3016
  • Slig
    #2856
    Szerencsés vagy akkor ;) Hát én is winfoson, meg doson nevelkedtem, de már annyira elegem volt az XP-ből, hogy muszáj volt váltani. A laptopomra feltettem az ubuntut, és a kinézetét megmacesítve már tetszett is a dolog, a maga compiz fusion-je eléggé szép megjelenést kínál. És a WINE a winfos progik nagyrészét futtatja. De sajna azon a laptopon még a linux driverei is kétségesek voltak, az osx-et felejthettem el... De az asztali gépen az van, megjegyzem AMD-s gép, és szenvedni nem kellett vele tényleg sokat, csak az XxX V2 release-t feltettem, bejelöltem a drivereket, meg az AMD kernelt, és már megy is minden, kivéve két dolog, amik nagyjából feleslegesek. Az egyik a mikrofonbemenet a hangkártyán, a másik pedig, hogy sleepből nem jön vissza. De az előbbi problémát meg lehet oldani egy USB-s kütyüvel. Megjegyzem, gyorsabb a gép, mint néhány macbook ;) Szóval az apple hardverek nem is igazából a hardver miatt olyan drágák, hanem maga a mac os x miatt... Báár egy minit én is szívesen elfogadnék, nagyon jó lehet, hogy csak egy pici kocka és teljesen hangtalan... De hát egyelőre jó ez is nekem...

    Ja és dual bootba meg lehet csinálni a windows-mac kombót (mint a bootcamp), de én feltettem a vmware fusiont, és a vicces az, hogy itt macen belül gyorsabban futnak a win alkalmazások, mint magában a windowsban xD
  • Zozo76
    #2855
    Bar az is igaz hogy a legjobb gep a vilagon a Commodore 64. Annak tenyleg semmi hangja nem volt. (az alapgepnek, a floppynak volt boven ha ment) :)
  • Zozo76
    #2854
    Ebben teljesen igazad van. En se vettem a gepet hogy oszinte legyek hanem kaptam ajandekba az ocsemtol. Persze nem hasznalt hanem teljesen uj. Szoval en ugy valtottam hogy nem is akartam. Csak jott. :)
    En PCn az evek folyaman mindent megprobaltam hogy elhagyjam a Windowst de sohasem sikerult. Igy jottek sorba az OSek:
    DOS 5.0
    DOS 6.0
    DOS 6.22
    WINDOWS 3.0
    WINDOWS 3.11
    WINDOWS 95
    WINDOWS 98
    WINDOWS 98 SE
    WINDOWS 2000
    WINDOWS XP
    es amivel probalkoztam:
    BEOS
    OS/2 WARP
    REDHAT LINUX
    UBUNTU LINUX
    meg a fene tudja meg milyen LINUX, volt egy par.
    Mukodtek de a DOS/WINDOWSon kivul mindegyikkel szarakodas volt csak, ez nem ment, az nem ment, ehhez ilyen driver kene, ezt kene beleforditani a kernelbe. Aztan a vegen mindig az jott ki hogy tobbet szarakodtam a geppel hogy valami menjen vagy hogy ugy menjen ahogy kene, hogy a tenyleges hasznos hasznalat meg sehol nem volt. Addig soha sem lehet majd normalisan, kinlodas nelkul telepiteni/frissiteni a MAC OSt mig az Apple nem akarja. Marpedig egyertelmu hogy nem akarja es ez ertheto is. Persze nem akarok senkit sem megbantani csak en mar tulestem ezen a dolgon. Vagy ebben a topikban hitteritonek redukalodok? :)
  • Slig
    #2853
    Nézd, akinek nem telik rá, be kell érnie ezzel. És különben is, megéri, ha meg értesz hozzá, akkor nem nagy szenvedés...
  • Zozo76
    #2852
    En mar egy honapja valtottam. 16 ev PCs DOS/WINDOWS korszak van mogottem, meg elotte jopar ev C64-es. Az evek folyaman volt mar minden fele gepem majdnem:
    286 AT 16Mhz
    486 SX 40Mhz
    486 DX 80Mhz
    Pentium 120Mhz
    Pentium 200Mhz
    Duron 1 Ghz
    Athlon 2600+
    MSI Megabook 1.6Ghz
    MSI Megabook 2Ghz

