3016
  • precision
    #2936
    ELINDULT! Csak sajna a wlan chipet nem latja. Probalkozom mas driverrel...

    btw azt h tudom beallitani h latszodjanak az ntfs particiok?
  • precision
    #2935
    fuh most elindult a telepites az iAtkossal :)
    most tart a telepites negyedenel kb... kivancsi vagyok :)

    ezt a hszt a telomrol irom epp azert nincs ekezet igy konyebb megirni
  • precision
    #2934
    most megpróbálom ugyanazt az iso -t (az iatkost) kiírni egy másik író programmal, lassabban, mert találtam egy olyan fórumbejegyzést ahol másnak is volt ilyen gondja és ez megoldotta

    ha nem megy, akkor visszatérek ahhoz ami felmászik, kipróbálom a -v -t hogy mit ír, és jelentkezem :)

    köszi a helpet! :)
  • Evin
    #2933
    Laptopos tapasztalatom nincs-e téren laptop hiányában, de ha jól értem még a telepítés se indul el?! Az fura.
    Akkor maradjunk annál, ami feltelepszik. Abban nem tudom mik vannak és most csak az iAtkos-ra hagyatkozva tudok tippet adni.
    Van benne több kernel lehetőség, meg SATA driverek? Azokkal kellene variálni, kipróbálni hátha az egyik megy. Ilyen tesztelgetés alkalmával NEM kell újrarakni mindent, elvileg elég ha csak azt jelölöd ki, amit cserélnél.
  • precision
    #2932
    azóta leszedtem egy iATKOS 10.5.7 -et, azt próbálom felrakni... de hát nem megy
    mindent úgy csinálok ahogyan "kell"
    megformázom a partíciót osx extended journaled -re, customizenál kiválasztom a dolgokat amik kellhetnek (chameleon, vga, audio, wlan, lan driver, meg egy-két apróság mint laptop battery stb.)
    aztán megyek az installra, leellenőrzi a dvd -t (direkt hagytam hogy végigmenjen, sose tudni alapon) nem talált semmilyen hibát
    aztán mikor indulna a telepítés kiírja, hogy sorry de nem tudja telepíteni, mert nem talált software -t amit telepíthetne :D az tökmind1 hogy 6 gigányi cucc van kijelölve telepítésre... nem tok mit csinálni csak a restart gomb aktív, de hiába restartolok, ugyanez lesz...

    nemtom mi lehet a gond, valszeg nem akar írni a vinyóra, akkor hal le mikor elkezdené másolni a fileokat... de nem vágom mert a disk utilitynél meg verifyoztam a partíciót, és azt írta ki hogy minden fasza (az iDeneb féle verzió pl simán másolt rá)

    van vmi ötleted?
  • Evin
    #2931
    Ha feltelepült, akkor már jó.
    Mikor billentyűre vár, hogy továbblépjen a betöltéskor, nyomd meg azt a gombot, amire beírhatsz valamit, fejből most nem tudom. Utána írd be: -v
    Erre csak parancssorokat látsz, almás töltőképet nem. meg kellene nézzned minél hal be. Szerintem boot eszközt keresne.
    Szerintem telepítsd újra és ne alapértelmezett beállításokkal rakd fel, hanem te válasz ki mit rakjon fel. Ebben így fejből nem tudok segíteni, olvasd el mi mire jó (általában odaírják), és melyiket mihez nem használhatsz.
    Nekem most iAtkos 10.5.8 van fent asztalin (a chipkészlet miatt másik nem is ment fel, 10.6-osakat még nem néztem), de beletelt pár telepítésbe, mire úgy ahogy működött.
  • precision
    #2930
    haho van itt még valaki? :)

    adott az alábbi notebook konfig (toshiba l40):

    intel dualcore t2310
    2 giga ram
    intel gm965 vga
    realtek rtl8187b wlan
    Intel Corporation 82801H (ICH8 Family) HD Audio

    melyik hackintosht érdemes leszednem, amivel ezek a dolgok működnének? ma egy iDeneb 10.5.7 -et próbáltam, fel is települt szépen, de bootnál az alma logónál megáll az egész, nem lép be

