3016
  • MerlinW
    #2976
    Túlbonyolítod.

    1. szedd le a legújabb vmware player-t (ingyenes, kicsi és elég)
    2. tölts le egy Snow Leo VMWare image-et (pl ezt)
    3. VMWare-ben Open, Tallóz, elindít.

    Nyugodtan frissítheted 10.6.3-ra, semmi gond nincs vele(10.5 óta lehet mind). Win alatt is kellemes, bár fotosopolni nem nagyon fogsz vele, Linuxon viszont azt is tudsz.

    Mondjuk ha a legjobb formáját szeretnéd hozni, akkor nem Ubuntu-val használod, hanem pl Debian-al.

    Ha értesz hozzá akkor a legjobb megoldás egy Debian netinstall, Xfce grafikus felület, és annyi. Így a Linux VMWare Player-el együtt fog enni max 256MB memóriát és 1-2% procit, a többi marad a virtuális masinának.
  • Pio
    #2975
    Arra, hogy ismerkedj az osx-el tökéletes, ahogy irodai szoftverekre is simán használható. Én például az xcode-dal való ismerkedés miatt tettem fel, arra is tökéletes. Játszani és 3D tervezni nem érdemes rajta valóban, előbbit mondjuk macen se igazán... :)
    Azokból a helyekből kiindulva, amerre mi voltunk gépeket szerelni Magyarországon az irodákban, iskolákban használt gépek 90%a a 720p-vel se birkózna meg sajnos... :(
  • Balumann
    #2974
    Hát akkor nagyon sok értelme van fölrakni :D
  • Pio
    #2973
    Winen virtuális gép:

    1. szedd le a legújabb vmware-t
    2. szedd le a snowy vmware files-t
    3. szedd le a 10.6.0-s ISO-t
    4. keress egy tutorialt (ahol a snowyt találtod ott az is lesz) és menj végig a lépésein, elég egyszerű a menete a dolgoknak, de sok lépésből áll
    5. telepítsd a snowy mellé csomagolt hangdrivert és a vmware toolst, hogy elviselhető teljesítményű legyen a virtuális gépen az osx
    6. készülj fel arra, hogy nem fog minden elsőre tökéletesen menni illetve elő fog fordulni néha, hogy nem bootol be a virtuális rendszer, ilyenkor csak szimplán indítsd újra

    Nagyjából ennyi, így egy teljeskörű osx-et kapsz. Ha lehet, akkor ne frissítsd 10.6.0 fölé, mert stabilitási gondok adódhatnak. Simán használhatsz mindenféle programot, de túl erőforrásigényesekkel nem érdemes próbálkozni, illetve az emulált videókártya nagyon karcsú, szóval grafikus alkalmazások teljesen felejőtsek. Nekem egy youtube 720p-s videót se játszott le teljesen röccenésmentesen, az 1080p pedig élvezhetetlenül akadozott, a rendszer is megbénította néha.
  • MerlinW
    #2972
    VirtualPC-vel nem tudom mi a helyzet. VMWare Player + netről töltött képfájl, ha nem értesz hozzá. Virtuális gépen is ugyanúgy kell hekkelni, csupán annyi a különbség, hogy használhatod a mások által telepített/készített rendszereket, hiszen a virtuális gépek "hardvere" mindenkinél ugyanaz.

    A letöltött képfájlt, csak meg kell nyitni a VMWare-el, és használhatod is.
  • Ryleh
    #2971
    ergo:elvetetettem a linux melle rakas gondolatat....
    probara egy nyomi xps lenne most
  • Ryleh
    #2970
    Tehat akkor az alanti configra mit ajanlanatok?
    Kozben talaltam egy tiszta vinyot,,rajta egy 10 perce rakott nyers xp,es 120 GB szabadon particionizalhato hely.
    mert hackintos disztrokbol van annyi meg csillag az egen:)
  • Evin
    #2969
    Ne keverjük a dolgokat. G5-ig a gépek PowerPC-k, tehát még nem Intel procik hajtják őket. Azokra azt hiszem 10.3. vagy 10.4 megy csak fel. A Snow Leopard (10.6) csak Intel-re jött ki.

