713
  • Seth
    #313
    Nem
  • #312
    Hellósztok
    Valaki nem tudja hogy ez a gém,ki fog-e jönni wii-re?
  • Neogan
    #311
    Pedig úgy kell, nekem elsőre összejött :)
  • liverpool123
    #310
    Sziasztok!

    Van egy olyan rész hogy egy hullától kell elszedni a kulcsot és jön egy nagy szörny.Még az eleje fele van. Hiába lövöm csak a lőszer fogy el. És mindig feléled. Esetleg arra gondoltam hogy be kell csalni abba a szobába ahova tűzet lehet kapcsolni de kijön. Pls help.
  • Kaplan
    #309
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Hát nem tudom, egyszer belelőttem a szívébe. Mögé álltam és jött a 'gomb nyomogatós' rész, Sheva szétszúrkálta és ennyi.
  • Seth
    #308
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    az az egyik főellenség az utolsó főellenség XD . Pedig azta bigyót kell lőni, hol a mellkasán,hol a hátán.Előbb utóbb eel fog patkolni.Másik megoldás, hogy késeled,akkor ha már a végét járja,be fog adni egy gombnyomogatós jelenetet,ha azt megcsinálod ,kampec
  • Brash
    #307
    Sziasztok!
    Help kellene!

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az egyik főellenségnél mikor kiesünk a repülőből, a vulkánnál és meg kell ölnöm, akkor mit kell csinálnom? A sebzési ponjt hol a hátán van, hol pedig a mellkasán, lövöm, de mindig csak cserélődik és semmi más nem történik. Mi mást kell még csinálni?


    Köszönöm!
  • Kaplan
    #306
    Egy fontos adat. Normalon 7 óra 58 perc alatt vittem végig. Nem rohantam, nem menekültem, gyilkoltam, és ennyi lett.
  • Kaplan
    #305
    Vége.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Úgy érzem a sorozat kultikus karaktereivel csúnyán elbántak. Jill súlytalan volt az egész játék alatt (konkrétan én nem is tudtam Jillként tekinteni rá), a karaktere és a köré fonódó história nem ezt érdemelte volna. Wesker annyira fontos szereplője volt ennek a sorozatnak, hogyha így kellett véget érnie az ő történetének megyek elkezdem kaparni a falat. A vulkános rész előtti Wesker harc tetszett abba megvolt az igazi Resi feeling. Összeségében tényleg sokkal-sokkal többet ki lehetett volna hozni ebből. A templomos és a fegyveres niggeres részeknél majdnem feladtam. Akkora orbitális hülyeség volt... Viszont a zene gyönyörű a végénél. Plusz pont. :)
  • Kaplan
    #304
    Visszautalva az előző írásomra. Félreértés ne essék, a játék szemet gyönyörködtető, nekem az irányítással sincs egy pillanatig sem gond. De ezek a helyszínek, a hajam égnek áll tőlük. A falu gyönyörű de ezerszer jobban meg lehetett volna oldani szerintem. Minden esetre én még mindig azt mondom, hogy a játék tele van kiaknázatlan lehetőségekkel amit nem sikerült felfedniük.. :(

    "Nem értem, miért kell fikázni, főleg megjelenés előtt." A mai napon jelent meg a játék, és tegnap adták ki a nagykerek. Az én példányom eredeti fóliás volt ;)
  • Gabe18
    #303
    "Azt meg sem említem, hogy a csaj önállóan is begyűjti a cuccost (akkor is ha dugig van nekem alig van)"

    Annál az jobb mikor nem veszi fel.Vannak ugye azok a részek ahova én nem tudok átmenni hanem őt kell "átdobni" és akkor ott ő intézi amit kell,aztán visszajön.Na egyszer volt ilyen hely,energia egyikünknél sincs,az én energiám a fele alatt.A túloldalon,ahova csak ő tud menni lelövünk egy afrikait,kihullik belőle egy gyógynövény.De jó,gondoltam.De hiába,mert Sheva visszajön a növény nélkül...Átdobom még egyszer,körbeszalad,visszajön,semmi...Ezt még 2x eljátszottam,aztán elkönyveltem hogy ha ezen múlik,mindketten itt pusztulunk...

