854
  • Jeff Gordon
    #814
    Massa sem hajtott fejet Kiminek,egyszerüen jobb volt tőle,mig Alonso nem Hamiltontól,ill tény,ahelyett hogy kihozta volna magából a maximumot folyamatosan csapattársával volt elfoglalva és ugyanígy fordítva... ezt ők ketten rontották el szerintem.mindenki azt mondja,hogy ezt a brazil futamot lepasszolták kiminek,akkor én erre meg azt mondom,hogy nemtudom milyen futamot néztek,mert Kimi egy elhasznált gumin ment három erős kört,míg Massa kivezető köre is nagyon jó volt,ezt Palikék be is mondták,szóval sztem ez olyan volt mint a Francia futam,Kimi zseniálisat ment a +3körében és visszajött Massa elé,ennyi...

    McLarennél ilyet nem lehetett megcsinálni,mert Rongy Dennis politikája csütörtököt mondott,nem hiába,eltelt már lassan 10év és semmit sem tudnak felmutatni,három egyéni 2.hely és két csapat 2.hely kivételével,de ez meg senkit sem érdekel... szóval változtatni kéne,én azt mondom,hogy egy bizonyos futamig ne tegyenek különbséget,de utána viszont igen is a jobbik pilótát támogassa a csapat,fura,de amit irtál én pont a Ferrarinál éreztem,hogy értékes pontokat vett el pl Massa Kimitöl Interlagosban,ahol nem hagyták,hogy menjen utána,de ott még senkise számolt az egyéni arannyal,ráadásul a két pilóta között is egy max két pont differencia volt,és az is igaz,hogy úgy meg nehéz rangsort felállítani,de ha megnézzük Schumacher példáját,mindig elsőszámú pilóta volt a csapatában,és megkérdőjelezhetetlen tekintélye volt,akinek nem tetszett ez,(Irvine és Barrichello) azok meg mehettek el... és ilyen tekintetben teljesen mit mond mondjuk Felipe Massa,hogy Ő igy meg úgy szereti Schumachert,ha annyi évet kellett volna másodhegedüsként eltöltenie mint elődeinek,neki is elege lett volna belőle,szóval azt is nehéz megoldani,hogyha tényleg van egy ütöképes kocsid,akkor az egyik pilótádat a másik alá rendeld...
    nemtudom mi lesz jövöre a Mercedesnel,de ha Alonso marad,abból sok jó nem lesz,mert kötve hiszem hogy jövöre nem helyezik Őt pl Hamilton alá,elég csak Ron Dennis megnyilvánulásait olvasni,főleg az évvégiket...
  • Istencsászár
    #813
    Talán hogy nem rá épített a csapat, nem pucsított be Hami mint Massa Kiminek, stb stb... sok 2. hely, mivel egymás elől vették el ezeket, akár ha Alo akár ha Hamit tették volna az élre 1-2 versenyen a kedvezményezett pilóta simán nyert volna, de ezt év elején kellett volna, mivel Hami végig ugy gondolta h ő az aki mindent visz.
  • Max7
    #812
    Téleg nem flame keltés céljából, de egy példát ami bizonyított tény, tudtok mondani arról, hogy a meki miben tett keresztbe alonsonak illetve miben nem támogatta? (hamilton boxos dolgon kívül amiről szintén megvan a véleményem mert 3x intettek alonsonak hogy menjen má a csudába mert már régen kész van)
  • Lteebee
    #811
    De amikor olyan kedvesen mosolyog és az apukája is tök cuki :))))
  • Lteebee
    #810
    Nem kiskirály kellett volna legyen a mekinél, hanem csak egyenlő.
    És meglenne az egyéni vébé.

