675
A klasszikus zenét kedvelőknek
  • KolkaF
    #675
  • Kepek
    #674
    Frederic Chopin - Piano Sonata No. 2 in B-Flat Minor, Op. 35: III. Marche funèbre - Lento


    Utoljára szerkesztette: Kepek, 2020.10.29. 16:51:54
  • Mardu
    #673
  • Mardu
    #672
    https://www.youtube.com/watch?v=BQsa6lr3zvM
  • Mardu
    #671
  • vizipipa19
    #670
    A legújabb zeném:


  • Tuvok #669
  • commissioner
    #668
  • debussy
    #667
    nagyon szép művet mutattál. Az elsőt nem tudtam megnyitni, de a második gyönyörű. Ahogy hallgattam eszembe jutott egy gyönyörű ária: Angela Gheorghiu előadásában.
    És, még egy Máté passió
    Meg még egy :) Maria Callas előadásában

    Ha a énekmód tetszett meg, akkor ennek segítségével keresgélhetsz, és ott van persze az Operaház is.
  • eriander
    #666
    Sting - Symphonicities (2010)
    Ezt az albumot keresem.
    Nem tudna valaki ajánlani egy tárhelycímet, ahonnan letölthetem?
    Az információt előre is köszönöm
    (eriander)
  • Atya7
    #665
    A lenyeg kimaradt. Tudtok hasonlokat mutatni?
  • Atya7
    #664
    Udvozlet!

    Mar regota terveztem, hogy komolyzene forumon kerdezoskodom, mert van egy-ket mu, ami nagyon tetszik, es hasonlokat szeretnek hallgatni. A gond, hogy nem ertek hozza, igazabol azt sem tudom mi tetszik :D Mutatok ket videot, mert az talan jobban leirja a gondolataimat.

  • Chris 2000
    #663
    Vizipipa19!

    Ez fantasztikus...!!! Nekem legalábbis nagyon adja! Te egy tálentum vagy!

  • debussy
    #662
    Ha tehetitek szakítsatok kilencven percet a Trois couleurs Bleu című filmre. Zeneileg nagyon érdekes
  • vizipipa19
    #661
    Egy presonus studio one nevű szoftverrel. Meg ezzel:http://www.youtube.com/watch?v=3mxliXQz5yQ (És nem a kínai faszit értem a háttérben, hanem a programot.) :D
  • Desiderata #660
    tetszik! akár egy filmzenének is el tudnám képzelni
    hogyan készítetted?
  • vizipipa19
    #659


    Most már ezzel a linkkel érhető el.
  • vizipipa19
    #658
    Sziasztok!
    Ez a legújabb zeném, nem egészen komolyzene, de valami hasonló. Kíváncsian várom a véleményeteket!
  • Casillas
    #657
    lehet hogy senki nem fog egyetérteni velem, de én arra gondoltam, amikor egy pár a szakítás után újra találkozik, és még belül szeretik egymást, zene hangulatából adódóan mindezt ősszel :)
  • vizipipa19
    #656
    Szia!
    Mire asszociáltok erről a zenéről? Szeretnék neki valami címet adni, de nem jut eszembe semmi. :D Még nincs kész de a véleményetek is érdekelne...
    http://soundcloud.com/mardu1988/music-1
  • Notram
    #655
    Ha bemész valamelyik nagyobb elektronikai üzletbe (pl. Media Markt, Saturn, ElectroWorld), ott sokszor ki mindegyik hangfalból be van kötve egy-egy próbadarab, és ki lehet próbálni, hogy milyen a hangzása.
  • Desiderata #654
    most épp azon vagyok, hogy a gépemet kiköltöztessem a szobámból, jó hosszú kábelek segítségével, így 0 db zaj lesz
    és szeretnék venni egy jó hangfalat, ezt néztem ki, ami komolyzene hallgatáshoz jobb mint a mostani
    9 ezer forint körül van, csak félek, hogy gagyi lesz :/
    inkább valami profibb kellene, csak hol tudnám ezeket kipróbálni?
  • debussy
    #653
    Nem épp zeneművészetibe járok :)
  • bmate0007
    #652
    Szia Debussy!
    Zeneművészeti szakiba jársz?:) Ha igen, akkor lehet, hogy akad pár közös ismerősünk..:)
  • debussy
    #651
    Majd felteszem youtubera, bár én meg a technika... Node addig is egy [URL=http://www.youtube.com/watch?v=zXQvPwYYVBI]"kis"[/URL] más :) Igaz nem zongorázom benne, még csak nem is éneklem :)
    (Egyébként csak úgy megjegyezném, kedves fórumtársak, hogy elvétve igazán írhatnátok ti is valami "történést" mert kezd olyan irányba terelődni a topic, hogy éjjeli tanulásaim közepette zenei naplót vezetek :))
  • Desiderata #650
    hanganyagot kaphatunk? :)
  • Casillas
    #649
    gratulálok :)))))
  • debussy
    #648
    Ma volt a napja. Tizenhetedik voltam. Nem ültem végig, inkább kint a parkban olvastam. Azután be és: sosem volt még ilyen jó közönségnek játszani. Nem is képzelt marionet bábukat a székekre, mert kicsit sem féltem. És vége lett és gratuláltak és szinte mindenkinek könnyes volt a szeme. A tanárok is sírtak. Nem is tudom.
  • debussy
    #647
    oh, köszi. Esetleg az egyetemi vizsgákhoz is szoríthatnátok ;) Na ott mondjuk megint mást jelent a csönd. :)
  • Desiderata #646
    :) Hajrá! Szorítunk Neked!!
  • debussy
    #645
    Készülök a záróvizsgámra, és újra rá kellett ébrednem, hogy a szünet csöndje mennyire aktív lény. Hallgató nélkül: ad absurdum lehet gyakorolni, nem lesz meg a telítettsége. Így hát most már minden alkalommal leültetek valakit magam mellé, hogy a csönd lehessen.
  • debussy
    #644
    Egy kiállításon láttam először, egy Haris László fotón, már idősebb korában. Nagy hatással volt rám, most mégsem tudom visszaidézni a kompozíciót, talán mert már akkor is csak az arcára figyeltem, ami pont olyan volt, mint fiatalkorában. "zenearc" szóval hát no
    zene éjjel, miközben a szomszédban porszívóznak
  • k70tomi
    #643
    Sziasztok!