    Amúgy más fórumokat olvasva is látszik hogy megosztja a játék még azokat is akiknek a 4. bejött.Van aki ráérez és tetszik neki,van aki az itt leírt hibák miatt kevésbé elégedett.
  • deep
    #302
    Lehet requestelni, tehát kérni a csajtól. Azonnal ad. Amúgy az nekem se tetszik, hogy nem tudom megmondani, mennyit akarok átadni. 30-asával pakolja át. A másik: amikor haldoklik a karakterem, nem tudom magam gyógyítani. Történt olyan, hogy elővettem már a gyógyszert, és abban a pillanatban, hogy megnyomtam volna a gombot, még pofánbaszott egy ellenfél. Úgy haltam meg, hogy ott volt a kezemben a gyógyszer. Hát miért nem tudom magam meggyógyítani? Ezek mind a co-opra kihegyezett játékmenet miatt vannak így, én rájöttem. Hogy egymásra legyen utalva a két kari.
  • Hoz_Hun
    #301
    Nem, szerintem is jó játék. Legalább is ameddig eljutottam.
    Azonban valóban nem Resident Eviles. Rendkívül zavar ez az irányítás 2009-ben, főleg egy Death Space után. Oké hogy meg lehet szokni, de ez akkor is lehetne jobb. Lehet egyéni probléma, de az hogy azon keljen tökölnöm, hogy ki tölt most a közös lőszerkészletből... hááááát. Nem igaz hogy nem lehetett volna megoldani, hogy "átdob" 5-10 lőszert a többi nálam marad. Pláne gránátból. Vagy nála van az ÖSSZES, vagy nálam. Azt meg sem említem, hogy a csaj önállóan is begyűjti a cuccost (akkor is ha dugig van nekem alig van). Aztán vagy elveszem tőle és harc közben 5 másodperc után sír, vagy nála hagyom aztán késelek. Na azért ez....

    De amúgy jó a játék. Hangulatos is (bár nem RE hangulatos). Tuti nem egyszer fogom végigtolni.

    u.i.: Nekem a fémdobozos extra van meg. Na aki annak a TOKJÁT kitalálta, szopogasson szöges kavicsot!!! Úgy kellet kierőszakolni a tokból a DVD-ket. Egyenlőre át is pakoltam egy másik tokba...
  • Seth
    #300
    Nem,ez egy kurvajó akciójáték lett.
  • Keviny
    #299
    Nekem tetszik a játék... Egyedül vagyok a véleményemmel?

  • Szeszmester
    #298
    Nem értek veletek egyet.
    Attól, hogy napfényes, még lehet nyomasztó hangulata egy helyszínnek. Szerintem kifejezetten jó hangulata van. A látvány meg elképesztő.

    Eléggé sarkítás, hogy attól félsz, h kiesik-e a lőszer a zombiból.
    A régebbi pályákra érdemes visszatérni, más nehézségi fokozaton megcsinálni. Erősebb fegyverekkel könnyebb lesz, a felvett lőszerek pedig megmaradnak, nem fogsz hiányt szenvedni. Illetve, így tudod gyűjteni a bónuszpontokat, amikből unlockolható extrákat vehetsz.

