22
  • kukacos
    #22
    Dehogynem. A szilárd anyag is lazán összeroppan a saját súlya alatt és gömbbé formálódik ekkora méretekben és gravitáció alatt. Nincs az az anyagszerkezet, ami képes lenne ellenállni akár csak a Föld felszínén előforduló gravitációnak. Ezért sincs a nagyobb bolygókon néhányszor tíz kilométeresnél nagyobb hegy, pl. az Olympus Mons is be van süllyedve a bolygó kérgébe, ami összenyomódik a hegy súlya alatt.
  • babajaga
    #21
    "Hyperion szabálytalan alakját kis tömegének és apró méretének köszönheti, mivel nem elég nagy ahhoz, hogy saját gravitációjával összenyomja az anyagokat, betömje belső réseit, és gömbbé kerekítse magát, más szóval belső ereje nagyobb, mint a gravitációja."

    Jajj baby gömbbé csak a folyékony anyag kerekedik a világűrben, a szilárd már soha, soha már!
  • plamex
    #20
    a 4. VH-t úgyis kövekkel és bunkókkal vívják ...
  • valamit
    #19
    talán, talán tovább fennmaradna, csak éppen nem lenne civilizáció ;)
  • MaDFoX
    #18
    De minek?...
  • Tetsuo
    #17
    Úgy talán tovább fennmaradna a civilizációnk.. :)
  • Dono
    #16
    lol
  • Macc
    #15
    Hat ha rajtad mulna, meg a pattintott konel sem tartanank:)
  • plamex
    #14
    miért ??
    Miért baj ha már arra megy hogy megnézze ? Ez plusz költség ? Tudtommal a Cassini feladata a Szaturnusz holdjaniak tanulmányozása ... szerintem ezzel csak többet tudunk meg a naprendszerről ... és igen igen születhetnek okos elméletek a is :)
  • mrzool
    #13
    Primitív vagy.
  • Fiok
    #12
    Hát valamin nekik is kell csámcsogni még vagy 2 évig,utána majd eldöntik h visszaküldenek még 1 műholdat mert:
    "jajj vmit elfelejtettünk +nézni" címszóval indítják majd a missziót.de nem baj mert legalább lessz min csevegniük
  • Cat #11
    flash animáció van benne
  • endyxx
    #10
    na, vaze, ennyi manit elkölteni egy fagyott jégdarab tanulmányozására, most aztán megint születik majd száz "okostojás" elmélet majd...
  • Tetsuo
    #9
    Émmeg látok, pedig blokkoltam ezen a lapon a képeket.
  • Anteris
    #8
    én nem látok semmilyen képet a cikkben : //
  • Valentino
    #7
    Nem te buta, mert az egy messzi messzi galaxisban volt, régesrég ;o) Bár lehet hogy az azóta eltelt időben már elét idáig :))
  • putyi
    #6
    han solo-ék nem ezen jártak?
  • Talon
    #5
    Van ebben a naprendszerben víz dögivel. Még jóljöhet az utókornak.
  • Looooser
    #4
    Úgy néz ki mint egy vesekő
  • Esrohnoil
    #3
    Mekkora is ez a hold tul. képp?
  • rolika
    #2
    507 km! báz tudnak valamit a nasa-nál :)
    na én azokra a képekre leszek nagyon kíváncsi
  • plamex
    #1
    fagyi :)