    Az meg, hogy a spanyolok támadják az angolokat, nem nagy dolog, mert az angolok meg Hami felé elfogultak, érthető mindkettő, egészséges nacionalizmus.
  • Jeff Gordon
    #809
    igen ebben igazad van,és pont ezt nem értem én Hamiltonnál,Ő ennek szerintem pont az ellentetje,most nem akarok itt hamilton-ellenesnek tünni,de amint kiszáll az autóból Ö mindig elkezd hisztizni,hogy "bocsánat hogy élek" meg különbözö mondvacsinált indokok,egyszer nem gratulált alonsonak,pedig monza után igencsak kellett volna,mert ott versenyben kikapott.Szóval én nála látom úgy,hogy amint kiszáll,elkezd vádaskodni,de megtenné már ezt az autóban is,csak ott nincs rá lehetősége... én szerintem nagyon sokat fog még vesziteni a népszerüségi indexéből,ez csak egy meglátás,én Monaco és a Hungaroring után azt gondoltam magamban,hogy ez egy nem korrekt fickó.
  • Jeff Gordon
    #808
    akkor már úgylátszik mindenki elfelejtette,hogy Alonso a Minardinal(!) kezdett,és első futamán kiválóan ment,míg Kimi a roppant "erős" Sauberben,aki első futamán szintén jól ment,pont Ők ketten dolgoztak meg azért,hogy ilyen autót kapjanak,Alonso egy évet ki is hagyott,mert tp lett,aztán 2003ban megnyerte első futamát,majd 2005ig csönd,tény a renóban akkor nagyon bunkó volt,de most meg az idei évvel kapcsolatban sok mindenben igaza van,és pont Hamilton az,aki jött,és beugrott egy élmenő autóba,és mindenki agyonra istenití,holott,ha egy Spykerrel kezdett volna,lehet sose ért volna el idáig,aprócska tény a két pilóta között... ha megkérdezik,én mindigis többre fogom tartani alonsot,mint hamiltont...
  • Istencsászár
    #807
    Én sose vettem észre ellentétet Sumi, Kimi, Alo közt...

    Sumi gratulált Alonak, Alo gratulált Suminak, Kimi gratulált mind a kettőnek, Alo gratulált Kiminek... na ők 3an akik aztán csak a pályán keménykednek egymással maint kiszállnak már semmi harag, sőt Alo Massa vita után 1 hétre rá ők gratuláltak egymásnak először a dobogón...
  • Jeff Gordon
    #806
    amúgy tény,alonso nagyon nagyképü és bunkó volt,de McLarenes éve alatt megváltozott,és már számomra is szimpatikus lett,és ahogy most gratulált,az tényleg nagyon korrekt volt részéről,amúgy 2005ben Ö győzte le Kimit:)

    egyébként ez nem újkeletű dolog,emlékezzünk csak 2005re,amikor Alonso nyert,Schumi is gratulált,akkor Ő volt a cimvédő:



    és úgyanúgy megvoltak,ezek a kis papírfecnik:
  • Istencsászár
    #805
    Mikor a Rönóhoz ment olyan kurva gyors volt az az autó... hamar felejtenek az emberek, leglább annyit szenvedett Alonso mint Kimi a McLarenbe... Kimi alá nem Vb képes autót raktak? talán nem Mika helyét örökölte? lehet ezt még ragozni, de a multat nem kell elfelejteni, Alonso nem 2005ben kezdett a Rönónál, persze addig amig nem sok port kavart észre sem vette senki.
  • Max7
    #804
    1. alonsot senki nem kényszerítette, hogy a mekihez menjen!
    2. a meki nem akadályozta alonsot mert akkor a fia megbüntette volna őt!
    3. érdekes a hülye spanyolok míg alonzo nem lett vb győztes qsban voltak most meg lázadnak! véletlenül sem alonso a hibás hogy eljött a renaultól! De tegyük hozzá előrébb végeztek a merci autói mint a renaulté szolva lehet szídni a mekit azt viszont én sem értem a mekinek miért van szüksége ilyen emberekre!

    Miért nem volt jó a Hakinen Coultard páros?

    alonso meg hozzászokott a kis királyi élethez a renault-nál hogy minden áron ő volt az első számu pilóta! meg nem attól menő valaki hogy apuci a segge alá tolja az autót hanem attól ha megdolgozik érte! ezt lehet képletesen érteni!

    félreértés ne essék.... nem ítélem el alonsot sőt tisztelem a tudása miatt mint minden másik pilótát... csupán kezd unszimpatikus lenni.... lehet hogy nem is maga a pilóta hanem a rajongói akik teszik azzá ami alonso!
  • Jeff Gordon
    #803
    jó kép:

