42
  • Praetor
    #42
    "A kínai kalózokat szorítaná vissza az USA..."

    én meg az amerikai spammereket. De nem vissza, hanem falhoz, mondjuk úthengerrel.
  • mrzed001
    #41
    Erről nekem mindíg ez a cikk jut eszembe:

  • megrab
    #40
    A múlkor azt mondták a fájlcserélőket a terroristák csinálják, hogy tönkretegyék az amerikai gazdaságot.

    Ezek szerint az Al-Kaida új székhelye Kína.

    Jön a 3. Világháború!!!
  • Atyus
    #39
    Bush-nak az a politikája, hogy alapvetően igaz dolgok mögé bújtatja a hatalmi törekvéseit.
    Kínával még úgy se háborúztak..

    Mellesleg a Kínaiak igen nagy részben hozzájárultak ahoz, hogy az európai és az amerikai temékek és munkaerők teljesen elérékteledjenek !
    aki nem hisz, az megjen el egy TESCO-ba, vagy bármilyen nagyobb áruházba, s láthatja, hogy olyan árakért az EU-ban elő sem lehetne állítani.
    Hogy lehet előállítani pl. egy hordozható kis tv-t 5.000 ft-ért, hogy még nyereség is legyen rajta ?
    De mondhatnék más is. Ez a folyamat már eléggé kritikussá vált, s nemcsak nálunk, de külföldön is a mindenki tartozik mindenkinek című effektus kezdi elérni a küszöbértéket, s nemsokára elindul a nemzeti csődhullám, s ezt követve a háború is.
    Ha már Tom Clancy is írt erről, akkor biztosan van igazság benne !
  • BiroAndras
    #38
    "Nyaugaton szabad rablás folyik, áruknak, szolgáltatásoknak az egekig emelték az árait, és azzal sem törődnek, hogy az egyszeri munkás nem tudja megvenni a betevőt, mert a gazdagokon is halálra tudják magukat a cégek keresni."

    Ennek szerintem ellentmod az, hogy a termékek jelentős része a tömegeknek készül.
  • Tetsuo
    #37
    LOL ekkora baromságot, Nostradamus soha nem írt hasonlót sem..
  • onimusha
    #36
    Skarev szinte szívemből szóltál
  • Skareb
    #35
    Sziasztok!

    Nekem erről az véleményem hiába küzdenek a kalózcuccok ellen, mert mindig lesz olyasvalaki aki kalózcuccukat készít... ( Sajnos... :( )
    Ebben az a szomorú hogy nem csak Kínában készítenek kalózcuccokat...

  • strogg
    #34
    Gyerekek, nehogy má komolyan höbörögjetek:)

    Én személy szerint igen jót mulattam ezen a kis íráson:)
    Bush egy balfa*z, és helyeknént nagyon vicceseket mond:))))))
  • irkab1rka
    #33
    "Kiemelte, hogy az Egyesült Államok számára rendkívül fontos az innováció, a folyamatos fejlődés, ezért nem engedhetik meg a szabadalmak, a találmányok semmibevételét."

    Na ezt nevezem én csúsztatásnak. Ki mondta, hogy a szabadalmak elősegítik az innovációt? Azt segítik elő, hogy valaki BIRTOKOLJA az innovációt és másokat
    a/ megakadályozzon annak használatában
    b/ több pénzt szedjen be, mint amennyibe neki került az innováció.

    Ez a rendszer hosszú távon életképtelen, kérdés, hogy a hosszútáv mit jelent ezúttal?
  • NEXUS6
    #32
    És azt se felejtsük el, hogy ott mitől olcsó a munkaerő.
    A munkaerő ugye egyben vásárló is, ahhoz hogy fenttartsa magát bizonyos árukat és szolgáltatásokat a béréből meg kell tudnia vásárolnia.
    Az olcsó kínai áru olcsóvá teszi a kínai munkaerőt is.

    Nyaugaton szabad rablás folyik, áruknak, szolgáltatásoknak az egekig emelték az árait, és azzal sem törődnek, hogy az egyszeri munkás nem tudja megvenni a betevőt, mert a gazdagokon is halálra tudják magukat a cégek keresni.

