697
Fórumozást segítő progik forumozóktól forumozóknak. Avagy a \"Mi kellene az SG-nek?\" kérdésre kliens oldali megoldások.
  • Benny04
    #497
    uhh ezigen
  • Aquir
    #496
    jónak hangzik
  • cSuwwi
    #495
    Ez a script házigazdáknak lehet jó, a topikjukat ténylegesen testre tudják szabni relative egyszerűen. Lényegében mindenen lehet módosítani. Nagyobb logó, más fejlécszín, de még a linkeken is, sőt egy kis ráfordítással egyedi megjelenítést is lehet rittyenteni (pl. bezárható hozzászólásbox, a logó pl. 50x50-es avatarként oldalra téve, vagy amit el tudtok képzelni. És ez mindenkinek látszik aki a topikba téved.
    Persze akinél a javascript le van tiltva ott nem, de mivel az üzenetküldésen is js van, e nélkül használhatatlan a fórum.

    Majd összerittyentek egy ilyen demo oldalt valamikor :)
  • Benny04
    #494
    na most már átom, jól néz ki :D
  • cSuwwi
    #493
    tudom, távoli szerveren van, átrakom mindjárt valami hazaira
  • Benny04
    #492
    nem jön be a logó :S
  • N o N a m e
    #491
    Köszi! később megnézem :)
  • cSuwwi
    #490
    Olvassa még ezt vki? :)
    Mindegy.

    Volt anno ez a csillagos scriptem (erre válaszoltam), mivel az sgn alapból van jquery és volt rá időm is, átírtam jquery alapúra, ami gyorsabb, szebb, testreszabhatóbb, stb.
    A leírás a file elejében van.



    A jquery nem egy bonyolult dolog, van hozzá remek leírás, akinek egy kis érzéke van hozzá boldogul vele. Egyéni elképzelés esetén (ha látok benne kihívást) segítek belőni. Íme egy demo a POE2 topikban lesz ilyen sig a logók helyén:

    (ez egy saját fórumos, ha nem vagy belépve nem jelenik meg semmi)

    Akit érdekel használja/frissítse. Ámen.
  • akyyy
    #489
    csetet nem lehet megnyitni valami külön txt-be vagy valami hasonlóba?
    mert van hogy kiváncsi vagyok mit irtak monjduk x orával ezelőtt és sokat kéne visszalapozni
  • cSuwwi
    #488
    heh, várom már hogy itt mikor lesz. persze csak vip fícsőrként tudom elképzelni, mert ez emelt szintű szolgáltatás, nehogy a mezei nemfizetős user használhassa :D
  • Benny04
    #487
  • Benny04
    #486
    most már jó, köszi!
  • N o N a m e
    #485
    (bracsek.extra.hu)
  • Benny04
    #484
    de jó neked, nekem még mindig nem működik.. :C
  • N o N a m e
    #483
    Bracsek, nem kell semmit módositani, müködik a szmájli szkript.
  • Benny04
    #482
  • N o N a m e
    #481
    Már én is szólni akartam!
    Bracsek, munkára :P
  • Benny04
    #480
    a szmájlis szkript nem műxik 3.0 alatt :C
  • blackgamer
    #479
    olyan widget kéne, ami a "Kérdezek, Válaszolsz, Kérdezel" topik kérdéseit felvillantaná egy buborékban, ha mondjuk 30 perce senki nem válaszolt-kérdezett

