3016
  • Hunnenkoenig
    #2816
    Sziasztok!

    Eletemben elöször hasznalok OSX-et egy hackintoshon.

    Hol a picsbe van ezen a kikapcsologomb (shutdown)?

    Nem röhög! Eddig windowst hasznaltam :-D
  • zolo
    #2815
    Ez nálam is megtörtént, 120 gigányi adat lett oda, közte 40 gigányi fotóm és zeném...
    Mindent visszahoztak, de azóta sincs újrarendszerezve...

    Ezután megfogadtam, csak akkor lesz OSX, ha lesz még1 vinyóm. Partíciónáló Live CD-vel csináltam neki partíciót, aztán ugyanaz a hiba mint nálad.

    Shit:@
  • CheeBee9
    #2814
    Jah... így könnyű

    A legjobb Hackintosh-lapok a Gigabyte P35/P45-ösök...
  • item
    #2813
    Üdv urak, Iatkos 10.5.5 van fent simán felment, nem babráltam semmit a costumise résznél, hálózat megy, grafika jó, hangkártyát automatikusan felismerte (Behringer BCD 3000) szal eddig minden jó, az software updatenal egyedül a 10.5.6 ot nem raktam fel mert ha azt is frissitette akkor köv indulásnál már nem indult el a rendszer csak a apple logo meg a kis karika mardt,

    Gigabyte P45 lap, Core2 Quad proci Q6600 4GB 1066 os ram, Ati 4850 Vga...
  • Zsoltika 007
    #2812
    Ugyanúgy meg kell piszkálni azt is hogy felmenjen. Nem csak az efi a különbség.
  • Zetorg
    #2811
    na majd megnézem őket...

    tudtok valamit az EFI bios-os pc alaplapokról? állítólag fölmegy rá simán az osx...
  • Zsoltika 007
    #2810
    Az új msn is jó. Én visszaálltam rá adiumról mióta az beomlott.
  • Evin
    #2809
    Pidgin, Adium, aMSN. (az első kettőhöz biztos van magyar nyelv)
  • Zetorg
    #2808
    milyen msn alternatíva van osx-re ami használható?
  • Zetorg
    #2807
    xp telepítővel csináltam a partíciókat...
    eddig hibátlanul ment így mindíg az osx telepítés, de most megszopatott rendesen :(
  • Zsoltika 007
    #2806
    Ilyen akkor szokott lenni ha partition magic vagy vmi 3rd party partícionálóval csinálták az elosztást. A win simán felmegy de bármi mástól beomlik az egész. Legyen az linux osx stb
  • Zetorg
    #2805
    ma fölraktam megint.
    3 partíció van a vinyómot. egyiken volt egy xp, másikon meg 300 giga adat, a harmadik pedig üres volt.
    elindítottam a telepítőt, kiválasztottam az üres partíciót és disk utility-vel leformáztam. kicsit várt, aztán kiírta, hogy hiba történt törlés közben.

    elült minden adat a vinyómról :@
    letörölte az összes partíciót...
  • High end PC #2804
    Köszönöm az információt!
  • Evin
    #2803
    Unix, szóval nem.
  • WorldTorrent
    #2802
    Ez a Mac OS milyen ?:) futnak rajta pl az exe fajlok vagy unix alapu ez is ?
  • Evin
    #2801
    Az OSX belenyúl a MBR-be, szóval kétséges, hogy arról indulhat-e Win rendszer. Én mindig külön vinyóra raktam az OSX-et. DE, csak Fat32-re ajánlott OSX-et rakni, NTFS-el nincs teljesen kiegyezve.
    Szóval a legbiztosabb egy külön vinyóra rakni.

    mate317
    Csak azért kell a vista lemez, ha elszállna az egész partíció, vagy véletlen törölnéd az egészet. Tudtommal lentebb van link tutoriálhoz, ami leírja, hogy kell 2rendszert telepíteni.
  • High end PC #2800
    Jelenleg négy féle Windows is van a PC-émen. Akkor azt mondod ne csináljak egy partíciót az OSX-nek, mert azon a vinyóm egy egyik Windowst is elbarmolhatja?
  • mate317
    #2799
    Hello! Írták, hogy kell az eredeti vista cd is ahhoz hogy felrakjam az osx-et is és egyszerre legyen a kettő a gépemen. Tényleg kell, mert a laptopomhoz nem kaptam vista telepítőt. És driverek mennyire vannak megoldva?
  • zolo
    #2798
    Nemmind1 milyen verziót töltesz le.
    Létezik külön Intel-es és Amd-s verzió.

