675
A klasszikus zenét kedvelőknek
  • tyrael9393
    #475


    Szerencsére hallottam már jobb felvételt is, bár ez is jó.. Néha annyira jól sikerül kórussal hogy mikor azt éneklem "Credo, Credo, in sőiritum sancto Dominum", néha még én is elhiszem ;)

    Ha sikerült megszereznem ezt a verziót, írok és közkincsé teszem, ha érdekel valakit.
  • debussy
    #474
    7:25től 6. Bolgár tánc Bartóktól
    Élmény előadni
    Brtk
  • tyrael9393
    #473
  • tyrael9393
    #472
    [flashhttp://www.youtube.com/v/6wuQC1sAlhk&hl=en_US&fs=1[/flash]

    Türelem rózsát terem
  • tyrael9393
    #471
    No comment. Talán annyit, a zongora& bőgő verzió sokkal jobb. Egyelőre még nem találtam meg azt a verziót.
  • tyrael9393
    #470


  • Timbo
    #469
    Hatalmas köszönet :)
  • Willenbrock
    #468
    Kösz!
  • celza8807
    #467
    Üdv!
    Segítséget kérnék egy zene beazonosításában.
    A keménykalap és krumpliorr c. film végfőcíme alatt hallható.
    Olasz szerzőre gyanakszom. Ezúttal azonban google nem volt a barátom, nem adott ki semmi hasznosat.
    Emlékeztetőül egy kis részlet: LINK
    Köszi a segítséget.
  • debussy
    #466
    Ha mást is keresel majd: www.pianosociety.com
  • Willenbrock
    #465
    Köszi!
  • Casillas
    #464
    A linket én is köszönöm! :)
  • Notram
    #463
    INNEN le tudod tölteni torrenttel... Nekem is ez a verzió van meg, Chopin összes művét tartalmazza, jó minőségben, ingyenesen, és Idil Biret által gyönyörűen interpretálva.
  • Willenbrock
    #462
    Letöltöttem free mp3-ban Chopin 4 balladáját,nagyon tetszenek,főleg az 1 és a 4.(K. Zimerman előadásában).Viszont a Nokturnokat csak olyan verzióban találtam meg hogy úgy hangzik mintha egy gép darálta volna le.Ezekről tudna valaki free mp3-akat belinkelni?
  • Willenbrock
    #461
    Sziasztok! Látta valaki az Óceánjáró zongorista legendája c. filmet?Főleg jazz darabok voltak benne,de a fő betétzene az mi volt mikor a csajt nézte az ablakon és gramofonra is vették?
  • msstz
    #460
    Köszi a tippet! :)
  • debussy
    #459
    például a Kodály Zeneműboltban a Múzeum krt-on. Talán megvan ott. Vagy van egy bolt Oktogonnál is.
  • msstz
    #458
    Hol vehetem meg Magyarországon Luciano Berio Sinfoniáját, amit Eötvös vezényelt?

    Avagy ugyanezt hol tölthetem le .FLACban?

    Amazonon szar Marketplace lett, ami kizárja Magyarországot :/

    erre gondolok:
    http://www.amazon.com/Berio-Sinfonia-Ekphrasis-Luciano/dp/B0009DBXKO
  • debussy
    #457
    Szép. Chopin-nek szerintem nincs is darabja, amit nem lehet szemrebbenés nélkül szépnek nevezni.

    Elég sok darabot tanultam tőle, és mindet nagyon szerettem.
    Ezt különösen fontos darabom volt. (Azért be kell vallanom, hogy kb a 6. oldalon elakadtam...)

    2. rész
  • Timbo
    #456
    egyszerűen gyönyörű :) nem tudok betelni vele
  • TommyC
    #455
    most megcsináltam így is (:
  • debussy
    #454
    Szóval te is kémiás vagy :)
    Mondom én...
    Komolyzene--> kémia ^ kémia-->komolyzene
  • Desiderata #453
    mert csak egyetemen tanítják jól a kémiát, én csak ott szerettem meg
  • debussy
    #452
    Én inkább az értelmet "kutatom". Az életben, az emberben, mindezt a művészeteken (főleg zene, festészet, irodalom) és a term.tudományokon /a sejtbiosz titkai:)/ keresztül.
    Ja igen. És nézegetem az embereket magam körül és mély konklúziókat vonok le.

    Szóval az emberek jelentős többsége határozottan utálja a kémiát. Nem nagyon értem, miért. Pedig szórakoztató dolog ám :)

  • debussy
    #451
    Megint új kihívás

    Biztos ismeritek, de ezt mindig meg lehet hallgatni.
  • TommyC
    #450
    hát (:

    én személy szerint nagyon sok mindenhez vonzódom, de az a kérdéskör, ami a legjobban foglalkoztat, az a létezéselmélet.
    Most nem feltétlenül a filozófiai lételméletre gondolok, habár arra is;
    pontosabban szólva inkább azokra az eszmerendszerekre gondolok, amik a létezéssel foglalkoznak, legyen ez tudomány, filozófia, vagy művészet.