    Az irányítás tényleg gáz, amúgy egy remek játék. Nekem a történet is tetszik.
    Nem értem, miért kell fikázni, főleg megjelenés előtt.
  • Lammer
    #297
    igy belelesve a szpojlerekbe -> ettol tartottam en is! :C hat a resident 5ot marcsak ilyen leakciozott styleba fogom megvenni... :C pedig en aztan tutkora resifan vagyok :C
  • Gabe18
    #296
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ez így van.Az egész nem más mint a 4. rész eladása afrikai köntösbe,még tovább egyszerűsítve,persze sokkal szebb grafikával.Még az ellenfelek meghalás animációi is egy az egyben a 4. részből vannak átvéve.
    Az irányítás problémája már a 4. részben is necces volt,hogy egy teljesen elakciósodott játékban mennyire lehet eladni ezt a vagy célzok vagy megyek módszert (ami vagy 10 éve egy kaland-akció játékban még éppen jó volt),de hogy a 4. rész óta se tudtak ezen tovább lépni az már kifejezetten idegesitő volt helyenként.
    A helyszínekben is egyetértek.A 4. rész elmaradott spanyol faluja,a kastély,ezek még elmentek komor Resident hangulatú pályáknak,de ez a napfényes afrika,szállítóhajó,illetve a Tomb Raidert idéző ősi romok...
    De ha már akciósítanak,akkor legalább lőni lehetne,de így hogy töltényt se lehet venni (a gránátvetőt kivéve) még ez sincs meg.Hanem a görcsölés van az utolsó zombiból (ja nem már nem zombik,azt is elvették tőlünk a jó kis zombikat) kihullik-e még egy tár lőszer vagy sem...
    Így végigjátszva szerintem egy totál átlagos játék,néhány igencsak elmaradott megoldással,amit megszépít a grafika,esetleg a coop játékmód,de leginkább az hogy tudjuk miből is lett...

  • Neogan
    #295
    Nekem eddig sajnos nem volt szerencsém RE játékokhoz, (bár wikin kicsit beleolvastam a sztoriba) de ez nagyon tetszik. Most tartok a 3-1-nél.
    Egy tipp (bár szerintem nem sok ember van aki még nem jött rá :)):

    A 2-1, és 3-1 elején, ha a kezdő helyszínen összeszedtek minden cuccot, és kiléptek, a játék ment, és újrakezdve a fejezetet megint fel lehet szedni a cuccokat. Ezt ismételgetve sok pénzt lehet összeszedni.

    Hoz_Hun: Szerintem nem lehet szétválasztani :(
  • Hoz_Hun
    #294
    Hát még nem tudok nyilatkozni, mert most értem el a második Chaptert. Eddig élvezem, bár amiket fölsoroltál az áll. Hangulata télleg nem túl REs eddig (talán mert nappal van).
  • Hoz_Hun
    #293
    Kérdés: nem lehet a lőszert, gránátot, stb szeparálni????
    Mindig át kell adnom az összeset? Ugye nem? Légyszi mondjátok meg hogy kell, mert még nem találtam meg a laírásban sem.
  • Hoz_Hun
    #292
    Nem tudom miért a modik még nem tették be a bannert, pedig már egy hete megírtam nekik. Ha valakinek van erre ráhatása szóljon nekik, hogy tegyék be. A semminél azért jobb.
  • Kaplan
    #291
    Nos, a 5-3 chapter után az észrevételeim.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Gyengusz a történet, jelentéktelen bossokkal, és undormány nigger gépfegyveres erőkkel. Jill-t nem tudom miért kellett így meggyalázni. Az oké, hogy benne van, de egy: nem tudom mióta szőke. :) Kettő miért kellett úgy ugráltatni a falon mint valami zavarodott majmot... Sheva karakterét ugyancsak úgy érzem, hogy nem találták el nagyon. Az ezer meg egy millió fegyver unalmas. Azzal ölünk amivel akarunk már konkrétan, nulla paráztató helyzet. Nevetséges kincsvadászat. És azok az istenverte hülye helyszínek.. édes istenem. Resident fanként nem ehhez vagyok szokva. A negyedik részben még jól el voltak találva az arányok de itt.. Földalatt templomok.. Mikor a tricell központjához értem kicsit fellélegeztem, hogy innentől kezdve beindul. De nem, most egy kibaszott hajóra kell majd mennem szenvedni. Elég csalódott vagyok... Sima akció játék, új köntösben de ezt már elsütötték egy generációval ezelőtt. És meg merem kockáztatni, ezerszer szórakoztatóbb volt. Ha visszagondolok, a negyedik részből kapásból fel tudok sorolni tíz olyan momentumot ami ütött. Na az itt kb. kettő.. Csak jönnek azok a kibaszott niggerek, és jönnek, és jönnek. Mi meg csak lövünk ezerrel.