    Most mar egy MAC MINI (2009) boldog tulaja vagyok. :)
    Sztem csak ugy a MAC OS nem igazi PCre felteve. Nekem eszembe sem jutott volna hogy akarmelyik gepemre MAC OSt tegyek fel. Szerintem csak kompromisszum es igy kinlodas. Az elvezetes szamitogep hasznalatban az a lenyeg hogy egyszeru legyen a rendszer hasznalata, es ne kelljen kinlodni mindenfele szarral. Amikor a laptopra valtottam a vege fele egeszen uj elmeny volt a halk mukodes. Na ehhez most rajott a mini teljesen (szinte) hangmentes mukodese. Az ember nem is hinne hogy lehet zugas nelkul is hasznalni szamitogepet. PChez Windows/linuxot kell hasznalni, MAChez meg Mac OSt. Ja tenyleg, most van elosszor legalis OSem... :)))



  • Zsoltika 007
    #2851
    osx86
  • Verseghy
    #2850
    Hát az macerás.
    Nincs pénz macre, de borzalmas ez a winfos...
  • Evin
    #2849
    Pusztán elméletben, ha összeállítasz egy nagyon hasonló gépet, mint a Mac, akkor arra simán is fel lehetne tenni az eredetit, nem? Ha elfelejtjük, hogy EFI-s lap nincs forgalomban.
  • Slig
    #2848
    Úgy nem... A kernel módosítása nem legális... Bár... ha megveszed az osx-et, és összeraksz egy olyan gépet, amin fut a vanilla kernel, akkor esetleg...
  • Verseghy
    #2847
    Hello!
    Én azt szeretném kérdezni, hogy lehet-e osx-et telepíteni egy nem mac-es gépre? Természetesen legális meg normális úton?
  • Slig
    #2846
    Jaja, én is azt használom. Egész jó, bár örülnék egy 10.5.7-es release-nek.
  • CheeBee9
    #2845
    Okesz, úgylesz. Láttam, hogy az XxX-et sokan írogatták abban a topikban.
  • Slig
    #2844
    Igaza van. Tedd fel az XxX 10.5.6 Final Rev2-t, és menni fog minden jól. Van ilyen, hogy összeakad a grafkártya a kernellel, sajnos én is épp ezzel szenvedek egy másik gépen...
  • CheeBee9
    #2843
    iDeneb / iAtkos 10.5.5
    iDeneb / iPC 10.5.6

    Szinte minden megy frankón a P5B-VM lapomon, csak a tetves GMA nem

    SteveO megmondta a frankót, de nekem nem akar működni...
  • Slig
    #2842
    Melyik release-ket próbálgattad?
  • CheeBee9
    #2841
    Jah... görcsölök vele egy ideje. Mindene frankó, csak ez nem
  • Slig
    #2840
    945, vagy 965-el kell asszem... De azt működésre lehet bírni elvileg simán. Na te is nekiálltál a hackintoshnak? :D
  • CheeBee9
    #2839
    GMA x3000-rel tolja valaki? Nem bírom működésre bírni, csak a 950-es kext-tel, de az meg csak 1024x768-ban adja.

