697
Fórumozást segítő progik forumozóktól forumozóknak. Avagy a \"Mi kellene az SG-nek?\" kérdésre kliens oldali megoldások.
  • Desiderata #657
    én úgy gondoltam, hogy egyszer végigmegyek a fájlon és ha nem volt felvéve az adott név akkor felveszem a tömbbe, ha volt akkor a számlálóját eggyel növelem
    csak nem tudok a memóriába akkora tömböt lefoglalni

    lényegében mindegy, hogy egyszer vagy többször járom-e be a fájlt, de az adattárolással van problémám

    de értem mit mondasz, megtalálom xy-t és megkeresem az összes előfordulását
    de a neveket akkor is tárolnom kell valahol
  • MerlinW
    #656
    Beolvasod az első nevet, strpos vagy strstr-el végiggurulsz a text fájlon és számolod a találatokat, következő név, és újra. 2 ciklussal 5-6 sorban kivitelezhető.
  • Desiderata #655
    és van kedved írni egyet ;) nekem kevés hozzá a memóriám
    arra gondoltam hogy tömbben tárolom, csak a 300 ezer elemtől behalt, arra is gondoltam hogy simán fájlba kiírom az egyes felhasználók nevével de nem mindenkinek alkalmas a neve fájlnévnek, pedig az kényelmes lenne mert csak fájlméret alapján kellene egy dir parancsot kiadni
  • MerlinW
    #654
    Jah, arra nem ismerek programot, max írni tudok egyet:)
  • Desiderata #653
    nem megszámozni hanem megszámlálni szeretném, hogy xy hányszor szerepel a listán
    nem tudom erre gondoltál-e
  • MerlinW
    #652
    bármilyen text editorral, amiben van sorszámozás. Akár wordpad, excel.
  • Desiderata #651
    kiszedtem a html-ből a usereket, most van egy text fájlom a nevekkel, hogyan lenne érdemes megszámlálni őket? esetleg valami program hozzá? tanácstalan vagyok
  • Lyukasbogrács
    #650
    Mostantól lehet "fícsör" is (ha tudomást szereznek róla)
  • MerlinW
    #649
    Sortöréssel van zárva a tag:)
  • cSuwwi
    #648
    ez nem bug, ez fícsőr :)
    a keresőben gondolom pregmatch-os img tag ellenőzés van, és mivel hibásan van ez az img tag megadva a topikban (hiányzik a vége), nem veszi figyelembe, a böngésző meg kiegészíti
  • Desiderata #647
    fícsőr! Enya banner a keresési találatokban
  • MerlinW
    #646
    Aham, Te pedig bepakolnád a 80+ezer toikot az adatbázisba, úgy hogy kiválogatod az értelmes topikokat:) Jó munkát:) Egyébként én tuti nem használnám:)
  • akyyy
    #645
    semmi köz nem kell hozzá, userek írnák meg a kedven topkjainak cimét, nevét, urljét.
  • Lyukasbogrács
    #644
    egyszerűbb lenne írni egy újat... bár én inkább arra várok mikor lesz ezsgén valami ajaxos megoldás, mert ez a folyamatos oldalfrissítgetés nem kóser, se kliensoldalon, meg gondolom szerveroldalon se.
  • MerlinW
    #643
    Attól, hogy megvan a "motor" (hülye lesz odaadni), attól még közöd sem lesz az SG szerveroldalához.
  • akyyy
    #642
    csupán a "MORORT" KELL Elkérni a csávóütól kikeresem a topikját, ha jobban leszek, perpill olyan vagyok mint egy agyhalott zombee:D
  • MerlinW
    #641
    Na ez az a projekt, amit ingyen senki sem fog megcsinálni az SG kedvéért:)
    Az adatbázis nélkül nem igen lehet hatékonyan megoldani.
  • Desiderata #640
    ez tényleg jó ötlet, mint a last.fm zenénél, vagy torrent oldalakon is van ilyesmi
    csak a mesterséges intelligenciában kellene elmélyedni hozzá
    esetleg úgy lehetne hogy kik azok a userek akikkel a legtöbb egyezésed van kedvencek között és kiadni azokat a topikokat amik nincsenek neked
    vagy ti milyen algoritmusra gondoltatok?
    egyébként ezt érdemes lenne St-nek is megírni!
  • akyyy
    #639
    inkább valami topik ajánló kéne. multkor nyilt egy topik sorozatokról, kérte az user, hogy irjuk be miket nézünk, és ebből majd tudunk magunknak ajánlatot kérni.

