372
Kedvenc mesefilmek a múltból...
  • Aspyrin
    #212
    Azt a régi bábmese sorozatot keresem, amiben egy ördög, és egy fiú szerepelt. Előbbit mindig elkalapálták egy lapáttal, ha jól emlékszem. :)
  • FL Zoli
    #211
    #202
  • maera
    #210
    volt régebben egy mesesorozat, amiben dinoszaurusz-kommandó volt. a gonoszok a raptorok voltak. olyan volt mint a szupercsapat csak dinosan. vki nem tud nekem segíteni? előre is köszi :D
  • cbyerdragon
    #209
    http://www.youtube.com/watch?v=SqgJ6wzSW8k

    ő lenne az?
  • cbyerdragon
    #208
    http://www.youtube.com/watch?v=mfif5DiGMYc


    Magyarul 4-5 vhs jött ki, de tzube-on fent van azthiszem az összes rész angolul
  • csesztike
    #207
    Sziasztok!

    En keresek egy meset nagyon a Candy Candy a cime...olyan 10-12 eve ment a tevben es egy ava kislanyrol szolt!
    Nagyon megkoszonnem ha valaki tudna infot hol lehetne letolteni vagy esetleg kazetan meg lenne valakinek par resz....
    A masik ilyen mese a palya ordogei ez kb. egy idoben ment a fent emlitettel!
  • vigyori14
    #206
    Üdv.
    Én nagyon régen kerestem egy régi kedvenc mesémet, és tegnap végre megtaláltam. A titokzatos aranyvárosok című rajzfilm volt az.
    Megtaláltam az összes részét, de csak angolul, most érdekelne hogy hátha valakinek megvan néhány rész vhs en, és valahogy összetudnánk őket rakni.
    Ha valakinek megvan írjon.

    itt egy link:
    http://animeaddicts.hu/encyclopedia.php?anime.948

    és egy rész:
    http://www.youtube.com/watch?v=YglFgJs8UAE
  • Nuska
    #205
    Sziasztok!

    Nagyon régóta keresem a rajzfilm címét:
    Volt benne egy bagoly aki cipelte a lábához bilincselt ágyúgolyót, és jöttek hozzá a kisbaglyok és mondták hogy salemalejkú(nemtom hogy kell irni) és voltak benne hangyák!


    lécci segítsetek, mert meghalok a kiváncsiságtól, hello
  • lemongrass
    #204
    keresett mesém: Salamon király történetei.
    anno a 90-es évek elején volt ez a gyurmafilmsorozat... a zenéje vmi frankó kis arab muzsika volt... 1 csaj énekelt benne /ez maradt meg a legjobban :)/
    ha vkinek van info-ja róla, ne tartsa magában! :D thx

  • rogerg
    #203
    Hello!
    Amit én keresek, az talán egy 1 egész estés mese volt, kb 1992-93 környékén. Sajnos csak annyira emlékszem, hogy egy kedves kis robot volt benne, akit talán gyerekek találtak és bújtattak is valahol. Azt hiszem lebegett és annyi volt a "haja" hogy egy nagy copfja volt hátrafelé, talán talán egy rózsaszín szalaggal.
    A történetből csak annyi, hogy mintha egy arénában kellett volna megmérkőzniük, valamint hogy a vége sírós volt, mert jöttek a robotért és el kellett mennie :)

    Ha ebből valaki tud segíteni azt nagyon megköszönöm! :)
  • FL Zoli
    #202
    #108; #102

    válassz
  • Near16
    #201
    Hali! Én azt a mesét keresem amiben dinoszauruszok voltak a főszereplők és úgy emlékszem valamiféle kommandósok voltak. Volt aszt hiszem 3 főből álló ellenséges banda (a rossz fiúk), közülük az egyik valamilyen repülő dínó volt, az egyik másik pedig raptor féle akinek csővek voltak a szájába vezetve és azok segítségével tudott ragadós vagy savas valamit köpni. Nagyjából ennyire emlékszem belőle. Remélem érthetően írtam le:)
    Ha valaki tudná a címét lécci írjon.
  • FL Zoli
    #200