    Insanelymac-en meg írtak kb. 3 oldalt hasonló cipőről, de elveszem valahol a szakzsargon és a kext-halmazok közt.
  • antalkrisz
    #2838
    Itt is ugyanaz van, szóval nem hardveres hiba. OS X 10.5.6. van fenn, de csak azóta van ez, mióta egy külön partícióra felraktam az XP-t. Köszönöm az "ötleteket" részemről az ügy lezárva.
  • Zsoltika 007
    #2837
    Amúgy meg azt képzeled a 2 hónapos vinyó nem lehet szar? :D
  • Slig
    #2836
    Melyik verziójú OSX? Mióta van ez?
  • Zsoltika 007
    #2835
    Nem vinyó hanem filerendszer :D A vinyó hibát a felület ellenőrzéssel kéne :D
  • antalkrisz
    #2834
    Zsoltika 007: A winyó két hónapos WD, szóval nem hiszem, hogy azzal lenne a gond.
    Slig: ha törlöm a partíciót, akkor simán le tudnám formázni OS X alatt, de azt nem akarom, mert fontos adatok is vannak rajta. Tudom,akkor azokat kellene lementeni, de kíváncsi lennék a megoldásra, mert ez biztosan valami szoftveres probléma lesz...
  • Slig
    #2833
    Ez furcsa, lehet le kell azt formázni, esetleg újrarakni a wint :S
  • Zsoltika 007
    #2832
    Esetleg win alól egy filerendszer ellenőrzés?
  • antalkrisz
    #2831

    Bocs a minőségért, de 20k a határ.
  • antalkrisz
    #2830
    Nem az a gondom, hogy nem tudja írni, hanem hogy egyáltalán fel se mountolja (csatolja) az XPs partíciót. Ugyanazon a vinyón lévő maces partícióval semmi gondom sincs. Gyanús, hogy a Win valahogy elcseszte a partíciómat.
  • Evin
    #2829
    iPC-hez elméletileg lesz update, talán a többihez is.
  • Slig
    #2828
    Jah, nem tom rá merjem-e ereszteni a rendszeremet, és feltegyem, van egy olyan baljós előérzetem, hogy hazavágná... Sztem én is várok inkább egy új release-re.
  • Evin
    #2827
    Végre kint a 10.5.7, jöhetnek az új release-ek.
  • Slig
    #2826
    Hát, én 10.5 -öt használok az asztalimon, minden jó, és megy, kivéve a sound blaster audigy SE. Barátnőmhöz tettük fel a 10.4-et, és ott is minden jó, csak a mikrofonbemenete a CMI8738-nak nem megy :S
  • Slig
    #2825
    Tedd fel az NTFS 3-G + MacFuse -ot.
  • Evin
    #2824
    Még 10.3.9 és 10.4.x-et sikerült eddig telepítenem saját gépre régebben, más gépén meg 1napig használtam 10.5-ös verziót.
    Azóta nem sikerült saját gépre 10.5-öt felraknom.

    Sajnos nem tudok, mindig Realtek hangkártyám volt, és eddig sosem kellett kext után kajtatnom.
  • antalkrisz
    #2823
    Hali. Nekem annyi gondom van, hogy muszáj voltam XP-t telepíteni az egyik partícióra, amit már réges-régen megbántam. Most az OSX nem tudja felcsatolni az XP-s partíciót, mondván "Filesystem verify or repair failed.". Mit tegyek?
  • Slig
    #2822
    Hány gépre sikerült feltenned eddig? Esetleg tudsz Cmedia 8738-hoz olyan kextet, amivel a mikrofonbemenet is műxik?
  • Evin
    #2821
    Már láttam, de a blog szerint sb600-at támogat. Másik helyen elméletileg az ideneb meg a leo4all viszi az sb750-et, de biztosat ezekről sem tudok.
    Akkor valószínűleg így végigdarálom őket: leo4all, ideneb, xxx, lawless. IPC biztos nem megy.
  • Slig
    #2820
    Szerintem ez támogatja, hát tégy egy próbát...
  • Evin
    #2819
    Tud valaki (AMD)SB750-es chipkészlethez kext-et, vagy ezt támogató release-t?
    10.5.7-ről van vmi hír? A hírek szerint múlt pénteken kellett volna kijönnie, nem?
  • Inquisitor
    #2818
    A legjobbak inkább a G965/G31 lapok némelyike, ez tuti mert volt aki raklapszám vette DTP stúdióba. Csak ő Mac dobozba építette, hogy ne ábránduljanak ki a megrendelői :D
    Azokra alapokra az origi OSX id felmegy persze, és hát az úgy kissé stabilabb.
  • Hunnenkoenig
    #2817
    Ok, közben megtalaltam. De birka vagyok, istenem...

    NA mindegy, azert köszi :-)