104
  • IoIa
    #57
    Esetleg egy linket, ha adnál. Addig ez felejtős.
  • IoIa
    #56
    Ez fájt. Azok a medencék azért kékek, mert az oldaluk és az aljuk kék színű, ugyanis így esztétikusabb. Most akkor ki is beszél hülyeséget? Ha hallgattál volna, bölcs marad(hat)tál volna.
  • Randal
    #55
    Kicsit pontosítanék:
    Bolygónkon NINCS olyan anyag amit ne tartalmazna a periódusos rendszerünk.
    Odakint előfordulhat ilyen anyag.
  • Omega
    #54
    hát régen volt már kémia, de olyan anyag egész biztosan nem létezik amit ne tartalmazna a mi periódusos rendszerünk...
    fiam hülye vagy, leülhetsz.
  • roliika
    #53
    Xal az IBM akart lenni...
  • roliika
    #52
    Az igaz, de ha nincs jelen a víz, az sem feltétel hogy nincs élet. Mert mi nagyrészt vízből vagyunk és szén alapúak, még nem biztos hogy más élőlények is ilyenek! /IMB-nél létezik Si alapu baktérium-nem robot/ Na+ugyebár lehettnek olyan anyagok is amit a mi periódusos rendszerünk nem tartalmaz. Sajnos jópár kutató is elég szűk látókörű...
  • TommyGun
    #51
    bocs lola de hülyeséget mondasz ezzel hogy azért kék a víz mert kék az ég....Láttál már fedett műugró medencét ? :))) Abban is kék a víz..igaz nem annyira mint a tenger de kék...és egy sima úszómedencében is kék a víz de ott mát jóval halványabb mint egy mélyebb műugróban....épp amiatt...minél mélyebb annál kékebbenk illetve kékse zöldebbenk látszik...
  • IoIa
    #50
    Köszönöm, elolvastam. Az ott leírtakkal csak az a baj, hogy már elég sok helyen láttam a tengervíz színét (különböző vízmélységek esetén is), és az ottani magyarázat meglehetősen sántít. De legalábbis sokkal jobban dominál a szín jellegében az égbolt színe, mint a víz elnyelő képessége (itt most az algáktól és egyebektől tekintsünk el, bár kétségtelen, hogy annak is nagy szerepe van).
  • Szalma
    #49
    (Link LowEnd megjegyzéséhez: [URL=http://www.geographic.hu/index.php?act=napi&rov=6&id=5279]"Miért kék a víz?"[/URL])

    Szeretettel:
    Szalma
  • LowEnd
    #48
    lola: a tengervíz attól kék, hogy a szivárvány vöröshöz tartó részét sokkal jobban szűri mint a kéket. (a vörös pár tíz centi után eltűnik, a kék többszáz méter mélyen is érzékelhető.)

    Valahol még linket is tudok ehhez találni
  • jefferson83
    #47
    Számból vetted ki a szót :D Lola te meg ne kukacoskodj azért kék mert így színezték ki, bocsánat renderelték :) A hír pedig közelsem kamu.
  • dez
    #46
    (Bár majd terraformálás után nézhet még ki így. :) Úgy párszáz év múlva. :p )
  • dez
    #45
    Magyarul: a perspektív képek a digitális domborzati modellből lettek generálva (amely modellt a sztereo-kamerák képei alapján hozták létre). Azaz, renderelt képek. :) De valahogy így nézhet ki a valóságban is. (Bár a jég ott nem kékes, hanem szintén vöröses szerintem.)
  • grebber
    #44
    Fasza a két lenti kép melyik játékból vannak ? :D
  • DanyyX
    #43
    Ez a kráter kék ledekkel meg van világítva :Ð
  • IoIa
    #42
    Azért azt elárulhatná valaki, hogy mitől _KÉK_ színű az a "vízjég"? Mert azt, hogy a Földön a tengervíz miért kék, azt tudjuk (visszaveri a kék égboltot). De még a Földön sem kék színű a vízjég. Szóval mitől is kék ott a Marson?
    Szerintem ismét nőtt eggyel a kamuhírek száma.
  • jefferson83
    #41
    Nemtok angolul.
  • mrzool
    #40
    Gyerekek, ha már a net előtt ültök, igazán utánanézhetnétek, mielőtt jöttök az összeesküvés és hamisítás elméletekkel.