    Kissyfur a címe
    nincs egy hónapja, hogy megnéztem Youtubeon, az összes magyar rész fenn van

    csak 2 kroki volt:)
    Emlékszem anno mindenkinek megvolt kazettán, biztos nem volt levédve a tékás kazi
  • Jarlaxe87
    #199
    Én emlékszem 1 rajzfilm sorozatra, ami szerintem csak kazettán jelent meg, de a címét sajna már elfelejtettem.:(
    A történet arról szólt, hogy volt 1 medve és annak 1 fia, akik elszöktek 1 cirkuszból, vagy valami hasonló. Aztán letelepedtek 1 folyóparton és 1 fa belsejét alakították ki háznak. Arra emlékszem még, hogy volt 3 krokodil, akik mindig kergették őket, de végül pórul jártak.
    Ha valaki tudja a címét, akkor legyen szíves ide írni. Köszi.
  • Malganis
    #198
    Üdv igazából nem tudtam, hogy hova írjak de mivel a magyar televízió műsorán ment ezért ezt a topicot választottam.
    Egy mesét keresek. A mese egy egércsaládról szól illetve egy öregemberről akik körbeutazták a világot és minden részben egy elveszett lapot kerestek meg családi krónikájukhoz nagy kalandok árán.
    Ha valaki tud segíteni abban, hogy mi a mese címe annak előre is Köszönöm!
  • chowderfangirl
    #197
    Van mégegy rajzfilm amit szeretnék megtalálni.Nem tudom mikor adták de az m1-en vagy az m2-őn volt.Egy indián szerű törzsben játszódott és volt nekeik egy hatalmas azt hiszem sárga színű íjuk amiből csak egy régi legendás hősük volt képes kilőni a nyilat.Viszont a főszereplő fiú is kitudta lőni,csak ezt sokáig senki nem hitte el neki.Sőt a hazugságáért ki is kötözték és ostoral vertek párat a fenekére.Meg voltak olyan részek ami valami tengerben vagy folyóban vagy tóban(mindegy a lényeg hogy vízben)játszódott és a fiú valahogy tudott lélegezni a víz alatt.(asszem volt egy sellő barátja és azért)Ezt már jóval később láttam mint a flying rhino junior high-ot.Meg azt hiszem a főszereplőnek volt egy szép barátnője is.Valakinek ismerős?
  • chowderfangirl
    #196
    Tényleg ez volt az!!! köszi!!!
  • Daza500
    #195
    Szerintem ez volt az, én is néztem anno :)

    Flying Rhino Junior High
  • chowderfangirl
    #194
    Sziasztok!Én most leszek majd 13 éves és egy olyan rajzfilmet keresek amit olyan 4-5 éves koromban láttam.A tv2-őn ment(az hisszem de lehet hogy rtl klub)egy iskolában játszódik és van egy gonosz fiú aki valamilyen elzárt helységből mindenféle robotokat meg egyéb dolgokat küld a főszereplők ellen és asszem volt még valami kisállatkája is,meg az elzárt helységben pár monitor amin figyelte a folyosókat.Hát csak ennyi rémlik meg az hogy nagyon szerettem.Tudjátok melyik volt ez?
  • asante88
    #193
    Már csak egy olyan mesém maradt ismeretlen előttem, amelyből még kevesebbre emlékszem. Abban is volt valami erdő (talán elátkozott, mert nagyon dark hangulata volt). Volt egy csapat "hős", volt közöttük egy íjász (asszem sárgán fénylő nyilat lőtt ki), meg az egyik tag neve a magyar szinkronban erdőkerülő volt. Fogalmam sincs ezenkívül mi volt a lényeg, remélem valaki ráismer erre is. Köszi a fáradozást
  • asante88
    #192
    Köszönöm Szanzia, tényleg azt a mesét kerestem.
  • anesz29
    #191
    Kedves Fórumozók!
    Keresek egy régi mesét, gyerekkoromben láttam, a címe Hüvelyk Panna, csak nem tudom pontosan melyik feldolgozása?! Nagyon szépen volt megrajzolva! A legtöbb feldolgozással ellentétben a kislányt elrabló béka nem fiú volt, hanem "békamama", csúnya, széles szájjal. Volt benne egy kedves vakond is, aki szerelmes volt Pannába és udvarolni akart neki, míg egy egéranyó "odújában" volt. Meg perzse a klasszikus fecske, akinek meggyógyította a szárnyát, és végül ő repítette el a szerelméhez Tulipánországba. Ott pedig a mese szerint szárnyai lettek és "boldogan éltek..."
    Ha valaki tudja, hogy ez melyik változat, kérem segítsen! Nekünk VHS-en volt meg (igaz akkor még nem volt DVD), de vajon kiadták-e DVD-n; ki a rendező? vagy valami használható infó?
    Esetleg le lehet-e tölteni valahonnan? Akinek van infója, kérem írjon az [email protected]!
    Még egy dolog! Sündisznócska lovagol (mackóbácsi hátán); ez valami bábmese, ez letölthető valahonnan?
    Köszönöm
  • hszpp
    #190
    KÖszönöm a Muki doki angol címét:) Van még egy mese,amit keresek...
    Beethoven talál,vagy mozart,nem is tudom melyik híres zenészről szólt,a lényeg hogy szép színes rajzolt mese volt,egy osztályról szólt,akik mindig zenéltek,nagyon ügyesek voltak.volt egy kis faházuk,ahol gyakoroltak.Volt köztük egy duci,fekete hajú gyerek,aki mindig evett...
    a hangszereknek volt arcuk,arra is emlékszem,és h mindig bonyodalmakat csináltak,emlékszem egy részre,hogy az egyik gyereknek az apukája pizzázot nyitott,és nem ment jól,mert nem jött meg a paradicsom szállítmány,és akkor volt a megnyitó,és hogy ők csináltak helyette vmi új szószt,és nagy sikert arattak vele...(az étterem kritikusnál..)
    volt még egy rész,ahol az iskolájuk előtti szobornak eltűnt a feje vagy vmi ilyesmi,meg még egy,ahol a pavarotti fellépésre mentek el,de megfázott,vagy beteg lett a pavarotti...valami ilyesmi volt:)))