  • Istencsászár
    #802
    Heh, Alonso gratulál Kiminek, Montezemolo dícséri Alonsot, azt az Alonsot akit egyes emberek falhoz állítanának és lelövetnék, érdekes, ez a gyűlölet csak a szurkolók részéről van, Kimi és Alonso közt amint kiszállnak az autóból már "barátok".
  • Jeff Gordon
    #801
    hehe,közellenség,ez tetszik:))))

    ez a spanyolok bolondok,de most tényleg,szeretném jelezni nekik,hogy Kimi Raikkönen a Francia futamtól számítva(Nürbugringet kivéve,ahol megállt alatta a Ferrrari),ez zsinórban 10(!) dobogó lenne,ha nem lenne az Európai futam,de ha azt nem is számoljuk,akkoris egymás után 9x állt fel a dobogóra,ebből a 9versenyből megnyert 5öt,és ha legutolsó négy futamot nézzük ott 3 Kimi győzelem van,szóval innen üzenem a spanyoloknak,hogy abban van igazuk,hogy Alonso keze kissé kötve volt,de azért ne vitassák már el Kimi győzelmét...
  • Istencsászár
    #800
    Ritkán írnak a médiák igazat, de a Spanyolok most twelibe vetrték a szöget, hozzátéve h van alapja...

    Spanyolországban a McLaren a bűnbak


    A hétfői spanyol sajtó egy emberként támadt a McLarenre és Ron Dennisre Fernando Alonso címvédésének meghiúsításáért, de azzal vigasztalták magukat, hogy legalább nem a közellenség Lewis Hamilton lett a bajnok - derül ki az autosport.com lapszemléjéből. "Édes vereség" - írja címlapján az AS egy olyan kép mellett, ami a pezsgőző Alonsót és Kimi Räikkönent ábrázolja. A Marca "Az évszázad lebőgésének" titulálja a bajnokság végeredményét, és honlapján Ron Dennis lemondásáról szavaztatja olvasóit. "Dennis eldobta a bajnokságot Hamilton favorizálásával, aki nem tudott megbirkózni a nyomással" - teszi hozzá a barcelonai lap. Az El Pais szerint "a Ferrari-család igazi leckét adott a McLarennek, ami csak kívülről látszik csapatnak, valójában néhány matrica által összetartott egók halmaza." Tárgyilagosabb hangnemet üt meg az El Mundo, amikor publicisztikájában kifejti: "Ha csak egy lóra tesz, a McLaren mindkét címet bezsebelte volna. De (Hamilton) csillogása elhomályosította Ron Dennis és tanácsadói látását. Az újonc világbajnok álomképébe ringatták magukat. Dennis az egyenlőség jelmezébe öltözött, és így a végére maradt a döntést. Az eredmény nem is lehetne egyenlőbb: 109-109 pont, csak épp az olasz szomszéd egyetlen ponttal elorozta a dicsőséget."

  • Istencsászár
    #799
    Hülyeséget beszélsz, nem McLaren elektornika:), nekik is uj ugyan ugy mint mindankinek, persze erre is lehet fogni dolgokat, meg utálni őket, bár ott tartunk h az lenne az ujdonság ha nem igy lenne, kiváncsi vagyok jövőre ki lesz a legjobb, mert az lesz a bűnös.
  • SzocsA
    #798
    érdekes hogy a maclaren minden páros évben sz@ar kocsit csinál!
    mert a statisztikák azt mutatják!
    és lassan afelé hajlik az egész cirkusz hogy ugyanolyan kocsit tesznek mindenki alá! eddig 1 gumigyártó! jővőre a maclaren electronis cég hozza az elektronikát mindenkinek !
  • Max7
    #797
    Én az összes pilótát becsülöm a tudásuk miatt! Senkit sem tartok szarnak én csak a meki szemszögét próbáltam nézőpontilag tükrözni!

    Viszont ezt az elsőszámú pilótaságot meg elitélem! És annak örülök, hogy bevezették azt hogy a csapattárs szánt szándékkal nem engedheti el a másikat!

    Amit annó a ferrari csinált hogy a sumachert elengedte massa vagy talán barichello volt még akkor hát.... undorító szerintem!

