369
tv sorozat
  • thiefpaper
    #41


    Na azt hiszem itt jópáran nem tudnak néhány körülményről:
    - a Fox össze-vissza adta a részeket Whedon kérése ellenére (pl. a Pilot-ot utoljára adták le, azután törölték!).
    - 11 rész után törölték a sorozatot, ami még csúcsnak is nevezhető, mert mostanában jó ha 4-7 részt leadnak valami eredeti sorozatból, és aztán beadnak helyette valami táncos reality szart.
    - mellesleg nem is nagyon reklámozták
    - a dvd eladások hihetetlenül jól állnak.
    - egy csomó test screening ment már le a Serenity-ből, mind teltház előtt.
    - humoros, eredeti mi kell még? ja, hogy bulvárországban az ilyenre nem vevők az emberek, az már szinte természetes, izlések és pofonok, valakinek a barátok közt, valakinek más.

    És végül egy érdekes cikk ;)
  • Sephi
    #42
    Ez a sorozat nekem nagy kedvencem volt. Fax kivan hogya jo sorozatokat nem folytatjak. Azaz folytatjak, last BG, de ezt kene inkabb :D
  • Sephi
    #43
    De varja' mar. Ti lattatok ezt ?

    Firefly-GagReel.mp4

    Mert ha nem surgosen DC++ es letolteni. 12 perces bakik. En mar lattam aszem 100x de meg most is konyekkel rohogok :D
  • Rafaelo
    #44
    bakik? :D
  • Sephi
    #45
    Ja? Miert?
  • Zsolo007
    #46
    Jó a cikk
  • thiefpaper
    #47
    A BG nem a SciFi-n megy?
  • Sephi
    #48
    De de. Par hete kezdodott a masodik evad. Karacsonykor lesz szunet akkor letoltom ami addig megjelent. En utalom ha nincs meg az osszes resz mert nekem nincs idegem kivarni egy hetet egy reszre.
  • thiefpaper
    #49
    A film jó kritikát kapott a The Telegraph-ban. :-)
  • thiefpaper
    #50
    A Firefly és a Serenity története - a TV-től a mozi-ig
  • Sephi
    #51
    JULY 22, 2005: Sci Fi Channel begins airing Firefly, including previously unseen episodes.


    Eh??
  • Zsolo007
    #52
    azért írja mert anno a vége előtt lelőtték...talán 11 részt adtak le és 13 van....

    azokról a nemlátottakról beszél
  • Sephi
    #53
    14 :D

    There's no place i can be, since i found Serenity..... OHH !
  • thiefpaper
    #54
    Megújult honlap van, aki még nem látta nézze meg, mert szerintem elég jó. ;)
    Nem tudom ki mennyire van otthon a podcast témában, de a Firefly/Serenity-nek nagyon jó adásai vannak: http://signal.serenityfirefly.com/signal.php
  • thiefpaper
    #55
    Firefly paródia:
    http://www.mosquitoverse.com/teaser.html
  • morceus
    #56
    Sziasztok!

    1.) Uj vok ezen az ... ooo ... honlap/portal/forumon, nevezze mindenki annak aminek akarja...

    2.) Mi is az Firefly / Serenity ...

    A valasz (amit en ismerek, es ez konvergal az igazsaghoz):
    A FOX gondozasaban keszult a sorozat, ami nem tett jot neki. QRVA alacsony koltsegvetese volt: mindossze 50M $... csupan ennyibol keszul/keszult el a mozifilm, ami moziknal kb 2 ora, mig a sorozat:
    1*Pilot : 1,5 ora + 13*40-45 min = 14 resz van kesz, PONT

    11 vagy 12-ot adtak le USABAN (de aszem 12-ot), sehol masol. Osszevissza sorrendben!!!! Random idoben!!!! Nem kapott semmi lenyeges PROMOT... Vegul a fax fox lecserelte egy indulo valosagshow kedveert...

