697
Fórumozást segítő progik forumozóktól forumozóknak. Avagy a \"Mi kellene az SG-nek?\" kérdésre kliens oldali megoldások.
  • Rage47
    #617
    operával mintha nem működne
  • cSuwwi
    #616
    Na a link meg kimaradt. -.-

    SGTools
  • cSuwwi
    #615
    Csináltam egy kis SG "bugfixet" mára is, ez már nagyon időszerű volt.

    Ezúton prezentálnám a nemes egyszerűséggel csak SG Ultimate Insert Tool-ra keresztelt scriptet. :D

    Javított kép/url/flash beszúrás. Nemcsak gombnyomásra, hanem a megírt és kijelölt szöveg is tetszőlegesen kép linkre/linkre/flash linkre cserélhető. URL beszúrásnál, ha nem adsz meg nevet, akkor az url lesz a neve (ez egy sg bug javítása, ez ilyenkor hibával elszállt). Bekerült egy videó beszúrása gomb, ez youtube és vimeo-ról tud linkelni (a Humoros és Aranyos topikból lett átvéve).

    Működik IE alatt is, de IE8-ban ha úgy lett beállítva pofázik mert nem sghu-s domainen van (ideiglenes engedélyt kell adni neki, de működik). Akit ez zavar, átteheti az minifikálva a fejlécbe, akkor nem szövegel, vagy használjon más böngészőt.

    Példa: SG Fórum - cSuwwi script teszt topik (Ez egy saját fórumos téma, ha nem látszik semmi, akkor jelentkezz be az SG-re!)

    Ez sztem hasznos cucc, aki tudja operálja be a topikjába. A csetes moddal nem megy együtt, mert nem férnek el a gombok. Valamit valamiért..
  • cSuwwi
    #614
    végülis...
    engem nem érint a képfeltöltésnél a törlés, saját szerverről linkelem amit szeretném ha meg is maradna

    de hogy nincs nemvip módosítás, na az ciki
  • Desiderata #613
    az előnye az hogy amíg működik az SG addig a képek is elérhetők
    ingyenes képfeltöltő oldalak viszont 1-2 év után törlik a képeket
    de nemvipként örülnék egy kényelmes képfeltöltés gombnak
  • cSuwwi
    #612
    közben jobban átgondoltam, előnézet néven fog futni, majd beapplikálok még egy gombot a menübe és csak erre lehet első körben kattintani. utána a mehetre, de kikapcsolható lesz.

    képfeltöltésért vip? nem lenne egyszerűbb vmi képfeltöltős oldalról linkelni? ennyi előnye nincs a képfeltöltési lehetőségnek
  • Desiderata #611
    nagy grat ha ezt megcsinálod, de akit zavar a dolog, szerintem vip lesz
    én mondjuk a képfeltöltés miatt vagyok vip, érdemes lenne azt is megoldani nemvipeknek
  • Fabio Capello
    #610
    nemrossz, bár gondolom az iSTent megenné a fene... :)
  • Rage47
    #609
    jó ötletnek tartom, bár eddig minden tetszett, amit csináltál:D
  • cSuwwi
    #608
    Amúgy már gondoltam arra is, hogy csinálok egy csillagozós scriptet mint ami a cikkeknél is van, amivel lehetne értékelni egymást. Nem minden postot, hanem átlagban XY júzert, és megjelenne a nevek mellett.
    De ismerve a csőcseléket, vagy a bH-n a kommentértékelést, mindenki lehúzza a másikat, így értelmetlen :|

    (Ehhez kéne backend is, ami megoldott)

    Btw, a topikbaszúrós scriptek következő szintje tervezés alatt van, egy közös admin felülete lesz az egész cuccnak. Nem kell majd mindig a scriptbe írkálni az új tagokat, csak beírni egy nevet és helló (a topic házigazdájának ofkorsz).
    Csakhát van a meló, meg élni is kéne, valamikor csak elkészül :)
  • cSuwwi
    #607
    Van egy ötletem, hurrogjatok le nyugodtan, ha szar, csak sima agymenés.
    Arra gondoltam, hogy lehetne csinálni egy szegény ember üzenetszerkesztőjét, a nem vip tagoknak! :D

    Nem hackelésről lenne szó, csupán az átlagos felhasználó postolási szokásaiból kiindulva: megírja a kommentet és nem olvassa végig, hanem elpostolja, és UTÁNA olvassa el mit írt, és ha hiba van akkor javítaná, de ismerve az SG remek szolgáltatásfejlesztés ilyen nincs, csak ha fizetsz.

