697
Fórumozást segítő progik forumozóktól forumozóknak. Avagy a \"Mi kellene az SG-nek?\" kérdésre kliens oldali megoldások.
  • Benny04
    #537
    degeci :C
  • cSuwwi
    #536
    "használat feltételei: egyedül annyit kérek, hogy ez a rövid leírás maradjon benne a scriptben, hogy más is megtalálja a forrását"

    ezt nem viccből írtam bele, aki használja bármelyik scriptemet, legalább legyen benne annyi "gerinc" hogy be is tartja. használni nem kötelező, mindenki írhat magának is, a lehetőség adott. az a kb. 1000 byte-nyi szöveg amit beleírtam, nem fog lassítani a betöltődésen. akinek nem inge, ne vegye magára... de akinek igen, az igen: pl. top1-es topik :|
  • Benny04
    #535
    egészségedre
  • Hegi90
    #534
    fincsi!
  • Benny04
    #533
    hmhm
  • Hegi90
    #532
    Konkrétan róla van szó
  • Hegi90
    #531
    egybkt a sráccal úgy különösöbben nincs bajom, szóval úgy lenne jó, hogy csak abban a topikban ne látszódjanak. (bár gondolom ez nem változtat túl sokat a scripten, de ha mégis, azért leírtam :P)
  • Hegi90
    #530
    persze, hogy így gondoltam :D
    mondom is, hogy miért, hogy jobban megértsetek: a humoros & aranyos topikban van egy srác, aki naponta felrak vagy 30 megányi képet, nagyon sok videót, stb. Sztem ez a minőség rovására megy, már az átgörgetés is lehangol, mert minden 10. hsz az övé, és mindig elfoglal nagyon sok helyet...

    Erre keresnék megoldást :D
    remélem érthető volt :P
  • MerlinW
    #529
    Oké, de azt sem szabad ész nélkül. Egy adott felhasználó összes hozzászólását elrejteni meg pofátlanság. Erre valók a moderátorok és a kitiltás.
  • cSuwwi
    #528
    általános megoldás nincs, csak egyénileg tudsz szűrni. te nem látod, más igen, bár ez sztem nem gond, ha téged irritál vki.

    greasemonkey vagy ff extension lehet a megoldás
    ez utóbbin is gondolkodtam már, lehet hogy ebből is lesz valami, ahogy az időm engedi: írtam már ff extensiont többet is, igazából arra kéne nekem, hogy ne kelljen állandóan logolni. ha érzékeli hogy ki van jelentkezve, újralogolna. a többi már csak fícsőr lenne (pl. üzenet eltüntetés)

    ha valaki nem csap le rá, egyszer majd csinálok egy ilyet, ha nagyon sok időm lesz, de az sajna nem mostanában van :|
  • cSuwwi
    #527
    ha be tudja tenni a topikbannerbe, akkor már házigazda, ergo törölni is tud
  • MerlinW
    #526
    Ha készít is valaki ilyet azt maximum böngésző pluginnal (pl greasemonkey) használhatod saját magad, nem teheted be topikbanner-be, hogy senki se lássa az adott hsz-t, hiszen az sértené az emberi jogokat.
  • Hegi90
    #525
    Hello!
    Tudnátok segíteni, olyasmi script kéne nekem, amivel meg tudom azt csinálni, hogy valakinek a postjait nem látom SG-n. :P
  • karajjj
    #524
    én így használom, böngészésre tényleg a chrome a legjobb
  • cSuwwi
    #523
    well, Chrome2-vel észre se venni annyi idő alatt berántja :o)
    nincs semmi várakozás, vagy max. 1 mp
    Safarival szintén, bár mindkettő webkites. Konklúzió: használjatok Chrome-ot böngészésre (komoly dolgokra, pl. fejlesztés ott a firefox)
  • MerlinW
    #522
    Én is próbáltam hajtani rajta, eddig nem sok sikerrel.
    Mondjuk még nem panaszkodtak a topiklakóim, valamit valamiért:)
  • cSuwwi
    #521
    Az oldalak lassú megjelenítése a script miatt van, eleve várni kell a DOM ready-re (miután az oldal váza teljesen betöltődött, csak utána kezdi el átépíteni a kommentek táblázatát). Nekem 3-as Firefoxal a saját topikom ~2 mp a script nélkül, és ~8 mp a betöltődése ha be van téve a script. Kevesebb üzenettel egy oldalon gyorsabb lehet (nekem 120 van egy oldalon).
    Ezen sajna nem nagyon tudok gyorsítani, aki ilyen custom design-ra adja a fejét annak számolnia kell ezzel a negatív tényezővel. A 3.5-ös Firefox tuningolt js motorjával talán gyorsabb lesz.
  • MerlinW
    #520
  • birdo #519
    pazar ))
  • autoszimulator
    #518
    hú ezt nagyon összeraktad
  • REPS0L
    #517
    köszönjük!
  • MerlinW
    #516
    Köszi a munkát:)
  • Rage47
    #515
    wow, ezt megnézem ma, köszi
  • akyyy
    #514
    Szerintem jó lenne, ha kis ikonokban bekerülne a gyakran használt makrók beillesztése is, gondolok itt youtube, meg igazítások, félkövér, és szín, spoiler...
  • cSuwwi
    #513
    azt nem írtam, de aki feltette bármelyiket, vagy a régi 1.0-s verziót tolja (vmelyik topikban láttam pár napja) az frissítse le, megéri.
    minden normális böngészővel működnek (ie7/8, ff2/3, opera 9.6x, chrome 1/2)

