369
tv sorozat
  • RaveAir
    #168
    Zseniális, hatalmas, nem lehet rá szavakat találni!

    Az egyetlen gond, hogy úgy tűnik, hogy nincsen esély a folytatásra... :(
    Azért az Imdb-n többen is szavazhattak volna a sorozatra!
  • EmThor
    #167
    várjuk véleményedet, de ezek alapján fog tetszeni az egész :) előbb sori aztán a film
  • qper
    #166
    Nagynehezen sikerült leszednem a sorozatot.

    A pilotot sikerült eddig csak megnéznem, de marhára tetszik ez az egész. Szimpatikusak a karakterek, tetszik maga a világ, szóval nagyon fain.
  • Nethyrrea
    #165
    lol.....félnek hogy bevételük lenne?
  • qper
    #164
    Köszönöm mindnekinek a választ.


    Egyébként az egyik magyar torrentoldalról le lehet tölteni a szinkronos DVD ripet, az info-ba be va irva hogy forgalmazo: UIP Duna film..

    Ki erti ezt?
  • Nethyrrea
    #163
    mininova.org, és megoldható ;)
  • [NST]Cifu
    #162
    Érthető, és élvezhető is, de a karakterek és a csapat hátterét csak úgy láthatod át, ha láttad a Firefly-t. Ha ez így hirtelen nem megoldható, legalább a hivatalos oldalra nézz el, és a karakterek háttértörténetét olvasd el.
  • Nethyrrea
    #161
    végülis igen, legalábbis én először a serenityt láttam, nagyon megtetszett, utána tudtam csak meg hogy ez egy sorozatból lett, így néztem meg és szerettem meg azt is :)
  • qper
    #160
    Serenity, sry
  • qper
    #159
    A seerenity érthető és élvezhető anélkül hogy láttam volna a Firefly sorozatot?
  • Zsolo007
    #158
    Bizonyíték:

    Serenity.2005.PAL.NORDIC.DVDR-TLMC

    Source.......: PAL DVD
    Rls Date.....: 18/02/06
    Genre........: Action / Adventure / Sci-Fi / Thriller
    Run Time.....: 119 min
    iMDB Rating..: 8.0/10 (35,590 votes)
    Year.........: 2005
    Size.........: (93x50)

    iMDB Link...: http://www.imdb.com/title/tt0379786/

    Plot........: Captain Malcom Reynolds finds himself
    running from a skilled Alliance operative
    who wants River Tam, and who will stop at
    nothing to get her; meanwhile, River's
    capabilities become more clear to the
    crew of Serenity.

    Cast........: Nathan Fillion....Mal
    Gina Torres....Zoe
    Alan Tudyk....Wash

    Release iNFO:

    Subtitles..: English, Hebrew, Swedish, Danish,
    Finnish, Norwegian, Icelandic, Hungarian

    Audio......: 5.1 - English
    2.1 - English DC

    AR.........: 2.35:1 WS

    Video......: Re-Encoded @6-PASS CCE

    Menu.......: Untouched

    Extras.....: Fully stripped

    Ripper Notes: Hungarian audio and extras
    stripped
  • Nethyrrea
    #157
    ha tényleg van magyar, és nem kerül valami hűdesokba még lehet hogy meg is veszem.
  • winnie
    #156
    há hogy? az ezydvd az egyik legnépszerűbb dvdküldő itthon. klikk és megjön 1-2 héten belül.
  • [NST]Cifu
    #155
    Ezen a blogon van a lent említett megjegyzés.

    Nos, ha valaki esetleg találkozik egy ausztrál Serenity DVD-vel, melyen valóban magyar hangsáv van, próbálja már meg lerippelni, és terjeszteni. Jót tenne szerintem a rajongótábor bővítése szempontjából. :)
  • Lyan Kyj
    #154
    PFFF..........dögöljenek meg, igazad van! Hihetetlen barmok!
  • Nethyrrea
    #153
    hümm. és hogy rendeled meg onnan?
  • Elusive
    #152


    Dögölj meg, UIP...