    Amit msot csináltak semmi hiba nem volt szabályok szerint max taktikailag ugyanis egyértelműen jól ment massa és hazai pályán nyerhetett volna ha nem adták volna neki ki ukászt hogy ha ő az első és kimi a második akkor engedje el! (Nem véletlenül csinálta az amit csinált a pódiumon) és megérdemelte volna a nyerést kimi még így is világbajnok lehetett volna! (gy.k.: mikor megkapta a trófeát akkor leszaladt a pódiumról és mutatta hogy nektek nyertem... mármint a nézőknek, és a drukkereknek.... azaz a hazájának)
  • Jeff Gordon
    #796
    pontosan úgyanúgy passzoltak le mindent,mint két éve.viszont azt meg kell jegyezni,hogy nem volt akkora fölényük,mint 2005ben,amikor a szezon második felében 7futamból csupán hetet nyertek meg.

    számomra érthetetlen,hogyha alonsotól várták a felemelkedést,mert hakkienen óta nem nyertek egyénit,akkor miért nem volt csapatsorrend? hamilton eljátszotta a cry babyt monaco után,aztán a hungaroringen kicseszett mindenkivel,alonsoék válaszoltak,teljes káosz a csapaton belül... Igazából,Hamilton az aki nem ismer lehetlent,mindent és mindenáron,és ezt be is bizonyitotta a rajt után,a McLaren meg szépen belebukott,de én egy percig sem sajnálom őket.ill alonsot kicsit,mert azért abban igazat adok neki,hogy más bánásmódot kellett volna kapnia mint hamiltonnak,meg a csapatfőnök ilyet nyilatkozik,hogy Ők Alonso ellen versenyeznek? mintha alonso nem lenne csapattag!? hát röhej. Ron Dennis ismét bebizonyitotta,hogy nemtud bánni két jó pilótával,gratulálhatunk neki.
  • Jeff Gordon
    #795
    rosszul tudod,csak az 1-2es rajtszám leosztásánál nézik az egyéni világbajnokot,utána a többi osztásában a csapat vb a döntö,és egy csapaton belül ki kapja a jobb rajtszámot,ott számit az egyéni ismét.tehát hamilton 22,alonso?? 23
  • Istencsászár
    #794
    Aham, tudod Ron a nagy egyenlőség miatt, hiába nyerte meg Alo a Maláj futamot, 1 percig sem volt első számú, pedig kellett volna, persze ekkor még az újonc is hibátlanul ment, azt kséőbb már nem láthattuk, persze Alonso még többet hibázott, de képes lett volna nyerni hsizen ő tudja hogy kell, Hamilton nem, ebbe tökéletesen belebukott... most a tegnapi autóhibától eltekintve, már az első kanyarokba nem tudta magát uralni... ekkora hibát maint amit csinált Alonso nem tett volna, Kimi és Massa sem.

    Én szememben miért lenne szar? max aki ezeket mondja rá az... remélem megy a Rönóhoz a Meki meg főhet a saját trágyadombján, ilyen remek évet amikor minden a kezükbe volt igy eldobni, nevetséges...
  • Max7
    #793
    Amint már elöttem is leírták alonso magának köszönheti hogy a csapat nem ált mögötte! A viselkedését nem fogadták el ő sztár akart lenni mindeki szemében de a mekisek szemében szar maradt csak!

    Én úgy tudom, hogy a rajtszámot a versenyzők hozzák, tehát 1-es lesz Kimi 2-es massa 3-mas hamilton 4-es alonso és így tovább.

    De lehet hogy a konstruktőri világbajnokság szabja meg és azon belül meg hogy melyik pilota végzett elől tehát első a ferrari és a két pilóta között az első helyezés szabja emg....