    LUCK: a fentiek ellenere qrva gyorsan relativ nagy rajongotabora lett USA-ban, majd ahogy terjedt a dolog, mashol is lettek rajongoi ezen sorozatnak. A rajongoi nyomasra lett kiadva a sorozat DVD-n (4 db dual-layer dvd-n - 3resz - 4resz - 4resz- 3resz+spec), az utso DVD-re rakerult az a 2 resz, ami nem lett leadva TV-ben, + egy "igy kiszult" speci, amiben eleg sokat megtudhat az ember a sorozatrol.

    Rajongoi hatas az is, hogy elkeszitettek a mozifilmet, de azt mar a UNIVERSAL adja ki. Itt adja vissza a Star Wars pofonjat a UNIVERSAL (ugyanis annak idejen a U utasitotta el Lucast, es vette szarnyai ala Fox-20TH). STOP .

    A Firefly wildwest-scf... ooo hulye megkozelites...
    Indok: Whedon +probalt egy teljesen 1edi tufa-vilagot (TUdomanyos-FAntasztikus ;)) letrehozni. Ahhoz is vette a batorsagot, hogy a vilagurben nincsenek hangok!!! Keretik ertekelni ezt!!! 2001 Ur Oddussey-tol kezdve nem sok (kozel nulla) ilyen scf film van /*sajna a mozi-trailer-bol az derul ki, hogy lesz hang a vilagurben, de ez valsz a universal-nak koszonheto...*/
    Nincs techno-halandzsa, se idegen-faj-kriksz-kraksz-duma. Tessek b+ megelni a vilagur konyortelensegeben, ahogy tucc!!! Errol szol ez a sorozat. Semmi "ma megint megmentjuk a vilagot dolog" nincs benne. JA!!! Es kell nafta a vasba, anelkul nem megy!!! Nincs ugyanis benne uber-faxa reaktormag-baszomsag!!!!
    Vilagkepp summa: az ember meghoditja valahogy a vilagur relativ kozeli, igy is nagy teruletet. Vannak, akik tovabb akarnak jutni -> beleorulnek (reaver-ek). Minel tavolabb vagy a core-tol, annal remenytelenneb a dolog: no supply, no nothing. A kozponti bolygokon kitalaljak, hogy egyesiteni kene az osszes bolygot: gyarmatnak jok lesznek. Haboru. Technikai+letszam foleny miatt a Szovetseg (kp-bolygok) gyoznek. Szar a szitu tovabbra is a tavoli kolonia bolygokon. Vannak, akik ebbe nem nyugszanak bele, pl Malcolm "Mal" Reynolds, Zoe, a masodtiszt.
    Kultura: 500 evvel utanunk jatszodik a dolog: ez egy eleg egyedi alternativa: a nyugati, es keleti kultura teljesen egybe olvadt -> angol es a kinai a vilagnyelv. Kinai karomkodas: TV-sorozat, igy elkerulve a cenzurat. Amugy 2× v 3× van Son of bitch igy is :D.

    Aki scf rajongo, es megsem teccik neki, nezzen ValoVilag Show X.X -et B+.

    Akinek nem teccik, menjen masik forumra.

    Ugy talaltam ra erre a forumra/honlapra, hogy magyar oldalak kozott kerestem Serenity-t, hogy rajojjek, van-e hir, hogy eljut ide is a mozifilm, mer akkor megyek!!! Eddig nem talatam semmit ezzel kapcs...

    U.I.: 4-5× lattam mar a teljes sorozatot, nem tok betelni vele.

    U.I.#2: senki anyukaja nem szeret csuklani.
    + progmatos vok, lehet emiatt irtam ilyen stilusban, bocsanat mindenkitol, akinek nemteccik

    Egyik resz sem unalmas, mind egyedi, persze mindenkinek van kedvenc resze, nekem pl. az osszes az...

    UTSO +JEGYZES: pl. a 2. resz screen-play elkeszitesre egy hetveget adott a fox a stabnak... Es qrva jo resz lett a Trainjob nevu 2. resz!!!

    Asszem kb ennyi! Ami tul sok, ugord at, ami nincs benne, azt belegondoltam. POINT/DOT/STOP

    u.i.: nem varok erre reakciot, senkit sem allt szandekomban +bantani, csak adtam egy perspektivat...
  • winnie
    #57
    van benne egy pár tévedés, ezt korrigálom.

