675
A klasszikus zenét kedvelőknek
  • debussy
    #635
    Hát :) ha szabad estéd lesz, akkor az Operát ajánlanám, mert mostanság igenigen jó dolgok mennek. (Machbet, Karamazov testvérek, Bánk bán, de az Anyegint nem ajánlom.)
    És persze a MÜPA-ban is mindig lehet találni jó dolgokat, és most egy Liszt-kiállítás is van, bár azon még nem voltam.
    A régi Zeneakadémia viszont egy nagyon jó kis hely. Ott állandó kiállítás van, és nekem nagyon tetszett, amikor pár éve láttam.
  • Notram
    #634
    Uhh, első blikkre bonyolultnak tűnik... Én most a Magix-el barátkozok, de persze tervbe van véve, hogy egy komolyabb stúdióprogramot is megtanulok kezelni... Csak hát ehhez is idő kéne, mint oly' sok minden máshoz.
  • Notram
    #633
    Tudsz esetleg olyan zenei témájú kiállítást mondani (akár a Liszt-év apropójából is), amire érdemes elmenni? Lehet lesz egy szabad délelőttöm/délutánom Bp-n, és hasznosan kéne eltölteni.
  • vizipipa19
    #632
    Örülök, hogy tetszik nektek. Alapfokú zeneiskolába jártam hegedülni, zeneelméletet nem sokat tanultam.... Egy Presonus studio one nevű szoftverrel készítettem a zenét, és egy ewql symphonic orchestra nevű sampler szól a muzsikában.

  • debussy
    #631
    Ah, hát Budapesten annyi program van, hogy mindig fáj a szívem, hogy mennyi mindent ki kell hagynom, de időm sajnos még nem mint a tenger (bár dolgozom az ügyön alvásmegvonással.) De pl az egyetemtől kb 15 perc a MÜPA, és most nézek lakást a Zeneakadémia környékén :)
    Orvostanhallgató vagyok, és tényleg nagyon szerencsés vagyok a csoportom miatt. :)
    És a legviccesebb, hogy múltkor az egyik vizsgáztatómnak megszólalt a telefonja és mi volt a csengőhang? Debussy-Arabeszk. :)
  • Notram
    #630
    vizipipa19: Mivel készítetted? Tetszik!
    debussy: Hát hova jársz te egyetemre? :D Én alig ismerek hasonló ízlésűeket... Jah, és amúgy pesti vagy? Mert akkor bizony akad program bőven...
  • debussy
    #629
    Engem magával ragad :) Jársz, jártál valamilyen zenei szakra?
  • debussy
    #628
    Nehéz, nehéz, de ez van. Senki nem kötelezhet, hogy mit hallgassunk, és ez a legjobb az egészben, hogy kevés szabadabb dolgot tudok, mint a zene.
    Én egyébként még egész szerencsés vagyok, mert az egyetemen a csoportomban rajtam kívül öt-hat embernek (16-ból)közel áll a szívéhez a komolyzene. Szóval van kivel menni :) Nem is értem, hogy lehet ekkora szerencsém.
  • vizipipa19
    #627


    Itt egy youtube video a zenémről, ha valakit esetleg érdekelne.
  • Notram
    #626
    Gyönyörű! Annyira átjön a hangulata... Ilyenkor bánom, hogy a XXI. század "gyermeke" vagyok. Régen még nem volt el*****va a zenei kultúra.
  • debussy
    #625
    Ez az új felfedezett.
  • vizipipa19
    #624
    akik:D
  • vizipipa19
    #623
    Na eddig van készen, mondjuk legyen ez az első "tétele" a műnek.

    http://soundcloud.com/mardu1988/vihar-a-nagyv-rosbban

    Kíváncsian várom bárkinek a véleményét, olyannak is aki mondjuk kompetens a témában, meg olyannak is aki nem.:D
  • vizipipa19
    #622
    Köszi! Örülök, hogy maga Debussy is elismeri a munkámat. xD De amúgy tényleg örülök, hogy tetszik. Majd nemsokára jön a folytatás is.....
  • debussy
    #621
    Tetszik 24 mspnél a váltás, a szünet utáni rész pedig tényleg nagyon megfogó. Jó a főtéma, talán lehetne még egy kicsit jobban variálni. Jó munka :)
  • vizipipa19
    #620
    Ez egy saját szerzemény, géppel csináltam, még nincs készen, de kíváncsi lennék a véleményetekre.