    ps: tényleg szép, meg minden, de a törési versenyeken mindig 30percen belül elvérzik.
  • Ryleh
    #2968
    "Egyébként Linux+VMWare+OSX tökéletesen fut. 10.6-os VMWare image-et meg találsz bárhol (frissíthető)"

    Szia!
    Szeretnem feltolni Ubu 10.04 re vmellik OSX-et.
    Eddigi probalkozasok nem igazan mentek..virtual box ban is max egy villanasra lattam a telepitokepernyojet az aktualis OSX peldanynak aztan leallt a virt.
    Tudnal irni egy kis tutort errol?

    hja,igen,,olvassak a neten,,ezutan vagyok.Specifikusan egy p4 2800,1,5 gb ram,csak SSE 2-tamogatassal.
    koszonom:)
  • Pio
    #2967
    Macre felmegy könnyedén a windows, az, hogy mac csak annyit jelent, hogy egy pc, amire ráteszik az alma logót. Ugyan úgy intel cpu-k vannak benne, geforce videókártya és kingston memória.
    Az összes leos/snow leos machez alapból jár egy boot camp nevű program, ami segít feltelepíteni a macre win xpt/vistat/7-et.
    Azokra a gépekre könnyű felhegeszteni az osx-et, amelyikek hardver tekintetében közel állnak a macekhez.
  • MerlinW
    #2966
    "Amugy nem ertem mier nem adnak ki mindenhez drivert es hivatalosan is hasznalhato lenne PC-n a Leopard..."

    Mert az OSX atyja a Mac atyja:) Ez történelem, olvass utána Bill és Steve kalandjainak:)

    Mac-re sincs Window-s:)

    Egyébként Linux+VMWare+OSX tökéletesen fut. 10.6-os VMWare image-et meg találsz bárhol (frissíthető)
  • Ryleh
    #2965
    sztem nem muxik..azaz a "hackintos" cuccok mind modifikaltak,,ergo:az eredeti(amit megvennel,van optimalizallva -tobb,kevesebb sikerrel-a mezei pc-k re.
    Mindenesetre egy eros G4 mar eleg olcso...s messze leveri a pc-ket..
    (munkaallomasnak)....kis szerencsevel G5 re is jo aron lehet szert tenni,s akkor nem kell hackintos...

    ps:minden tiszteletem a hackintos-os (OSX-:))) sracainak..mert azert le a kalappal:)

    en is beterveztem egy g4-5 os beszerzeset de kifejezetten munka miatt.
  • SirAlo
    #2964
    Hi, azt szeretnem kerdezni hogy ha megveszem a Snow Leopardot fel tudom sima PC-re telepiteni? Amugy nem ertem mier nem adnak ki mindenhez drivert es hivatalosan is hasznalhato lenne PC-n a Leopard, sokan ezt vennek Windows helyett, az ara is sokkal jobb;)
  • Balumann
    #2963
    Hm, akkor lehet mégis megpróbálom :o
  • Evin
    #2962
    Nekem AMD-re, SSE2-vel felment a 10.5.7, szóval ez nem lehet gond, és PATA-s vinyóra.
  • Balumann
    #2961
    Hát én ahogy néztem így a leírásokat, a netbookomon több esélyt láttam, mert nagyon hasonló hardverek vannak benne, mint némelyik macbookban, és leírásokat is találtam bár nem pont ehhez az EEE -hez (de nagyon kicsi különbség van hardverek között). Youtube-n is vannak videók, hogy ezt futtatják, és azért így a hangot, ethernetet, felbontást meg ezeket azért be tudták lőni rajta. Ezekre a hibákra is írnak ugye megoldást (és lemezről valamiért be tudok bootolni), csak ha egyiket megoldom akkor a másik jön elő.