    ESA honlapon:

    "The colour images were processed using the HRSC nadir (vertical view) and three colour channels. The perspective views were calculated from the digital terrain model derived from the stereo channels."
  • BaliBoy
    #39
    Én is gyanusnak találom az alsó két képet. A felső kép szerintem eredeti. A szinezését nem tudom. Arról nem szólt a fáma, hogy azt milyen kamcsival csinálták. Az alsó két kép ahogy már valaki megfogalmazta túl tiszta. És itt ezen azt értem, hogy maga a kép minősége túl jó. eddig még nem láttam ennyire szép képet a Marsról. Egyáltalán nem pixeles. Gyanus.
  • jefferson83
    #38
    Személy szerint én ezt elképzelhetetlennek tartom. Csak úgy szinezték, hogy minél inkább az eredetire hasonlítson. A legtöbb műholdkép is ilyen. Műholdképeknél mondjuk sok esetben nem is ragaszkodnak az eredeti színhez, inkább festik vörösre őket mert abból sokkal többet ki lehet venni. Tulajdonképpen nem is olyan fontos nem ?
  • dez
    #37
    Valóban? Erről miért nem volt nagyobb hír? (Vagy csak én nem figyeltem?)
  • dez
    #36
    Miért vagy olyan biztos benne, hogy a Naprendszerben (nagybetűvel, mert ez itt a mi Naprendszerünk, tehát tulajdonnév) nincs élet, amikor még a szakemberek sem biztosak ebben, sőt még keresik is?
  • dez
    #35
    A felső kép biztos hamis színes, de szerintem az alsók nem.
  • dez
    #34
    Szerintem is valószínű, hogy ez itt a becsapódott vízjég-meteorból származik. (Ami a becsapódás hatására először felforrt, majd újra megfagyott.)
  • Caro
    #33
    Mi találtuk meg, úgyhogy az EU-é :D
    Ha amerikának nem tetszik, akkor hegyezheti a rakétáit :)
  • Yv@n
    #32
    A képek a kráter mögötti kínai gyorsbüféről?
  • UnnameD
    #31
    Igen jég van,és alienek utazgatnak rajta kutyaszánnal
  • Anteris
    #30
    okés, de kié legyen a víz?
  • mrzool
    #29
    Konkrétan tudsz vmit, vagy csak vagdalkozol, mert az bizonyos körökben menő?
  • Fenjoy
    #28
    Engem azok a képek érdekelnének amiket valamiért nem "tesznek" az nyilvánosság elé... azok a képek melyek átmentek a filteren nem nagyon mozgatnak...

    :)

    Elnézést a sorokért:)
  • Esrohnoil
    #27
    Bocs, igazad van, rosszul fogalmaztam, nincs olyan sűrű, zavaros légköre mint mondjuk a Titánnak, v. a Vénusznak. :)
  • sir Hunnish
    #26
    Úgy van!
  • Cactus
    #25
    Nem vagyok szakértő, de ha jól értem ez a felfedezés alapot adhat a későbbi terraformáláshoz, nem?
  • FTeR
    #24
    jégtől még nem lesz élet, magában még a víz sem jó semmire.
    (azt nem mondom, h nincs élet a földön kívül, de naprendszerben biztos nincs.)
  • mrzool
    #23
    "A Marson nincs légkör, amitől ugye zavaros lehetne a kép."

    Hogy is van a mondás? Ha csendben maradtál volna...
  • mrzool
    #22
    A MER-ek felvételeit néhány ÓRÁVAL a készítésük / Földre letöltésük után már megcsodálhatod a neten...
  • Caro
    #21
    Itt az oázis, de hol vannak a pálmafák? :)
  • jefferson83
    #20
    Én is ezt mondom :) Csupán annyit tennék hozzá, hogy a felszínformák amelyeket ez a "hamis" kép visszaad a való életben is ott vannak és így néznek ki.
  • jefferson83
    #19
    Én tisztában vagyok vele, hogy ott jég van. Az én kijelentésem pusztán arra vonatkozott, hogy a képet utólag számítógéppel színezték ki és nem eredeti színeket mutat. Ehez tartom is magam.
  • Esrohnoil
    #18
    A Marson nincs légkör, amitől ugye zavaros lehetne a kép.