    Egyszerű a telepítése, elindítod, Disk utility-vel megformázol neki egy partíciót, és mehet oda a telepítés. Feltéve hogy nem win mellé teszed.

    Ajánlott körültekintőnek lenni, mert rányomtam a partícióra amit megcsináltam neki, ennek ellenére leformázta azt, amelyiken az összes fénykép és zene volt... (:SSSSSSS)

    Bővebben a Wiki menüpontban
  • High end PC #2797
    Sziasztok!
    Segítséget kérnék!
    Letöltöttem a Mac OS X Leopard-ot amihez az volt írva, hogy for PC. Gondolom ezért már hackelt lehet.
    Kérdésem/kérésem: valaki legyen oly szíves, és magyarázza el nekem részletesen lépésről lépésre, hogyan tudom feltelepíteni a PC-émre.
    Kössz
    Üdv.
  • hetfieldlike
    #2796
    remek.
  • antalkrisz
    #2795
    Google-ba rákerestem a CarbonLib Fix-re, és megoldódott a probléma, a telepített programok hibátlanul működnek.
  • mate317
    #2794
    Hogy csináljam meg, hogy iTunes-ban egy szám rajta legyen több albumon is?
  • hetfieldlike
    #2793
    sikerült megoldani a dolgot ?
  • antalkrisz
    #2792
    Magyarul:
  • antalkrisz
    #2791
    Nekem megy a szoft. frisstés hibátlanul. iDeneb 1.3. Viszont néhány programot nem sikerül teleptenem (pl. Audacity 126). Ezt a hibátirja:
  • Zetorg
    #2790
    sikerült megoldani. telepytésnél a customize-ben bepipáltam az nvidia drivert és jó lett.

    aztán frissítettem a rendszert és azóta nem indul :D
    sehogy sem működik a netes update a hekkelt rendszerrel?
  • osxaddicted
    #2789
    vga/dvi átalakító pl?
  • Zsoltika 007
    #2788
    Ha jól tudom gef8-nál csak dvi-os monitornál lehet állítani a felbontást.
  • Zetorg
    #2787
    na fölment az osx...
    8800gt van a gépben, de csak [email protected] crt-vel elég kellemetlen :D
    próbáltam nvidiat drivert telepíteni, de meghalt a rendszer
    azóta rendszerindításkor egyből kiírja, hogy indítsam újra. apple kékhalál :o
  • Hiperwolf
    #2786
    Nah szoval rájöttem h hülyeséget irtam és javitok. Driver kéne ad1986a vagy sb0570 tipusu hangkarihoz. Ha valamelyik is benne van egy osx86 telepítőben a akkor mondjátok meg h melyik az mert én nem látok ilyet.
  • Hiperwolf
    #2785
    Jah és még azt tenném hozzá h a kalyway és a leo4all se megy. A videokártya meg mind1 mert csak az iDeneb-be baszakodott.
  • Hiperwolf
    #2784
    De rendesek itt az emberek... Elhalmoztok megoldásokkal, de télleg... Tessék már a #2775-t és a #2776-t elolvasni és válaszolni pls!
  • Zetorg
    #2783
    aha. kössz a segítséget.
    akkor valamelyik nap partícionálok és telepítek :)
  • Zsoltika 007
    #2782
    Így van. Viszont ha nem nyomsz semmit akkor az osx indul lapból. Vagy ha olyan verziót raksz fel ami nem töltené be a választó képernyőt akkor felrakod az acronis disk director suite-t és abban feltelepíted az os selector-t ami grafikus felületen teszi lehetővé a betöltendő os kiválasztását.
  • Zetorg
    #2781
    akkor ezek szerint telepítek egy xp-t aztán egy osx-et és tudok választani? nem is kell trükközni?
  • Zsoltika 007
    #2780
    Az alap osx bootoló is felismeri a wint. Indításnál f8 és lehet választani.
  • ivjoe
    #2779
    Grub?
    Unix-like-on az a menő, nem tudom, apple sztem heggesztett hozzá valami szebbet. :)
  • Evin
    #2778
    Meg lehet, csak akkor 2 partíció kell rá.
    Van olyan program, ami boot-kor kezeli a 2rendszert és lehet választani. Sajna a nevére már nem emlékszem, de alán már ide le volt írva. Olvass vissza.
  • Zetorg
    #2777
    meg lehet oldani valahogy, hogy 1 vinyóról fusson osx és winxp?
    boot menüt lehet valahogy csinálni, hogy melyik induljon?