105
  • irkab1rka
    #65
    hülyítés.

    Az MS nyilván a saját maga által kreált imgae-eket akarja levédetni. mást nem is tud, mivel a smiley már vagy húsz éves ötlet, valami bbs-en vagy hírdetőn jelent meg először (nem emléxem a pontos fordításra).

    Mi van baz, uborkaszezon? Megszokhattátok volna már a blikk színvonalát az uborkaszezonban.
  • BiroAndras
    #64
    Több kliens is tudja kezelni az ICQ-t és az MSN-t is egyszerre. Pl.: Trillian.
  • RpPRO
    #63
    Mindenki egy apro, ambar fontos reszleten atsiklik itt. Az 1. mondatban keressetek egy orszagnevet, talan erthetobb lesz es nem lesz felesleges anyazas, mivel a magyar felhasznalok nagy tobbseget ugysem erinti.

    Ettol fuggetlenul megdobbento a dolog szamomra is.
  • pistike88 #62
    Igen én is emlékszem.
    A végén a csákó egy X-boxért meg v.mi aprópénzért eladta a microf@osnak a nevet.....
  • megrab
    #61
    Majd egy hét múlva levédetik a fontokat amit betettek az office-ba aztán majd nézhetünk, vagy fizethetünk minden dokumentum, levél, hozzászólás után.
  • FTeR
    #60
    hihetetlen vagy srác, te egyszerűen nem tanulsz a hibáidból. szted jómúltkorán mért kaptad azt 4-5 felkiáltójelet?
    ez itt nem a gumiszoba.
  • FTeR
    #59
    gondolkoztam a felvetéseden. arra jutottam, h (szerintem) erre nem vonatkozik. a beadványban a kliens-kliens között megvalósított kommunikáció közben felhasznált emoteikon (hangulatjel) átviteli módokra vonatkozik.
    egy fórum, pl egyértelműen server-kliens kapcsolat, ráadásúl az ott használt technika sima behelyettesítés (vmien regex megoldás), azt nem lehet levédeni.

    Tehát a kép alatt feltett kérdésre egyértelműen NEM a válasz.

    btw, ha az SG nem kíván mégjobban a blikk szintjére süllyedni, akkor érdemes lenne a továbbiakban tartózkodni az olyan sokat sejtetni kívánó kérdésektől, amelyekre a tudni vélt válasz már a kérdés feltevése előtt megvolt. Ha nem tudnak tényeket mondani, vagy nem tudják biztosra, akkor ne használják kiskapunak az ilyen pletyka indító kérdéseket.
  • Hege15
    #56
    EZT KAPD KI GÉTSZ
  • sanyo1212
    #55
    SG Hírmagazin - illetve hírfordító szolgálat. Ugyanis ha tényleg az eljárást akarják levédetni, akkor azért már más a helyzet.

    Tisztelt SG! Csak egy kicsit kéne utánajárni az ilyen híreknek mielőtt leadjátok.
    Mert az azért még sem mindegy hogy Moszkvában autót osztogatnak vagy (f)osztogatnak.
  • ReTeK
    #54
    szerintem jó 5let, ezt csak támogatni lehet !
  • Loál János #53
    D=
  • fapapi
    #52
    Mondjuk nem is értem miért ezen morfondírozok mjikor szerintem ez a cikkEgy éven át őriznék az európai távközlési adatokat sokkal felháboríróbb.
  • fapapi
    #51
    Ha fizetős lenne az msn messenger nem esnék nagyon kétségbe mivel van ICQ ami minden értelemben veri az msn t.
    Ugyanúgy megmaradnak a partnereid az adatátvitel kategóriákkal jobb.
    Én is csak azért használom az msnt mert van pár haver akik lusták megtanulni egy másik programot.
    De amint fizetőssé válik úgy szedem le mintha sohasem lett volna a gépen.
  • FTeR
    #50
    jól van, te is figyeltél.
  • FTeR
    #49
    ez kamu, úgyhogy ne is strapáld magad.
    ennek a "kódnak" a terjedése is jól példázza, h mire nem képesek a júzerek.
  • Fiok
    #48
    Billy miért akarja kisajátítani magának a smiley-ikat?Ez jó nagy f***ság lenne nem?+ hogy fizetős az Msn?örüljön hogy használjuk és hogy olyat alkotott a kis TEAM-je amivel legalább értelmes dolgot is lehet csinálni.kúva anyá* Billy fijú!már elnézést...
  • merlin11
    #47
    OK tegyük fel levédetik! Ki a túró fog azzal foglalkozni, hogy ezt ellenőrzik minden felhasználónál! annyi smiley van már a neten... úgyhogy az egész egy nagy balfaszság
  • galocza
    #46
    én már azt nem értem, hogy lehetett levédetni azt, hogy 'ablakok'. még csak nem is ők találták ki az ablakos grafikus kezelőfelületet.
  • TothLaci
    #45
  • And5
    #44
    Hisz az is smiley nem pixeles is ...
  • And5
    #43
    Nézzük a jó oldalaát nem látjuk többé Gates vigyori pofáját a fotokon
  • haxoror
    #42
    PERELJENEK BE!
    :D
  • Major
    #41
    ...csak túléljük, hogy fizetős lesz az msn :) Egy újabb gagyi hír, látom nagyon nics mit fordítaniuk az sg-s fiúknak, hát bedoptak egy ilyet...
  • Roli
    #40
    azt amúgy hallottátok, hogy az MSN fizetős lesz ha valami kódos üzenetből nem érzékelnek 1milliárdot vagy mi?, mert nem éri meg nekik? vagy ez csak kamu? októbertől lesz fizetős az üzi szerint... Vagy ez csak valaki kitalációja? Az SG már írta volna nem? vagy még nem nyilvános a hír? Valamit tudtok?
  • lokko
    #39
    az MSN smájli átvitel nem annyira triviális dolog, hogy a kliens kész készletből helyetesítéseket csinál, mivel személyre szabott szmájlikat is gyárthatsz, és azoknak a túloldalon is látszódni kell ugyan úgy ... szal ez az ötlet lészen levédve, ami szintúgy szar, de annyira már nem felháborító ... egyébként a szofverszabadalom meg csak a gyártókat védi, a kódokra kellene csak jog, mint szerzett szöveg, a benne rejlő techikai ötleteket új formában közkincsé kéne tenni, és ezzel a felhasználók járnának a legjobban, mert oriási versenyt generálna az ilyen rendszer, mindenki lop ötelet mindenkitől és mindenki belead valami újat, és mindig az új ötlet huzza a többit, és minden egyre jobb lesz nekünk a programozók ujja meg had kopjon azért fizetnek minket :D
  • Roli
    #38
    áá nem azért hogy védjem, de a M$ nem ennyire hülye! azért tudja, hogy ha levédi a szmájlit abóól világháború lesz! vagy épp ez a célja? nem tudom de sztem valamit félreéertttek ahogy már írták egy páran. Azért ez túl durva lenne
  • FTeR
    #37
    és akkor a szegény ember jó ötletét már nem is lehetne levédeni? teljesen a multik (gazdagok) játékszerévé tennéd a szabadalmakat? (nem mintha egyébként nem így lenne)
  • M2 #36
    Hát ez tényleg komoly innovációt igényelt a microsofttól, valahonnan lelopott ötletnek nekiült egy ember és úgy egy óra gondolkodás után megvolt a rendszer.