    Azt hallotátok hogy a honda és a BMW nem megengedett üzemanyagot használt és még nem biztos hogy kimi a világbajnok? ugyan bizonyítékot nem fogadta el a FIA de a meki fellebezett!
  • Jeff Gordon
    #792
    amennyire én tudom a rajtszám leosztás a csapat vb végeredménye szerint zajlik,lásd alonso hozta az egyest,de a renault világbajnok lett tavaly,ezért idén övék volt a 3-4 és igy tovább a tavalyi csapat vb szerint.

    jővöre Kimi Raikkönen révén a Ferrarin lesz az 1es,értelemszerüen Massáén a 2es és a további rajtszámleosztást a csapat vb határozza meg,viszont onnan a Mclarent kizárták,tehát egyedüliként nem szerzett pontot az idei évben,így a 22-23as rajtszám lesz a jutalmuk.Legalábbis az elmúlt elég sok évben így volt.


    amúgy egy kis érdekesség,a Ferrari 204pontot szerzett idén,a McLaren pedig 109+109=218,viszont a Magyar futamon szereztek 15öt,amit az FIA elvett a két pilóta szabálytalan viselkedése miatt,és a McLaren el is fogadta a döntést,tehát 218-15=203.Vagyis,ha nincs a kémbotrány és a McLarent nem zárják ki,akkoris a Ferrari lett volna a csapat vb.csupa érdekes dolgok ezek:)
  • Istencsászár
    #791
    Nem a pilóta viszi vagyis adja a rajtszámot? Alonso hozta az 1est, vagy csak Vb miatt?
  • Jeff Gordon
    #790
    erről jut eszembe,furcsa lesz jövöre a 22es 23as rajtszámú McLaren
  • Lteebee
    #789
    Szerintem feljön a Renault is megint.
  • Jeff Gordon
    #788
    + az FIA átvizsgálja a komplett autót a tervezéstöl a bemutatásig,szóval nem lesz könnyü dolguk,ha jósolni kéne,ami persze még nagyon korai,akkor Ferrari vs BMW jövöre,de majd meglátjuk
  • Lteebee
    #787
    Ron sorra rossz döntéseket hoz.

    Jövőre még nehezebb éve lesz, mert már nem csak azoknak lesz infójuk a Bridgestoneról, akik ellopták a Ferrari adatait.
  • Jeff Gordon
    #786
    pl Hamiltont keretek közé szoritani,mert gondolj bele,amit a felvezetöbe is mondtak,egyszer mondták Hamiltonnak,hogy ne veszélyeztessek az 1-2öt monacoban,rögtön utánna kifagadt,hogy nem hagyták nyerni,de,hogy hogyan előzte volna meg alonsot,arra egész biztosan nem lett volna ésszerü magyarázata.Ott rontották el az egészet,hogy nem álltak ki alonso mellett ahogy te is mondtad.
  • Istencsászár
    #785
    Azt kell h mondjam, ezt is sikerült idén elbasznia Ronnak, kellett nekik az újoncot nyomni aki az évad végén szétesik... Igy sem Alonso sem Hami nem Vb, pedig itt 1 pontotkon múlott, lehet Hamilton gyorsabb volt mindenkinél sok helyen, mert tényleg az volt, de Alonso képes lett volna nyerni ha a csapat mögötte áll, Hamilton pedig nem mint a végeredmény mutatja... lúzer csapat, nagyot koppantak ma, jövőre valamit nagyon máshogy kell csinálni.
  • Jeff Gordon
    #784
    így van,aki azt mondja,hogy ezt Raikkönen nem érdemelte meg,az nemtudom,de egy futamot se látott minden bizonnyal...

    Hamilton az elején vállalt egy fölös kockázatot,alonso bevitte az erdö,hibázott,és kész ez már elég lett volna,hogy alonsoval szemben veszitsen,de a spanyol nemtudott menni a ferrarikkal.van egy így.én szerintem megérdemelten nyert kimi,teljesen egyértelmü,hogy örülök a gyözelmének,hiszen mióta a McLarenhez került neki szurkoltam.
  • Istencsászár
    #783
    Hamilton 100%ig hibáztathatja magát a multkori box kaland miatt ott úszott el, nomeg itt ez a sebességváltó hiba...

