzőnek, 1-2 a forgatókönyvírónak, a többi a forgatásra ment el.

    plusz ugye az ausztráliai, új-zélandi és thaiföldi forgatási helyszínek, valamint az anyahajó bérlése.
  • juzosch
    #96
    100M??????????????, és mire költötték? 3*20 milla a főszereplők gázsija + 40milla a grafika? Akkor miért nem tudtak még 1-2 millát kiadni egy forgatókönyvért és egy technikai konzultánsért?
  • winnie
    #95
    hanem minél kisebb befektetésből minél nagyobb bevételt érjenek el.

    a film az év egyik legdrágább, legtöbbe kerülő filmje volt. ugyanúgy 100M volt a költségvetése, mint a fantasztikus négyesnek.
  • juzosch
    #94
    Vannak filmek, ahol a látvány/realitás/történet miatt áthágják a realitás szabályait, de ez a film nem olyan. Sok dolgot meg lehetett volna reálisabban csinálni, ami semmiben nem korlátozza a filmet(pl egy olyan repülő, ami fel is tudna szállni, nem ilyen csótányok). De itt nem az volt a cél, hogy egy jó filmet csináljanak, hanem minél kisebb befektetésből minél nagyobb bevételt érjenek el. Mi kell ehhez? Látvány. Azt pedig legolcsóbban számítógéppel lehet csinálni. Remélem jól bebuknak, és többen nem próbálnak meg ilyen szarokat csinálni.

    Nem azt mondom, hogy a film nagyon rossz, de normális hozzáállással, és picit több befektetéssel nagyságrendekkel jobb filmet lehetett volna csinálni.
  • Riker87
    #93
    hmm nekem tetszik a film, nem tudom másoknak miért nem :)
  • Macccy
    #92
    nono ... szórt aza Ben csapdát ..... és ha jól elméxem nem kitért hanem a földbe szúrta őket acsaj .....
    Amúgy meg egyvéleményen vagyunk.