    ilyesmi lehetne többi láncos játékok esetébe is
    mennyire használná a népség szerintetek?
  • bracsek #478
    napi 2K user is fél évet várt egyik free tárhelyem törlése végett(a kód is odalett), és visszajöttek, minek parázni, ha valami kell akkor arra mindig lesz kereslet, 2 ember nem kereslet (legalábbis szerintem) akkor már inkább elkerülök minden feszültséget és az ilyen csúnyán kódolsz megjegyzéseket, 1 sórba beírok mindent és használom magam, magam örömére. ha már van 15-20 felhasználó, akkor már legalább arra, hogy menjen jól érdemes odafigyelni, pl átalakítottam egy chache figyelőt, hogy lejátsza a média fájlokat, és hogy az mp3 fájlokból szedje ki az előadó infókat meg stb, és nem fogom publikálni, mert sok a bunkó, és kevés az aki építőjelleggel tanácsot ad. Mint pl ivjoe milyen köze van, hogy hogy kódoltam? ha hiba van jelezze, azt megköszönöm, ha megtalálom okát korigálom, ha nem valamit kitalálok, de az ilyen meg a faustusi beköpés, a plagizálásról, mostmár elég gányolt a kód, hogy fel se merüljön, hogy másoltam, és még a licenszet is bennehagytam egy olyan függvénynél, amit minden óvodás meg tud írni, csak pont az én kopipéjsztemet szúrta ki két kilométerről, mintha mindenki mindent újraírna...
  • bracsek #477
    már írtam 2 for ciklust is egy sorba, és az is lefutott akkor mi a gond?
  • Énvagyokazapád
    #476
    dejó hogy én a kis szarjaimat örömmel csinálom annak a 2-3 embernek aki használja :D
  • bracsek #475
    Tudok csúnyábban is :) Persze, amit le kell adni valakinek, vagy más kell vele dolgozzon később akkor hallottam már indentálásról is, meg szerkezetileg is lehet átgondolom, és nem csak ahogy jólesik valamit beírok ahova éppen jólesik azért hogy éppen működjön. Ezt nevezik Brute Force módszernek a programozásban, hogy semmi átgondolás nélkül leírom, ami jólesik, úgy ahogy jólesik, és úgyis átlátom 50 év múlva is az ilyen 2-3 főbb részből álló kódomat, nameg az ilyen kódjaimat amit csak úgy írok sose szoktam átnézni amit megírtam, letesztelem, megy, és csókolom, max optimalizálom, ha valami qrva lassura sikerült, mert ha az egész oldalt feldolgoztatom az néha még a dual kóros :Procinak is nehezére esik. Én nem töltöm az időm olyan kódok tisztogatásán szépítgetésén, amit max még 2-3 ember használ, minek? inkább megnézek egy youtube-os videót... Nekem ebben semmi hasznom, max megismertem a firefox szerkezetét, már tudom mi az az xul, és pár bíztonsági probléma áthágását tanultam meg ezen bővítménekkel, nameg már ha most írnám pl a szmájlibővítőt, nem mennék le html szintre, xul-ban szépen és energetikusan meg lehet oldani, de át kellene írni az egészet, de minek, inkább chrome helyett resource-t használok, ha letiltották a chrome elérését... ha ezt is letiltják, akkor is kitalálok valamit, hogy csak minimálisat kelljen változtassak, mert nincs értelme.
  • akyyy
    #474
    lál hülyeség ezen agyalni, bracsek nem csak css-t módosítgat, hanem pl chatet, órát, szmájlkat, etc.

    csak most énvagyokazapád meg a többiek kipróbálták hogyan is lehet maguknak csinositgatni az sg-t, és az első lecke a css, később meg kitudja még mimindent találnak ki.

    de lehet mos tmondtma egy nagy hülyeséget, akkor sory-.-
  • ivjoe
    #473
    A feldolgozása gyorsabb, hamarabb betölti a rókát és az oldalt is. :)

    De ez csak ötlet volt, kérdeztem, h miért bonyolítjátok túl grease-zel, mikor az userContent.css-t erre találták ki, egy szóval nem mondtam, h ezt használd, mert aki nem ezt használja az buzi. :D Csak ötlet, alternatíva, hogy így is lehet. Egyszerűbben, gyorsabban, szebben, persze a felhasználónak megterhelőbb felülírni egy filet, mint böngészőben 3-at kattintani, hogy telepítse a grease scriptet, de valamit valamiért. A #410 utalás volt bracsinak, h vegye észre, h nem js-ről van szó, hanem css-ről. :)
  • Énvagyokazapád
    #472
    #410 is volt szövegbe ami én vagyok? :D
  • Énvagyokazapád
    #471
    de több kattintás egy mappát megnyitni,mint a greaset :D
    (ne számold meg)
  • ivjoe
    #470
    Válasz 'bracsek' üzenetére (#463) ?
  • ivjoe
    #469
    Azt nem lehet feltölteni? :)
    Ok, h grease telepíti, de felülírni az userContent.css-t se nagy kunszt.
    Amúgy gyorsabb is. :)
  • Énvagyokazapád
    #468
    ki :-l
  • ivjoe
    #467
    userContent.CSS
    Tudod, CSS, nem JS, CSS, CSS...
    #410

    Amúgy csúnyán kódolsz. :C
  • Benny04
    #466
    nem látok semmi különlegeset :S
  • BiG G
    #465
    mert szeretnek trollkodni
  • Énvagyokazapád
    #464
    nem, mivel ezt nem lehet olyan egyszerűen megosztani :S
  • bracsek #463
    Akkor ezt írd bele... :)
  • ivjoe
    #462
    Nem lenne egyszerűbb userContent.css-be:

    @-moz-document url-prefix('http://www.sg.hu/'){
    #head{
    background: url(http://lorem.hu/tmp/head_bg2.png) no-repeat bottom left !important;
    }
    }

    Minek ehhez greasemonkey?
  • bracsek #461
    Talán mert előző tárhelyemről 7KB-os fájl végett töröltek, tényleg nem volt sok.
  • Énvagyokazapád
    #460
    próbálj meg vmi topikot nyitni! (ne nyisd meg, csak a topik nyitása honlapot nézd meg)
  • Énvagyokazapád
    #459
    kérésed számomra :)
  • akyyy
    #458
    lehetne ennek külön topik mert én is megprobálnám, de valahogy nem tudod merre induljak el:D