854
  • Banano007
    #614
    deeehoogy..nem szoktam túllépni..csak néha..de neon nal biztos hogy nem:D..de amúgy nem csesznek meg ? ha szabályosan megyek?:S
  • Max7
    #613
    Hát ha 90 mész el elöttük lakott területen belül 30-as táblánál akkor baj de még mekkora :D
  • Banano007
    #612
    Öhm egy gyors kérdés ..lehet hogy nem ide kéne de remélem tudtok rá válaszolni nos: A robogóm alatt van egy 9cm-es neon cső..és ha elmee a rendőrök előtt akkor baj lesz?:S:S:S:S:S
  • Istencsászár
    #611
    A Renault eddig még nem kommentálta a történteket, ám délben sajtóközleményt adott ki, melyben Briatore elárulta, csak azért engedélyezte versenyzőjének, hogy idő előtt átüljön a McLarenbe, mert az elmúlt években remek kapcsolatba kerültek egymással, és nem szerette volna, ha a spanyol pilóta megharagudott volna rá.

    "Fernando arra kért, had teszteljen egy napot új csapatánál, hogy hozzászokhasson az új autóhoz" - mondta Briatore a csapat hivatalos közleményében. "Remek kapcsolatot alakítottunk ki egymással, és az elmúlt két évben fantasztikusan teljesített, melynek köszönhetően mind 2005-ben, mind 2006-ban mi lettünk a világbajnokok. Éppen ezért úgy döntöttünk, lehetőséget biztosítunk számára, hogy még idén beülhessen új csapata autójába."

    Alonso a következőket tette hozzá: "Szoros kapcsolatot alakítottam ki a Renault F1 istállóval, így mind Briatorénak, mind a Renault teljes vezérkarának meg szeretném köszönni, hogy teljesítették kérésemet, és már ma megkezdhettem a munkát új csapatommal."
  • Istencsászár
    #610
    Alonso első méterei:





  • Istencsászár
    #609
    Häkkinen újra tesztelhet



    A McLaren vezérigazgatója, Martin Whitmarsh olajat öntött a Mika Häkkinen visszatéréséről szóló pletykák tüzére, amikor szerdán azt mondta a Reuters brit hírügynökségnek, hogy a kétszeres világbajnok finn újból tesztelhet a csapatnál - igaz, csak alkalomszerűen. "Ha Mika odajönne hozzám azzal, hogy 'nem bánnám, ha úgy félévente beülhetnék az autóba', szerintem komolyan vennénk a kérését" - mondta. Häkkinen öt éves szünetet követően múlt csütörtökön ült először F1-es autóba, és a barcelonai teszt harmadik napján az utolsó helyen végzett, miután 3.023 másodperccel maradt le Luca Badoer Ferrarijától. A Turun Sanomat című finn lap szerdai cikke szerint Häkkinen 2007-ben a Toro Rosso versenyzője lehet, és Whitmarsh sem megerősíteni, sem cáfolni nem kívánta ezt az értesülést. "Fogalmam sincs, de nem hiszem, hogy Mika már tudja, hol fogja folytatni" - mondta.
  • Istencsászár
    #608
    Talán pont emiatt és kerek évekre kötik, jan. 1-től dec. 31-ig.
  • Lteebee
    #607
    Nem egészen értem, miért dec.31. a szerződések lejárta.
  • Istencsászár
    #606
    A McLaren ismét próbálkozik a Renault-nál
    Fernando Alonso jelenleg a Renault szolgálatában áll, noha a csapat már jó ideje nem foglalkozik kétszeres világbajnok pilótájával. A McLaren azonban annál inkább, hiszen saját bevallásuk szerint ismét megpróbálnak tárgyalni Flavio Briatoréval, annak érdekében hogy újdonsült szerzeményük már a jövő heti teszteken részt vehessen.

    A McLaren ügyvezető igazgatója, Martin Whitmarsh reméli tudnak hatni a boxutcában keménységéről elhíresült Renault vezetőre. „Az igazat megvallva nagyon szeretnénk, hogy Alonso minél hamarabb az autónkba üljön. A jövő héten újabb tesztek várnak ránk, melyre reményeink szerint magunkkal vihetjük őt is. A héten tárgyalni fogunk erről, és reménykedünk a sikerben.
    Ha ismét nemet mondanak, azt is tiszteletben tartjuk, de próbálkozunk, amíg lehet."