    Plusz még egy mese,valami ilyesmi volt a címe hogy egyszer volt hol nem volt az amerika,vagy ilyesmi,egy szőke gyerek volt benne,a fehér kutyájával,visszautaztak az időbe mindig,és történelmi dolgokat fedeztek fel,olyasmi volt mint az egyszer volt hol nem volt az élet vagy az ember....valakinek rémlik vmi?:)))
    Ha vki tud vmit,kérem írjon a [email protected] -ra8) köszönöm szépen!
  • haszek
    #189
    Nagyon szépen köszönöm Szanzia!
  • Szanzia
    #188
    asante88 a filmed szerintem a Ferngully - Az utolsó esőerdő. Innen tudod letölteni mind a két részét.
    http://mese.centrumnet.hu/ingyenes_mesefilm_rajzfilm_letoltes/ferngully_1_2/&c=addfav&fav=1&lang=1
  • Szanzia
    #187
    Haszek amit te keresel az a Kis Némo álomországban(Little Nemo: Adventures in Slumberland)! Innen le is tudod tölteni magyarul csak regizni kell!: http://animeaddicts.hu/download.php?filelist.22.4354
  • haszek
    #186
    Sziasztok!
    Már évek óta keresek egy mesét de kevés az emlékem róla mert nagyon kicsi voltam (talán 1995-2000 között láthattam) de nagyon szeretném ha valaki megtudná mondani mi lehet az. Ami megmaradt belőle az az h: Egy kisfiúról szólt akinek volt egy repülő ágya és talán valami mese országba repült vele az is lehet hogy álmában, volt benne egy nagy kapu is ami valami gonoszt őrzött úgy emlékszem mert nagyon féltem tőle:) A mese végén a fiú szemben állt a gonosszal valami helyen ahol a közben megszerzett barátait tartotta fogva valami jégszerűségbe zárva a gonosz. Persze győzött és talán felébredt az álomból ha jól emlékszem. Nagyon hálás lennék ha valaki meg tudná mondani a mese címét!
    Előre is köszönöm!
  • Moll Black
    #185
    Ha ezt nekem írtam akkor sajnos azt kell mondanom, hogy nem, nem az :D
    ÉS sajnos azóta se jöttem rá a címére, ha valaki tudna nekem segíteni azt megköszönném :)
  • Velvetvamp
    #184
    Sziasztok!

    Nekem rengeteg kedvenc mesém volt, általában azok, amiket senki sem ismer. :D Például az Ico a bátor lovacska, Kissyfur, emlékszem még A fehér tevére (nem tudom ki ismeri, eddig a fórumot olvasgatva sehol sem láttam megemlítve, sőt még a google-ban rákeresve sem találtam, lehet hogy nem is ez a címe :P)

    Viszont van két mesesorozat, amikből csak pár homályos kép maradt meg, és ha jól emlékszem a Minimaxon mentek.
    Az első mintha egy sünicsaládról szólt volna, akik az erdőben laktak. Egy epizódra emlékszem , amikor a sünikislány nem akart iskolába menni, és betegnek tettette magát úgy, hogy a lázmérőt a lámpához tartotta, vagy valami hasonló. :P

