3016
  • Slig
    #2896
    Hát hasonló volt mint a PS/2, de kicsit más volt. Meg a billentyűzetbe kellett az egeret bedugni, nekem van is egy ilyen régi power mac 7300-as gépem xD

    Amúgy ps/2 to usb átalakító is megteszi szerintem
  • Evin
    #2895
    Kösz az infót. Bár ez miatt nem fogok újat venni.
    Viszont USB előtt akkor mit használtak? :)
  • Slig
    #2894
    Ha veszel egy USB-s billzetet minden gondod megoldódik. Mivel semmilyen macben nem volt ps/2 soha, ezért nem véletlen, hogy a hekkelt támogatás ilyen gyászos... Lesz rajta home is, end is, és 0/í csere is megoldódik.
  • Verseghy
    #2893
    Csak én maximálisan elégedett vagyok.. Eddig..:) Najó tényleg egy home, end és delete gomb nem ártana, de elnézem, mert laptop:P
  • Evin
    #2892
    Pech. Akkor mindketten 1malomban őrlünk. :)
  • Verseghy
    #2891
    Nekem MacBook-om van. Ilyen billentyűzetem van, csak fehérbe. Akkor elvileg tudnia kéne ha van, én nemtudom, friss Machintos felhasználó vagyok..:)
  • Evin
    #2890
    Elméletileg ez a legújabb billentyűzet. Remélem neked is ilyen van. Az Fn és delete gombok mellett azok akkor mik, ha nem home és end?
  • Verseghy
    #2889
    Egérrel.:) De lehet, hogy vannak valami más módja is. De én azt nem tudom..:)
  • Evin
    #2888
    Sima pc, hiszen ez OSx86 topik. :)
    iMAC-et 1ípercig használtam. A fene sem emlékszik mi volt a billentyűn.
    Akkor te mivel ugrasz sor elejére és végére?
  • Verseghy
    #2887
    Drága, de megérte..:)


    Neked normál gépen van os x-ed? Hát pl nekem MacBookom van és nincs rajta home meg end gomb, tehát gondolom nem véletlen nem működik neked. Nincs támogatva.
  • Evin
    #2886
    Na akkor jól mondtam, csak én a saját mércémmel mértem. :) Az sok pénz.

    Van arra vmi megoldás, hogy pl az í a 0 helyén van a billentyűzeten, vagy hogy az End és Home nem működik? AMD-m van, szóval olyan összetevőket kellett telepítenem, amihez csak az Apple PS2 használható, ami miatt van ez így, gondolom.
  • Verseghy
    #2885
    De, fender stratocasterem van. Made in U.S.A. 2006os, American Series. 280ezer forint most az ára. Bár én még anno olcsóbban vettem valamennyivel.
    Mostmár American Standard a neve 2008 óra, de én 2006-ban vettem akkor még Series volt.
  • Evin
    #2884
    Na de gondolom nem Fender Stratocaster, azok megfizethetetlen árban vannak, amennyire tudom. Jó tény, nem vagyok igazán jól értesült ezen a területen, de ahol láttam, ott baromi drága volt.
  • Verseghy
    #2883
    Amerikai Fenderem van. Gondolod küldök róla képet ahogy játszom rajta.. Úgyhogy nem álmodik itt senki..:)
  • Evin
    #2882
    Álmodik a nyomor. Méghogy Fender. :D
    Nem vagy te Ford Fairlane.
    Én most próbálom az iLife-ot beszerezni. Nem volt sok időm a MAC boltban kipróbálni.
  • Verseghy
    #2881
    iMovie-val meg GarageBand-el csináltam zenét meg egy kis videót:) A végén én is játszom benne:P
    LINK
    Enjoy:)
  • Verseghy
    #2880
    Szerinted a vodafone-nál nincs?
  • oroy_
    #2879
    settings > general > network > internet tethering
    ha nincs akkor a szolgáltatod nem engedélyezi alapból.
  • Slig
    #2878
    Van ötletetek ezt a webcamot hogy üzemeljem be? CD-jén csak wines driver volt, skype nem látja, ellenben a system profiler:

    USB2.0 Web Camera:

    Termék ID: 0x0323
    Forgalmazó ID: 0x0ac8 (Vimicro Corporation)
    Verzió: 1.00
    Sebesség: Legfeljebb 480 Mb/sec
    Gyártó: Vimicro Corp.
    Helyszín ID: 0x22300000
    Rendelkezésre álló áram (mA): 500
    Szükséges áram (mA): 500
  • Verseghy
    #2877
    De nem találom hol kell..:)
  • Zsoltika 007
    #2876
    Akkor engedélyezni kell a tetheringet. Lehet az a baj.
  • Verseghy
    #2875
    De új szoftver már alkalmas arra, hogy laptoppa párosítsd és internet kapcsolatot megoszt a telefon. Tehát tudsz az iPhone 3G-s kapcsolatán keresztül netezni a laptopon.
  • Verseghy
    #2874
    Áhh, ott se válaszolt senki, se itt az iPhone topicba, senki nem tud erre semmit.:( De egyszerűen nem értem, hogy látják egymást és nem tudnak egymáshoz csatlakozni....
  • Zsoltika 007
    #2873
    Ja meg is találtám: "Az iPhone Bluetooth része csak kihangosítóval/headset-tel működik.
    Minden más Bluetooth funkció (pl. fájlküldés stb.) nem használható az iPhone-on."
    KATT
  • Zsoltika 007
    #2872
    Beszmac-en írj be szerintem ott biztos van olyan aki már találkozott ezzel a hibával. Nekem sajna nincs iphone.
  • Evin
    #2871
    Nem nagyon vagy lemaradtva. Atz hiszem pont tegnap jött ki.
  • Zozo76
    #2870
    Na szep, pont egy hackintosh szeru topikban jovok ra hogy van mar 10.5.8, pedig valodi MAC felhasznalo vagyok, csak az automata frissitest ruhhelem, kikapcsoltam mindenhol. :)

    Koszi Zsoltika :D
  • Verseghy
    #2869
    Nem lett jó. Egyéb ötlet?:(
  • Evin
    #2868
    Ott OFF-on van. De az is lehet, hogy csak mivel nem adok neki vinyót, kapcsol ki. De azért újra megnézem.