    Szeretném ha kedves Resident Evil fan társaim, akik már jó régóta fórumoznak itt (biztosan tudják magukról kik ők:) válaszolnának az észrevételeimre, hogy az ő gyomruk sem veszi be ezt vagy csak én vagyok ennyire földhöz ragadt.
  • deep
    #290
    Nem tudom, én most co-op oztm végig 4 órát, nem volt gond. Egyből update-elt, ahogy beraktam a lemezt, nincs LIVE-od?
  • Okami Amaterasu
    #289
    üdv nagytudású, sg fórum vámpirok:p
    kérdésem resident evil 5 friend invite bugról mit tudtok,nekem megvan a game de ugyaugy hibás a meghivó kezelése(sötét marad a kép,nem tok hivni)mint a demoban,patchröl tud vki vmit,
    jah akit érdeklek evgyel fel havernak
  • Lammer
    #288
    en nem irigykedek arra ha valaki moralisan defektes... de a makrot tenyleg hasznalhatnad! ;)
    ha esetleg a warezos temat szeretned folytatni, akkor azt meg itt megteheted... ;)
  • Sund
    #287
    Tiszteld meg a fórum látogatóit és játékostársaidat azzal, hogy nem lövöd le a játék fordulatait. Nem hiszem, hogy olyan nehéz ezt megérteni.
  • deep
    #286
    Jó, tegyük félre a téveszméidet("irigykedik azokra, akik hangsúlyozom nem lopnak, egyszerűen csak élelmesek" - atyaúristen) és ha segíteni akarsz másoknak, akkor spoiler makro. Ennyi. Köszi.
  • Sumo10
    #285
    Kedveskéim!
    Az ilyen és ehhez hasonló fórumok azért vannak, hogy segÍtsünk játékostársainknak ha a másik elakad. Ez itt most nem a legális, illegális dolgokról szól, pláne nem arról hogy pár Ízig-vérig "becsületes" irigykedik azokra, akik hangsúlyozom nem lopnak, egyszerűen csak élelmesek, hiszen a torrent is ezért lett kitalálva.
    Itt a Ps3 és Pc-s gamerektől elnézést kérek, hiszen az Ő esetükben nincs mód elöbb beszerezni a játékot. Az az Xbox360-as gamer pedig őszintén szólva megérdemli aki nem használja ki sem a gép által nyújtott lehetőségeket sem pedig az 2 héttel megjelenés elött kijött játékokat.
    Ha már a becsületességnél tartunk, én hű voltam a ps3-hoz, hiszen ott gyári játékokról volt szó, de rettenetesen ráuntam a hetente járjunk a Pecsába játékot cserélni és várjuk remegve a friss játék megjelenését. Ez 8 hónapig tartott amikor is egyik napról a másikra döntöttem úgy hogy becserélem a gépet egy xbox-ra. Azóta nem állÍtom hogy olcsóbb lett a kenyér, de nagyban megváltozott a játékok elérhetősége és persze kÍnálata. Azóta 1 percet sem bánok mióta váltottam. Szóval én itt nem lopással vádaskodnék, egyszerűen mindenki azt csinálja ami neki a kényelmesebb megoldás. A lényeg az, hogy senkinek ne fájjon ha az ember segÍteni próbál másoknak és ezt nem láthatatlanul teszi!
  • Seth
    #284
    Lőni kell,sokat, nincs semmi trükkje
  • Brash
    #283
    Sziasztok!
    Egy kis segítség kellene!