    Alonso nagyon heppy h nem Hami nyert, Kiminek udvariasan gratulált ahogy a címvédőtől illik, Kimi elérte azt amit minden pilóta szeretne 2007ben ő volt a legjobb.
  • Jeff Gordon
    #782
    így igaz.ezzel egyetértek
  • Istencsászár
    #781
    A DTM-be, legalább akkora izaglommal drukkolok neki mint amikor F1es autóba ült a verseny7végéken:), Mercit vezet élvezi, és ez a lényeg, és habár vannak nála jobbak, de amikor a pódium, avagy tetjére áll csodálatos látvány:), Suminak is ezt kellene, mert 1 év eltelik lassan, biztos boldogok lennének a drukkerei.
  • Jeff Gordon
    #780
    piszkosul nagy kár,hogy nem ezaz ember vezeti a McLaren autóit(persze már 38,de Schumis is addig versenyzett),helyette van két primadonna...

    azért elismerésem Totti,hogy még mindig nekik szurkolsz.
  • Istencsászár
    #779
    Hamilton a hétvégén kijelentette, hogy amennyiben bajnoki címet nyer szívesen magával vinné a brit zászlót a levezető körben, ahogyan azt Felipe Massa is a (brazil zászlóval) 2006-ban, illetve hogy szívesen megpörgetné néhányszor az autót az aszfalton. "Ha ezzel kárt okozok a csapatnak, természetesen megtérítem."


    Mennyél 2 levezető kört, pörgesd meg minden tribün előtt, lebegtesd a zászlót, a Brazilok biztos imádni fogják:))) remlélem betartja ezt a szavát, és lesz műsor! ez hiányzik
  • Istencsászár
    #778


  • Istencsászár
    #777
    Ez a sablon szöveg ha olvasod az interjúkat minden pilóta ha nem tudja megelőzni a másikat ezt mondja, h ezért maradt le, hisz ő érti, mert lehet h gyorsabb, de előzéshez nem elég... ezt Massa, Kimi, Alo és Hami is nem 1szer mondta ebben az évben.
  • Jeff Gordon
    #776
    Egy szóval nem mondtam,hogy "de kár,hogy csak ezt kapta"
    Sose bíráltam vezetöi képességét,tény a szezon elején jobb volt mint Alonso és Kimi,Massából meg hülyét csinált Malajziában.de azért azt se mondanám h a többiek tétlenek voltak,Kimi pl úgy táncoltatta Silverstoneban ahogy akarta,Alonso lemosta Monzában.De megis mondom miért nem szereti a közvélemény,kérdem én,milyen pilóta az olyan,aki kikap a csapattársától alaposan(monza) majd arra fogja az egészet,hogy azért nemtudott nyerni,mert Massa támadta Őt fél körön át.A futam nem egy körös volt,hanem 51.Az ilyen és ehhez hasonló nyilatkozatok miatt nem szereti a közvélemény,persze Alonsonak is voltak húzásai,de nézd csak meg a Ferrari csapatot,ott is két vb esélyes megy egy capatban,mégis kijöttek a szezon során,mégis gratuláltak a másiknak ha kikaptak egy adott futamon... Én úgyérzem Hamiltonban egy fikarcnyi tisztelet sincsen Alonso iránt,de megkockáztatom,a csapat iránt se,hiszen akkor nem csinálta volna azt amit Hungaroringen csinált,amiből az egész botrány lett...
  • Istencsászár
    #775
    Vicc ami Hami körül megy, én jobban látnám és annak fogok szurkolni h Alonso nyerjen, de amilyen utálat Hami körül megy... Év elején h oda volt mindenki h milyen jó h veri Alonsot ( meg Kimit meg Massát ), azt félidőben is verte, ekkor már nem volt olyan nagy a mosoly, de az mg kitartott h verte Alonsot ( meg Kimit és Massát ), aztán igy utolsó futamokon már annyira gyűlöli őt a közvélemény h veri Kimit és Massát ( persze az jó h Alonsot ), h a leg kisebb hülyeség után felakasztanák... most mond meg, miért nem ugy kezdődik a hír h Button plusz gumit használt?, teljesen ugy van belőve a dolog mint ha Hamilton követte volna el az évad során először ezt... nemhiszem, ilyen bakik adódnak nem 1szer, meg mások is, csak nem Hamival... és mégse követelik a mezőny pilótáinak a fejét...

    Amugy, itt max pénz bírság kellett volna, a többi csak ráadás és a dilis szurkolók ( többségének ) a kielégítése...

    Ha Hamilton limiten felül menne a boxba kvalin vagy edzésen akkor is botrány lenne? ...