    Ha egyszer átcsúsztál a határon és nem számítasz már komoly vásárlóerőnek itt a kutya se fog veled törődni. Fogy az ország lakossága? Ugyan már kit érdekel! Az a lényeg, hogy az a pár tíz ezer ember megmaradjon, aki manapság még jó fogyasztóünak számít.
  • pemga
    #31
    Ez már nem teljesen igaz. Már a kínaiak is terjeszkednek, amerikai olajcéget vesznek, stb. De pl. nem akarnak saját márkát felépíteni, mert az baromi hosszadalmas és költséges, hanem egyszerűen meg akarják venni... Másrészt azt miből gondolod, hogy a bérek emelkedni fognak? Ha elég erősen fogják a népet (és ennek ott hagyománya van), akkor tud egy "elit réteg" tőkét felhalmozni és jó esetben visszaforgatni. Onnan elvinni egyébként már baromira nehéz, mert szinte mindenki ott gyártat, akkora tömegű munkaerő máshol nincs. Ezt ki is használják a kínaiak, ld. WTO-s szabályok hajlítgatása.
  • Pharaoh
    #30
    Kina szerintem nem éri utol au USA-t, mert kínábam csak a nagy multik és a külföldi pénz viszi a gazdaságot, ha elér egy bizonyos szintet a béreknek is muszály lesz emelkednie és akkor elmegy onnan az összes mult.
  • Magnetic
    #29
    Ne parázz :)
    "2005: Ember lép a Marsra, de az expedíciónak váratlan mûszaki problémákkal kell megküzdenie."

    Ez itt meg is bukott. Kb. 1% az esélye annak, hogy még ebben az évben ember lép a marsra :) Szóval csak nyugalom.
    Én inkább attól paráznék, hogy van pár fanatikus aki mindezt szentirásnak veszi és mindent megtesz érte, hogy úgy is legyen.
  • pemga
    #28
    Egyébként itt van az eredeti, és egy lehetséges angol fordítás. Nem sok köze van a blikkesített változathoz.

  • spk202
    #27
    :(
  • spk202
    #26
    DE A HEKKEREK ZSENIK!!!!
  • spk202
    #25
    MFF!!
  • pemga
    #24
    Ez megvan a magyar textilgyárakban is. Az elkészült termékre a minőségtől függően varrják bele a megfelelő márkajelzéses fecnit. De ugyanígy készülnek a dvd-lemezek, hűtőszekrények, stb. Nem is olyan régen volt vicc, hogy a cd-olvasók tulajdonképpen 2-3 helyen készültek és csak az előlap változott... Nyomokban mogyorót tartalmazhat :).
  • pemga
    #23
    Esrohnoil, nem is rossz :), mikor írták ezt a frissítő cikket? Mert az eredeti tutira nem ilyen volt, és amit írnak az túlzottan pontos a közeljövőt illetően. (Gazdasági elemzők 2025-2050 körülre becsülik, hogy Kína lehagyja US-t, de persze ez háborúkkal siettethető) A III. vgh helye érdekelne különösképpen :)), esetleg az áldozatok névsora, de azért ne legyünk maximalisták. Bár ahogy a dolgok most állnak nem Európa lenne a helyszín, hacsak nem úgy kezdődne, hogy anschluss: az arabok lerohanják Európát... (vagy felrobbantják Brüsszelt.)

    Ami a világvégét illeti, az inkák naptáraiból Graham Hancock 2013-at hozta ki :). (Ő az a fazon, aki szerint volt egy őskultúra ie 10500, aminek nyomai megtalálhatóak mindenütt. Kicsit Erik von Daniken-es beütései vannak :), különösen a korai munkáiban.
  • Pharaoh
    #22
    Volt is erről egyszer egy műsor, beviszik a technikát kínába, felszerelik a gyártósort, nappal készűl a nike, este meg olcsóbb alapanyagokból készűl a kívülről ugyan olyan niike.
  • Tbone
    #21
    'Roppant egyszeru, nem Kinaban kell minden szart gyartatni es akkor nem lopjak el olyan konnyen az otleteket. Mintha beengednek a lakasomba egy rablot, utana meg azert sopankodok, hogy minden eltunik.
  • NEXUS6
    #20
    A cikkhez visszatérve, Amerika egyet tehet, ha a saját határain nem engedi át a Kínai termékeket. Ahhoz, hogy máshol ki, mit csinál, ahhoz neki semmi köze.

    Ha nemzetközi problémái vannak, akkor meg ott az ENSZ, ha már létrehozta!!!!!

    Szal nem csodálkoznék, ha a kínaiak ezt is a belügyeikbe való beavatkozásként értékelnék.
  • Pharaoh
    #19
    Et jó.
    2025: Európa lakhatatlan
    2048 spanyolország világhatalom.
    Egy kicsit kevés az idő diferencia.

    2301–2369: Bolygórendszerük kezd felbomlani.
    Ez nagyon lol. mitől bomlana fel? Megszünik a gravitáció?