    írta: Joe-ker

    mikor: 2006. február 19. 1:22
    Alapvetően egy nagyon nyugodt és békés ember vagyok, de évente egyszer még nálam is kibassza valami a biztosítékot. Azt hiszem, már most megvan az idei jelentkező.

    Nem titok, hogy elvakult Firefly-rajongó vagyok. Mióta tavaly az első hírt olvastam arról, hogy Joss Whedon, a tévés isten mozivásznon folytatja a sorozatot, remegő gyomorral vártam a napot, míg végre elkészül a film, és végre megláthatom kedvenc hőseim új kalandjait. Kezdetben úgy tűnt, rám (és a többi rajongóra) végre mosolyog egy kis szerencse, ugyanis a UIP bejelentette, hogy bemutatja a filmet nálunk is. Bár több hónapos késéssel, de végre megvolt a premier időpontja is. Csakhogy nem adják ezt olyan olcsón! A bemutató előtt pár héttel közölték a hírt, hogy mégsem lesz film a mozikban, és ezzel egyidőben lefújták a sajtóvetítést is...

    Aztán valamiért - és itt már kezdünk elérni az írás lényegéhez - a UIP visszakozott a visszakozó döntésből, és kiadták a sajtóközleményt, hogy mégis bemutatják a filmet, egyetlen moziban, szinkron vagy felirat nélkül. Ennek örömére megvolt a sajtóvetítés is, ahol - nem tagadom, nincs miért - a torkomban dobogó szívvel, izzadó kezemmel a karfát szorítva ültem végig azt a bámulatos két órát (egészen a stáblista legvégéig, természetesen), és a végét még meg is könnyeztem (nem, nem vagyok őrült). Aztán hazaérve olvastam a hírt, hogy a szuperintelligens UIP visszakozott a visszakozás visszakozásától, és nemhogy moziban nem lesz, de az sem biztos, hogy dvd-n megjelenik... A döntésben egyébként valószínűleg szerepet játszott az is, hogy a sajtóvetítésen rajtam kívül HATAN maradtak (a közvetlenül előtte lévő Just Like Heaven - Ha igaz volna című film vetítése teltházas volt)... Igen, az újságírók nemnormális barmok, egytől-egyig. Persze gondolom a Brokiback Mantinen ott tülekedtek rakásra...

    Mindegy, fátylat a múltra, gondoltam, és idén február 2-án írtam egy levelet a UIP-nek:

    Tisztelt UIP!

    Először is érdeklődnék, hogy tervezik-e (és ha igen, mikor) a Serenity című film dvd-megjelenését. A filmet a magyar Firefly- és Serenity rajongók legnagyobb sajnálatára (és higgyék el, jópáran vagyunk) végül mégsem mutatták be a mozikban, remélem legalább dvd-n hozzájuthatunk majd a tavalyi év legjobb filmjéhez, Magyarországon is (és nem külföldről leszünk kénytelenek megrendelni), igényes kiadásban, szinkronizálva.

    Másodszor pedig az alkalmat megragadva felhívnám figyelmüket, hogy honlapjuk nem használható Mozilla Firefox böngészővel. Gondolom ez csak olyan hiba, ami eddig elkerülte figyelmüket, és nem az egyre növekvő számú Firefoxot használó internetezők igényeinek figyelmen kívül hagyása.

    Válaszukat előre is köszönöm.

    Üdvözlettel: XY

    Persze azóta sem kaptam semmiféle választ... De nem is ettől durrant el az agyam, hanem egy blogtól, amire pár perccel ezelőtt akadtam. Néhány szemelvény:

    "My Australian edition (region 4) Serenity DVD, in the shiny collector's tin! Found it in my mailbox today."
    ...
    The first menu has the following language choices:
    - English
    - Magyar
    ...
    Interestingly enough, the only actual audio track besides English is in – Magyar?"

    Vagyis:

    "Megérkezett az ausztrál kiadású Serenity dvd-m.
    ...
    A menük a következő nyelveken érhetők el:
    - Angol
    - Magyar (HOPPÁ!)
    ...
    Érdekes, hogy az angol mellett csak egy további hangsáv van, a magyar (MEGINT HOPPÁ!)

