169
avagy a természet különleges növényei, állatai.
  • jefferson83
    #89
    Most néztem meg a galériádat, frankó
  • Cuchulainn
    #88
    Nekem kimondottan tetszik :)
    Ha olvasgatsz trópusi útleírásokat vagy ott játszódó kalandregényeket ott sokszor említést tesznek ezekről. Állítólag az a lényeg, hogyha éjjel felébredsz és egy ilyen mászik át rajtad, akkor ne mozdulj meg, mert akkor simán átmászik rajtad. Ha megmozdulsz, akkor ő is megrémül, és megmar...
    Mondjuk persze ez így leírva ok, de ha épp ott fekszel a sötét éjszakában és átmászik rajtad valami nagy és soklábú...hát én sem maradnék veszteg.
  • jefferson83
    #87
    Vagy ebből kiindulva nem is olyan vérmes jószágok és csak akkor támadnak, ha nincs más megoldás. Gondolom az embert nem tekinti potenciális tápléléknak :) Valószínű, hogy nekem már az is sok lenne ha meglátnám :)
  • dzsonesz
    #86
    mondjuk azon cseppetse csodálkozom, h fájdalmas lehet a csípésük a látott videokból kiindulva pl ,amit az egérből hagyott stbstb..
    amúgy még jórégen láttam 1 filmet .. valami DAmerikai országban készítették ,aholis az emberek ilyen gyékényszerü valamin aludtak a földön.. bekamerázták éjszakára a szobát és bizony ilyen állatkák rohangáltak az alvó embereken keresztűl brrrrrrrrrrr
    ebből kiindulva ha nem is regisztrált de valszinűleg baromi sok csípést szenvedhetnek el az ottlakók , persze nembiztos ,h bele is halnak...
    mindenesetre ritka ocsmány 1 jószág ez
  • Aspyrin
    #85
    Még pénzért sem tenném a kezemre..
  • Cuchulainn
    #84

    Ez is ari...

    Állítólag iszonyatosan fájdalmas a csípésük, bár az elmúlt 100 évben mindössze egyetlenegy regisztrált haláleset volt (és az is egy kislány ha jól tudom), szóval fogdosni nem érdemes...
  • dzsonesz
    #83
    #43 hoz visszakanyarodva ,itt 1 kép ,1 megtermett példányról....
    sztem a csávó nemnagyon normális, h kézbe vette

  • Kmarha
    #82


    The discovery of the world's largest fungus - up to 8,500 years old and carperting nearly 10 square kilometres of forest floor

    Szerintem lassan itt az ideje hogy világúralomra törjön :D


  • Cuchulainn
    #81
    A világ legnagyobb élőlénye!
    Ez egy parazita gombafaj, ami a talajban terjeszkedik és a fák gyökereit károsítja. Ez a példány 10 négyzetkilómétrnyi területet borít a föld alatt!
  • Cuchulainn
    #80
    Biztos vagyok benne, hogy ez csak kamu. A természetben minden faj igyekszik minnél nagyobb számú utódot létrehozni, hogy terjeszthesse a génállományát. Egy ilyen majomfaj már régen kihalt volna...
    (Esetleg az még talán elképzelhető, hogy a csoport létszáma mindig annyi, és a "feleslegeseket" elzavarják, de az is valószínűtlen.)
  • jefferson83
    #79
    Na ezt nem hiszem el (mint az öreg székely a STAR WARS film után) Ki merem jelenteni, hogy ilyen nincs.
  • boltony
    #78
    Sziasztok remélem jó helyen járok:-)

    Van egy problémám. Hallottam egy olyan majom fajról amely Kenyában található és egy családban élnek együtt.
    Az az érdekes hogy mindig 35-en vannak és csak akkor születik masik ha már az egyik meghalt nagyon érdekes nem???
    az lenne a kérésem hogyha valaki tudna többet írni róluk ([email protected]) vagy egy oldalt ahol lehet róluk olvasni legyen szives segítsen nekem.
    KÖszönöm
    üdv mindenkinek
  • Cuchulainn
    #77
    Na migen, mondjuk a skorpióknál nincs is akkora méretkülömbség mint a legtöbb póknál :)
  • Aquir
    #76
    Szép :) a Pókoknál már nem ennyire szelíd a nőst. :)
  • Cuchulainn
    #75
    És mondja hölgyem, szabad egy táncra?
  • Galy
    #74
    szemléletváltoztatás, ismeretterjesztés, környezeti nevelés!
    ez kell
  • Cuchulainn
    #73
    Szívesen tatranék ilyet, kár, hogy nem lehet itthon kapni...
    Amúgy tök ártalmatlanok, mégcsak mérgük sincs. A tistességes magyar nevük egyébként rovarpók.(Latinul meg Solifugidae-nap elől futó néven emlegetik őket)
    Az ilyen ökörségekkel mint az az üzenet volt amit ez a cikk is leleplez az a legnagyobb baj, hogy sokan elhiszik őket és aztán emiatt egy csomó teljesen ártalmatlan állatot kinyírnak...
  • laci3000
    #72
    Ha valaki szereti őket
  • jefferson83
    #71
    Találtam egy ilyet is Kigyóenciklopédia
  • jefferson83
    #70
    Köszi, ezt majd én is átnézem.
  • jefferson83
    #69
    Te aztán biztosra akarsz menni :)
  • Aquir
    #68
    Tessék :)