    QRVA alacsony koltsegvetese volt: mindossze 50M $... csupan ennyibol keszul/keszult el a mozifilm, ami moziknal kb 2 ora, mig a sorozat:
    1*Pilot : 1,5 ora + 13*40-45 min = 14 resz van kesz, PONT


    ha ennyi volt a kötlségvetése, akkor ez nagynak számít. 3,5M per epizód (ezért is lőtték le, mert drága volt és nem volt ezzel egyenes arányban a nézettség), azért elég durva - a legtöbb sorozat 1-2M-ból készül (csak a népszerű sitcom-ok
    kerülnek ennél többe a színészek miatt)

    Osszevissza sorrendben!!!! Random idoben!!!! Nem kapott semmi lenyeges PROMOT... Vegul a fax fox lecserelte egy indulo valosagshow kedveert..

    1. valóban keveredtek az epizódok, de ne túlozzuk el. mindössze annyit tettek, hogy nem a hivatalos PILOT-tal indítottak (azt adták le a legvégén) és a 3-4. részt betették az 5-6. és a 7-8. közé.

    2. mindig pénteken 8-kor adták a részeket.

    3. annak nem a promó az oka, hogy a kezdetben 6M feletti nézettség a végéra már a 4M-ót sem érte el.

    4. nem holmi valóságshow kedvéért cserélték le. a firefly időpontjába betették az előzőleg szerdánként adott fastlane-t.

    Amugy 2× v 3× van Son of bitch igy is :D.

    a son of a bitch engedélyezett tévés káromkodás, nem sújtják korhatárral.


    csak a pontosság kedvéért, de a többicel egyetértek
  • winnie
    #58
    ja, itthon november 3. hetében lesz a mozifilm. bízzunk benne, hogy kint siker lesz - itthon ez sajnos kevéssé valószínű
  • Rafaelo
    #59
    :(
  • morceus
    #60
    :)

    Irtam: "amit en ismerek, es ez konvergal az igazsaghoz"

    Tevedni emberi dolog, es a suni visszamaszott a koromkefere... :D

    N a h m i n d 1 . . .

    csa
  • morceus
    #61
    upsz!
    U.I.:

    winnie! hol talaltad azt az infot, hogy nov 3. hetetol?
    bovebb info is van?

    csa
  • morceus
    #62
    oooo!!!
    U.I.#2: winnie, veletlenul nem az elte-re jarsz?
  • thiefpaper
    #63
    Szerintem a nagy részét itt már leírtuk (én is, mások is, azért köszi, hogy emlékeztettél a fájdalmas tényekre, hogy a F*x, egy mekkora nagy f*sz társaság).
    Vagy, ha nem akkor akkor a Firefly-ért rajongó emberek tisztába vannak a sorozat körülményeivel. Na mindegy, itt van nekünk a Serenity. Ami szerintem az emberiség csodája. ;)

    Azért még winnie mestert is korregálnám a részek összekeverésével kapcsolatban. Szóval a F*x ilyen sorrendben adta le a dolgot: 2, 3, 6, 7, 8, 4, 5, 9, 10, 14, 1. Tehát azért nem kevés felfordulás volt.

    morceus: az itthoni premier nov. 24. ;)
    ja és egy honlap: firefly.scifi.hu ;)
    Nincs mit. :)
  • winnie
    #64
    nem elte.

    infó itt, 2005.11.24
  • winnie
    #65
    nagyjól ugyanazt írtuk le:)