    http://soundcloud.com/mardu1988/vihar-a-nagyv-rosban
  • symbolic90
    #619
    Sziasztok!
    A Művészetek Palotájával kapcsolatban végzek egy kisebb közvéleménykutatást a szakdolgozatomhoz. Kérlek 5 perccel járuljatok hozzá és töltsétek ki ezt az online kérdőívet! Köszönöm! :)
    A Művészetek Palotája - Te mit gondolsz?
  • debussy
    #618
    Hihetetlenül
  • debussy
    #617
    Karamazov testvérek
    Iszonyat jó volt
  • debussy
    #616
    Tegnap hallottam egy olyan interpret.et, amiben Schubert Halál és a lányka volt összefonva egy jazz standarddel. Hát erősen "érdekes" volt, de inkább rossz, mint jó.
  • debussy
    #615
    Bartókon késő este, meg éjfél körül megy az Ars Nova.
  • Csuhai G
    #614
    Sziasztok,
    Az utóbbi időben egyre inkább érdekel a kortárs komolyzene; zenekari művek, vonósnégyesek. Sajnos szinte semmiféle ismeretem nincs komolyzenei téren, ezen szeretnék változtatni. Van olyan magazin (akár online), ami "modern" komolyzenével foglalkozik? A jól bevált nevek munkásságát, mint Mozart vagy Bach ismerem, ám nem tőlük keresek különféle szerzeményeket, hanem a kortárs előadóktól, zenekaroktól.
  • Notram
    #613
    Huhú, nem tudjátok, hogy ki volt az a zeneszerző/zongoraművész, aki viszonylag későn (talán a 20-30-as éveiben) határozta el, hogy ő bizony híres zongoraművész lesz?
  • htr93
    #612
    nem tudom mutattam-e már. részemről ez volt az egyik első klasszikus zenei darab amit hallgattam. könnyen emészthető, és, Hárfa és vonós zenekar.:D

  • debussy
    #611
    Ezt tanultam. Olyan szép :)
    És én valamit
    Ma reggel volt a Bartókon is.
    /Ja és a Gershwin. Viszonylagos csalódás volt. Az első Summertime feldolgoz, amit nem szeretnék többet hallani. Összességében azért elment, de csak mert az énekes Boris Vianra hasonlított/
  • Casillas
    #610
    Ő a kedvenc zeneszerzőm :)

  • Notram
    #609
    Egy kis Chopin, a születésnapján...
  • htr93
    #608
    Már egy hónapja is van, hogy keddenként az új darabunkkal foglalkozunk.

    Íme.
  • debussy
    #607
    Kanálnyi ízelítés
  • debussy
    #606
    Hétfőn Porgy és Bessre megyek. Korábban sosem hallottam még élőben.
  • debussy
    #605
    Ma reggelem
    Sajnos csak félig hallgathattam meg a Bartókon, mert futni kellett a buszhoz, de most végre végig :)
  • debussy
    #604
    Fáj a szívem, hogy miről maradtam le. Bár azért nem rossz a helyzet, mert színházban voltam helyette :)
  • debussy
    #603
    Az biztos. Ma is voltam lemezboltban, kinéztem pár igenigen jóóót :)
  • Notram
    #602
    Néhány Magyar Rapszódiának még van nagyzenekari feldolgozása (#2,5,6,9,12,14); ha még nem hallottad, YouTube-on csekkold le azokat is!
  • Desiderata #601
    műkorcsolya eb-n sok jó zenére táncolnak, tegnap Rachmaninov, ma Claire de lune amit éppen hallottam :)
  • Chris 2000
    #600
    Azért ez a Magyar Rapszódia No2 nem semmi így sem...

    Szerintem fantasztikus! Bár én mindig is zongorás előadásban hallgattam asszem tavaly megtaláltam a Youtube-on ezt a nagyzenekari verzsönt. Azóta tudom, hogy még az eredetit is lehet űberelni...:)

    Egyik nagy kedvencem!

  • debussy
    #599
    A Puskinban jó zongorista van :)
  • debussy
    #598
    Spanyol rapszódia
    Szimfonikus költemény No3
    Magyar rapszódia No2, No9

    Valami ilyesmi :)

    Jó, hogy kicsit befolyásolhatjuk, melyik korban is teljenek napjaink.
  • Notram
    #597
    Milyen darabok vannak a Liszt-lemezen?
  • Desiderata #596
    dehogynem örülünk minden hozzászólásodnak :)