    Asztali gépen - amellett hogy igazából nem találom szükségesnek (Win7 és linux mint páros nálam most minden igényemet abszolut kielégíti :o ), már több problémám is lenne, egyrészt a procim nem támogatja az SSE3 -at (talán az SSE2-t se?), másrészt nem tudom bekapcsolni az AHCI módot (mikor megpróbáltam, jumperrel resetelnem kellett, mert onnantól kezdve az ahci driverek telepítése jött be, és 30 perc után úgyvoltam hogy szinte biztos nem fog továbbmenni, rákerestem és másnak is volt hibája, állítólag csak vissza kéne frissíteni :o ), és akkor még mindig ott a probléma, hogy a SATA-s vinyómon nincs hely, a linux is egy sima ata-son van :D
    Majd veszek vinyót szerintem és próbálkozok ezen is talán.
  • Evin
    #2960
    Szerintem ott követted el a hibát, hogy netbookra akartad felrakni. Vagy laptoppal vagy asztali géppel próbáld. Ha belegondolsz, az Apple is csak asztali és notebook gépet árul sima OSX-el. Ott sem biztos, hogy egyből használni tudod, de nem kell vele ennyit szenvedni.
    Mondjuk a gépedre simán fel lehetne rakni, ha van esetleg (biztonsági okból) egy üres vinyód.
  • Balumann
    #2959
    Valakinek sikerült OS X -et viszonylag teljesen működésre bírni esetleg laptopon, vagy netbookon? Én most az EEEPC 900HA -mon szenvedtem vele egy jódarabig, végülis az iDeneb 1.6 -al sikerült föltelepítenem. Kb. 2 délután szenvedtem vele, de gyakorlatilag semmit nem tudtam működésre bírni rajta, és még betölteni sem tud csak ha DVD-ről bootolok be, és rd=disk... parancsal indítom. Vagy 20 féle leírásból próbálkoztam, hogy milyen kextek kellenek nekem, meg hogyan tudok megoldani problémákat. Ha egyik problémát megoldottam (using 5242 buffer headers...) akkor jött a másik (kernel panic), aztán hogy waiting for root device (ahogy próbálkoztam kextekkel máskor jött ki, majd visszatért a using 5242 buffer headers) hiba :D
    Próbálkoztam iDeneb 1.6 lite -al, majd 1.4 -el is (mivel abból hiányzott pl. a ACPIfix így 1.3 -ból is megpróbáltam kiszedni azokat).
    De próbálkoztam a hálózatot belőni, vagy a hangot, hogy legalább valami értelmet lássak tovább próbálkozni, azt is leírások alapján (azalia driver telepítés, aztán a fejlesztői akármi telepítése, majd Audeee telepítés, ott ki is választottam az internal speakerst), természetesen semmi eredmény. Még a felbontást se sikerült 1024x600 -ra belőnöm. Internet sincs, ahogy láttam az enyémben lévő wifit nem is lehet működésre bírni, akinek megy az kicserélte valami Dell -es wifire.

    Az egyetlen amit sikerült megoldanom még az elején azt is hosszas szenvedés után, hogy fel tudjam egyáltalán telepíteni. Ubuntu gparted-el hiába hoztam létre primarynek a partíciót, a disk utilityben hiába mentem rá az erasy (osx journaledre), utána ugyan úgy fat -on maradt, és nem látta a telepítő. Aztán megoldottam, Eazeus bootolós partition magiccel hoztam létre, meg töröltem közben egy másik partíciómat, utána már jó volt...

    Én részemről feladom ezt az osx-et :S
  • RATCUSTOM
    #2958
    Ez nem az enyém csak ugyanez a hiba.
    Én journaledre formáztam mindig, úgyhogy más lehet a gond.
  • precision
    #2957
    jól látom hogy fat -ra akarod formázni? osx journaled -re kéne, lehet az a gond
  • RATCUSTOM
    #2956
    Sziasztok!
    Következő lenne a problémám:
    MAC telepítésekor (iDeneb 10.5.8.) a disk utility-nél ugye rákattintok az erase-re és el is kezdi particionálni, majd mikor végeznie kellene, kiad egy ilyen hibát.
    És ekkor a többi partíció adatait is törli és ezt akárhányszor megcsinálom, akár csak egy partícióra, akár az egész hdd-re akarom felrakni, mindig ugyanez történik.
    Tudnátok valamit mondani, hogy mit kellene csinálnom?
    Előre is köszönöm a segítséget.
  • precision
    #2955
    a másik kérdésem pedig az lenne, hogy azt vettem észre, hogyha a laptop akksija nincs 100% -ra feltöltve és úgy kapcsolom be, akkor az osx alatt elkúródik a felbontás, és nem is lehet átállítani 1280x800 -ra (nincs is 16:9 -es felbontás, csak "vga" felbontások, mint 1024x768)