    Vagy vedd meg ezt :)
  • bepi
    #67
    valaki megtudja mondani a világ tíz legmérgersebb kígyója nevét fontos lenne
  • jefferson83
    #66
    Jól nyomja :)
  • Cuchulainn
    #65
    Jó ez a topik, kár hogy eddig nem láttam :)

    Itt van az én egyik kedvencem a baziliszkusz:
    Nem véletlenül hívják Jézus Krisztus gyíknak is :)
  • jefferson83
    #64
    Értem :) Sajnos kapásból nemtudom, hogy ott mely fajok fordulnak elő Egyébként nincs mit.
  • ajem kisa
    #63
    Igen, ilyesmi volt az is, nagyon köszönöm!
    Én külföldön vagyok,itt láttam
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Franciaországban, dél Bretagne-ban

    Itt viszont nincs erdő, ez egy falu melletti séta során lett feltünő a fűben.

  • jefferson83
    #62
    Ilyet én is csak képen láttam, de ez nagyon komoly.
  • jefferson83
    #61
    "a végén volt egy szarv"

    Erről megmondani nehéz, de a szenderek között kell nézelődni először, rájuk jellemző az ilyen egzotikus megjelenés.

    Csak egy példa: kutyatejszender (Hyles euphorbiae) Talán hasonló lehetett. Latint a google képkeresőjébe írd be és meglátod a hernyót. magyarországon ez viszonylag gyakori. Az is fontos ám, hogy milyen erdőben láttad :) Fenyvesekben is másfajta szenderek vannak meg lombhullató erdőkben is mások.

    Sok sikert a keresgéléshez
  • ajem kisa
    #60
    Hello!
    Csak egy kérdésem lenne!
    A valamelyik nap láttam egy olyan hernyót, ami akkora lehetett, mint a mutatóujjam, ami viszont furcsa volt, az nem a termete, hanem, hogy a végén volt egy "szarv"!A szine nagyrészt fekete volt, kevés zöld sávokkal szimmetrikusan végig.Aztán találtunk még többet is, de volt köztük ugyanilyen, csak zöld-fekete, és mikor felemeltük, láttuk, hogy annyira ragaszkodik a szőrös lábaival a galyhoz, hogy inkább visszaraktuk.
    És végül a kérdésem ezzel kapcsolatban az lenne, hogy mi lehet a neve?A lakcím az nem érdekel...
  • Galy
    #59
    na?
  • hgerg
    #58
    tud valaki segíteni földrajzról lenne szó
  • hgerg
    #57
    csa all
  • Aspyrin
    #56
    Félelmetes és ráadásul ijesztő is, valószínűleg elgondolkoznék azon, hogy agyoncsapjam-e egy újsággal vagy meneküljek el ha bekerülne a lakásba :)
  • nyilas88
    #55
    hello
    néztem ezt a százlábút vagy mit, tényleg elég bizarr

    http://www.youtube.com/watch?v=2f5gBFMMmGc
    ez se semmi videó
    milyen szájszerve lehet má ennek?
  • andromedes
    #54
    A Scolopendra Gigantea gyíkokat, pókokat, denevéreket is eszik. Van is egy denevéres videó: http://youtube.com/watch?v=mJiHDqE7cbo/ nagyon durva. Félnek tőle, mert emberre rendszeresen halálos a marása. Persze nem támad, ha nem piszkálják.
  • Aquir
    #53
    Szegedi Tudományegyetem, TTK, környtud szak :)
  • Galy
    #52
    hol tanulsz/tanultál állattant?
    szak?
  • Aquir
    #51
    #46

    teljesen természetes :)
  • tattooed
    #50
    na ez mi volt?

    valami génmanipulált "csoda"?