    Nem engednék olyan dolgot levédetni, aminek a kifejlesztése nem 1-2 év és több millió dollár. Bár ez a szemét csaló banda erről is hozna egy ötmillió dolláros számlát.
  • arschsg
    #35
    ez hülyeség sztem, vmi félreértés... ez nonsene
  • TheZsenyka
    #34
    Megzavarta Bill agyát az uncut kokain.
  • TheZsenyka
    #33
    Gyerekek, azt hiszem, hogy már tudom, mivel fogok dollármilliókat keresni. Elárulom nektek, mert már bejegyzés alatt áll... nos... levédetem a SZEMÖLDÖKFELVONÁST!!!

    Bill, józan vagy? Ideje lenne lekecmeregni az anyagról!



    Remélem nem perelnek be a smiley használata miatt. Még lehet használni?

    Elképzelem, ahogyan marcona, Microsoft promóciós pólót viselő fogdmegek rontanak be egy óvodába, elektromos öszökékkel kergetve szét a szabadalomsértő pisiseket a gépek közeléből.
  • And5
    #32
    Jajj ne parázzatok mán annyi ember fogja használni továbbra is őket, hogy képtelenség lesz büntetni bármivel is ... LOL
  • whitehawk
    #31
    az ms megfenyegetett egy Mike Row nevű embert, mert a honlapja www.mikerowsoft.com kiejtve hasonlóan hangzik mint a microsoft, pedig csak poénnak szánta..... aztán mégis kimentek hozzá az ügyvédek... és volt más is amire már nem emlékszem :D
  • TothLaci
    #30
    Tudod, hogy MS mikor foglalkozna ezzel?

    Ha pedig tényleg az történne, akkor levenném természetesen.
  • MrTressy
    #29
    de ha kapsz egy gusztusos levelet az mstöl hogy szedd le mert sérted a jogaikat mert ha nem beperelnek akkor mit csinálsz?
  • TothLaci
    #28
    Ez hülyeség. Én is tervezek ehhez hasonló fórumot, és biztos nem lesznek belőle kivéve.
  • whitehawk
    #27
    (azért neked írtam válaszként, mert te linkelted, nem oktatni akarlak :D)Arról szól, hogy emoticont továbbitunk valós időben vagy úgy, hogy a szövegbe ágyazzuk és elküldjük, vagy úgy, hogy egy karaktersorozatot írunk a szövegbe, és a fogadó félnél ezt a program emoticonnal helyettesíti helyi archivumból, vagy ha nem rendelkezik az adott képpel, akkor azt a szövegtől külön kapcsolaton a küldőtől beszerzi. és utána ezt ragozza. Éljen. Állítólag a találmányok kritériuma a nem triviális lét, a feltalálói mozzanat, avagy az ötlet... >> amikor Arhimédész kiugrik a kádból és ordibál, hogy rájött..
  • arty
    #26
    remélem összejön nekik ;)



    meg még végbél-rákot bill gécnek!
  • Skynet85
    #25
    Ejha én sem védem az M$-t de a cikk tényleg férre ment az angol verzió picit másról ír
  • Dömper Ármánd
    #24
    Ez csak valami hoax lehet.