    a topicdesignből lesz majd "egyszer" fejlesztés: a dromos beírómezőt is megcsinálom (szebb és használhatóbb is)
  • cSuwwi
    #512
    tudtam hogy elbaszom :D:
  • cSuwwi
    #511
    Nyugodtan.
    Az "érdeklődésre" való tekintettel összerittyentettem az üzenetmoddoló scriptről is egy publik verziót. (Leírás benne)

    http://code.drom.hu/topicredesign.js
    http://code.drom.hu/projects/sgdrom.css (a hozzá tartozó css file)

    Majd később én (vagy vki más akinek van rá ideje) továbbfejlesztheti, pl: kitüntetések a logó alatt legyenek, vagy egyéni kitünetések, meg ami jön. A designadó oldal fórumán ilyen megoldás van: drom - zenetopik

    -----

    Az eddigi moddolások:
    ~ Topicawards v2.0 (a csillagozó script) Példatopik: SG: Ki van fent legtovább? topik (Itt a napi első 3 nyertes kap egy színes csillagot 1 napra. Ide készült eredetileg az első script, kb. 2 éve)

    ~ Topicawards v2.0 mod[B] (profilkép->sig(nature) cserescript a csillagozó script alapján) Példatopik: SG: Point of Existence 2 topik (Az sg-s logót, vagy ha nincs a nicket cseréli le a megadott júzereknél egy sig-re, ami sokkal nagyobb mint az eredeti sg logó)

    ~ [B]Topicdesign v2.0
    (üzenetek megjelenítését módosító script. a css hackelésen túl akár teljesen átépíthető a fórum) Példatopik: SG: cSuwwi teszt topikja
  • Fabio Capello
    #510
    szíves engedelmeddel én is alkalmazom a témát :)
  • cSuwwi
    #509
    IE bugfixes:

    A var username sor legvégén a textContents szót cseréld le innerHTML-re, akkor le fog futni a script.

    IE8 (és sztem IE7 is, bár már nincs a gépemen) nem fogja a scriptben megadott css-t behúzni, gondolom az XSS támadásokat kivédendő, nem enged scriptből a DOM-ba szúrni semmit (textnode-ot lehet, de html elemeket nem). Szóval a megoldás röviden annyi, hogy a style-t tartalmazó sort meg kell adni a téma beállításoknál. Előnye hogy gyorsabban megjelenik, hátránya hogy amíg nem fut le a script, picit kusza, de kibírható.
    Így megy IE, FFx és Opera alatt is.
  • Rage47
    #508
    hú ezek nagyon jók:)
  • MerlinW
    #507
    Hasonló Ubuntu sztájlban:)
  • Benny04
    #506
  • polarka
    #505
  • MerlinW
    #504
    cSuwwi után szabadon:) (FFox only)

    IE alatt nem megy cSuwwi kódja, majd javítom valamikor.
  • MerlinW
    #503
    Nincs, tudtommal nem dolgozik rajta senki, meg kell írnod.
  • polarka
    #502
    Tehát nem tudtok ilyet vagy csak nem akarja senki sem megosztani velem?
    Ha nem tudtok ilyet, akkor esetleg van, aki épp ilyenen dolgozik?
  • MerlinW
    #501
    Használjuk ám, köszi a frissítést:)

    (Radeon HD Series, Ubuntu, The Longest Jouney topikokban pl.)
  • polarka
    #500
    Természetesen sg.hu-ra
  • polarka
    #499
    Csácsá!
    Néhány oldalt visszanéztem, de beleuntam.
    Tud vki linket adni olyan scriptre, ami ehhez hasonló funkciókat ad?
  • birdo #498
    áááá szavakat se találok )))