    Fernando Alonsót szerződése december 31-ig köti jelenlegi csapatához, mely időpont után már természetesen teljes mértékig a McLaren szolgálatába állhat majd.
  • Firerock
    #605
    yo ezt látniez a DTM-es sisakja is?
  • Firerock
    #604
    yo ezt látni
  • Firerock
    #603
    Photoshop rlz
  • Jeff Gordon
    #602
    az még 2005ben volt,hogy 6autón volt B. idén már ugyanannyi volt,ilyen esélykiegyenlités cimén gondolom,hoztak egy ilyen szabályt,és a Michelin lépett ki,hogy miért?nemtom:S
  • DjDano
    #601
    Nekem nagy kedvencem volt Hakkinen, miatta kezdtem el nézni a F1-et, örülök hogy újból lehetőséget kapott a McLarennél... másrészt sajnos úgy érzem, Ron Dennis csak egyfajta reklámemberként használja fel, hogy a címlapokon szerepelhessen a csapata
  • Max7
    #600
    Miért a nagyobbik gumigyártó lépett ki? 6 autón volt "B" a többin meg "M" akkor miért a nagyobb és jobb gumigyártó szált ki? :S Addig jó hogy megszünteték annó a kerékcserét, meg hogy v8-as motorokat engednek csak meg csomó unalmas szabályt vezettek be de hogy mostmár a gumi is.....
  • Jeff Gordon
    #599
    Michelin kiszállt,egy gumigyártós szabály lépett életbe.
  • Max7
    #598
    Hogy-hogy? :s le vok maradva :S
  • Jeff Gordon
    #597
    megerösiteni lehet.mivel az lesz jövöre minden autón
  • Max7
    #596
    Bridgeston gumik lesznek? ezt valaki megtudja erősíteni? Vagy esetleg megcáfolni?
  • Istencsászár
    #595
    Ez a kép nem most készült, 1-2 hónappal ezelőtt...
  • Istencsászár
    #594
    Új technikai partner a McLarennél 2007-ben
    A McLaren-Mercedes a tegnapi napon hivatalosan bejelentette, hogy a 2007-es évben a KONI által készített lengéscsillapítókkal látják majd el versenygépeiket. A sikeres egyeztetések eredményeképpen született megállapodás értelmében tehát Vodafone McLaren-Mercedes csapat számára a lengéscsillapítók hivatalos beszállítója a KONI lett.



    „Nagyon boldogok vagyunk, hogy a KONI csatlakozott az autóversenyzés ezen osztályához, és hogy hivatalos beszállítóként a csapat partnerévé vált. A megállapodásunk értelmében tehát egy új generációs lengéscsillapító rendszerrel láthatjuk majd el az autóinkat." - nyilatkozta a McLaren Racing ügyvezető igazgatója, Jonathan Neale. „Tulajdonképpen már a 2006-os San Marino Nagydíj óta ennek a cégnek a rendszereit használjuk, és a tesztek alkalmával kiemelt figyelmet szenteltünk a KONI-val az FSB lengéscsillapítókkal kapcsolatban. Nagyon várjuk, hogy tovább folytatódjon a közös munkánk a 2007-es világbajnoki szezonban." - tette hozzá a McLaren vezetője.



    „Elégedett vagyok, hogy sikerült elnyerni a Vodafone McLaren-Mercedes hivatalos beszállítói minősítését a 2007-es évre." - nyilatkozta elégedetten a KONI Worldwide kereskedelmi igazgatója, Henk Kromhout. „A McLaren-Mercedes remek partner lesz az FSB technológiát képviselő lengéscsillapító rendszer továbbfejlesztésében, amelyet a mérnökcsapatunk elmúlt hat hónapban elvégzett munkája is hűen igazol. A KONI a 2007-es évben egyértelműen a győzelemre fog törekedni a Vodafone McLaren-Mercedes csapattal." - tette hozzá Kromhout.
  • tzsoltika
    #593
    Itt a 2006-os kocsi 2007-es gumikkal!
  • tzsoltika
    #592
    Ez a kép fake!
    2007-ben csak Bridgeston gumik lesznek, akkor miért irja a vállán, hogy Michelin? És 2007ben tudtommal nem lesz támogató a Johnnie Walker
  • Istencsászár
    #591
    "Érdekes volt számomra a mai nap, nagyon élveztem a munkát. Boldog voltam, hogy öt év kihagyás után ismét visszaülhettem a volán mögé. Különösen örülök, hogy egykori csapatom, a McLaren Mercedes biztosított számomra lehetőséget a visszatérésre, akikkel két bajnoki címet is szereztem a Forma-1-ben" - mondta Hakkinen a nap végén.

    Noha a Forma-1 kétszeres világbajnoka az elmúlt hónapokban rengeteg időt töltött a McLaren főhadiszállásán lévő szimulátorban a felkészüléssel, ahogy arra számítani is lehetett, nem kezdődött felhőtlenül számára a mai tesztprogram. A finn pilóta az első körökben csigalassúsággal vezetett, szokta a pályát. Ahogy azonban telt az idő, úgy lett egyre gyorsabb Hakkinen, aki a napot ugyan az utolsó helyen zárta, ideje mindössze "csak" három másodperccel maradt el az élen végző Badoer legjobbjától.

    "Reggel megismerkedtem a pilótafülkével és a 2006-os versenygéppel, majd szoktam a pályát. Nem számítottam arra, hogy azonnal gyors leszek, hiszen Barcelona mind a versenyző, mind az autó számára megterhelő. Több körbe telt, míg felvettem a sebességet, de megmondom őszintén, erre is számítottunk" - folytatta Mika, aki hozzátette, a szórakozás mellett fontos feladata is volt, amire száz százalékosan oda kellett figyelnie.