    A másik mese szinte teljes homályba vész. Már azt sem tudom milyen állatkákról szólt, de volt két főszereplő; egy fiú meg egy lány, akiknek a nevük hasonlóan hangzott, és a címben is a nevük szerepelt. Mintha egy részben a kislányállatka egy barlangban rekedt, de aztán a fiúka megmentette... Kábé 10 éve mehetett a Minimaxon...
    Hát ha ebből a zagyvaságból valakinek támad akármilyen asszociációja, csak szóljon, és előre is köszönöm! ^^ :)
  • tutituti
    #183
    Kimba a fehér oroszlán.Az összes haverom utálja,csak én imádtam.
  • Moll Black
    #182
    Sziasztok.
    Segítséget szeretnék kérni.
    Volt régen egy (azt hiszem oroszlános) mese, aki talán valami másmilyen nagymacskákkal élt, és a legjobb barátja egy őzike volt :D
    Régen láttam már nagyon, kicsi voltam még, jó 15 éve kb, egyetlen egy rész rémlik amikor a kis oroszlánt megtanítják, hogy neki van hetedig érzéke, és aki fontos neki, és bajba kerül megéri, éshogy ezt a szeretet teszi stb...meg tök furi hogy egy őzike a legjobb barátja :D
    Remélem tudtok segíteni, előre is köszi! :)
  • Liliana4
    #181
    Sziasztok! Keresek egy mesét,aminek nem tudom a címét,de egy házaspárnak ellopta egy gonosz törpe a gyerekét és csak akkor kapták vissza ha kitalálták a törpe nevét.ÉS a film elején a fiúnak mindig retket kellett lopnia a gonosz satrafától,mert a lány azt kívánta.Tudna valaki segíteni,hogy mi a címe?Előre is köszi
  • biuska88
    #180
    Sziasztok, én is egy régi mesét keresek, még gyerekként néztem mindig videón, csak a címére nem emlékszem. bár a történetre se nagyon, de nagyjából annyi volt benne, h voltak vmi tücskök vagy békák (nemtom melyik vagy h ezek voltak e) és az egyik mindig furulyázott. vizi mese lehetett,mert volt a vízben egy bálna vagy hal (hmm talán harcsa). de ilyen szomorkás mese volt, legalábbis ahogy visszaemlékszem amit furulyázott az a kis béka vagy tücsök.
    Vkinek esetleg rémlik hasonló mese?
  • Hino
    #179
    A Muki Dokinak ez az angol címe: The Magic of Doctor Snuggles.
  • asante88
    #178
    Sziasztok. Keresnék egy régi mesét. Több mint 15 éve láttam utoljára, valószínű anime. Valami olyasmi volt benne hogy volt az erdőben valami szörny, asszem ilyen fekete trutymóból. Elvileg egy fába volt bezárva. Jöttek a favágók mer fakitermelés volt vagy miafene és kiszabadult a szörny mikor megpróbálták kivágni azt a bizonyos fát. 4-5 évesen elég félelmetesnek tűnt, nemtom most milyen lenne. Remélem a részletekre nagyjából jól emlékszem, van valakinek ötlete? Előre is köszi
  • szoszpedro
    #177
    Szerintem a tv2-n ment, szombat délelött a matiné után. 1 fejezetre emlékszem, mikor egy nagy vár elé csöppentek és ott volt a fej nélküli lovas szelleme. Minden rész 4-5 kisebb részből állt. Sajnos én csak ezt a részt láttam és után már a befejeződött a sorozat, hazakerültek a gyerekek. Nagyon régi kb. 15 éve mehetett. De az biztos, hogy valakinek a folytatásos regénye alapján készült, erre emlékszem, csak lehet nem jól írtam le a nevét.
  • tutituti
    #176
    Akkor talán Emil és a detektívek?
    Kik csinálták,vagy helyszín mittomén németeknél,amcsiba,vagy ilyesmi.Esetleg mindíg máshol.A név akit írtál meg asszem egy zeneszerző tag aki mesékhez filmekhez csinál zenét.
  • szoszpedro
    #175
    Sajna nem, ez nem rajzfilm, hanem élőszereplős volt. Sajnos más infora nem emlékszem belőle... De lehet volt benne egy fehér madár is...
  • tutituti
    #174
    Tuti nem az,de azért hátha Jhonny quest kalandjai?
    új intro
  • szoszpedro
    #173
    Sziasztok!

    Hátha tud nekem is valaki segíteni .

    Szombat délelőtt ment egy kis sorozat, gyerekek voltak benne, mindig valami rejtélyes dolgot oldottak meg, volt olyan rész is amikor egy régi várban játszódott a történet, és egy történet kb. 4-5 részből állt. Sajnos csak ennyire emlékszem, kb 10 éve mehetett a tv-be, és mindig bemondták: Endie Blandon (vagy valami hasonló) folytatásos regénye alapján.
    Hátha valaki emlékszik rá.
    Előre is köszönöm.