    Értitek, basszátok meg??? Ausztráliában megjelent a Serenity, DUPLALEMEZES, FÉMDOBOZOS VÁLTOZATBAN, MAGYAR SZINKRONNAL! És ez a kibaszott UIP nem csak, hogy nem jelenteti meg normális időben nálunk (már ha egyáltalán, hiszen még semmi hír nincs róla), de baszik válaszolni a kérdésekre is... Az ilyeneknek kívánom én, hogy egyék meg az anyjuk picsáját befőzve. Undorító, hogy egy magyar cég szarnak nézi azokat az embereket, akikből a profitja származik... Én barom meg tőlük akartam megvenni... Mind a 2000 rendszeres olvasónk (igen, 2000, nem tévesztettem el a nullákat) seggberúghat, ha még egyszer hazai UIP dvd-t akarok...

    Persze felmerülhet a kérdés, hogy miért van nekem szükségem a magyar szinkronra... Nos, nincs szükségem, de ha már létezik, akkor miért ne? Ráadásul vannak a környezetemben olyanok, akik nem tudnak angolul, így legalább egy feliratos változat kell. Úgyhogy most ez az ausztrál kiadás pedig szépen hazajön, ahogy kell.


    forrás
  • Rafaelo
    #151
    ez a faszi volt az eggyik vigjátékban a bunkeresben mondom is ez a kapitány :D
  • [NST]Cifu
    #150
    Igen, bár megjegyzem annyira azért nekem nem tetszett. Ráadásul nem derült ki, hogy került Raven arra a bizonyos helyre, ahol a Serinity elején van...
  • winnie
    #149
    azt azért ne feledjük, hogy a legigénytelenebb scifik is a scifi channel műsorában találhatóak meg (a sajátgyártásúak között) + ha lesz firefly akkor sem sorozat, természetesen, csak film.

    nem baj. csak legyen.

    képregény mindenki elolvasta, ami összefoglalja a firefly és a serenity közti eseményeket?
  • Zsolo007
    #148
    LáL kurva jó kép :D
  • [NST]Cifu
    #147
    Szép lenne. :)
    Lassan minden normális Sci-fi sorozat a Sci-fi chanell nevéhez fűződik. :)

    [center]
  • Zsolo007
    #146
    De jó lenne ha így lenne
  • [NST]Cifu
    #145
    Serenity folytatás a Sci-Fi chanellen?
  • Rafaelo
    #144
    az joa
  • Elusive
    #143
    ?

    erre gondoltam: Serenity.DVDRip.XviD-DiAMOND
  • Rafaelo
    #142
    mármint a mozishoz :F
  • Elusive
    #141
    igen, a serenityhez
  • Rafaelo
    #140
    a filmhez?
  • Elusive
    #139
    van magyar felirat a dvdriphez
  • Zsolo007
    #138
    Király, thx
  • thiefpaper
    #137
    Megcsináltam a firefly-serenity.lap.hu linkgyűjteményt.
  • [NST]Cifu
    #136
    Szép! Ha vannak hasonlók még jöhetnek. :)))
  • Zsolo007
    #135
    EZ kész :D
    Nemsemmi szemed van
  • Nethyrrea
    #134
    easter egg: a TRASH című epizódból:



    úgylátszik még akkortájt is a windows lesz az uralkodó oprendszer, már ami a szemeteskonténereket illeti :D
  • Cat #133
    http://www.sg.hu/cikkek/40830
  • winnie
    #132
    1 moziban, csak angolul, gondolom napi 1-2 alkalommal - gesztus pár embernek:)
  • STREEX
    #131
    Nem azt mondtátok hogy nem mutatják be nálunk?jövő héten jön
  • STREEX
    #130
    a mozinet kritikája
  • [NST]Cifu
    #129
    Egen, én is azt bánom, hogy még számtalan szál maradt elvarratlan a sorozat és a film után is. Nyílván nem lett volna jó, ha a filmben mindent megpróbál lezárni Wheldon, de így se igazi... engem is érdekelt volna, ki volt hajdan Book.