369
tv sorozat
  • Neblax
    #322
    Remélem még akadnak köztetek olyanok, akik még mindig szereti a sorozatot, vagy csak most kezdenek megismerkedni vele. :)

    Azoknak üzenném, hogy egy hónapja megújult a http://firefly.scifi.hu, ahol friss hírekkel és érdekes cikkekkel várjuk az érdeklődőket. Bármi kérdés, javaslat, ötlet merül fel az olvasása közben, ne habozzatok megemlíteni.
  • sata75
    #323
    Egy hete fejeztem be. Most láttam először, eddig nem ismertem. Mit mondjak:) megvettek kilóra. Kár érte, hogy csak ennyi volt.
  • PiszkosFred
    #324
    Tudom hogy hulyeseg, de most Whedon az Avengerssel nagyon nagy figyelmet kapott, es nagyot lepett elore a "rangletran", annak ellenere, hogy eddig sem alul tartozkodott. Viszont, most annyi penzt hozott a konyhara, hogy ha szoba jon egy esetleges Firefly folytatas (esetleg filmben masodik reszkent, ha mar tevesorozat nem is), akkor jobb a helyzet. Foleg, hogy az eredeti szineszek kozul paran igencsak befutottak mara, nem lettek vilagsztarok, de az azsiojuk lenyegesen jobban all, mint anno - ami a nezok moziba/teve ele csalogatasanal jo szempont (persze, anyagilag meg tobb kiadas, hiszen tobbet is kernek a szineszek)

    En meg nem adtam fel a remenyt, hogy lesz folytatas :) Es latva Baldwin es Fillion erre vonatkozo nyilatkozatait, kozos teves szereplesukben megbujtatott utalasokat, vagy a stab rajongoi talalkozokon tett nyilatkozataira, stb - szerintem ok sem lennenek ellene.
  • ldavid
    #325
    és az sem biztos, hogy nagyobb gázsit kérnének, mert ugye szinte mindenki szeretett a sorozaton dolgozni.

    nekem egy gondom lenne az egésszel: csak a Serenity után játszódhatna, mert azért láthatóan megöregedtek, és akkor viszont pár szereplő (Wash!) kiesik pont a Serenity-ben történtek miatt.. :(
  • Neblax
    #326
    Viszont pont pár hete nyilatkozott Whedon, hogy az nem olyan egyszerű. A színészek egytől egyik elfoglaltak, legyen szó filmről vagy sorozatról. Onnan sem lehet őket csak úgy elrángatni. Persze én is örülnék egy folytatásnak, ötlet az nagyon sok lenne, miként lehetne folytatni, szerintem mindenki elképzelte már a saját változatát.

    De nem is kellene például konkrét folytatás, én például ugyanebben az univerzumban játszódó, más történetet elmesélő sorozattal is beérném. :)
  • ldavid
    #327
    jaja, egy másik csapat, és közben összefutnának Mal-ékkel, vagy csak a háttérben látszódnának, Serenity mellett parkolnának... jó ötlet :)
  • Darth Raven
    #328
    Nos ha valamelyik sorozat akkor ez igazán megérhetett volna legalább 5 évadot. Nagy kár, hogy ilyen hamar véget ért.

    Egy másik csapat valóban jó lenne, új szereplők más problémákkal mégis hasonló utat járhatnának be mint Mal-ék. Esetleg üzletelhetnének velük, figyelemmel kísérhetnék tetteiket vagy akár egy-két piszkosabb meló elvégzésében is segíthetnének nekik. Aztán szép lassan kiderülhetne, hogy nem is különböznek tőlük túl sokban s esetleg a múltjukban is lehetnánek hasonlóságok (például együtt harcoltak a háborúban).




  • Neblax
    #329
    Új, 13 oldalas képregényt adott ki a Dark Horse, ráadásul ingyen. Legalább azt jó látni, hogy még mindig nem felejtették el a Serenity-t. :)
    http://firefly.scifi.hu/kepregenyek/246-serenity-firefly-class-03-k64
  • Neblax
    #330
    Kíváncsian várom, mit alkotnak együtt a színészek. A régi közös fellélpésük a Comic-Conon sok nevetéssel teli percet szerzett, reméljük az idei is ilyen jó lesz. :)

    http://firefly.scifi.hu/7-hirek/249-ujra-egyutt-a-csapat
  • Neblax
    #331
    Összegyűjtöttem Jewel Staite, Sean Maher, Adam Baldwin és Joss reakcióját a felmerült pletykákra:
    http://firefly.scifi.hu/7-hirek/250-kozeleg-a-comic-con-firefly-panelje