    Visszatérve a korábbiakra: én felraktam a VLC 1.01-et, és mennek az avi-k. Lehet, hogy a divx-hez külön kódek kell?!
  • Zsoltika 007
    #2867
    10.5.8-at tedd fel elvileg javítottak a bluetooth kapcsolaton is. Lehet pont ez volt a gond.
  • Verseghy
    #2866
    DivX-et raktam fel és most lejátszik mindent a QuickTime. Köszi^^

    Na és az utolsó kérdésem:
    Nem tudom az iPhone 3GS-emet Bluetoothon csatlakoztatni a MacBookomhoz. Megtalálják egymást, aztán kiírja a gép, hogy amikor megjelenik a másikon is a számok akkor menjek a folytatásra. Rámegyek aztán kicsit tölt és kiírja, hogy sikeres lett, de nem kapcsolódnak össze. A telón csak bekerül az eszközök közé, de azt írja, hogy Not Connected. Valakinek van ötlete?
  • mflex #2865
    alma-preferences-time machine ikonra klikk- bal alul "kapcsoló" off...
  • Evin
    #2864
    Frissen telepített 10.5.7, és belépés után mindig kidobja, hogy xy vinyó lehet-e a Time Machine backup vinyója? Hol lehetne ezt kikapcsolni? (TimeMachine OFF)
  • Slig
    #2863
    NTFS 3-G + Macfuse az NTFS partyk írására

    És tedd fel a periant, az a mac codec csomagja, akkor bármit le fog játszani bármi...

    Winfos media playert sürgősen felejtsd el :D
  • Verseghy
    #2862
    Köszi mindenkinek!;)
    Azt nem tudjátok, hogy miért van az, hogy ha rákötök egy USB-t háttértárat (pen drive, vagy egy másik vinyót ilyen szarsággal, ami USB-n megy) akkor nem lehet a file-okat módosítani. Nem a vinyó miatt, mert 3ból 3-al ezt csinálta, bár nem ellenőriztem le, hogy másik gépem lehet-e, de ha lesz alkalmam megcsinálom.
    Ötletetek van?
  • Zsoltika 007
    #2861
    Én movist-ot használok az is nagyon jó.
  • Evin
    #2860
    [URL=http://wiki.beszeljukmac.com/mediawiki/index.php/PCvsMac_programok]"A" lista[/URL]
    Először az MPlayer-rel kezdd. (Bár a VLC-nek is vinnie kellene.)
  • Verseghy
    #2859
    Hello
    Most vettem egy MacBook-ot, 2.13 ghz core 2 duo, 4 gb ram, eddig nagyon szeretem, de az avi lejátszással gondjaim vannak. Szedtem le vlc-t, de az nem igazán működött, aztán most Windows Media Playert, de az sem játsza le csak a wmv-ket, QuickTime pedig azt írja, hogy nem tudja megnyitni, bár alapjáraton azt a programot ajánlja fel. Ti mit használtok?
  • Slig
    #2858
    Van benne valami :) Van azért mac hardverem is, mondjuk régiek, egy power mac 7300, meg egy iMac G3 ^^
  • Zozo76
    #2857
    Az a helyzet hogy a MAC nem egy csoda, se a gep, se az OS. Semmi olyan ami nelkul nem lehetne elni. Inkabb egy eleterzes. :)
    Kezdve azzal hogy gyakorlatilag ahogy kicsomagoltam a gepet mar eleve rajta van az OS, az install lemezeket csak akkor lattam, azota sem. Soha nem tettem fel meg ennyire keves programot mint most. Egyszeruen amire nekem kell a gep arra ehhez az OShez adott programok tudasa es minosege nekem tokeletesen megfelel. Peldaul Windowson probalgattam a Safarit es kitalalhatod nem tetszett, nem birtam megszokni maradtam a Firefoxnal. Aztan most jott egy honapja az eletembe a MAC es lass csodat Safarit hasznalok es szeretem is. Pedig ugyanaz mint Windowson csak nemtom itt valahogy mashogy allsz hozza a dolgokhoz. Csak azt akartam kihozni ebbol hogy en igazabol nemigen vagytam a MACOSre, de nem szivesen cserelnem le mar se a gepet se az OSt. :)
    Persze aki jatszani is akar annak azert nemhiszem hogy a MAC lenne a megfelelo platform. De aki eleve konzolozik es eszebe sem jut PCn jatszani, annak nagyon bejohet ez a mas vilag. Szal akkor "kapod el" ezt az erzest ha tenylegesen MAC hardvert tudhatsz magadnak ami persze tenyleg nem olcso. Viszont teljesen igazad van hogy mar az is egy nagy lepes ha az OSt hasznalhato mukodesre tudod birni PCn.