    "Bár nagyon élveztem a mai munkát, keményen kellett dolgoznom, mert a csapat kíváncsi volt a visszajelzéseimre, hogy tanácsaimat és ötleteimet megfogadva fejleszthesse tovább a 2007-es versenygépet. Ezt szem előtt tartva, keményen hajtottam, hogy a lehető legtöbbet segíthessek a csapatnak. Rengeteg adatot gyűjtöttünk, aminek nagyon örülök. Itt szeretném megragadni az alkalmat, hogy köszönetet mondjak az egész csapatnak azért, hogy lehetővé tették számomra ezt a tesztet. Hatalmas dicséret illeti a szerelőket is, akik egész nap keményen dolgoztak, hogy a kedvembe járjanak."
  • Jeff Gordon
    #590


  • Istencsászár
    #589


  • G_ArchAngel #588
    kénytelenek, végül is Hamilton segédje lesz...:)))
  • Lteebee
    #587
    Úgy látszik, a kétszeres világbajnokokat bírják a mekinél.
  • Jeff Gordon
    #586
    végre-végre.tökjó lesz,az igazi bajnok visszatér.
    Go Mika
  • Istencsászár
    #585
    Hivatalos: Häkkinen holnap teszteli a McLarent!

    A McLaren-Mercedes ma hivatalosan bejelentette, hogy holnap Barcelonában a kétszeres világbajnok, Mika Häkkinen fogja tesztelni az egyik autójukat.

    „Örülök annak, hogy ismét vezethetem a McLaren-Mercedes Forma-1-es autóját és együtt lehetek a régi csapatommal. 2001-es visszavonulásom után is nagy érdeklődéssel figyeltem a Forma-1-et. Amikor a csapat meghívott a Brazil Nagydíjra úgy gondoltam, hogy nagyszerű lenne újra beülni a Forma-1-es autóba.” – mondta a finn - „Legutóbb eltöltöttem egy kis időt a csapat Forma-1-es szimulátorában és most nagyon várom az igazi tesztet az MP4-21-el. Szeretném megköszönni a lehetőséget Ron Dennisnek és Norbert Haugnak. Meglátom, hogyan fejlődött a Forma-1 az elmúlt öt évben és remélem, hogy segíteni is tudom a csapatot a 2007-es felkészülésben.”

    „Örömünkre szolgál, hogy megadhatjuk ezt a lehetőséget Mikának.” – fogalmazott Ron Dennis, csapatfőnök – „Alig várja, hogy beülhessen egy aktuális Forma-1-es autóba. Egy olyan kaliberű és tapasztalatú versenyző, mint ő csak gazdagíthatja a tesztprogramunkat és a véleménye tovább fogja segíteni a csapatot a 2007-es felkészülésben. Ugyanakkor további teszteket egyelőre nem tervezünk Mikával.”

    A Mercedes sportigazgatója, Norbert Haug azt mondta: „Mika több, mint tíz éve nagyon fontos tagja a McLaren-Mercedes családnak. Két világbajnoki címével és 20 futamgyőzelmével minden más versenyzőnél nagyobb mértékben járult hozzá a McLaren-Mercedes sikeréhez. 2005 óta versenyez egy C-Klasse-val a DTM-ben és ott bizonyította, hogy semmit sem veszített a sebességéből és elszántságából, ráadásul igazi közönségkedvenc. Mindannyian örülünk annak, hogy öt év után ismét a Forma-1-ben köszönthetjük. Ezzel együtt helytelen lenne ebből a tesztből olyan következtetéseket levonni, hogy Mika vissza fog térni a Forma-1-be.”

  • Frentzen
    #584
    Előre F-1

    1950-Napjainkig.
  • nirdo
    #583
    Bizony, bizony:-)
  • G_ArchAngel #582
    poor PedroDLR:)
  • Istencsászár
    #581
    HIVATALOS : Alonso - Hamilton a McLaren 2007-es versenyzőpárosa
  • Max7
    #580
    Kulcsfontosságú pilótának nevezném kimit aki ha az infóim nem csalnak akkor a ferrárinál lessz jövőre! Nem vagyok ferrari fan de kiminek azért drukkolok mert helyén vannak a golyói az biztos!
  • Lteebee
    #579
    A renault jól kibaszott magával, hogy hagyta elmenni Alonsot, Alonso meg a dolgok jelenlegi állása szerint jól kiszúrt magával, hogy a McLarenhez ment.
    Bár ha a Ferrari begyengül a kulcsemberek távozásától, a Renaultnál meg a vb-szerzésre képtelen pilóták okán egész jó kis sokesélyes derbi alakulhat jövőre.

    A két legjobb pilóta két közepes csapatnál, a suhancok meg egész erős autókban.
    Még jó is lehet:)
  • Jeff Gordon
    #578
  • Max7
    #577
    Fodrász rulz
  • G_ArchAngel #576
  • Istencsászár
    #575