    Úgy tűnik, semmilyen nagy bejelentés nem várható, csak egy laza beszélgetés, de lehet, hogy ez is csak a "nagy terv" része. :D
  • Teppik Amon
    #332
    csak lesz valami!
  • ldavid
    #333
    már majdnem azt hittem, a Fox-on lesz.. de jó lesz ez, bár kár hogy nem lesz ott mindenki
  • REALista
    #334
    Valaki lefordítaná hogy mi is a hír pontosan.:)
  • ldavid
    #335
    a pénteki Comic-Con-os találkozóról egy 1 órás TV műsor készül a 10. évforduló okán, ezen kívül sok rajongói kérdést is meg fognak válaszolni
    szereplők közül ők lesznek ott: Nathan Fillion, Alan Tudyk, Summer Glau, Adam Baldwin, Sean Maher (+a készítők)

    tudjuk, Gina nem jár ilyenekre, de a másik két csaj nagy kár hogy nem lesz :(
  • Neblax
    #336
    Valóban jó lenne, ha mindenki részt venne a rendezvényen, de ezt elég nehéz lenne összehozni. Viszont az egy órás összefoglaló nagyon jól hangzik, így már nem kell amiatt aggódnunk, hogy lesz-e felvétel az összejövetelről.
  • Neblax
    #337
    Itt a hír magyarul. ;)
  • ldavid
    #338
    és itt a teaser is hozzá - kár hogy ilyen sokáig dolgoznak rajta

  • ldavid
    #339
    *vagy ha is tart eddig, kár hogy ilyen messzire tették el
  • Neblax
    #340
    Köszi a teaser video-t. Igaz, jó messze van még a november, de megéri várni. A Sciencenek pedig hatalmas pirospont, hogy tíz év után így felkarolta a sorozatot. :)
  • ldavid
    #341
    a teljes panel


    és pár kép (az utolsó a beszélgetésről, ami a Science műsorában is lesz)






  • Neblax
    #342
    Ha valaki nem tudna angolul, de szeretné tudni, miről beszélgettek a panelen, ne csüggedjen, az EW élőben blogolt az eseményről, amelyet lefordítottam, lehet olvasgatni. ;)
    http://firefly.scifi.hu/7-hirek/254-osszefoglalas-a-firefly-panelrol
  • Neblax
    #343
    Bár Morena Baccarin nem volt ott a panelen, azért egy interjút készítettek a színésznővel. Jó olvasgatást. ;)
    http://firefly.scifi.hu/7-hirek/255-morena-baccarin-interju-a-firefly-10-evfordulojanak-alkalmabol
  • Neblax
    #344
    A Firefly panelen azt nyilatkozták, hogy szeretjük a játékokat. Erre az egyik nap az Epic Games munkatársa nyilatkozta, hogy már beszélt Joss-al arról, hogy szívesen készítene Firefly játékot. Vajon van összefüggés?
    http://firefly.scifi.hu/7-hirek/256-hogyan-valna-a-fireflybol-jatek-a-gears-of-war-keszitoje-szerint
  • Sati84
    #345
    Sajnos az EPIC (bár '99-ben megalkotta a világ legjobb játékát) nem jó választás egy Firefly-játék elkészítésére...

    Én sokkal jobban örülnék egy BioWare-játéknak, a Mass Effect 2-vel játszom éppen, és végig a fejemet fogom, hogy minek találtak ki új univerzumot, mikor ott van már a 'verzum Whedon által megalkotva... Ideális lenne egy ilyen TPS/akció/RPG-hibrid sok-sok cutscene-nel (a sztorit és a dialógust természetesen Whedon írja) a játékmenet szempontjából.

    Ha az EPIC megcsinálja, és NEM LESZ JÓ a játék, akkor az hatalmas csapást mér a Season 2 iránti reményeinkre. Ezért én nagyon aggódva figyelem a fejleményeket. Egyébként az az irányelv, hogy akármelyik cég is csinálja meg, nem fog sokat érni a játék, ha nem Whedon írja a sztorit és a párbeszédeket...
  • Sati84
    #346
    Amúgy ha már csinálnak egy egy órás dokumentumfilmet, kár, hogy nem forgattak le egy egy órás epizódot. Persze mindenképp örülök, hogy valamilyen formában megint előtérbe kerül a sorozat!
  • Neblax
    #347
    Én sem az Epiet választanám elsőként (mondjuk a BioWare feje fölött is gyűlnek a felhők). Nem is tudom, hogy van-e egyáltalán normális választás, hiszen mindegyik kiadó nagyon sürgeti manapság a dolgokat, nem hagynának elég időt Jossnak és a fejlesztőknek, hogy kibontakozzanak.