    ugyanilyen kéne sg-re is. beirjuk milyen topikok vannak a kedvencek közt, vagy amiket gyakran látogatunk, és ha lesz elég adat, akkor lehet találunk olyan topikot amiről nem is tudtuk hogy létezik, pedig lehet a kedvencünk lenne.
  • MerlinW
    #638
    Mármint letöltesz 86ezer topikot, és 17millió hozzászólást? Sok szerencsét hozzá:D Egyszerűbb lenne elkérni St-től a statisztikát. Mert ugye az SG számolja a hozzászólásokat csak eltüntették a profilból, mert arra gizdult mindenki.
  • Desiderata #637
    felmerült hogy kéne készíteni egy toplistát a legtöbbet post-oló userekről, akinek bármi ötlete van szóljon, eddig odáig jutottam hogy összes topikot letöltöm, majd kellene írni egy scriptet ami a usereket kiszedi a html-ből
  • Aquir
    #636
    már zöld
  • Rage47
    #635
    tf2 topikban nézd meg
  • Aquir
    #634
    De a Videó gomb háttere akkor legyen zöld/narancssárga, stb :)
  • cSuwwi
    #633
    gombnyomásra ugyanúgy megy mint eddig, illetve van a videó gomb
    a változás annyi, hogy ha van egy linked a szövegben, akkor ha kijelölöd a linket és rányomsz a kép/url/videó gombra, akkor nem ugrik fel a popup és szúrja a végére, hanem popup nélkül átalakítja azt linkké. sokkal kényelmesebb
  • Aquir
    #632
    köszönjük egyébként is a scriptet, bár az oldalon lévő scriptben nem látok változást
  • cSuwwi
    #631
    zöld lett
  • Aquir
    #630
    akkor cseréld le pls, narancssárga/piros háttérrel, akárhogy, mert csak problémákat, más topikban felesleges hozzászólásokat fog szülni :)
  • cSuwwi
    #629
    a gombot az sg-re tettem fel, de cserélhető. én is gondoltam már rá
  • Aquir
    #628
    Köszönjük
    Nem cserélnéd a gomb hátterét (pirosra, akármire), mert juszt sem tűnik fel ha egy topikban ilyen szerepel, ugyan változtatható, de más lehet nem fog gondolni erre, és úgyis a te oldaladról töltik :)
  • cSuwwi
    #627
    megy a régi módon is, meg kijelölt szöveggel is, így van értelme
  • cSuwwi
    #626
    megtaláltam a hibát, javítva 10.51 alatt is
  • Rage47
    #625
    hm, akkor mégsem müködik rendesen ezek szerint operában :p
    nekem is csak a szöveget kijelölve megy, azt hittem így kell müködnie:)
  • cSuwwi
    #624
    mit csináltál vele?
    mert 10.51-el nekem se megy :D

    rákattintok és semmi, de a beírt szöveget kijelölve megy
  • Rage47
    #623
    ja semmi, hülyeséget írok, inkább húzok aludni:D
    müködik:)
    és nagyon köszi, rakom is a topikokba:p
  • Rage47
    #622
    10.51 van nekem, és nem reagál vmiért a gombokra, hmm
  • cSuwwi
    #621
    azért csináltam meg, mert sose fog elkészülni.
    sztem ez is teljesen jó megoldás, terjesszétek el, akkor magatokon is segítetek ^^
  • cSuwwi
    #620
    hmm

    most néztem meg 10.5-ös operával és működik...
    szóval jó, a régebbi operákkal nem fogok pöcsölni, sry
  • akyyy
    #619
    ilyen kéne magáb az sg-be is. nemigaz h nem tudják megoldani:D
  • cSuwwi
    #618
    azzal nem is hiszem hogy fog, mert a kijelölésre nem volt megoldás -.-
    de sima beszúrásnak (mint eddig) kéne mennie

    ha vki talál/tud opera alá kurzor pozicióra beszúrást, beteszem