    ötlet, javaslat, miegymás? :)
    thx előre is! :)
  • Evin
    #2929
    Basszus keverik itt a sz..t.
    Na,
    IE8: Kedvencek-Kedvencek sáv
    FF3: Könyvjelző-Könyvjelző eszköztár
    Safari: most nincs fent, de azt hiszem ott is csak Bookmark/könyvjelzők vannak.
  • Slig
    #2928
    Nem, nálam ff-ben is "bookmarks" amire te gondolsz (legördülő menüben az elmentett oldalak)
  • Evin
    #2927
    IE-ben a Kedvencek sáv a FF-ben a könyvjelzők, a Kedvencek meg a Kedvencek. Azt hiszem Safariban is FF elnevezések vannak.
  • Slig
    #2926
    Hát, IE-ben úgy hívják, hogy kedvencek, ffoxban meg könyvjelzők, nem? Én sose használtam IE-t úgyhogy fogalmam nincs sajna
  • kazsmer
    #2925
    Köszönöm! A kedvencek szerintem
    Akkor mi is az a könyvjelző
  • Evin
    #2924
    Az kedvencekről van szó, nem? Az pedig nem egyenlő a könyvjelzőkkel.
  • Slig
    #2923
    Oda menti, ahova megadod a mentési helyét... De ha úgy érted, hogy hogy tudod importálni, akkor könyvjelzők - könyvjelzők kezelése, és ott importálás fájlból.
  • kazsmer
    #2922
    Igen, a Firefox alapból be importálja az IE kedvenceket ha felrakom mellé. Már csak azt kell megtalálnom hogy a Firefox hová menti mac alatt a kedvenceket :) Ezt nem tudjátok véletlenül?
  • Slig
    #2921
    Firefoxba be tudod importálni. Más böngészőt nem nagyon tudok ajánlani, explorer itt nincs, safari nekem nem tetszik, opera detto, króm meg csak vacak wine port van...
  • Evin
    #2920
    Akkor jó. Mert töltöttem már ttf fontokat és azt írták PC/Mac, de ki még sosem próbáltam.
  • kazsmer
    #2919
    Következő nagy kérdés

    Eddig win-en használtam az Internet Explorerben kedvenceket, vagyis elmentettem számomra fontos weboldalakat kb 80-100db. Ezeket vajon hogyan tudnám át vinni mac-re hogy ott valamelyik böngészőben lássam is azokat. Köszi megint...
  • kazsmer
    #2918
    Király!!! Köszi

    Te már teljesen átálltál hackintosh-ra? Minden jól működik? Meg vagy elégedve vele? Nem fagy? Stb... Ha van kedved írj...
  • Slig
    #2917
    Megy, nem kell semmit sehova konvertálni. Csak megnyitod a betűkönyv-et (nekem magyar, ott így hívják), és beimportáltatod vele azokat, amik kellenek. Lehet egész mappát is. Aztán ha nem tetszik neki valami (pl. ilyen font már van a rendszerben), akkor úgyis szól, és azt nem teszi fel. Én pl. az egész régi vindózos fonts mappát betetettem vele, és tudom használni az összes régi fontomat
  • kazsmer
    #2916
    Nem tudom, vagy próbáljam meg? Még betűt nem installáltam mac-re, de gondolom nem nehéz :)
  • Evin
    #2915
    MAC-en is lehet a ttf fontokat használni. Vagy nem?
  • kazsmer
    #2914
    Arra van valami jól bevált módszer hogy az eddig PC-n használt betűket át lehet-e konvertálni hogy a mac os is tudja használni? Köszi :)
  • kazsmer
    #2913
    Lehet manuálisan csúsztatni de ekkorát (10cm) már nem sajna :(
    Köszi, az lesz megvárom snow-ot. Addig is így használom. A nezéléshez egyenlőre jó lesz ott nem fontos a pixelpontosság. Utána meg mejd mehet a PhotoShop :) THX!
  • Zozo76
    #2912
    Vehetnel egy igazi MACet, megoldodna a gondod. :)
  • Slig
    #2911
    Szerintem maga a leopard lesz a ludas... Várd meg, míg lesz egy snow leo hackintosh, mert abban van profi HDTV támogatás... Ilyen már bratyómmal is volt (ócska technika hdtv, xp alatt elcsúszott, vista alatt megy). Ha van QE/CI akkor hiába teszel fel másik kextet, jobb nem lesz, max rosszabb... Esetleg manuálisan nem tudod csúsztatni a képet?
  • kazsmer
    #2910
    Köszönöm a választ!
    Igen, azt írja mind a két részben hogy Támogatott. Tehát jól van fent :(
    Egyszerűen el nem tudom képzelni mi lehet a gond, ezért egy monitort nem vennék ha itt van a FULL HD-s 82cm-es TV. Pedig már csak ennyi van a boldogsághoz mert minden kifogástalanul működik...
  • Slig
    #2909
    Nézd, ha törlöd a kextet, ami a vga-dat vezérli, hiába írod be, akkor se fog menni, mert nem lesz drivere, szabványos vga adapternek ismeri majd fel, és minden lassú, ronda lesz, ráadásul felbontást se tudsz váltani.