    Azért egy új epizód leforgatásához elég sok minden kellett volna. A szereplők közül sem volt ott mindenki a Comic-Conon, díszletet legyártani csak ahhoz megint veszteséges lenne. Ahogy fogalmaztál, annak kell örülni, ami van, és jó látni, hogy nem felejtették még el a sorozatot. :)
  • Neblax
    #348
    Az új képregénnyel kapcsolatban.
    http://firefly.scifi.hu/7-hirek/257-nem-a-kozeljovoben-de-ujabb-firefly-kepregeny-erkezik
  • Nethyrrea
    #349
    akárhányszor nézem a war stories epizódot, mindig fejtörést okoz, hogy vajon milyen fegyver van Book kezében a rajtaütéskor. elsőre csak egy módosított paintball puskának hittem, de ahogy milliomodszor is megnéztem, egyre jobban összezavart.

    aztán ráleltem egy oldalra.

    http://www.imfdb.org/w/Firefly

    itt egy igencsak hosszú és részletes leírás olvasható, képekkel az epizódokból és az eredeti fegyverekkel, hogy miket, hol használtak. és az általam keresett fegyver is ottvan :)
  • ldavid
    #350
    ha már fegyver téma,
    ez még mindig az egyik legjobb jelenet amit valaha láttam sorozatban
  • Neblax
    #351
    Csak egy kis felhívás, hátha valaki szeretné beszerezni a sorozatot. Most elég olcsón lehet hozzájutni. :)
    http://firefly.scifi.hu/7-hirek/260-ujabb-firefly-es-serenity-akcio-az-amazon-on

    Hamarosan itt a 10 éves évforduló, tervezi valaki mostanában újranézni/megnézni a sorozatot?
  • AssholeHater
    #352
    Én folyamatosan újranézem, a BSGvel együtt kb, évente 1xer minimum.Viszont sztem a beszerzési javaslatod irreveláns,mert aki nagyon akarta, az már rég letöltötte magának a blúréyt, mielőtt meg lehetett volna venni.
  • Neblax
    #353
    Természetesen, de én úgy vagyok vele, amit nagyon szeretek, annak csak jobb helye van a polcon is, eredetiben. Pont így van ez a BSG esetében is a DVD gyűjtemény, a Fireflyt pedig még év elején rendeltem meg Blu-rayen. :)
  • REALista
    #354
    Pont most szedtem le egy 40 gigás verziót úgyhogy a héten újranézem.Már nem is nagyon emlékszem rá olyan rég láttam...:)
  • AssholeHater
    #355
    Tény, hogy van egy feelingje,de én azóta felhagytam ezzel,mióta nincs több falam :D,a vinyó meg kevés helyet foglal.
  • Neblax
    #356
    10 éve mutatták be a Fireflyt! :)
  • Neblax
    #357
    A nyáron említett 1 órás dokumentumfilm premierje tegnap volt, azóta már megtekinthető a YouTubeon!
  • ldavid
    #358
    bassza meg, de jó volt ez most
  • ldavid
    #359
    pár klip ezeket sem szabad kihagyi
  • genndy
    #360
    Sziasztok! Frissen kezdtem bele a sorozatba, mert bár jókat hallottam róla, eddig valahogy kimaradt. Az eddigi két rész nagyon tetszett :)
    Lehet hogy volt már róla szó, de nem olvastam végig a topikot: van valami oka a sorozatban a sok kínai/japán írásjelnek? Meg néha furcsán is káromkodnak, kínaiul, vietnámiul? (eredeti nyelven nézem, ott is, bár ezek a mondatok is le vannak fordítva) Van ennek valami oka?
    Spoiler nélkül légyszi! Kösz.
  • ldavid
    #361
    valahogy úgy van a story hogy a földön két nagy hatalom maradt fenn az ottani élet végéig, USA és Kína, ezért terjedt el vegyesen a két nyelv