    ha fullon van az akksi és be is van dugva a töltő és úgy indítom az osx -et, minden fasza

    arra gyanakszom így laikus fejjel, hogy ha nem tölt ill. nincs 100% -on az akksi akkor az osx visszavesz a teljesítményből, és lehet hogy a vga -t is visszafogja ilyenkor
    amúgy ez egy intel x3100 -es integrált videókártya, ami 10-320 megáig dinamikusan "szedi magának" a ramot

    vmi ötlet esetleg? :)
  • precision
    #2954
    a ctrl és "windows" billentyűk felcserélésésre van lehetőség?
    vagyis a ctrl alt és win felcserélésére

    mert most pl a beillesztés az alt+v, a keresés is pl itt a böngészőben is alt+f (és ezek egy windows usernek a ctrl -ra vannak megszokva :))

    a kukacot pedig win+q -val érem el, ugye itt a win gomb helyettesíti az alt -ot, azt is jó lenne megcserélni

    vagy szokjam meg és kész? :D
  • Evin
    #2953
    Mikor a 10.5 kijött jártam arra, de tisztára kihalt volt.
  • Slig
    #2952
    Hajaj :D pláne, ha minden működik a laposban, kihúzod a hacklival amíg nem lesz MB :)

    Amúgy gyertek majd ide esetleg: Magyar OSX86 közösség
  • Evin
    #2951
    Mivel most úgyis üres a vinyód, legalább szabadon próbálkozhatsz a telepítéssel. Kár lenne, ha ennyi elvenné a kedvedet tőle. Én is sokat szenvedtem vele korábban (még az Intel előtti időkben is próbálgattam) és most is, de szerintem megérte.
  • Evin
    #2950
    Eddig nekem se, de én biztonsági okból, végülis nem erre találták ki ezt az oprendszert, mindig full üres vinyóra telepítem.

    Laptopnál sajna le kell menteni mindent küldő vinyóra, ha lehet.
  • Zsoltika 007
    #2949
    Hát nekem még soha sem túrta szét a vinyót. Pedig kipróbáltam már vagy 10-15 félét.
  • precision
    #2948
    laptop esetén egész problémás a "feláldozható" vinyó megvalósítása :)
    utána felraktam a win7 -et, az felülírta az MBR -t, mégsem lettek meg a partíciók... nemtom, nem hiszem, hogy az mbr miatt lett volna a dolog, ott csak az tárolódik, hogy melyik partíción van az "indítóállomány", amit el kell indítania bootnál... ide vmi partíciós tábla heggesztő kellett volna, de sajnos egyik sem segített :(
    ja, tanultam az esetből... rá kell gyúrjak egy macbookra, ez volt a tanulság :)
  • Evin
    #2947
    Aki előrelátó, ezért telepít OSX-et "feláldozható" vinyóra.
    Bár szerintem elég lett volna egy Xp telepítés indítás, vagy checkdisk, ami javította volna a MBR rekordot.
    De ebből is tanultál.
  • precision
    #2946
    sajna nem segített :(
    időközben visszakerült a win, mert nem találtam osx -re adatvisszaállító programot...

    aztán leszedtem egy get data back -et, szerencsére látta a merevlemezen a két eltűnt partíciót annak ellenére hogy még mindig unallocated volt, nem nyúltam hozzájuk

    baromi sok idő volt míg végigfutott a keresés, majdnem 2 óra, aztán szomszédtól kölcsönkértem a külső 500as vinyóját, mert nem lehet ugyanarra a partícióra (vagy lemezre?) kimenteni adatot getdataback -el amelyikről épp folyik az adatmentés... ami fura volt, hogy a GDB jelzi, hogy törölt e fájl, vagy ilyesmi... és egyik sem volt az... szal tényleg nem az volt hogy láma voltam és véletlen formáztam volna a partíciókat vagy az egész lemezt... csináltam már ilyet korábban is, egy-két oprendszer már megfordult ezen a laptopon :)