    QE/CI pedig a quarz extreme-t és a core image-t jelöli, előbbi a 3d-s képességet vezérli, utóbbi meg a rendszer grafikus gyorsítását. System profilerben tudod megnézni (katt az about this mac-re, és ott a more info, majd a vga-nál láthatod)
  • kazsmer
    #2908
    QE/CI az mi? Bocsi de láma vagyok :)
    Azért gondoltam kitörölni mert akkor mechanikusan írnám be a
    <key>Graphics Mode</key>
    <string>1920x1080x32</string>

    Ezt szeretném de a már feltelepítették nekem a ATI Drivert. Ezt szeretném törölni valahogy hogy az eredeti állapot legyen hátha segít a natív mód. Hogy lehet csak az ati kext-eket törölni?
    Annyit tudok hogy ebben kell átírni "com.apple.Boot.plist" de félek nehogy összeomoljon a rendszer. Mi tévő legyek?
  • Slig
    #2907
    Próbálj más drivert (kext-et) a vga-d hoz. QE/CI működik? Mert ha igen, akkor nem ott van a gáz... amúgy ne töröld ki, mert akkor csak 1024x768-ban fogod látni.
  • kazsmer
    #2906
    Igen van a TV-ben ilyen. Ez Windows alatt tökéletesen működik mert csak kicsit kell korrigálnia. Mac OS-X alatt viszont nem tudja beállítani mert olyan nagy az eltolódás, kb 10 cm ahogy írtam :(
    Esetleg más ötlet?
  • Zsoltika 007
    #2905
    Tv-ben van olyan funkció ami oda igazítja a képet ahová való. Nekem legalábbis a Samsung tud ilyet. (meg az összes mai monitor)
  • kazsmer
    #2904
    Sziasztok!

    Hátha van ötletetek :)

    Adott egy LG 32LH7000-es TV. Ezen használom a windows-t tökéletesen
    1920x1080-as felbontásban. Gyönyörű kép minden.
    Viszont most sikerült felrakni az iATKOS_V7 féle hackintosh.
    Minden okés egyedül a kép nem. Hiába állítom be ugyan úgy 1920x1080-as
    felbontásba a képet mac alatt, a kép jobbra kb 10cm-t el van csúszva!
    Az az érdekes hogy boot közben nincs elcsúszva csak miután felált a rendszer és gondolom betöltötte az ATI kext-et. Nem tudom mi lehet a probléma. Esetleg arra gondoltam hogy ki kellene törölni az ATI kext-eket és úgy natív felbontásban indítani. Na, itt akadtam el. Ezt nem tudom hogyan kell Azért gondolnám hogy a natív felbontás jó lehet mert boot közben ahogy írtam nincs elcsúszva a kép.

    VGA: ATI Radeon HD 4850

    Esetleg valami ötlet? Köszönöm!
  • Slig
    #2903
    Nos, próbálj ki valami shutdown fixet, meg az usb fixet is kipróbálhatod, hátha. Nekem a sleep nem megy sajna, de az igazából nem izgat.
  • CheeBee9
    #2902
    Hoppá... azóta a SpeedStepet megtaláltam :) de a többire még kiváncsi vagyok
  • CheeBee9
    #2901
    Üdv újra itt!

    Roppant jól alakult az utóbbi napokban a kext-ekkel vívott ádáz harcom:

    ASUS P5B-VM:
    - G965 Express Chipset + ICH8
    - Soundmax HD Digital Audio - ADI 1988-8
    - Intel GMA x3000
    - Realtek Ethernet - RTL 8168/8111

    Szinte minden frankó a jelenlegi kiterjesztésekkel (XxX 10.5.6):
    - Gyári kernel
    - LegacyACPIPlugins
    - ICHxChipset √
    - JMicronATA √
    - GMAx3000 √
    - AppleAzaliaAudio √
    - RTL 8111 √
    - EHCI SleepEnabler √
    - Enhached SpeedStep

    Amik kivannak pipálva, már tuti jók, némelyikük már iDeneb-ben is bevált.

    A bibi most annyi, hogy nincs Shutdown/Restart (holott iDeneb-ben volt), valamint csak az első alkalommal fogadta a gépház eleji USB-t. Ja és a SpeedStep-et nemtom hol kell konfigolni (bekapcsolni).

    Aki tud a fentiekre magyarázatot, örömmel hallgatom! :)
  • Evin
    #2900
    Találtam egy zephyroth féle ilyesmit. Ha neked nem ez van, akkor megköszönném.
  • Slig
    #2899
    Van rá, valami time sync fix a neve, az xxx 10.5.6-os disztróban benne is van. De ha kell, elküldhetem.
  • Evin
    #2898
    És arra van vmi megoldás, hogy az OSX mindig 2órával elállítja az időt? Próbáltam az időzónákkal variálni, de semmi változás. Azt hiszem az automata órabeállítás kikapcsolásakor is ezt csinálja.
  • Zsoltika 007
    #2897
    "Amúgy ps/2 to usb átalakító is megteszi szerintem"
    Csak rendes usb lesz jó.