    De igazából nem a tudomány, nem a filozófia és nem a művészet érdekel, ezek mind csodaszép rendszerek, de mindazonáltal csak eszközök a megismeréshez
    A maguk formájában szerintem mind lehetnek tökéletesek, de mindig és mindörökké egy dimenzióval le lesznek maradva az ún. mélyvalóságtól.
    De emiatt semmi sem lesz kevesebb, sem több, legfeljebb más.

    Szóval a kémia és a komolyzene és a kvantummechanika és az episztemológia és a biokémia mind mind csodaszép, és ezért vonzódom hozzájuk.(:
  • debussy
    #449
    Aki vonzódik a komolyzenéhez, azok közül majdnem mindenkinek köze van a kémiához is? :)
  • TommyC
    #448
    köszi
  • Desiderata #447
    egész jó
  • TommyC
    #446
    no, akkor ezt alkottam ma, kicsit béna néhol, de próbálkozom (:

  • debussy
    #445
    Szoktatok kortárs komolyzenét hallgatni? Mit szóltok például Steve Reich műveihez?
  • Chris 2000
    #444
    Bach Minuet...

    Valaki be tudja ezt a darabot, azonosítani? Mert így, hogy Minuet in F major, nem találom sehol... Pedig jópofa muzsika mindannak ellenére, hogy bagatell darab! /ha nem max megtanulom séróból, de kottából könnyebb dolgom lenne/
  • debussy
    #443
    Ez érdekes. Én is próbálgattam komponálni, de csekély sikerrel, továbbra is maradok a "nagyok" interpretálásánál.
    Chopin hihetetlen ember volt és mégis sok szenvedés jutott neki. Kár, hogy nem kárpótolhatja a jelen kor.

    Hát a közönség nagyon nem mindegy. Meg az sem, kivel megy az ember koncertre.

    Várjuk az alkotásaid :)
  • TommyC
    #442
    Chopin nocturn-jait nagyon szeretem;

    egyébként circa 1 hete kezdtem el zongorán tanulni
  • TommyC
    #441
    én kíváncsian várom!
  • rozsorator
    #440
    Aha szoval van itt csomo klasszikus zene kedvelő van:) Én zenéket irok és zenész is vagyok persze..
    Kiváncsi lennék rá hogy tetszenek a zenéim.
    Lenne kedvetek meghallgatni?Amugy a stilusára tekintve megprobáltam chopint leutánozni és lám sikerült és rá kell jöjjek hogy chopin számtalan kiadatlan dallal büszkélkedhet mivel nem tudom hallotátok e?de ő egy olyan ember volt aki leült és improvizált.Barátainak játszott mint kb egy jo mozi filmre elmennél, ő inkább összehivta a bartait és otthon játszott nekik mint valami szorakozás.Én is probáltam egy ilyet de rá kell jöjjek csak "szintén" zenészeknél volt nagy sikerem mivel egy laikus számára inkább a mai napok dalara tudnának ellazulni.Hát sajnos ilyen lett a világ:)
  • Casillas
    #439
    én nem tudom, hogy laikusnak vagy zenésznek számítok-e, lassan 15 éve zenélek, de nem 'profi' szinten foglalkozok vele, tehát nem zenei irányban tanultam tovább (sajnos?) :)

    de egyébként nincs sok "Chopin-rajongó" ismerősöm, szerintem mindenkinek a saját ízlése válogatja, nincs olyan hogy legjobb
  • Chris 2000
    #438
    Zenész és zenész közt igen nagy különbségek is vannak... Sőt azt, hogy ki az aki zenész, nem is olyan egyszerű megfogalmazni...:)

    Egyébként én nemcsak Chopint meg Debussy rajongó vagyok. Igazándiból ami jó azt szeretem, ami nem azt meg nem.


  • rozsorator
    #437
    Sziasztok!Szoval itt mindenki chopin és debussy rajongó?:) vagy az a laikusok számára gyönyörü?Mondjuk elég nehéz játszani a stilusban.Van valaki aki zenész?
  • debussy
    #436
    Volt már valaki az Oktogonnál lévő zeneműboltban?

    Ez kinek, hogy tetszik? Szerintem a kép is döbbenetesen jó.

    Ez is nagyon különös mű. Erős Debussy-hatás, csak hát annál intenzívebb, meg "erősebbek az ecsetvonások". Meg hát mégis csak "raveles".

    Ne némuljatok el! :)