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Azt a nagy tapló embert, aki minigunal szórakozik 6/1-es résznél és a hátán egy nagyobb doboz van hogyan kell megölni? Azthiszem keycard van nála mert 2 keycard kell az ajtó kinyitásához. A másik a széfben van, azt fel is vettem.


    Köszi.
  • Hoz_Hun
    #282
    Ennyire a megjelenés idején nem illik mások játékélményét csorbítani. Függetlenül attól, hogy honnan, merről, hogyan szerezted be a játékot. Egyszerű önzés és nem törödömség a többiekkel szembe. Legközelebb légyszíves használj Spoiler tagot, erre találták ki.
  • Lammer
    #281
    Pubikam(meg a tobbi warezretardnak is szol!)! Hasznald(jatok) azt a szajbatekert szpojlert, ha egy mod van ra, koszonom(juk) -.-
    htxvm
  • deep
    #280
    Már bocs, de kurvára tehetsz róla, hogy lopsz. És arról is, hogy nem tudsz megnyomni egy kurva gombot, hogy legalább spoiler makróba tedd a spoileredet, ha már pofázol a játék végigjátszásának részleteiről MEGJELENÉSE ELŐTT. Ennyire is képtelen vagy. Alapvető fórumszabály, amivel úgy látszik mocskosul nem vagy tisztában. És pubikám, ezt a topikot konkrétan én nyitottam, szóval pláne jogom van felhúzni magam a dilettáns tapló viselkedésen. Mivel nem vagyunk egy szellemi szinten azt hiszem ezek után felfüggeszthetjük a kommunikációt. Kellemes warezolást, spoilerezést a továbbiakban. Baszd tönkre nyugodtan mások szórakozását!
  • Sumo10
    #279
    Már bocs, de arról igazán nem tehetünk hogy megjelenés elött mi már végigtóljuk a gamet. Te csak várd a hivatalos megjelenést, és rohanhatsz a boltba, ráadásul már csak 2-őt kell aludnod. Majd utána olvasgasd a fórumot Pubi!
  • deep
    #278
    Aki még egyszer spoiler makro nélkül ír be a játékmenetet konkrétan érintő spoilereket, az szégyelje össze magát. Ez mindig bunkóság, de a hivatalos megjelenés előtt egyenesen a pofátlanság csimborasszója. Hihetetlenek vagytok, komolyan.
  • Hyder
    #277
    Köszönöm
  • Neogan
    #276
    Achievement/Trophy jár érte, ja és megnyílik az út a Veteránnál is nehezebb Professional mód felé
  • Sumo10
    #275
    ja, bocs, kicsit előre mentem. Szóval amikor a csaj fennt van, távcsövessel lövöd a faszit így megmented a csajt, és csak utána lököd a sziklát a lávába hogy át tudjon jönni rajta, utána lásd lejjebb....
  • Sumo10
    #274
    Pajti, belelősz a fasziba párat, amikor látszik a "szive" abba is belelősz, lehetőleg pontosan, majd sietve a hátamögé mész és lefogod az X-el, a csajszi majd végzi a többi dolgot!!

    Háát, aki végigtolta a normált és kihívásként elkezdi a veterán módot, akkor valószínű hogy annyit fog anyázni mint én. Annyira dúrva hogy idegesítő!! A menüben ugyan választható az "infinite anno" /amit nekem eddig nem sikerült aktiválni, hiába állítom "YES"-re ugyanúgy fogy mint máskor. Nem is ezzel van a gond, hanem megháromszorozódik az ellenfelek száma, ugyanakkor jóval sérülékenyebbek leszünk. Ok, ez az ára a hard módnak, de már 2 napja tolom a veteránt és csak a 2/2-nél vagyok, nem hiszem hogy lesz elegendő türelmem. Akinek sikerült a veterán mód kérem ossza meg tapasztalatait arra vonatkozólag hogy milyen bonus lesz, vagyis érdemes e végig izzadni így is?