    1. 1- 1 1AGE01 20 Sep 02 The Train Job
    2. 1- 2 1AGE02 27 Sep 02 Bushwhacked
    3. 1- 3 1AGE05 4 Oct 02 Our Mrs. Reynolds
    4. 1- 4 1AGE06 18 Oct 02 Jaynestown
    5. 1- 5 1AGE07 25 Oct 02 Out of Gas
    6. 1- 6 1AGE03 1 Nov 02 Shindig
    7. 1- 7 1AGE04 8 Nov 02 Safe
    8. 1- 8 1AGE08 15 Nov 02 Ariel
    9. 1- 9 1AGE09 6 Dec 02 War Stories
    10. 1-10 1AGE11 13 Dec 02 Objects in Space
    11. 1-11 1AGE79 20 Dec 02 Serenity (1)
    12. 1-12 1AGE79 20 Dec 02 Serenity (2)
  • STREEX
    #66
    Én ezt a sorozatot soha nem is láttam.De a filmet ugye a hétvégén mutatták be amerikában és úgytűník valami nagyon nagy lett.Az imdb-n 8.7-en áll a mutató és a vélemények között is alig van ami nem 10 csillagot ad rá.
  • Zsolo007
    #67
    Csak lenne már fent neten...
  • thiefpaper
    #68
    Inkább nézd meg majd a moziban! ;) Az alkotók és a színészek megérdemlik, mindazok után amin keresztülmentek.

    Az még nem jelent semmit, hogy 8,7 az imdb (nagyrészt úgy is a rajongók nézik meg elsőként, így az természetes, meg van néhány roszmájú aki kapásból 1-est ad rá), de a kritikusok is elismerik a dolgot (egynéhány kivételével, lásd. USA Today és New York Post), és sok jó véleményt is olvastam olyanoktól, akik nem is látták a Firefly-t.
    10,1 milliós bevétel volt a hétvégén, ami nem rossz, de elmaradt a várttól. (nem mintha a kinti BrownCoat-ok nem tettek meg volna mindent).
  • Zsolo007
    #69
    Én meg nem nézem magyarul....én évek óta csak eredeti nyelven nézek filmeket, azóta tudom hogy a magyar szinkron iszonyúan elbassza a filmélményt......szal én csak angolul! A gond az hogy ha adják is angolul pesten, én nem pesti vok, és hát így nem tom megnézni, szóval nincs más esély :(. Ha alapból nem szinkronizálják, csak feliratos lesz akkor viszont elgondolkozom a dolgon! Bár tény hogy én nem voltam már moziban nagyon nagyon régen, itthon minden megvan ami kell, és még pausolni is lehet ;)
  • winnie
    #70
    nem feltétlenül lett nagyon nagy - a rajongók mentek el főleg és nekik mindent be lehet adni:) vagyis, én sem tudom elképzelni a készítők miatt se, hogy ne jöjjön be nekem a film, szóval nem az én véleményem lesz a mérvadó
  • winnie
    #71
    na jó, nem olvasok, thiefpaper ezt már leírta:)
  • winnie
    #72
    a serenity nem szinkronos lesz, erre mérget vehetsz - nem lenne értelme leszinkronizálni.
  • thiefpaper
    #73
    Hát az biztos, hogy elszállna a nyelvi varázsa. Amúgy aki esetleg, netalántán, véletlenül nem láttam még a Sci-Fi-os Inside Serenity-t, az megnézheti Yahoo Movies-nél (Resurrecting Firefly címmel).
  • Zsolo007
    #74
    Isten vagy!

    Csak egy gáz van, pont a végére szart be a szerverük.....az utolsó 2 percből semmit sem láttam csak a hangot hallottam. Pont azt a preview clipet vártam nagyon, erre semmit sem látok belőle....szakadjanak meg
  • Sephi
    #75
    Halottatok hogy meg Orson Scott Card is aszonta a Serenity-rol hogy kibaszott jo. Azert az mar valami.

    Egyebkent mindeki dicseri a filmet! MIKOR JELENIK MAN MEG?
  • thiefpaper
    #76
    Én olvastam. :) Amúgy a dátum ott van egy kicsivel lentebb.
  • Dns5000
    #77
    az eleje tenyleg gatya volt de a vegere mara egesz jo humoros lett :)
    inkabb komedia mint scifi
  • thiefpaper
    #78
    Csak nem láttad a filmet?
  • Sephi
    #79
    LAttad???
  • Dns5000
    #80
    bocsi a sorozatrol beszetem :P