    Ezekben mind az a lol hogy noszi, soha nem jósolt tisztán, minden jóslata csak akkor lett értelmes mikor már bekövetkezett. Úgyhoyg nagy humbuk az egész
  • Esrohnoil
    #18
    Igaz, de most olyan gépek vannak a marson, amik ott tudnak közlekedni. Akkor is ha nem sokáig.
    "2005: Ember lép a Marsra, de az expedíciónak váratlan műszaki problémákkal kell megküzdenie."
    Ez azt jelenti h. nem jönnek vissza? :D
  • NEXUS6
    #17
    Ezzel egyetértek.

    És szerintem csak abban kellene egyetérteni és összefogni, hogy nem teszünk olyat, ami olyan emberek életét befolyásolja negatívan, akikhez amúgy semmi közünk.
  • NEXUS6
    #16
    Na ezt eltaláltam;)

    szondák

    Vagy is pontosítanék, az első Mars szonda 40 éve volt, az leszállás viszont 30 éve.

    Na most ehhez képest mikor lesz az a világháború (ha ugyan lesz)?
  • Esrohnoil
    #15
    Igen, de akik a vezető pozíciókban vannak, úgysem változtatnak ezen soha. Ez ellen csak úgy lehetne tenni ha összefogna az emberiség.
    Már eleve szar ügy ez az "én ezért az országért harcolok" felfogás...
    Egyik nemzet sem különb a többinél.
    Ahogy a bibliában van, ha egy embert megölsz 7-szeresen lesz megbosszulva, ha megbosszulnak, az 77-szeresen...
  • NEXUS6
    #14
    Az első Mars szondát is fellőtték már vagy 40 éve;)

    Szal egy kicsit pontosítani kéne!
  • NEXUS6
    #13
    "2005: Ember lép a Marsra, de az expedíciónak váratlan műszaki problémákkal kell megküzdenie."

    Höhöhö. Hát ha ez megtörténik, akkor a NASA-nak igen csak bele kel húznia. Más országok meg még messzebb vannak, mint az amik.
    A több éve földön veszteglő űrsiklót talán még az idén fellővik.

    Amúgy Nostradamus nem írt pontos dátumokat, neveket, a jövendölések sem időrendben követik egymást.
    Szerintem ennek az egésznek egyetlen üzenete van, az hogy a történelem addig ismétli önmagát újra és újra (gyilkosságok, háborúk, katasztrófák, stb) amíg az emberek nem hajlandók belőle tanulni. Ha jól emlékszem Nostradamus is azért írta ezeket, hogy a figyelmeztetéssel elkerülhetővé tegye a szitut.

  • Hedgehunter #12
    400-600 evvel elore joslasnal egy-ket-ot ev nem szamottevo......
  • Esrohnoil
    #11
    Költözzünk Kínába, akkor legalább vmennyi esélyünk lesz. :D
  • Hedgehunter #10
    Elolvastam...... Megyek veszek egy pisztolyt, minek elni.....
  • Esrohnoil
    #9
    Ha belegondolsz, most volt h. gépeket küldtek a marsra, és h. víz nyomaira bukkantak. Akár küldhetnének is embert... Oly mindegy h. gép v. ember. Lehet h. nem szó szerint értette. Ezek az eredeti szövegben úgysem így vannak leírva, csak találgatások, de eddig sok igaznak bizonyult belőle.
  • HuAn82
    #8
    Tök mindegy, hogy Bush bácsi kit nevez ki. Kína nagy ívben sz@rik rá.
  • HuAn82
    #7
    bulvár... "2005: Ember lép a Marsra, de az expedíciónak váratlan műszaki problémákkal kell megküzdenie." Ezután már asszem fölösleges is tovább olvasni.
  • Esrohnoil
    #6
    Én nem a kalózkodástól félnék a helyükben. :)
    Érdemes megnézni az időpontokat a cikk végén. :D
  • nenad
    #5
    a legviccesebb valahol az egeszben az, hogy a penz mennyisegevel akarjak mindig megnyomni a dolgot. Mintha az lenne a legfontosabb. Ami mellesleg egyebkent is kamu, mert kizartnak tartom hogy barki is megvenne azert a penzert. A megnezeni a moziban mas kerdes.
  • mrzed001
    #4
    Vagy be kell vezetni az elkövetőknél az internet leszokásra kitalált kínai elektrosokkos kütyüt
    Csak ide ne importálják !!
  • NEXUS6
    #3
    Én tudok egy q.rva jó módszert a kínai kalóztermékek visszaszorítására!

    Olcsó és jó cuccosokat kell gyártani.
    Ennyi!