    amitől viszont kapartam a falat, hogy ok, visszaállítottam a legtöbb adatot ami kellett, de mindegyik szétkúródott... értem ezalatt hogy elindítok egy visszaállított avi -t és egy mp3 szólal meg, a képeket nem lehet megnyitni, egy mp3 -at megnyitok és egy másik szólal meg, de az sem az elejétől... a doc -ok szintén sérültek... szal minden fájl sérült

    mérgemben az unallocatedet leformáztam, visszaadtam a külső vinyót, és hagyom az egészet a csudába

    ha tudom hogy ennyi gondot okoz nekem ez az osx dolog tuti nem vágok bele... mert kizárt hogy user error miatt lett volna ez... nem vagyok egy nagy pro, de biztos vagyok benne hogy nem kúrtam el semmit
  • MerlinW
    #2945
    Lehet.

    Olvass vissza, Google, Vagy
  • MerlinW
    #2944
    Akkor: Partition Table Doctor
  • bhomoki
    #2943
    sziasztok ket kerdesem lenne. egyik hogy windowsos gepre hogy tudok OS Xet rakni? van e akarmilyen modja?
    masik h van egy egyel elozo generacios iPod classicom 30GB-os es videokat akartam ratenni. szedtem le convertert, convertaltam a videot fel is raktam de ugy jatsza le mint egy rendes zeneszamot. beteszi a videok menube ott a kis tv a nev mellett, egy kis kep es csak a hangot hallom. az egyik baratom geperol is lett rateve par meg mult heten ami macbookrol volt es ott is ugyanaz volt a problema. valami otlet?
  • precision
    #2942
    hát nem igazán találtam olyasmit ami jó lenne

    van egy rahedli particionáló, azok mind egy partíciót látnak, de egyikben sincs olyasmi hogy javítanák az esetleg sérült partíciós táblát
    volt egy olyan hdd diagnosztikai tool ami azt írta ki hogy warning frozen s.m.a.r.t. ami nemtom mi, és nem lehetett vele mit csinálni, ezt csak úgy kiírta infoként

    az a baj, hogy fontos adatok is voltak azokon a partíciókon amiket még nem archiváltam
  • precision
    #2941
    thx a tippet, megnézem
  • MerlinW
    #2940
    Nem... a táblát nem szokása felülírni.. Tölts le egy Hirens Boot CD-t (100MB), azon van kismillió particiós tábla helyreállító, meg egyéb kütyü.
  • precision
    #2939
    na szóval, ubuntu live cd -vel bebootoltam és gparted- el megnéztem a partíciókat
    az lett amitől féltem...
    megvan az osx -es partíció mint 1. partíció (ez nem is gond, eddig is így volt) viszont a lemez többi része unallocated lett :(

    100% hogy én nem piszkáltam hozzá a másik két partícióhoz... mégis unallocated lett
    nem lehet, hogy a partíciós táblát írta felül az osx? vagy nemtom, nem nagyon értek hozzá

    van vmi remény hogy visszanyerjem a partícióimat, és a rajta lévő adatokat?
  • precision
    #2938
    sikerült megoldanom a wlan dolgot, ezt a hsz -t is már osx alól írom :)

    ami viszont nagyon aggaszt, hogy egyáltalán nem látom az ntfs partíciókat... telepítésnél ofkorsz felraktam az ntfs-3g -t, sőt most utólag felraktam dmg -ből is... de semmi

    Disk Utilityben sincsenek ott a partíciók, csak az osx -es partíció... lehet véletlen törlődtek vagy miért nem látszódnak? Telepítésnél még ott voltak a disk utilityben, most már nincsenek...
  • Evin
    #2937
    Van ntfs kezelő driver telepítésnél. De lehet, hogy az sem kell már nem tudom. Mindenesetre nálam látja mindet, de írni nem tudok rá. De mivel elvileg nem tudja 100%-osan kezelni, talán jobb is így.
    A wlan mindig problémás szokott lenni.