    Namost, az ötlet. A júzer a szokásos módon megírja az üzit, de a küldés gombra nem küldi el a szerver felé, hanem csak megjegyzi ideiglenesen (nem lesz oldal újratöltés, a mehet gomb eventjét megváltoztatom, hogy ne postoljon), és "behamisítja" az üzenetet a topikba, mintha beírta volna (logója nyilván nem lesz, de nem ez a lényeg). Mellette megjelenik a vipeknél megszokott szerkesztés és törlés. Rákattintva megjelenik a beírómezőben szerkesztésként. Lenne még egy gomb, mondjuk piros vagy zölddel, hogy véglegesítés, akkor küldené el. (A beszúrt makrókat meg lehet oldani, linkelés stb is mehetne).

    Úgy lenne az igazi, hogy mindenhol mehessen, ehhez viszont greasemonkey script kéne, amihez nem értek, és nem is igazán érdekel (bár az is sima js). A topikbaberakós dologra gondoltam, csak ehhez a hgknek kell, bár aki szereti a topikját és ismeri a munkásságom, úgyis beteszi.

    Vélemény, ötlet?
    (Ez nem 3 perces fejlesztés, de sztem hasznos kiegészítő lenne, egy újabb szálka a pénzéhes SG szemébe. Nekem ennyit megér, meg az elismertséget, hogy van aki(k) tesznek ezért a szarért, hogy használható maradjon)...

    ^^
  • Jim Morrison
    #606
    Húú, de túlbonyolítottam, ráadásul rossz :D Köszi !
  • cSuwwi
    #605
    Pontosabban ezt:

    <input type="button" onclick="document.newmessage.message.value = new Date().toLocaleTimeString();" value="Kattints ide he!?!!44">
  • cSuwwi
    #604
    Szóval összefoglalva ezt kell beszúrni a fejlécbe, hogy gombra idő legyen:

    <input type="button" onclick="document.newmessage.message.value = new Date().toLocaleTimeString();">

    Ahova beszúrod ott egy gomb lesz (a fejlécben értelemszerűen).
    De lehet tuningolni, lehet a gombot berakni a többi közé is, mint ahogy itt is van a mehet gomb mellett a kvalifikálás: Ki van fent legtovább?
  • ivjoe
    #603
    És ha a
    document.newmessage.message.value-t szeretnéd módosítani, simán hívhatod úgy, hogy:
    document.newmessage.message.value = new Date().toLocaleTimeString();

    :)
  • ivjoe
    #602
    js Date reference

    Ha csak idő kell: toLocaleTimeString() :)
  • Jim Morrison
    #601
    <script language='JavaScript' type='text/javascript'>
    function ido() {
    orak = now.getHours();
    percek = now.getMinutes();
    mp = now.getSeconds();
    var time = orak + ":" + percek + ":" + mp);
    document.newmessage.message.value = time;
    }
    </script>

    Valahogy igy?
  • Jim Morrison
    #600
    telleg
  • cSuwwi
    #599
    oNg
  • cSuwwi
    #598
    nem kérdezem, hanem mondom, sry.
  • cSuwwi
    #597
    a new Date ezt adja vissza?