    Remélem tudtok segíteni nekem. Egy zenét keresek, ez a video alatt szól:
    http://www.youtube.com/watch?v=pu7lEZfovp0
    Kérlek írjátok meg a szerzőt és a címet, ha tudjátok!

    Hálás köszönet érte előre is!
  • debussy
    #642
    Oh, és most látom, június végén lesz, hát akkor ez lesz az ösztönző, hogy hamar befejezzem a vizsgaidőszakot :)
  • debussy
    #641


    Első operaélményem, 8 éves voltam és emlékszem, utána belázasodtam. Monumentálisan jóféle :)
  • debussy
    #640
    Múltkor álmomban egy olyan művet hallottam, ami biztosan nem létezik. Sötét színpad volt, és először egyetlen zenész játszott csellón és azután egyszerre még vagy húsz vonós jött a színpad mögül, de ahogy közeledtek, már közben is játszottak, de mindenhol félhomály volt. Sőt.. sötét. És csak én voltam a nézőtéren. Na mindegy :)

    A zenéd tetszik. Én a Hortus címet adnám. Ez latin szó, az jelenti, Kert. Elvarázsolt kert, a római mondavilág lényeivel.
  • vizipipa19
    #639
    Egy újabb zene tőlem, remélem nem gond, hogy itt teszem közzé megint. Még elképzelhető, hogy csiszolni fogok rajta egy kicsit, meg címe sincs.... Amúgy valakinek valami ötlet, hogy mi lehetne a címe??? :D Természetesen szívesen fogadnék véleményeket észrevételeket stb....

    Zene

  • predat000r
    #638
    Sziasztok!

    Egy videó kazettán lévő jelenet alatt megy a szám és nagyon megtetszett. A főszereplők itt éppen közelebbről ismerik meg egymást, ez kicsit hallatszik is :D
    De kérem a zenére figyeljetek.Légyszi segítsetek ha valaki ismeri írjon.
    Erről a linkről le lehet tölteni.

    A link:

    http://audiko.net/my?add&ring=14911156&final

    Ha ebben a formátumban nem tudod megnyitni, akkor nevezd át valami.mp3 -ra és máris megnyitja akármelyik lejátszó.

    Előre is köszönöm!
  • debussy
    #637
    Ez Schubert, kicsit másképp
  • Alkotász
    #636
    Kedves Mindenki!

    Egy olyan művet keresek aminek sajnos nem tudom sem a szerzőjét, sem a mű címét. 19.-20. század fordulójáról származhat, valószínüleg latin szerzőtől. A műnek lágy dallam íve van és egy szöveg nélküli vokális műről van szó, ahol egy szoprán szólista énekel. Bartók Rádión évente 4-5 alkalommal szoktam hallani. Ezt a kérdést feltettem már a Bartók Rádiónak is , de nem tudtak rá válaszolni.
    Ha valaki tudja ennek a műnek a címét, vagy ehhez hasonlót kérem ossza meg velem. (Szöveg nélküli vokális művet keresek.)
    A segítséget előre is köszönöm!