    Wed Apr 07 2010 22:28:08 GMT+0200
  • Jim Morrison
    #596
    <script language='JavaScript' type='text/javascript'>
    function ido() {
    var idoMost = new Date()
    document.newmessage.message.value = idoMost;
    }
    </script>

    Szerintem ezt igy be is teheted.
    raadasul ez magyar meg rovidebb :D
  • Jim Morrison
    #595
    function ido() {
    var currentTime = new Date()
    document.newmessage.message.value = currentTime;
    }


    Valami ilyesmi szerintem
  • Jim Morrison
    #594
    olyanra gondolsz mint ami az omg topiknak van? (vagy csak volt, mert nem talalom mostanaban :O) Nem is lenne megirni.
  • Desiderata #593
    valaki tudna a pontos idős topiknak egy scriptet írni amivel a mehet gomb mellett megjelenne egy gomb ami az időt írná be?
  • cSuwwi
    #592
    megoldható, csak nem tudom van-e értelme.
    ha lesz egy kis időm (és az sg fejlesztése marad ilyen sebességű) akkor a távlati terv az, hogy lesz egy site (sg-s aldomain), ahonnan az eddig topikokba szúrkált scriptek kezelhetők lesznek, nem kell majd js fájlokat feltöltögetni aztán állítgatni, mert sokaknak meghaladja a képességeit (legalábbis az eddig bejött privikből ez jött le)
  • MerlinW
    #591
    Tied a pálya:) Egyébként a fórum használatának korlátozása nem hiszem, hogy legitim dolog lenne.
  • Aquir
    #590
    itt van: [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1122816481&no=569]#569[/URL] =)
  • akyyy
    #589
    #569 ???
  • cSuwwi
    #588
    csináljak?
    ez nagyon alap
  • akyyy
    #587
    jó kérdés, én csak ötletgazda vagyok kivitelezés nem megy:D
  • birdo #586
    Jó az ötlet.... hol tart a kivitelezés ??
  • akyyy
    #585
    Azt csak példaként hoztam fel, bármilyen szóra, vagy linkekre lehetne ezt csinálni.De majd holnap, mert most go aludni.
  • BB7
    #584
    Kiszűrhetetlen, hogy milyen szavakat tegyünk 'feketelistára'...
    Miért ne írhatnám a warez szót, anélkül, hogy warezolnék? :O
    Anno volt már ilyen ötlet, de kivitelezhetetlen!

    Szerintem több REF-es linket kéne így kiszűrni [Maffiózó, Travian, s társai...]
  • MerlinW
    #583
    Egy ilyen jó lenne a hír topikokba a terroristás kommentekhez:)
  • akyyy
    #582
    Van egy ötletem. Ha már van olyan "ficsőr", hogy usereknek tiltja a hozzászólási lehetőséget, vagy elrejti az üzenetét, lehetne olyasmi is, hogy a hozzászólás elküldésekor, ha talál valamilyen szót, akkor azt átírná mondjuk xbhango (ejcsd ikszpangó)-s linké, vagy képfeltöltés linkre, amit már alapból tilt az sg- és így nem küldené el a hozzászólást.

    Például ez olyan topikokban lenne jó ahol tiltva van a warez. beállítjuk a warez szót, jön pistike, feltesz valami kérdést, amibe benne van a warez, majd elküldené de csak egy ilyen szmájlit lát
  • cSuwwi
    #581
    pedig ez nem nehéz, de np megoldjuk
  • MerlinW
    #580
    Áh, nem megy még nekem ez a jquery-s bohóckodás:) Szerveroldalas vagyok:)
  • cSuwwi
    #579
    js-el rakd ki a framet.
    domready után szedd ki js-el a nevet a textarea felül, és utána ezt add át az iframeben paraméterként.
    a pozicionálás is mehet js-el, a textarea elé teheted.
    annyi a hátránya hogy csak az oldal letöltődése után fog megjelenni a cset, de kibírható (a skinezés is így megy)
  • MerlinW
    #578
    Kellene egy kis segítség:)
    A #576-ben levő chat-hez kellene nekem a bejelentkezett felhasználónév, hogy hozzácsaphassam az iframe src-hez, mint paraméter. Eddigi próbálkozásaim nem jártak sikerrel, révén, hogy az frame az üzenet doboz felett van, nem tudtam okosan eseményt írni sehova. Talán van valami ötleted.